Автор Тема: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"  (Прочетена 81002 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #105 -: Ноември 11, 2008, 17:34:52 pm »
НАСТАВЛЕНИЯ ЗА ПОДДРЪЖКА НА ВОДАТА В ПЛУВНИТЕ БАСЕЙНИ  ;)

Един от методите за дезинфекция на водата в плувния басейн е използването на бром. Последният притежава антисептични и алгицидни свойства, което определя използването му като дезинфектант за води в плувни басейни. Поставянето на бром във водата води до образуването на хипобромна киселина. Тази киселина частично се дисоциира на хипобромен анион и въглероден катион. Бактерицидното действие се дължи на хипобромната киселина. Формата на брома във водата зависи от РН на средата, но за разлика от хлора действието на хипобромната киселина много по-слабо се влияе от диапазона на изменение на РН. Друго предимство на брома е, че междинните продукти от реакцията на хипобромна киселина и органични вещества - бромамините, не дразнят очите и не отделят неприятна миризма.
     Минималната остатъчна концентрация трябва да се поддържа на ниво 0,4 гр/м3. При тази концентрация, независимо от РН брома не придава на водата мирис и не дразни очите. Но от експлоатацията е установено, че при резки колебания на посещаемостта на басейна е необходимо остатъчният бром да е 2 гр/м3 за по-добра дезинфекция.
     Колиформите лесно се отсраняват при смес 95 % хлор и 5 % бром.
     Необходимото количество дезинфектант се подава във водата на басейна при първоначално пълнене. Посредством тестер се следи наличието на микроорганизми. При наличие на такива следва да се увеличи концентрацията му във водата или да се приложи смес 95 % хлор и 5 % бром. Дозата трябва да се подава през около 2 седмици
.


Бромът  първи  бива  приет на въоръжение от храбрите  архитекти  на
новото  светло общество.  Всяка сутрин лекарят на лагера -  независимо
дали  концентрационен  или  летен лагер  на  деца  от  Хитлерюгенд   -
хитлеровия  "комсомол", излива по едно малко шишенце в сутрешния  чай.
Бромът подтиска не само половия нагон на лагеристите.  Той ги прави  и
по-податливи  и послушни за заповедите на техните командири.   Той  им
помага и по-лесно да усвояват новата тоталитарна идеология на нацизма.
   По  същото време бром се дава и на пионерчетата от елитния съветски
пионерски  лагер  за индоктриниране на бъдещия комунистически  елит  в
Артек.   С идването на комунистите на власт бром се дава редовно  и  у
нас  със  сутрешния чай в Българската народна армия или в  пионерските
лагери.   Нито един български лекар не си прави труда да се разрови  в
старите   прашни  немски  публикации  от  началото   на   века   върху
използването на халогените за контрол на човешкото съзнание.



ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЯ

     - (хлориране) на водата използваме основно хлор на зърна който е подходящ за дезинфекция на всякакъв вид вода, дори и на твърдата и не влияе върху нивото на PH.

     Съществуват 2 типа :

          а). Дихлор със съдържание на активен хлор 60% , за по - бързо разтваряне
          б). Трихлор със съдържание на активен хлор 90% , за по- бавно разтваряне

ДОЗИРОВКА

     За Дихлора за първоначалното пускане или в сучай на «шок » е необходимо 7 gr на един (1) кубически метър вода и 3 gr на (1) кубически метър вода всекидневно.
     За Трихлора за първоначалното пускане е необходимо 6 gr на (1) кубически метър вода и ежедневно 3 gr на един (1) кубически метър вода.
     Дозата за първоначалното пускане е добре да се повтаря един път месечно (свръх-хлориране).

ПРОБЛЕМИ:Зеленина в басейна или зелени, кафяви и черни петна по стените или на дъното.

ОТСТРАНЯВАНЕ:
Захранване със шокови дози хлор и Алгецид.


ПУСКАНЕ НА СЪОРЪЖЕНИЕТО В ЕКСПЛОАТАЦИЯ

   
      Шоково третиране с хлорни препарати.

  При първоначално пълнене на водата (а при поддържане при дразтични отклонения от показателите) се извършва шоково хлориране с “бърз хлор”- “ТАБИДЕЗ 56” (таблети по 20 гр). Целта на този процес е да се прибави достатъчно количество хлор, което да предизвика разрушаване на утайките и замърсителите, унищожаване на клетъчната структура на бактериите, спорите и вегетативните клетки на вируси и гъбички.





     Да  видим  сега другия представител на халогените  -  хлора.   Не
случайно  Илуминатите не избират за очистването на питейната  вода  в
градовете  на  Земята  нито  една от многото алтернативни  технологии,
които  не  използват отровния хлор.  Най- ефикасните за целта  озонови
технологии  са  избягвани и дискредитирани най-много
.  Това  се  прави
поради  същата задкулисна причина - хлорът, както и брома, има  същото
действие  върху  мозъка на хората.  Той ги прави по-пасивни,  намалява
волята  за  съпротива и самостоятелност.  Поглъщан  десетилетия  наред
чрез  питейната вода, той е един от основните канцерогенни  фактори  в
нашия  живот,  които помагат на Илуминатите да постигнат  техните  не
особено просветл ни цели за намаляване на световното население.
   След войната единствено немците се усещат за подмолните промивки на
мозъците им по време на Третия райх.  Сега в Германия, Швейцария  и  в
част  от  Франция хлорът не се употребява за дезинфекция на  питейната
вода.   Даже техните олимпийски отбори отказаха да плуват в  басейните
на Лос Анжелис за олимпиадата там през 1984 г.,  докато хлорът не беше
махнат от водата и заменен с озон от малък евтин озонов генератор.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #106 -: Ноември 12, 2008, 14:42:37 pm »
Имам важна информация която съм длъжен морално да споделям тук и сега.
1990г. в софийски стоматологичен факултет присъствах на първата ми лекция по стоматология на доц. Тодоров. А доц. Тодоров е автор на няколко учебника по стоматология
Първите 30 мин. бяха класически и според очакванията ни , обаче след това стана много интересно ,и след тази част от лекцията аз си проминих начина на живот и дори начина на мислене.
Доцента чисто и просто и без грам колебание ни каза , че пастата за зъби е вредна за зъбите и ,че пастите са направени по две причини 1. да се печели от тях 2. да осигоряват работа на стоматолози.Зъбите имат ципа която защитава от кариес и която бива свалена от пастата за зъби ,а и зъбнят камък е естествената защита от шиечен кариес и от възпаления.
Всички токущо постъпили студенти по стоматология бяхме в истински шок :o та той ни разкри конспирацията в която той лично е участвал :( :o.
В продолжение на години съм разказвал случката на много колеги от други випуски които са били на лекциите на Тодоров обаче никой не е бил на подобна лекция ???
и когато с колегите от същия випуск сме си спомняли за съдбовната лекция остановихме че доцента го е казвал това само на нашия випуск :o :o :o
Интересно е че Тодоров почина година след това на около 70г. и може би се е разкайвал именно в наша чест на последните си лекции.
Аз от тогава не си измивам зъбите с паста ,а с клончета от растение  което се казва (мисуак) и с хладка вода.
Имам два кариеса и съответно две пломби но са ми от времето преди срещата с доц. Тодоров лека му пръст.
p.s. не работя по специалноста  :)
p.s. мисуак е растение което ползват старите хора  в арабския свят за почистване на зъбите. Научното име е Salvadona Pensica
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчн
« Отговор #107 -: Ноември 12, 2008, 15:18:00 pm »
9 страници и още никой не е написал лесно достъпно и ефикасно средство против "оцветяването" на зъбите и лошия дъх.Такива пасти без химии и нищо са силно съмнителни.Какво съдържат и колко от това е написано отгоре знаят само производителите.

Логично е пастата за зъби да е вредна.Още от детска възраст ти втълпяват, че е изключително важно да си миеш зъбите по 3 пъти на ден и то ти става навик без който неможеш.След като толкова много хора по света редовно и доброволно употребяват даден продукт,защо да не се изкарат допълнително огромни печалби?  :-\

Мен не ме бърка да си мия зъбите с клончета и коренчета,даже ще ми е много по забавно,да се надяваме и полезно.Хубаво е че са написани кои са и как помагат,ама откъде да ги взема.Аз лично в градинката пред блока не отглеждам Salvadona Pensica  :D и освен по билковите аптеки да се провери друг вариант не виждам.Ако трябва ще вкараме контрабанда от някоя държава,само трябва да намерим "муле"  laugh
« Последна редакция: Ноември 12, 2008, 15:20:33 pm от UpsideDown »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #108 -: Ноември 12, 2008, 19:24:25 pm »
Сигурно в почти всяко ръководство по Хата Йога пише следното за хигиената на зъбите. В малко олио се разтваря готварска сол, с който разтвор се търкат събите с чисти пръсти. След това се взема клонче от дърво, ябълка или друго сладко дърво, или иглолистно, което се дъвчи с всички зъби до "пълното му разнищване". Нещата може да се направят и в обратен порядък, първо клончето, а след това олиото, но от клончето в устната кухина остават защитните вещества от кората на дървото.

За справка ползвайте ръководстовото "Йога" на Венцислав Евтимов.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #109 -: Ноември 13, 2008, 03:27:57 am »
Всеки който има приятел от страните които ще изброя може да си поръчва от него мисуак защото е евтин и легален да не говориме за това колко е полезен ( премахва излишния зъбен камък забележете излишния а не целя, дезинфектният му ефект се усеща веднага при допир с венеца а и клинично доказан, убива лошия дъж , избелва зъбите , лекува парадонтозата и стяга венците) страните са: Турция,Сирия,Ирак,Иран,Ливан,Палестина,Индия,Йордания
В тези страни е разпостранен мисуака, разбира се и в други страни го има и се ползва ама съм изброил тези страни с които имаме добри и приятелски отношения и техните поданици ги има най-много в България.
един корен стига за около един месец(защото периодично трябва да се скъсява ) а голям колкото флумастер. Така че десет броя за една година ,а десет са по-малко от кутия бонбони и по-леки дори.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #110 -: Ноември 13, 2008, 09:13:56 am »
salah70bg, освен да те използваме като неофициален дистрибутор на този корен, защото не виждам друг начин да се сдобия с него.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #111 -: Ноември 13, 2008, 10:26:13 am »
salah70bg,можеш ли да дадеш снимка на това растение?Още преди да стигна до името му си помислих,че става дума за градинския чай-Salvia officinalis.Изключително полезна билка,не само за зъбите.Както казват някои-"Защои да умираш,след като в двора си имаш салвия?"Остава да видим дали е едно и също.

P.S.Всъщнист има около 200 вида салвии,дори да не същия вид,то градинския чай може да се използва по същия начин.
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 11:10:17 am от Тук и сега »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #112 -: Ноември 13, 2008, 12:37:15 pm »


Имам три коренчета в повече докато ми доставят (запасите).
Който иска да ми пише ЛС.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #113 -: Ноември 13, 2008, 14:32:34 pm »
Срещам затруднения да намеря снимка на корените на Salvia officinalis.Навсякъде дават само надземната част,понеже листата са популярни при употребата и.Иначе кореновата и система е добре развита.Aко някой междувременно намери снимка на корените,нека я сложи.Аз продължавам да търся.
Дори да не е същия вид,то градинския чай,който расте в БГ със сигурност върши същата работа.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #114 -: Декември 30, 2008, 12:14:42 pm »
p.s. мисуак е растение което ползват старите хора  в арабския свят за почистване на зъбите. Научното име е Salvadona Pensica


Значи...не става дума за градинския 4ай,въпреки,4е и той може да се употребява.Въпроснoтo растение  намерих под  друго име-Salvadora persica,наречена още мисуак .Единственото,което ме притеснява за сега е,че има доста високо съдържание на флуорид-може би естествен,но все пак...

Неактивен georgeta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • !изперкала!
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #115 -: Декември 31, 2008, 03:00:12 am »
Пълен кошмар с тея пасти за зъби!!!! Освен това вече в новите слагат и парабени!!! Представяте ли си ад! Аз в магазина съм като някво зомби - само чета съдържания като луда, но и това не е начин, защото утре ще почнат да не ги пишат, пък ще си ги слагат боклуците ... Аз имам 2 предложения. Не видях дали някой друг го е казал, извинете предварително.

1. Индийска паста за зъби Суперивики (не е на Хималая) на Аюрведа - продава се в магазините за здравословни храни до 3 лева струва. Кафява е с някакви подправки, леко люта, има и много билки. Беше страхотна преди една година, после изчезна и сега имам чуството, че малко се е скапала, но това е единствената паста, която ми понася, много добре се чуствам от нея!!!

2. Налетях в нета на рецепта за домашна паста за зъби с хума, вчера си я направих - много ме кефи, ето:
-1 кутия хума


-1 чаена лъжичка сол(най-добре природна нейодирана каменна или морска)


-1/2 ч.лъжичка сода бикарбонат


-по желание няколко капки зехтин или каквото и да е олио(ако прекалите с количеството,по късно олиото се отделя от пастата на слой)


-чисто ментово масло няколко капки(при липса на такова може да се използва вместо вода изстинал концентриран ментов чай).Ментата е моят избор като добро растение за дезинфекция,освежаване и ароматизиране,при използване на хомеопатия или при други ароматични предпочитания спокойно можете да замените ментата с каквото и да е...

-вода(или чай),колкото поеме хумата. Прибавете водата последна от всичко,на порции с разбъркване.Внимание!Хумата поема много вода и намалява обема си значително,така че най добре да се приготвя в по-голям съд и след добро разбъркване се слага в кутията(с капак)в която ще я съхранявате(ние използваме пластмасова кутия от халва).Консистенцията на пастата е като това на крем(изглежда много вкусна...).Нанася се на четката за зъби без вода,като "Веледа".
Приятно миене! Процедурата по приготвяне е всичко на всичко 10-15 мин.,количеството е достатъчно за доста време,според хората и честотата на миене.Инградиентите са известни,достъпни и евтини и най-важно,абсолютно екологични(можете да я изпускате където и да е в навън без абсолютно никакво притеснение за майката природа..).Какво по-добра паста от това!!!Спокойно можете да кажете довиждане на лъскавите скъпи пасти от рекламите и да спасите своите зъби!

Аз я направих, вместо етерично масло от мента обаче сложих мащерка, защото нямах мента и стана много гот. Аз имам проблеми с венците, а едно от съставките на комерсиалните пасти (не помня коя) предезвеква възпаление на венците - представяте ли си изродщина ....
малко дълго стана, извинете  ::)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #116 -: Декември 31, 2008, 12:24:07 pm »
Растението се казва

Salvadora persica - или както още го наричат, растение-четка за зъби.

Ето ви линк за повече информация.


http://en.wikipedia.org/wiki/Salvadora_persica

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #117 -: Декември 31, 2008, 20:34:37 pm »
Да, извинявам се за грешката, точно persica е.
Не виждам добре вече, УЖАС.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен georgeta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • !изперкала!
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #118 -: Януари 06, 2009, 20:22:33 pm »
Из:    Световната конспирация срещу здравето

д-р Атанас Гълъбов

Флуориране на водата

Флуорираната вода води до нарушаване на нормалното развитие на мозъка и до промяна в начина, по който индивидът възприема и реагира на околната среда.

Малки дози флуориди, давани редовно, с течение на времето намаляват индивидуалните съпротивителни сили, като бавно отравят и наркотизират определена част от мозъка и по този начин правят човек покорен на волята на тези, които искат да го управляват. Социалният ефект е, че на човек му е по-трудно да защитава свободата си.

Сред фермерите, които отглеждат расови бикове, е добре известен фактът, че даването на флуориди на животните ги прави по-послушни и управляеми.

Според опити, проведени в началото на 90-те години от екип под ръководството на д-р Филис Муленикс, бивша директорка на "Форсайт дентъл сентър" в Бостън, флуоридите са много силни токсини за централната нервна система (ЦНС) и могат да се отразят неблагоприятно на функционирането на мозъка дори в ниски дози.

Основна част от нервно-паралитичния газ зарин са флуоридите. Те влизат в състава и на други психотропни и сънотворни лекарства, анестетици, пестициди.

Китайски учени установяват, че нива на флуоридите във водата между 3 и 11 ppm увреждат директно нервната система, преди да увредят скелета.
Те установяват, че коефициентът на интелигентност на децата, живеещи в области, където водата се флуорира и има флуороза, е по-нисък в сравнение с тези, които не живеят в подобни условия.
Според изследване, проведено от д-р Ли, "изглежда, че влиянието на флуоридите върху развитието на интелигентността може да настъпи още в най-ранните стадии на развитие на човека - в ембрионалния или в ранна детска възраст, когато диференциацията и оформянето на нервната система са най-бързи". Трябва да се знае, че флуоридите преминават спокойно плацентарната бариера.

Още преди да настъпи "ерата на флуорирането", флуоридите са били използвани с цел преднамерено подчиняване на населението и потискане на способността му да възразява на властта.

И в нацистка Германия, и в Съветския съюз по времето на Сталин са добавяли натриев флуорид към водата в концлагерите, за да направят военнопленниците глупави, послушни и стерилни.
От разсекретени доклади се вижда, че през 1947 г. американските военни вече са знаели за това въздействие върху съзнанието, след като са правили и опити с американски войници.

 :-[  :-[  :-[

"Малки дози флуориди, давани редовно" защо ли ми звучи като паста за зъби ...
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 20:32:40 pm от georgeta »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #119 -: Февруари 19, 2009, 12:22:16 pm »
Хлорирането – за и против и риска за здравето
“Рискът от ракови заболявания при тези които пият хлорирана вода е
93 % по-голам от тези които използват нехлорирана вода”
Комитет по околната среда на САЩ
 
Съдържанието на хлор в питейната вода е смъртоносно опасен за болните от астма и други бронхитни болести, а също така и за хората с нарушен имунитет. Хлорираната питейна вода практически удвоява вероятността от ракови заболявания на пикочния мехур. С високото съдържание на хлор са свързани здравословните проблеми на сърцето, атеросклерозата, особено артерионалната, високото кръвно и анемията.

“Хлорът – най-опасният убиец на нашето време. Предпазва от една болест, предизвиква друга. След като през 1904 г. започна хлорирането на водата, започна и новата епидемия от сърдечни болести, рак и слабоумие”.
Д-р Прайс, болница “Сангино”, САЩ

Хлорът е помогнал да се разрешат проблемите с епидемията на холера, но в реакция с органичните съединения, намиращи се във водата, образува силно токсични хлороорганични съединения (хлорамини, хлороформ, хлорофенол и др.). Хлороформът при висока концентрация предизвиква рак и при мишките. Хлороформът е особено опасен при децата и причина за ред хронични дихателни заболявания, предизвикани от свойствата му да се задържа в белите дробове. При нагряване на хлорираната вода до 43 С от нея се изпарява до 50 % от разтворения в нея хлороформ и до 80 % трихлоретилен. По данни на американските учени, за да се запази здравето е необходимо не само да не пием хлорирана вода, но и да не се къпем с нея, защото хлорът и токсичните хлорорганични съединения попадат в организма чрез кожата и дихателните пътища.

Особено опасна е хлорираната вода както за питейни, така и за битови нужди, при бременните жени. При изследванията на д-р Хербърт Шварц от Камберлендския колеж във Виндсман е установено, че рискът при използването на хлорирана питейна вода от бременните жени е много по-голям оттколкото при тези, които пият нехлорирана вода, при спонтанните аборти. Зародишът на детето се състои от 30 % вода и е особено възприемчив към токсичните хлорорганични съединения, предизвикващи поражения на главния мозък, сърцето и устата, както и раждането на деца с вродени пороци или недоносени.

Необходимо ли е да рискуваме и да продължаваме да хлорираме водата и да строим нови пречиствателни станции със средства от ЕС по стари технологии основани на хлорирането, като се има предвид и факта, че при хлорирането не се достига пълна стерилизация на водата и във водата могат да остават жизненоспособни микроорганизми?

С малки поправки от http://www.akvamodul.com/application.html
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 12:29:25 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
32430 Прегледи
Последна публикация Май 31, 2010, 15:17:41 pm
от Visitor
52 Отговора
36358 Прегледи
Последна публикация Септември 21, 2010, 18:40:47 pm
от fabio
11 Отговора
9936 Прегледи
Последна публикация Октомври 08, 2005, 18:05:02 pm
от Alien
6 Отговора
8805 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
7897 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27