Автор Тема: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"  (Прочетена 81024 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #90 -: Януари 03, 2007, 14:19:10 pm »
За след бръснене аз ползвам балсам на Нивеа за чуствителна кожа. Алкохол фрии:) Много е добро, за масова козметика е номер 1. иначе един френд ми даде веднъж някакъв английски гел, афтършейв, направо класика. Ама е 50 лв. тубичката :)))

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #91 -: Юни 01, 2007, 17:56:47 pm »
Я па тея?!?
Да не би да са се осъзнали?!?
Или им дойде в повече напъна? ;)
А аз днес изхвърлих подарък от половинката. Продукт на TopTen за след бръснене - съдържа изопропилов алкохол. Прочетете материалите, от и за д-р Хулда Кларк.

Добре какво му е лошото на изопропиловия алкохол? Не знам затова питам. Продуктите на Жилет стават ли за ползване?

При моето са тези:
Alcohol Of Natural Origins
Ingredients: ALCOHOL DENAT, PROPYLENE GLYCOL, PANTENOL, ALLANTOIN, COCETH - 7, PPG - 1 - PEG 9 LAURYL GLYCOL ETHER, PEG - 40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CARBOMER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, TETRASODIUM, EDTA, BENZOPHENONE - 4 има и още но става дълго. Безопасни ли са?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #92 -: Юли 06, 2007, 23:46:27 pm »
Току що по Канал 1 казаха че сериозно се обсъжда въвеждането на флуориране на питейната вода в България! Щяло да струва само 15ст. на човек и с подкрепата на ЕС нямало да има никакъв проблем за това "благородно" начинание!
« Последна редакция: Юли 06, 2007, 23:52:34 pm от Alien »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2007, 16:46:54 pm »
Флуора вече решиха от догодина да го пускат във водата, нашите "Пазещи" Управници!
а паста за зъби без флуор аз ползвам Sensodine - Цервен - Classic. Но само на червения не пише, че има флуор, на другите им вариации има! а от шампоан Garnier - Fructis ми се обриваше кожата!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #94 -: Октомври 05, 2007, 00:57:03 am »
И аз съм забелязал, че само в единия сенсодин няма флуор, обаче майка ми упорите купува от другите пасти. Явно не е приела сериозно нещата и като види че няма купува каквото дойде  >:(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #95 -: Октомври 05, 2007, 17:45:07 pm »
Аз тази сенсодин не я знам но  в повечето пасти в които няма флуор обикновено има изкуствени подладители - я аспартам я нещо от този сорт така че хубаво я прегледайте. + разни bromo2  което ако означава  че има и бром направао картинката става плачевна.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #96 -: Октомври 09, 2007, 12:57:52 pm »
Направо брутално!!!
Все повече и повече откривам как в деството ми са ме обработвали супер брутално!
В конкретния случай с пастата за зъби "мечо" или май така се казваше. Една такава розова с приятен вкус, да ти се иде да я изядеш цялата! И си спомням в детската градина как тук таме си похапвах от яката паста, а някои деца буквално я ядаха!

Във връзка с темата искам да наблегна и на това как пастата за зъби се ползва - като се натрива в зъбите и венците, което всеки който е натривал по този начин кокаин/амфетамин/.../ или все пак е виждал такова нещо може да осъзнае какви последици може та има такова действие ако се извушва с отрови каквито са очевидно пастите за зъби които ползваме. За тези които не са виждали такова нещо може да се разровят в интернет или да се задоволят с факта, че човек може да умре поради заболяване на един единствен зъб!

Да добавя също така, че смятам естественото съдържание на флуорид в каменната сол е дори полезно, за разлика от това което ни се предлага, а именно - сол без флуорид, за сметка на вода и пасти за зъби със съмнителен флуорид. В интернет сега разгледах някои статии с подобна насоченост, които правят този паралел.
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 13:07:17 pm от rofl »
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Хлорирането на водата


Хлорирането на питейната вода е друг случай на добавяне на вещества, които са вредни за човешкото здраве. Освен него, друга опасност са микроорганизмите във водата, но сега ще говорим за хлорирането. То произвежда широк диапазон от хлорни съединения с канцерогенни и други причиняващи болести свойства.

Неохотно, дори органите по здравеопазване днес признават, че има проблем със здравето, но те преиначават този факт, съсредоточавайки се само върху трихалометаните (THMs).Това са много малки химични съединения, състоящи се от един въглероден атом със закачени няколко хлорни или бромни атоми. Най-разпространения от тях е хлороформът (trichloromethane), който се явява канцерогенен за мишките и плъховете. Вие не можете да се защитите от THMs, който се абсорбира от кожата, ако си вземате душ или плувате в басейн с хлорирана вода. Горещият душ може да повиши нивото на THMs в кръвта 10 пъти повече от пиенето на кварта (1.14 л) хлорирана вода.

Докато много изследвания откриха връзка между хлорираната вода и вторично хлорираните продукти и увеличаване рисковете от рак, особено рак на пикочния мехур, за мен това е само върхът на айсберга. Асоциацията за борба с рака на пикочния мехур казва за THMs, че те са относително безопасни, защото се изхвърлят от организма. Аз продължавам да твърдя категорично, че главната вреда за здравето е предизвикана от хлорни съединения с дълга верига, които остават в организма.

Нивото на хлор в обработваната вода е приблизително 100 пъти повече от нивото на THMs. Няма съмнение, че хлорът се свързва с всички органични вещества, но особено с чувствителните биохимикали от типа на ненаситените масла, холестерола и витамините. Тази реакция се появява, когато храната е измита или приготвена, когато хлябът е изпечен, когато готовите плодови сокове или млякото от соя се приготвят с такава вода и те остават във вашето тяло, ако пиете хлорирана вода. Тези хлорни съединения имат дълги въглеводородни вериги и остават натрупани в организма, също както инсектицидите (ДДТ например), с които между другото са тясно свързани. Както до скоро здравните органи не допускаха, че приемането на пестициди може да доведе до здравословни проблеми, така и сега те не вярват, че тези дълги вериги хлорни съединения причиняват проблеми. Считам това за безотговорно и некомпетентно отношение, що се отнася до здравето на хората.

Всички или болшинството хлорни органични съединения, които са били тествани показали, че са вредни за здравето. Факт е също, че нашият черен дроб не е пригоден да неутрализира хлорните химикали. Разглеждането на всички тези факти заедно, води до неизбежното заключение, че хлорираната вода уврежда нашето здраве до голяма, макар и неизвестно до каква степен.

Съсредоточавайки се само върху THMs, здравните органи твърдят, че антимикробните ползи от хлорираната вода са много по-големи от опасностите за здравето и че няма друга разумна алтернатива за обезопасяването на водата. Аз категорично не съм съгласен. Аз не смятам, че водата, която причинява рак и навярно има принос за още редица хронични заболявания, е безопасна. Има хиляди водо-преработвателни заводи в Европа, които осигуряват безопасна вода без хлор, използвайки озон, ултравиолетови лъчи, мембранни филтри, бавни пясъчни филтри. Разбира се, това ще бъде първоначално по-скъпо струващо, отколкото хлорните инсталации, но намаляването на хроничните заболявания ще бъде незаменимо по-евтино за отделния индивид, а също и за обществения джоб.

В същото време трябва да се защитавате от опасностите, причинени от хлорираната вода. Ако вие живеете в място, където имате достъп до дъждовна или подземна вода добре, но ако не – то използвайте филтри или установки с обратна осмоза, за да почистите водата, която използвате за пиене и готвене, а на душа обезателно поставете филтри. Дестилираната вода се нуждае от допълнителен въглероден филтър за отстраняване на хлора и THMs. За временно използване, когато нямате достъп до тези пособия, можете да кипнете водата за кратко и след това да я приемате охладена. Също и ваната, която сте решили да вземете, можете да я напълните предварително с гореща вода и след като изчакате да се охлади до нужната температура да я използвате. Контактът на кожата с THMs не само позволява поглъщане, но и води до стареене на кожата. Можете да противодействате на това като след душа втриете в кожата си вода с намалено съдържание на йони (дейонизирана вода) или разреден разтвор на витамин С.

Публикувано с любезното съгласие на д-р Walter Last

Източник



Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Г-н Велев,ALIEN,H,EON,Стамен Стаменов,всички Вие,както и много други, сте истински БУДИТЕЛ!!!Бъдете здрави,плодотворни и все така непримирими със статуквото!!!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Тия дни пообиколих аптеките и купих homeopathic toothpaste на BILKAdent=
На опаковката пише:NATURAL TOOTHPASTE WIH LEMON AROMA
Menthol & Fluoride Free,Sugar Free,with Natural Antibacterial Protection
75ml E

На гърба на кутията пише :

Хомеопатичната паста за зъби Лимон е нов натурален продукт,създаден специално за пациенти,приемащи хомеопатични препарати и за хора,алергични към ментола.В нея са вложени натурални суровини и не са използвани изкуствени подсладители,ароматизатори и оцветители.Тя не съдържа ментол и флуорид,които пречат на хомеопатичното лечение.Съдържащият се в нея екстракт от кори на лимон осигурява естествено почистващо действие,както и свеж лимонов дъх след употреба.Съдържа и КСИЛИТОЛ,натурална растителна съставка,която предпазва зъбите от кариеси и зъбна плака.

Цената и е от 1,85 до 2,10лв.
Ако някой от уважаемите посетители на сайта знае още нещо да напише.
Когато я пробвам ще споделя подробности,дано не съм се прецакал : ;D
Бъдете здрави!!!

Неактивен nibirux

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Голямо количество флуор има в чая, но никой не казва , че е вреден и скъсява живота.Остава единствената достоверна хипотеза, че е от значение съединението,в което влиза флуорът. Например СО2 не е силна кръвна отрова, но СО много, а ги дели само един атом кислород.
В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре?.значи нещо не е в ред.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Преди няколко месеца в едно начално училище снимах с телефона една детска рисунка окачена на стената. На рисунката има нарисуван зъб до него голяма чаша с F на нея. Отгоре рисунката е надписана с големи цветни букви: "Аз пия F мляко". Отстрани организаторите - общината, сдружението Стоматологично здраве и "The Borrow Foundation" (това последното е нещо чуждо и не ми харесва).

Ето я и самата снимка: http://img167.imageshack.us/my.php?image=fluoridfl4.jpg

На това му казвам промивка на мозъка от ранна възраст - покрай официалното мнение се подвеждат преподавателите, те от своя страна подвеждат родителите, те автоматично на децата, които даже го възхваляват с рисунки: "Ние пием пием мляко с флуорид!". Внимавайте къде учат децата ви, следете за такива следи и вдигайте "врява".
« Последна редакция: Март 18, 2008, 03:42:19 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Голямо количество флуор има в чая, но никой не казва , че е вреден и скъсява живота.

В чая не е добавен синтетично,а е в естествен вид.Освен това трябва да се прави разлика между CaF(натурален) и NaF(опасния).

Цитат
Тия дни пообиколих аптеките и купих homeopathic toothpaste на BILKAdent=
На опаковката пише:NATURAL TOOTHPASTE WIH LEMON AROMA
Menthol & Fluoride Free,Sugar Free,with Natural Antibacterial Protection
75ml E
Какви са точно съставките?

Ето ти една безвредна:
http://www.tnt-21.com/bg/ayurveda/siddhalepa/ayur_suprivicky.htm

Може да си бъркаш и сам-смлян карамфил,олио,сол.Или пък с добавка на хума,също и прополис.

Ето тук за проверка на химиите в храната,козметикта и където  ги има.
http://mbm.net.au/health/guide.htm
« Последна редакция: Март 18, 2008, 10:45:12 am от Тук и сега »

topteglo

  • Гост
Преди време гледах един филм за бушмените в Африка. Те си дезинфекцират зъбите като след ядене дъвчат една билка. Тя чистила и подсилвала венците. Освен това май и ПХато нормализирала. Та тая билка те дъвчели от векове и нямали проблем със зъбите. Даже доста бели им изглеждат. Само дето не мога да намеря как се казва тая билка. Ако можем да си я гледаме у дома ще е голяма работа. Или ако някой знае някоя българска която има подобно действие. За тетрата вече разбрахме.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Да не е неем?Можеш да си дъвчиш чиста дъвка-мастикс от аптеката(малко е твърда и скъпа :().Това е смола от мастиково дърво в случая.Има и други видове.Слагат я в някой пасти за зъби.Освен бактерицидните си свойства,чрез дъвченето се прави и масаж на венците,като се стимулира кръвообращението на венците и  от там се заздравяват зъбите.Може да си правиш и упражнения за това.
Салвията(градински чай) е също добра за зъбите.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
32490 Прегледи
Последна публикация Май 31, 2010, 15:17:41 pm
от Visitor
52 Отговора
36384 Прегледи
Последна публикация Септември 21, 2010, 18:40:47 pm
от fabio
11 Отговора
9955 Прегледи
Последна публикация Октомври 08, 2005, 18:05:02 pm
от Alien
6 Отговора
8826 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
7921 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27