Автор Тема: Измерения и Плътност - Dimension and Density - Теории и Хипотези  (Прочетена 55814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER

actualno.com
Световноизвестният физик и математик Джордж Бернхард Риман, казва че пространството може да има повече от 3 измерения и по математически път доказва, че е възможно същетвуването на най-различни светове. Смята се, че има времеви тунели, които свързват паралелните светове, и при наличието на по-голямо количество енргия може да се преминава от един свят в друг.

Световете могат да бъдат десетки! Колкото е по-дълъг тунелът, толкова по-голяма енергия е необходима, за да се преодолее. Тунелът изпълнява ролята на отвор, който свързва два свята. Независимо от високото техническо ниво на Земята, все още не притежаваме такава мощ, която би преодоляла гравитацията. Това не означава, че другите цивилизации вече не са го постигнали. Също така учените смятат, че черните дупки са тунели, към други светове.

firma

  • Гост
Това е така наистина.Учените доста неща знаят ,но малко информация показват на живо.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Аз пък си мисля че нашето си пространството наистина има 3 измерения. Другото, за което говориш ти би трябвало да е вече паралелно пространство.

firma

  • Гост
Аз пък си мисля че нашето си пространството наистина има 3 измерения. Другото, за което говориш ти би трябвало да е вече паралелно пространство.
Ние само в момента познаваме 3-те измерения.Както преди незнаехме ,че земята е кръгла и се върти.
Вече е въпрос на малко време и пъзела започва да се нарежда.Стига с тези мистики и мистерии.

Heinie

  • Гост
Туй се говори от доста време, 3 си ги знаем, още 7-8 са навити до малки размери и ние не ги забелязваме. Хокинг ;)

Черните дупки очевидно са еднопосочни.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
тез медии само си търсят сензациите.Тея неща са известни още  когато се появява  теорията  на струните,че и от по-рано чисто математически
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Ето ви доказателство откъде минават НЛО-тата. Не се видиотявайте с тезата на терзийски за милиони км/сек хахаха.

fisk

  • Гост
Ами значи първо времевите тунели (време пространствени по-правилно) ( дупки на червей) и паралелни светове са различни неща. Тези от актуално.цом кой знае от къдее са писали  ;D . Ние живеем в 4 измерения (времепространствени) 3D (ширина, височина, дължина)  или  ляво-дясно, горе-долу, напред-назад и 1D време. А от 72г. на сам цялата теоретична физика  е обединена около една унифицирана теория М или струнна или мулти/G различни наименования, която в рамките на теоретичната физика е най-вярна и тя предполага още 6 допълнителни микро измерения или така наречените екстра измерения, които отхвърлят ( решават математически повечето проблеми ). Дава дефиниция на организма и съществуването на цялата вселена, показва пространственото образуване на атома разбит на по-малки прутoни и неутрoни и още по-малките и основни частици наречени КВАРКИ (заа откриването на които май дадоха Нобел преди 15тина години)..  8)

/ много e интересна за интересуващите се от теоретична физика потърсете има много инфо..

http://www.math.columbia.edu/~woit/wordpress/?p=245
http://www.damtp.cam.ac.uk/user/gr/public/qg_ss.html

Oberon

  • Гост
"Червеева дупка" или по-точно "Мост на Айнщайн-Розън". Става въпрос за преминаване от т.А до т.Б по шорткът:))) именно чрез пространство-времевия континуум.
Не са "дупки на червей"  че някой ще си помисли, че физика се е казвал Червей:)))

firma

  • Гост
Според теорията на струните освен познатите три, съществуват още шест пространствени измерения, които обаче са компактифицирани, т. е. свити в области с много малки размери, и затова не регистрираме наличието им. Съществуването на такива допълнителни измерения обаче би трябвало да влияе върху гравитационните сили при малки разстояния между привличащите се тела. С други думи, при малки разстояния би трябвало да се очакват отклонения от закона на Нютон за гравитецията.

Проверката на закона на Нютон при малки разстояния се затруднява от необходимостта да се елиминира влиянието на много по-големите електрични и магнитни сили. До 2001 г. най-малкото разстояние, на което бе проверен законът, бе 0,2 mm. За целта Е. Аделбергер и сътрудниците му от Университета на Вашингтон използват постановка с торзионни везни, подобна на използваната от Хенри Кавендиш при измерването на гравитационната константа през 1798 г.

Днес (края на февруари, 2003 г.) може да се смята установено, че обратната пропорционалност между гравитационната сила и квадрата на разстоянието между телата е валидна поне до 0,1 mm. За това говорят резултатите от опитите на Джон Прайс и колегите му от Университета на Колорадо в Боулдер (Long et al. 2003 Nature 421 922). В тяхната постановка се наблюдава привличането между два тънки тунгстенови листа, поставени на разстояние 0,108 mm, единият от които (източникът на гравитационно поле) трепти с резонансната честота на другия (детектора). Тези резултати налагат нови ограничения върху някои варианти на теорията на струните.

fisk

  • Гост
Точно с дупка на червей в ябълка с оприличава.

Oberon

  • Гост
Е да де:) Тази графика съм я виждал преди 12 години. Имам и книгата на гениалния италиански астроном Паоло Мафей:)

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
На нас пък в университета веднъж ни казаха че има математически доказани 23 пространства. А това времетода е четвъртото измерение е малко мъгляво поради факта че времето не е еднакво във всички точки на вселената. То се опреличава чрез скоростта или по точно тази на светлината, която е константа навсякъде. Но това вече са много изкривени разсъждения дето не са ми много ясни как правят взаимно еднозначно изображение.
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

fisk

  • Гост
На нас пък в университета веднъж ни казаха че има математически доказани 23 пространства. А това времетода е четвъртото измерение е малко мъгляво поради факта че времето не е еднакво във всички точки на вселената. То се опреличава чрез скоростта или по точно тази на светлината, която е константа навсякъде. Но това вече са много изкривени разсъждения дето не са ми много ясни как правят взаимно еднозначно изображение.
23 фън инфинити. 4D+6=ALL. Glarusman, нещо май не си ги разбрал измеренията. А за унито последния ъп то днес на преподавателите е от преди 20 години. ;)

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Ами не ги разбрах тогава много много защото бях 1ви курс някъде 2 седмици след на4алото на годината и той реши да се изебава и да говори за измерения. Но доста добре се аргументира за микро измеренията които се наслоявали едно върху друго и как бии доказани 23 такива които са един вид разрези на действителността (ох как нищо не си спомнм какво говори). Даваше и пример с някакви червеи и какво би било да си двуизмерно същество. И как е възможно заради тези неща да минаваш през стени теоретично. Ама ние бъгави зайци почети нищо не му фанахме от потока на мисли. Запечата ми се само това че са доказани 23. А специално този преподавател макар че обича шегичките си е доста сериозен и си е доста навътре с материята , а също така и следи всички новости в физиката и математиката. Повечето ми преподаватели са такива ( естествено има и някои потресаващи изключения, но са малко) така че като го видя следващиат път ще го питам (макар че не ми води вече от 1 година)
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27