Автор Тема: Какво за вас е щастието?  (Прочетена 17760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #45 -: Юни 29, 2010, 05:48:25 am »
...Просто е гот да се справиш, да превъзмогнеш, да се изправиш и после да си кажеш: „Видя ли, можеш го!"...


Аз съм балон с хелий


... Харесва ми да се рея като балон с хелий над острите камъни на делника

Емилия Милчева

Оптимизмът е метафизика.

Благодарение на него/нея нямам нужда да дръпна някой добър „коз" или халюциногенна гъбка, за да летя поне две стъпки над реалността, понякога и повече, достатъчно дълго, за да мога да се усмихна и на следващия ден. Нямам и епикриза, която да послужи за алиби пред черногледците, че го правя.

Винаги две педи над...Иначе - смърт.

Състоянието на левитация над реалността е любимото ми - и обичайно. Дори пътуването в столичния градски транспорт не може да ме заземи. Натъжава ме.

Онзи ден видях там един доста по-стар от мен човек, който извади от джоба си половинки от бонбони, увити в изписани листчета от стара тетрадка. Лукчета...

Помня как миналото лято от прозореца на трамвай 7 гледах как едно циганче обличаше със стари дрехи пластмасов манекен, изхвърлен до контейнер за смет. Стана ми мъчно, ама така се смееше - и майка му, която го чакаше, подпряла се на някаква количка-бракма, пълна с боклуци.

Изглежда съм почти-съвършеният-алхимик - успявам да извадя и злато от тинята, в която газя - и над която си хвърча. Смятам се за късметлия. Май Вселената е склонна да поддържа това ми убеждение.

Не съм оптимист напук, нито въпреки всичко. Харесва ми да се рея като балон с хелий над острите камъни на делника (определението е на депресиращия Лундквист ).

Винаги се случва нещо, което да поддържа нивото на хелия - и балонът да се рее.

Приемам гадостите, загубите, депресиите за „стречване" - не защото съм плащала по стотина долара на час при някой коуч или съм ходила на курсовете на Норбеков. Просто е гот да се справиш, да превъзмогнеш, да се изправиш и после да си кажеш: „Видя ли, можеш го!"

Разбира се, че животът си е често много шибана работа. Но т'ва е положението, Минке... Няма да изпадам в кататоничен ступор, я. Трябва да се действа. Ако е доста напечено, обикновено похленчвам, поокайвам се, но после се вземам в ръце. Даже го удрям на състезание от типа „А сега да видя как ще ми се опреш?". Такова ми е вътрешното, че и външното устройство.

Най-късметлийската ми паричка е, че съм оперирана от завист. По рождение. Нямам никакви заслуги за нямането й.

Виждам как завистта трови страшно много хора. Даже такива, на които всичко им е наред - поне на първо четене. Погрозняват, състаряват се, разболяват се, депресират се. Това е като содата каустик, братче, прогаря всичко - чисти само канализацията...

Две педи над реалността му е майката. Ако не го можете, пробвайте да подскачате понякога. Не казвам, че помага, но поне ще се посмеете! :) ;)

http://webcafe.bg/id_91460235_Az_sam_balon_s_heliy

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #46 -: Юли 04, 2010, 02:20:47 am »
Щастието може да бъде и много преходно. Не е важно е какво те кара да си щастлив/а.
Не е ли по-важно е по какъв начин ще го изразиш, споделиш и т.н?

Щастието е нещо което се открива, нещо което се сбъдва... като мечта. :)
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 02:51:25 am от fishbone »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #47 -: Юли 04, 2010, 02:56:21 am »
Според мен,щастието не зависи от нас.То по-скоро е комплексно понятие.Ето днес,мен германците ме направиха уникално щастлив,понеже размазаха аржентинците.Ако бяха паднали,щеше да съм в траур.Мойто мнение е,че човек не може да се направи сам щастлив.Другите го правят щастлив.А друг е въпросът,от какво човек се чувства щастлив.Според мен,от това какви интереси има.Ако не бях футболен запалянко,а някоя романтична душа,сигурно щях да се почуствам щастлив,от прочитането на някое стихотворение.Освен конплексно,зависещо от други хора,щастието е и инвидуално ;).За това,понятието ''щастие'' или ''кое ни прави щастливи'' , не може да се вкара в точно определена стандартна рамка.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #48 -: Юли 04, 2010, 03:04:43 am »
Цитат
За това,понятието ''щастие'' или ''кое ни прави щастливи'' , не може да се вкара в точно определена стандартна рамка.
Не е  нужно, иначе няма да има интерес.
Цитат
Другите го правят щастлив
Другите са само зрители.

П.С Всички  ония "26 гости".  8)
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 03:11:49 am от fishbone »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #49 -: Юли 04, 2010, 14:48:58 pm »
Цитат
П.С Всички  ония "26 гости".

За кои гости говориш?Не схванах.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #50 -: Юли 04, 2010, 15:15:02 pm »
Цитат
Мойто мнение е,че човек не може да се направи сам щастлив.Другите го правят щастлив.А друг е въпросът,от какво човек се чувства щастлив.
Виж ARRI, ако приемем, че другите го правят щастлив, то те трябва да са не по малко такива. То иначе какво щастие ще е да знаеш примерно че някой страда само и само ти или някой друг да си щастливи.
Ако някой или група хора те направи щастлив той/те би ли могъл да изпитва точно същата емоция?
Мисълата ми беше, че щастието като вътрешно съсътояние на духът трудно би мого да се превърне в нещо еднакво и достъпно за всички ако е нужно или поради накакви други подбуди.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #51 -: Юли 04, 2010, 15:21:55 pm »
fishbone,и аз тоа казах.Щастието е конплексно.Зависи от тези около теб.Сам човек не може да се направи щастлив.Отделен е въпросът,че повечето хора градим собственото си щастие,въху нещастието на другите.Просто към момента ''играта'' е такава .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #52 -: Юли 06, 2010, 16:56:43 pm »
За мен щастието е подаръка ,който заслужавам заради ,това,което съм!
Щастието е състоянието в което съм през повечето време.
Благодаря за което :-*
Благодаря за прекрасното си семейство!
За сбъднатите мечти и за възможността да мечтая!
Благодаря за възможността да виждам положителното ,дори в негативната ситуация !
За възможността да виждам красотата наоколо и доброто в хората!
........................
За всичко благодаря!Аз наистина се разхождам по тази земя като едно прекрасно и щастливо същество!
Темата за щастието ме вълнува вече 15год. и въпреки това след като прочетох вашите отговори изпаднах в дълбок размисъл.Уважажам всички мнения,защото всеки си знае за него кое го прави щастлив. ARRI ,много си ми симпатичен и се обръщам специално към теб ,стигнах до извода ,че си много прав ,наистина всичко е индивидуално ,когато става въпрос за  стихийното щастие.Благодарение на Iris,разбрах всъщност ,че:

Можем да говорим за стихийното щастие, което изпитваме при определено стечение на обстоятелствата и след това отминава. Има обаче и друго щастие, което изразява едно комплексно наше състояние включващо в себе си хармония, уравновесеност, оптимизъм, вяра, надежда, устременост, познание, положително отношение и разбиране към хората и към живота, чувство за единство с всичко съществуващо, независимост... Това щастие е същността ни – истинската ни духовна същност, както и същността на всичко съществуващо. Различни аспекти на това щастие в различните учения и религии се описват с различни термини (самадхи, нирвана, мокша, блаженство) и именно тези състояния представляват целта на различните духовни практики.
ARRI истинското щастие според мен не зависи от обстоятелствата или от другите.А от теб ,от начина ти на мислене.От това дали си оптимистично настроен,дали успяваш да се насладиш на момента(Tangrata_ става въпрос за   сега),дали успяваш да видиш положителното........от теб!
Любимите ми сентенции са:
 "Нещастнитте са нещастни ,защото незнаят ,че са щастливи" :P
"Щастието не  е спирка ,до която можеш да стигнеш,щастието е пътя."
А мое прозрение тъй налудничево звучащо:Щастието е избор!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #53 -: Юли 06, 2010, 17:54:18 pm »
Сега?
"Сега" значи винаги и при всяка възможност.

А това е (според мен) хедонизъм.
(Течение във философията, където приемащите го се стремят към наслади колкото може повече, без особено структуриране и планиране)

Според мен лично, обаче, ако го практикуваш това (безразборно стремящ се към удоволствия) се превръщаш в слабо и безхарактерно същество, лашкано към удоволствията и пристрастяванията си. Ставаш роб на удоволствията, а собствената дисциплина и ред деградират и дееволюират.

Когато осъзнато приемаш и усилията и насладите, тогава мисля нещата се получават по-балансирано.
Но се налага да преценяаш в "сега-то" кое от двете ще правиш. Т.е. проявяваш свободен избор.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #54 -: Юли 06, 2010, 19:03:46 pm »
Благодаря, ще го имам  предвив и няма да изпадам в тази крайност. ;)
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 23:47:21 pm от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #55 -: Юли 06, 2010, 19:12:27 pm »
Другите ни правят щастливи.Чрез действията си и настроенията си.Неможе човек сам да се направи щастлив >:(.Единствено ако не си подари нещо голямо и скъпо,за което е мечтал.Ама ние сега не обсъждаме материалният аспект ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #56 -: Юли 06, 2010, 20:01:48 pm »
Способността да приемаш момента такъв, какъвто е, без да съдиш дали е болка или удоволствие е способността да СИ в сегашния момент, тук и сега.
Тази способност се калява и изгражда с редовно следване на трудни и лесни избори. Ако достатъчно често (не е задължително винаги) взимаш труден избор и съзнателно преживяваш трудности, със ПРИЕМАНЕ и небягане от почувстването им, и си тук и сега,
тогава ще съумееш да си 'тук и сега' и да се наслаждаваш и на хубавите моменти.


т.е. нещо като 'чиста съвест', но дори много повече от това, достигащо дълбоко инстинктивно и подсъзнателно ниво.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #57 -: Юли 06, 2010, 21:53:43 pm »
Другите ни правят щастливи.Чрез действията си и настроенията си.Неможе човек сам да се направи щастлив >:(.Единствено ако не си подари нещо голямо и скъпо,за което е мечтал.Ама ние сега не обсъждаме материалният аспект ;).
ARRI,ти да не чакаш ,някой да те направи щастлив? ???
Аз не се правя,аз изживявам щастието си ::)Искам да ме разбереш правилно хармонията, уравновесеността, оптимизма, вярата, надеждата, устремеността, познанието, положителното отношение и разбирането към хората и към живота, чувство за единство с всичко съществуващо, независимостта... ,които са съставна част от щастието за,което аз ти говоря зависят единствено и само от мен >:(Въобще не говоря за материални неща :P
Знаш ли мислех си дали не си прав,когато за пореден път мъж ми се опита да ме извади от прекрасното състояние в ,което бях,обаче,пак стигнах до извода,че от мен зависи как ще реагирам на неговото отношение............................
Значи ли ,че когато той е в лошо настроение,аз трябва да съм нещастна? :flag_of_truce:Това си е негов проблем :negative:А когато тези другите са неспособни да видят положителното и аз ли трябва да се правя ,че не виждам и вместо да :dance:,да съм :D.?

Tangrata_искаш да кажеш съзнателно да избера трудния пред лесния начин?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #58 -: Юли 06, 2010, 22:13:31 pm »
......................
:hi: Търсеща, много егоистично ми звучи мнението ти, може и да греша но така ми звучи.
Щото дайте да си гледаме собствения си задник и нашето ощастливяване .... а другите да духат супата ???

А за поста на АRRI, го разбирам така , човек е щаслив тогава когато е споделил и маправил щасливи хората около себе си.
Това разбирам живота аз, всичко останало си е его, его, егоизъм и т.н.

П.С.
А когато човек мери колко обич дава и колко получава, няма да пиша какво писля щото ще прозвучи много грубо.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #59 -: Юли 06, 2010, 22:18:13 pm »
Цитат
Tangrata_искаш да кажеш съзнателно да избера трудния пред лесния начин?
Търсеща, говориш за едно конкретно избиране. Сякаш живеем за срок от една секунда.
Живота ни е пълен с избори. Това, което казах е, че имаме много избори. Някои от тях ще изберем по труден начин, други по лесен.
Хубаво е, да сме откровени със себе си и избора си, и изборите ни да отговарят сравнително често на ценностната ни система и целите ни.

Това е супер ясно и очевидно написано, надявам се. ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27