Автор Тема: Какво за вас е щастието?  (Прочетена 17831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #30 -: Май 14, 2010, 07:59:44 am »
цитат на An! "Ти, откъде знаеш, че той е бил нещастен?
Както написах по-рано - щастието е различно за всеки. Не зад всеки щастлив мъж стои по една жена. "

Не съм казала, че ЗНАМ нещо, а че тълкувам афоризми на Шопенхауер. Може и: колкото ти можеш да докажеш, че е бил щастлив, толкова и аз, че е бил нещастен, но аз ще повярвам повече на собственото си тълкуване, отколкото на твоето, че ....се налагало, разбираш ли, зад всеки Щастлив мъж да стояла жена. Ми, да, ако му стои отпред, а не отзад, може и да защастлиевее този мъж. Но не ставаше въпрос, че жената е някакво необходимо или достатъчно условие за щастието на мъжа, а че казвайки по-горната мисъл, Шопенхауер звучи ограничен, откъм опит по принцип в човешките си отношения, за да е толкова основополагащо мнението му.
Нали не всяка дума произнесена от популярен писател, е нужно да `поглъщаме` жадно все едно не можем сами да измислим нещо.

За мен щастието... е няква дума, която да се използва в пожеланията по празнични поводи. Нито повече нито по-малко. Толкова безпредметно да се онтологизира, че ... съвсем реално, някой ден няма да се учудя, ако тази дума въобще се затрие.  :)
« Последна редакция: Май 14, 2010, 08:02:03 am от persefona »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #31 -: Май 14, 2010, 09:48:00 am »
Можем да говорим за стихийното щастие, което изпитваме при определено стечение на обстоятелствата и след това отминава. Има обаче и друго щастие, което изразява едно комплексно наше състояние включващо в себе си хармония, уравновесеност, оптимизъм, вяра, надежда, устременост, познание, положително отношение и разбиране към хората и към живота, чувство за единство с всичко съществуващо, независимост... Това щастие е същността ни – истинската ни духовна същност, както и същността на всичко съществуващо. Различни аспекти на това щастие в различните учения и религии се описват с различни термини (самадхи, нирвана, мокша, блаженство) и именно тези състояния представляват целта на различните духовни практики.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #32 -: Май 15, 2010, 09:44:25 am »
И именно това се нарича РЕАЛИЗАЦИЯ.

Неактивен dark

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #33 -: Май 16, 2010, 17:48:58 pm »
инсинското щастие се крие в люботва и в това да срещнеш идеалния за теб човек, а това моментното е, когато си мечтаеш да си купиш някое готино нещо примерно ГСМ последен модел :) и първите 5 дена не го пускаш от рацете си и се кефиш много с него обаче с времето той омръзва, горе доло всичко матерялно е така само искренната любов не може да омръзне

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #34 -: Май 16, 2010, 18:10:55 pm »
Все едно чета отговори в лексикон на петокласник/чка.
Не знаех, че щастие било да си купиш много желан телефон, и после да ти омръзне.
А как така ти омръзва?
Кои са тези неща, които си пожелаваме, правят ни щастливи и не ни омръзват?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #35 -: Май 16, 2010, 19:09:14 pm »
Е, айде сега, Очителката, не бъди така строга към децата. Нека и те да пишат по темата. Наистина като бях по-млад такива неща силно ме вълуваха. Последен модел телефон. Сега бих се зарадвал може би на някое ново ферари, или ново ауди. В новите телефони вече няма тръпка. Може би остарявам ...

п.с. Дарк, пише се рЪце, долУ, матерИално.  ;)
С най-добри чувства.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #36 -: Май 16, 2010, 19:12:45 pm »
А дали изобщо има неща, които пожелаваме и които да не ни омръзват? Мисля, че самото пожелаване влече вече след себе си омръзването. Също мисля, че нещата които наистина ни правят щастливи не са дошли при нас вследствие на пожелаване, за това много често дори не можем да осъзнаем колко сме щастливи, а го разбираме чак когато ги загубим.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #37 -: Май 17, 2010, 13:19:06 pm »
Едва ли, има и ден в живота, в който човек да не пожелае нещо. Не разбирам защо пожелаването да "влече" след себе си омръзването. Двете нямат нищо общо.
Дори и мобилния телефон не е задължително да ти омръзне, а напротив, така да се привържеш, че после, ако го изгубиш да ти е много неприятно. Или да се наложи да го смениш с по-нов поради технически характеристики, и да си го пазиш и неработещ дори. Но не за това пожелаване, което те прави щастлив става въпрос.
А разликата, в това, да се зарадваш, че получаваш или постигаш нещо и впоследствие от това, че вече е твое и само твое.
Няма начин да не го сравня с чувства... А и, като гледам, някой така омешват темите, че вече все едно пиша по една тема, но нищо.
Ако се впечатлиш от една жена. Започваш да мислиш за нея. Впоследствие усетиш, че се влюбваш, вълнуваш се, желаеш я.  Тя те забележи и започне да комуникира с теб. Стараеш се да разбираш повече неща за нея, да я опознаеш, т.е. желанието ти става по-пълноценно. Дори искаш да споделяш с нея важните й моменти от ежедневието и живота й. И в един момент като се погледнете, усетиш пълнота- а може би щастие. Това няма как да ти омръзне, си мисля.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #38 -: Май 17, 2010, 16:31:24 pm »
Подозирам, че колкото повече остаряваш, толкова повече тези усещания избледняват.
Когато бях млад, към 18-20, само като се докосна до някоя жена все едно ме удря ток 220в. Особено силно чувство. А сега е много по-слабо. Пак усещам тръпките за които говориш. Но вече далеч не са така разстърсващи.


Имаше един филм "Флашданс".
Имаше там няколко танцьорки в един бар. Главната героиня (танцьорка) каза по едно време на най-възрастната танцьорка "Ти имаш толкова костюми!". А тя отвърна "Знаеш ли, имаше време, когато се радвах на всеки един нов. А после ... после идва момент, когато ти е все едно".
Не помня дали го каза изрично във филма, но по тона искаше да каже точно това: "Като започнеш да остаряваш, вече не ти пука толкова."
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #39 -: Май 17, 2010, 18:47:14 pm »
И каква според теб Тангра е причината тръпките да се притъпяват с възрастта?

Неактивен dark

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #40 -: Май 21, 2010, 00:02:04 am »
само в началото има тръпка с времето свикваш и тя се губи (аз това разбирам под омръзване) извода е че трябва да се правят по чести промени  8)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #41 -: Май 21, 2010, 05:50:33 am »
Нали съм написал - остаряването.

А има и друго.

Както бях споменал, конкретно между любовта между мъжа и жената всичко е физика ... и химия.
Всичко е химикали + нервни импулси.
Само че човешката нервна система е направена сравнително добре. Импулсите си имат различна сила. Когато е нещо напълно непознато, силата е осезателна. Но се хаби много заряд. Могат да ти прегорят невроните.
А когато е вече нещо познато, няма нужда да се сигнализира толкова бурно. Щото човек се е научил вече.

Същото е и с наркотиците. Първите дози са умопомрачаващо силни. Но колкото повече се боцкаш, нервната система се изхабява и реагира все по-вяло. И ти все повече увеличаваш дозите, докато не скапеш нервната система съвсем.

Така е със всяко нещо, което действа като ДРАЗНИТЕЛ на нервната система.

Реално нищо даром няма. На всичкото отгоре мозъка привиква към удоволствието от тия дразнители, стреми се към тях и се получава затворен кръг.

Може би нещата могат да се рестартират с много болка. Но пак всичко е временно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #42 -: Май 21, 2010, 13:43:10 pm »
Щастлива съм ,когато съм радостна.Когато виждам божественото във всяка една частица.Радостта за мен е щастието.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #43 -: Май 21, 2010, 14:40:38 pm »
Днес ме нацвъка едно птиченце...това е щастието. :)
« Последна редакция: Май 21, 2010, 14:45:31 pm от fishbone »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какво за вас е щастието?
« Отговор #44 -: Май 21, 2010, 23:20:47 pm »
Сигурно птиченцето си е казало:
"Днес нацвъках един фиш-боун ... това е щастието."
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27