Автор Тема: Много неща  (Прочетена 17245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Много неща
« Отговор #15 -: Юни 20, 2010, 17:59:22 pm »
Есес,напълно те разбирам.И честно казано понякога си викам"за какво е всичко това?"
Илюзии,реалност,истини,лъжи...Ааа,сещам се за какво е..за да израстваме.За да еволюираме,да се развиваме..Друг е въпросът кому е нужно това развитие?И сред "многото неща",има едно което ме травмира изключително много..да не кажа и убива... и то буквално.Това е лъжата за"свободният избор".
Да.Имаме избор.Имаме избор за абсолютно всичко......освен за най-важното и най-същественото.А именно правото на съществуване!Никой не ме е питал дали искам да съществувам.Това ми е наложено и не знам дали мога да го променя.Иначе мноооооого великодушно от страна на Твореца,да ни предостави свободна воля,във всеки един друг аспект.Спор няма 8)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Много неща
« Отговор #16 -: Юни 20, 2010, 18:11:52 pm »
Konstantin2007, представи си сленото - след рестарта (т.е. смъртта) се озоваваш (или съзнанието ти се озовава) в измерение в което всичко е ясно като на длан - няма скрито покрито и ти виждаш всичко. Виждаш си живота и разбираш къде е скрит отговра на всичките ти въпроси, разбираш, че през живота си често си бил почти на косъм да разбереш, но си допуснал тези и тези грешки и не си успял...и тогава твоето съзнание казава "и сега? нима пропуснах шанса си?" и разбира, че има начин да пробва отново. Че трябва да се върне в онова измерение пак и да опита отново. Когато си в състояние на тотална яснота е лесно да вземеш такова решение, защото ти се струва, че ТОЗИ път ще успееш. Този път няма да се заблудиш...този път ще стигнеш докрай е ще намериш вярната пътека към дома. Има само едно условие пред теб. когато пак се върнеш - ще си забравил всичко. Ще трябва да почваш отначало, сякаш никога нищо не си разберал. Кой не би се върнал? Само, че е забравил.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #17 -: Юни 20, 2010, 18:20:46 pm »
Здравейте,
извинявам се ако съм бил малко краен. Но наистина понякога губя търпение. Виждам нещата, които говорите, давам конкретното решение, а се подминава ...
Това наистина е изпитание за нервите на някой.

Може би тия знания не могат да се предават така. Във форуми. А също и не всеки в даден момент може да приема. Та аз на някои очевидни неща не мога да науча и сестра си. А съм и ги повторил поне 20 пъти.

Поста на Алибаба с приятелката също каза доста по темата. Някак си се опитвах и аз да предам подобно съобщение. Целите трябва да се поддържат прости. Да бъдеш щастлив е наистина може би първостепенна цел и за мен. И тя от много години измести целите, за знание на истините ( с главно И) и всякакви други мъдрости.
Т.е. знанията, които се събират трябва да са крайно практически. Да си ги вграждаш в ежедневието. Иначе няма никакъв смисъл.
Само, че не можем да приемем, че тази приятелка е права на 100%. Особено като говори, че била егоистка.
Да уважаваш себе си и живота си, да. Да си умерен егоист, да. Но не и да ставаш фен на това понятие.

Ченъли-менъли, никога не съм чел. Напротив, не съм пропускал случай във форума да спомена, че това е шарлатания и опашати лъжи. Това няма и не е имало общо с никаква истина. Да се сърди човек, може на тях, но не и на пътя като цяло.

Писал съм и преди. Всичките принципи за развитие могат да се съберат на 2-3 страници текст. Толкова. Оттам нататък можеш да си ги спазваш тези принципи и да постигнеш много. Другото са утопии и локуми.

Писал съм и какви са самите принципи. Писал съм и за баскетбола, и за танците, и за бойните изкуства; болезнените упражнения също. Изкуствата са най-добрия начин за развитие. Защото съдържат мигове на празнота. В правенето има празнота. А тази празнота е именно развитието. Защото егото се изпразва. И ти докосваш Божественото. И ставаш по-чист, по-адекватен, по-малко страхлив, по-силен, в мир със себе си и тн и тн и тн.

Ако нямаш такива дейности, съзнанието се затлачва, събират се най-противоречиви и хаотични мисли и мислички. Човек се побърква. Кой повече, кой по-малко. Това не може да се повярва на думи. Трябва да се опита, за да се разбере.

Човек, който не се занимава с такива дейности е почти като болен. Само дето не го знае. И търси рецепти, а такива няма. Рецептата е да почнеш да живееш, пълноценно и физически. Да имаш хобита, интереси. Да търсиш развитие. Развитие, паралелно на тялото си и духа.

Много е хубаво, човек да е егоист от една гледна точка - да се грижи за себе си, да се уважава, да си събира ресурси, които ще му помагат, но от друга именно егоизма пречи ужасно да се занимава с изкуства и подобни дейности, а също и страх от болката и всякакъв друг страх.
Именно за това трябва да се лавира между егоизъм и неегоизъм, но да се прави в правилната насока, а не ей така хаотично да сме неегоисти.

Като вземеш да се занимаваш с изкуства и започнеш да докосваш тези състояния на празнота, и страховете и други его образувания започнат да се чистят от теб.
Тогава човек става по-щастлив, уверен и няма тези страхове, за лутаници, за фалшиви и подменящи се истини, и всички такива подобни.
Именно това усещам, че липсва на много хора от форума, и включително и на теб, Есес, и надявам се няма да се обидиш много, че се обръщам към теб лично в случая. Но за мен всичко това е очевидно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Много неща
« Отговор #18 -: Юни 20, 2010, 18:24:23 pm »
Абе майната му на шибаният живот..Изобщо не става въпрос за това.Ти говориш за живот,а аз за съществуване!Никой не ме е питал дали искам или не искам.Това,че  оня горе просто е решил,че не му е достатъчно това,че сам по себе си съществува и е решил да"бъде"мен лично изобщо не ме успокоява!Защото ако той е имал възможноста да избира,то моята я е отнета именно със вземането на решението!Никой не е питал душата ми дали иска да съществува или не!Великодушно ми е предоставен избор,но едва след като се е формирала душата ми!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Много неща
« Отговор #19 -: Юни 20, 2010, 18:26:56 pm »
Аз просто казвам, че не можеш да си сигурна в това, което сега си мислиш, че е.
Че ти също си участвала по някакъв начин в решението за съществуването.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Много неща
« Отговор #20 -: Юни 20, 2010, 18:30:10 pm »
Искаш да кажеш,че някой пита душата дали тя самата иска да я има,или не?Не мисля..
По-скоро след като вече я има,ни се дава някакъв избор.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #21 -: Юни 20, 2010, 19:04:20 pm »
Аз просто казвам, че не можеш да си сигурна в това, което сега си мислиш, че е.
Именно, не само че не можеш да си сигурен,парадокса е че си мислиш че този път си сигурен.Дори сега това което си казваме ,най вероятно е пълна глупост.Понякога се питам въобще дали земята съществува физически.Ако сте имали осъзнати сънища ,разбирате защо имам и това съмнение.
Тангра, много си прав за всичко.И все пак не си ли стигал до момент когато всичките ти убеждения се оказват пълна заблуда? Ако си имал ,защо си мислиш че и това което казваш сега не е заблуда?Защото сега смяташ че е така,но след време? Не ми идва от вътре да спортувам, обичам да танцувам,но това не е точно спорт и въпреки всичко ти си напълно прав че спорта и изкуството помагат,но те са само едната страна.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Много неща
« Отговор #22 -: Юни 20, 2010, 19:07:37 pm »
Честно казано esses, и аз съм дотука като теб. И аз вече почвам да се питам всъщност....земята дали съществува физически или ние просто сънуваме...и изобщо на моменти всичко ми изглежда абсолютно нереално..имам чувството, че съм в сън и не мога да се събудя...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #23 -: Юни 20, 2010, 19:12:11 pm »
Ами другата страна е "Just let go!" Не взимай на сериозно нито себе си, нито живота си, нито целия свят. Не ровичкай за тайни, не се мъчи да постигнеш знание, което ще те постави в по-изгодна позиция от съседа. Не бъди лаком (за знания, позиции и тн).
Живуркайте си. Какво толкова? Лято е! Кеф!


(не поддържам тезата "не съм такъв човек" за нещо. Всяко живо същество има сходни параметри - възможности, желания и тн. Въпрос на интерция е, и свикване. Човек може да се променя. Нима тези, дето по 12 часа играят на ден игри да са"такива хора"!? Нима наркоманите, дето се боцкат "да са такива хора". Нима лудите по лудниците да са "такива хора"?
Не! Просто в даден момент са изтървали нишката и ги е повлякло течението. После къде от незнание, къде от мързел не искат да се борят. Предпочитат да стигнат където ги завлече, а не където са решили.
Да се оставя човек на емоциите си, това е да го влачи течението. Но така енергийна сила не може да се събира. Свобода също. Ставаш роб (на конформизма).)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #24 -: Юни 20, 2010, 19:25:56 pm »
Я да разнищим това как да не се взимаме насериозно. Как да стане когато майка ти, без 2 крака плаче всеки ден,че няма кой да я гледа,или пък едва свързваш двата края, когато си болен,когато нямаш работа, когато няма къде да живееш,когато детето ти няма мляко и тн.Как да не се взимаме насериозно? От нас се искат реални решения.Не можем да махнем с ръка и да кажем днес ще сме ларш,да го кажем на болните си родители, на къркорещия си стомах,на детето си. Всеки човек участва ще не ще във филма си и той е обикновенно драма,особенно тук в бг.Та да видим как става тая работа.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Много неща
« Отговор #25 -: Юни 20, 2010, 19:27:52 pm »
Смисълът е в удоволствието...И ако това е егоизъм- нека! Нека търсим във всичко удоволствие и удовлетворение...спокойната празнота, за която говори Танграта!
И да, не трябва да се взимаме на сериозно, защото всички сме еднакво важни!
Нека за всеки от нас да съществува само това, което ни радва...
Нека ако ни е кеф , да четем и да пишем тук, да спорим!
Животът е хубав, когато си намираме приятни занимания, а не когато се тормозим за смисъла му...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Много неща
« Отговор #26 -: Юни 20, 2010, 19:34:34 pm »
Я да разнищим това как да не се взимаме насериозно. Как да стане когато майка ти, без 2 крака плаче всеки ден,че няма кой да я гледа,или пък едва свързваш двата края, когато си болен,когато нямаш работа, когато няма къде да живееш,когато детето ти няма мляко и тн.Как да не се взимаме насериозно? От нас се искат реални решения.Не можем да махнем с ръка и да кажем днес ще сме ларш,да го кажем на болните си родители, на къркорещия си стомах,на детето си. Всеки човек участва ще не ще във филма си и той е обикновенно драма,особенно тук в бг.Та да видим как става тая работа.
Винаги е имало и ще има страдание, страдащи...Спасението е в човешкото, във взаимопомощта...Точно затова не бива да се взимаме насериозно и да си казваме " на мен това няма да се случи"!
Трябва всички да вдигнем капаците си и да пуснем света в нас...Пък и ние да видим него...и черното и цветното...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Много неща
« Отговор #27 -: Юни 20, 2010, 19:41:48 pm »
Аз пак ще приведа пример. Имам една съседка, едното и дете, по-малкото при раждането го изпускат и получава церебрална парализа. Сега е на около 20 г. Като беше по-малко баща му го носеше за по малко да вдиша въздух и да види свят. Но от един момент е затворник вкъщи. С памперси и го хранят. Тази жена...как пък един път не я видях без усмивка. работи, ходи да чисти по домовете и се засичаме в автобуса. Аз не съм много контактен човек и не обичам много много да си дрънкам с хора по автобусите...но на нея винаги се радвам. Приятно ми е с нея. В нея няма грам изкуственост, фалш, лицемерие, надменност, гордост, няма и оплакване, хленчене...приела е живота си какъвто е и приключила, прави каквото трябва и толкоз, на нейния фон 99% от другите хора покрай мен ми се виждат като участници във сапунен сериал - само се жалват, оплакват, се нещо недоволни, все нещо мърморят...а тая жена, която 20 г гледа детето си инвалид може да се смее и никога не се е оплакала.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #28 -: Юни 20, 2010, 20:09:07 pm »
Уроците понякога могат да бъдат много страшни. Но тя е разбрала същината.

Да не се взимаме на сериозно, преведено означава именно това. Да дадем позитивното, но да не спираме и за миг на негативното.
А това се постига чрез частично (то си е на степени) докосване до празнотата.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #29 -: Юни 20, 2010, 20:28:42 pm »
В такъв слуай може би всички тук го владеем доста добре това невзимане на сериозно.И ние сме хора и понякога имаме грижи и съмнения,това не означава че се взимаме на сериозно, по определението което дадохте.Аз съм един от най големите оптимисти които познавам, просто тук специално се вижда трудно,защото пиша само тогава когато имам съмнения и питания.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27