Автор Тема: Измерения и Плътност - Dimension and Density - Теории и Хипотези  (Прочетена 55819 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Порових се малко из нета и открих че доста хора са на моето мнение - че доказаните математически измерения са над 20. Но нещата които намерих са главно в научни форуми, а не в статии така че няма да ги поствам. Като намеря нещо солидно ще посоча :)
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

fisk

  • Гост
Glarusman, спор няма относно броя на измеренията в те.физ. , то теории има от 1 до +безкрайност, аз говоря за официално лансирано становище, което е вече настояща основа за гилдиите във физиката. Не знам къде си търсил ресурси, но аз съм дал повече от достоверни линкове, направо от „извора”.   ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
После Оберон ще ми разправя, че нямало физици във форума. ;)

Според Айнщайновата теория, Вселената е ландшафт от долини и плата, оформени от масите и енергията. Топографията на ландшафта определя разстоянието и се губи време за придвижване от място на място. Масата, ъгловия момент и магнитните полета са причина космическият ландшафт да е начупен. Извивките могат да поставят две точки по-далеч или по-близо една до друга, създавайки мост и следователно, един алтернативен път. Именно този обект преди 40 години е наречен от астрофизика Уилър- червейна дупка (wormhole).
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ето ви доказателство откъде минават НЛО-тата. Не се видиотявайте с тезата на терзийски за милиони км/сек хахаха.

Oberon, не знам дали знаеш, но Терзийски е физик, завършил е в Япония, и разбира 300 пъти повече от теб и от всички нас взети тук заедно. И от конвенционална физика и от неконвенционална. Разбира 300 пъти повече и от уфология. Как мислиш, дали не е запознат с "Червеевите дупки", междупространствените портали и т.н.?
За да ги говори тея неща, значи се има нещо предвид. Не е толкова прост.

Oberon

  • Гост
Хор, не казвам че е прост, според мене търси популярност с тези теории. Това е моето мнение.
Не мърдам от твърдението си че:
1. Гравитационните вълни СЕ разпространяват с адхезия ( отслабване ) - иначе нямаше да има Галактики, а всичко щеше да е една каша:)
2. Няма физическо тяло, което да се движи с "милиони км/сек", разпъни ме на кръст, изгори ме на клада, така мисля:) та дори и тялото да е в 1000 силови полета и тинтириминтири....

Eon

  • Гост
Законът за движението в познатата ни Вселена е, че никое тяло не може да има скорост над светлинната.

Този закон не се нарушава.

Той просто се заобикаля.(например чрез измеренията както е споменато тука)

Това е всевселенски феномен, който съществува на много места.

Пример - Заобикалянето на Закона за ДДС-то в България. Не се нарушава закона, а се заобикаля...

Елементарно Уотсън...


И тръгнали СЕТИ да ми търсят радиовълни/радиопредавания в Космоса...
Хидиоти :P
« Последна редакция: Април 14, 2006, 13:25:33 pm от Eon »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Хор, не казвам че е прост, според мене търси популярност с тези теории. Това е моето мнение.

Много наивно, при положение, че Терзийски е супер не-комерсиален. Напиши му в google името да видиш какво ще ти излезе... 10 страници инфо - по 1 интервю. Нито продава фланелки, нито DVD-та, нито книги.
И т.н. Наивно твърдение.

1. Гравитационните вълни СЕ разпространяват с адхезия ( отслабване ) - иначе нямаше да има Галактики, а всичко щеше да е една каша:)
2. Няма физическо тяло, което да се движи с "милиони км/сек", разпъни ме на кръст, изгори ме на клада, така мисля:) та дори и тялото да е в 1000 силови полета и тинтириминтири....

И Земята не е била кръгла. И не се е въртяла около Слънцето. Докога същите грешки? Колко века ще сме в рамките на глупостта си? Не говоря за конкретният случай. Избягвай да казваш "Няма да си променя мнението" и "Невъзможно е."
Поздрави.

Н.

Eon

  • Гост
1. Гравитационните вълни СЕ разпространяват с адхезия ( отслабване ) - иначе нямаше да има Галактики, а всичко щеше да е една каша:)
2. Няма физическо тяло, което да се движи с "милиони км/сек", разпъни ме на кръст, изгори ме на клада, така мисля:) та дори и тялото да е в 1000 силови полета и тинтириминтири....

И Земята не е била кръгла. И не се е въртяла около Слънцето. Докога същите грешки? Колко века ще сме в рамките на глупостта си? Не говоря за конкретният случай. Избягвай да казваш "Няма да си променя мнението" и "Невъзможно е."
Поздрави.

Н.

Хор, тази аналогия която я правиш не е логична. Това нещо е очевидно (за вълните). Ако гравитационните вълни не отслабваха с разстоянието, щяхме отдавна да сме паднали към Слънцето. Да не говорим, че нямаше да я има Вселената...

Това не са попски брътвежи...

Това е същото като да кажеш, че на повърхността (или във вътрешността) на Слънцето живеят хора...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Еон, ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че казвам "Не говоря за конкретният случай.".
Най-обичам твърдоглави, закостеняли учени, които "умират", за да докажат колко света е устроен според тяхните разбирания и само след година да се докаже обратното.
Тъй че...
Спирам да говоря.

Oberon

  • Гост
Хорус, разликата м/у твърдоглавия учен и този с развинтената фантазия (до краен предел при това, защото знаем че именно фантазьорите движат света) Е НИКАКВА:))) Просто са в две аналогични крайности.
Може ли според теб една планета да има формата на кифла? Ако питам тебе - да, ако питам Терзийски - може и на палачинките на баба ми, но планетите са кръгли в цялата вселена, просто защото им действат еднакви сили както на Земята така и на планетата Морков.
Няма начин да се движат без адхезия. Говоря за конкретния случай. Че ги има - има ги, защото наскоро се твърдеше че ги няма. Не е фантастика да кажеш "има гравитационни вълни", ама дакажеш "движат се без адхезия" при все, повтарям, ПРИ ВСЕ че не са изучени още... Тепърва правят апарат, за пускане в орбита, който да ги улавя...
Ако предположим, че Терзийски има друго инфо, от advanced учени, то те или го подхлъзват или не знам...
Твърдението ми не е наивно, можеш квото си искаш да си учил и пак нищо да не разбираш - примери около нас колкото искаш:(

Oberon
« Последна редакция: Април 18, 2006, 02:38:29 am от Horus »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат

Това е същото като да кажеш, че на повърхността (или във вътрешността) на Слънцето живеят хора...

Ами че те  не са спирали да си живеят  :P Цивилизацията на  нашето Слънце е доста развита и техни представители понякога ни посещават  ;)

А колкото до милионите километри в секунда. Айнщайн към края на живота си е имал доста по-различно мнение от първоначалното си само дето някой се е погрижил тези неша да не станат известни на масовата публика на този ЗЕМЕН ТЕАТЪР в който всички участваме.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Скоростта на светлината е един вид бариера. Не може да има тяло което да се движи със скоростта на светлината. Но това не означава, че не може да се движи със скорост по-голяма от нейната. Ако по някакъв начин успеем да прескочим тази бариера, работата става възможна. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Сега Хор..
Щом като казваш, че не говориш за конкретния случай, значи си съгласен с този случай. Аз съм на мнението на Оберон относно вълните. Целият свят наоколо го доказва... Помислете малко и ще разберете, че ако това беше така Вселената буквално нямаше да съществува... Примери милиари...Ето един не чак толкова правилен но елементарен пример... Ако гр. вълни не се разпространяваха с адхезия то масата на твоето тяло например отдавна да е привлякла да кажем масата на моето тяло, чрез гравитационните вълни, които то излъчва... Същото важи и за Оберон и един друг човек в чужбина... Отдавна да са се сблъскали хората... Същото е и за черните дупки... Ако гр. вълни не се разпространяваха с адхезия ТО... гравитацията в черната дупка щеше да е еднаква по размери в центъра й, на 100км, от нея, и на 100 000 св.г. от нея....Чат?

Прави разлика м/у твърдоглави учени и хора, които не се хващат на всичко казано, а търсят начин да го докажат, поне логично... Не слагай хората в един кюп.

За цивилизацията на Слънцето не коментирам... Алиен знаех, си че няма да се сдържиш...

асдфгхйкл - Представи си скоростта на светлината като една бетонна стена дълга да кажем хиляди км... Сега! Ти какво ще избереш: да тръгнеш към стената, да тичаш и да си блъскаш главата с надеждата, че след 10000000000-ния удар ще отвориш дупка в нея да преминеш, или ще вземеш една лопата и ще минеш под нея, изкопавайки дупка в земята..... Малка поправка на твърдението ти:

Не може да има тяло което да се движи със скоростта на светлината. Но това не означава, че не може да се движи със скорост по-голяма от нейната.

Не може със скоростта и над нея... Това е физичен закон, не урок по литература, не можеш да местиш думички и да преметнеш физиката...

Закона не се нарушава, просто се заобикаля, като в примера със стената....

Относно картинките... Ако твърдението беше вярно, долната картинка нямаше да е същата, а всичко щеше да е една дупка в която щеше да е паднало всичко. Виждате как с отдалечаването пр-вр.то се изглажда, поради отслабващия ефект на гр. вълни...

По-долу... графично такова...


Сори, че стана оф топик... темата не е за гр. вълни, а за измеренията.... Извинявам се
« Последна редакция: Април 15, 2006, 08:47:09 am от Eon »

fisk

  • Гост
Абе не знам защо продължавате с тези обяснения ( има неща които действително са неоспорими) , трудно ще чуеш радио 99,9MHz,  когато си настроил честотата на 106,00MHz.. ;)

Antonium

  • Гост
Обичам споровете, втях винаги се научава нещо ново 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27