Автор Тема: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"  (Прочетена 81060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #75 -: Февруари 10, 2006, 21:39:12 pm »
Цитат
Махайте содата, сложете лимонов сок
Ако мислиш , че лимона е по-малко вреден от содата,дълбоко се лъжеш.Вмомента си миеш зъбките с чиста киселина.

преминаващ

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #76 -: Февруари 10, 2006, 23:23:16 pm »
Най-добре комбинирайте содата с лимона. Така скоро няма да ви остане много за миене. :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #77 -: Февруари 11, 2006, 00:56:11 am »
Ха-ха-ха :D
« Последна редакция: Февруари 16, 2006, 13:59:50 pm от Horus »

Heinie

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #78 -: Февруари 13, 2006, 10:17:40 am »
Цитат
Махайте содата, сложете лимонов сок
Ако мислиш , че лимона е по-малко вреден от содата,дълбоко се лъжеш.Вмомента си миеш зъбките с чиста киселина.

Даи идея с какво да подобрим почистващата способност!

coroviev

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #79 -: Февруари 13, 2006, 21:41:34 pm »
   Купувай си паста от магазина.По възможност не българска и не произведена в Румъния.Ако пък толкова се опасяваш, че флуора ще те направи марионетка си взимай "Поморин",много е гадна,ама се прави от луга.Само незнам дали се произвежда още.

Oberon

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #80 -: Февруари 14, 2006, 10:50:29 am »
Аз си купих оня ден няква на "Trisa".
Няма по-добри за мен от "Trisa". Измива идеално и е Made in Switzerland:)))

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #81 -: Февруари 14, 2006, 11:56:56 am »
Майка ми е на 64г. а баща ми на 62.
При редовно миене на зъбите си, за целия си съзнателен живот, майка ми от над 10 години, няма собствени зъби.
Баща ми, откзваше да ползва каквито и да са пасти и препарати. Още си ползва зъбите. Има един или два извадени.
Вие не оБръщайте внимение, с какво и как се храните, пък се надявайте пастите да Ви помогнат. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

georgi_nz

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #82 -: Февруари 14, 2006, 16:53:01 pm »
Възможно е да е от пастата за зъби.
Но единия ми дядо от рано е бил с изкуствено чене, другия си имаше собствени зъби и добро състояние до живот. И двамата не са пилзвали никога паста за зъби.
Предполагам, че гена си е казал думата.

Oberon

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #83 -: Февруари 14, 2006, 17:24:53 pm »
Е много ясно че е от гена. + това зъбите се развалят най-често от нерви:)))

llara

  • Гост
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #84 -: Май 19, 2006, 10:02:33 am »
Само да ви кажа, че от няколко години /може би 2 или 3/ на всяка детска консултация, майките се агитират да дават на бебетата и децата си флуор за зъбите. Убеждава се колко е полезен за зъбете на детето и прочее. Правят проучвания колко от майките спазват предписанията. Всяка година тези данни постъпват някъде... На мамите се казва, че едва ли не е задължителна употребата на флуор и това е изискване на Световната здравна организация, като уж данните са поръчани от Българския лекарски съюз или по точно Асоцияция на стоматолозите в България.
Аз не съм давала на човечетата. Зъбите си мием само с четка все още, но ще гледам да намеря "Билка Фито".
Лично съм се заела със случая и ще ви информирам какво съм постигнала, но ще пиша в отдел Здравни въпроси, защото темата все пак е "Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"."

Лара

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #85 -: Септември 29, 2006, 11:05:42 am »
Град в щата Тексас маха флуорида от водата

Градския съвет на Del Rio City реши това един след като професор по биология прави презентация пред членовете на този съвет, в която  са представени много изследвания доказващи връзката на флуорида със ракови и други човешки заболявания. Така съвета решава незабавно да се спре добавянето на флуорида във водата на града! В статията става ясно също че повечето Европейски страни, Япония и Китай НЕ СЛАГАТ Флуорид във водата. За повече подробности ТУК

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #86 -: Ноември 16, 2006, 15:54:52 pm »
Попаднах на някакъв гел за зъби без флуорид ама е леко скъпичък  ;)

Forever Bright Toothgel
Гел за зъби с Алое

ОПИСАНИЕ И СВОЙСТВА
Поради универсалното си приложение Алоето е било високо ценено още от най-древните цивилизации. В никой друг продукт от богатата ни палитра многофункционалното му благодатно въздействие не е изразено толкова ясно, колкото при Forever Bright. Разработването на гела отне няколко години. Използвани са само съставки с доказана полезност. Широка гама потребители и професионалисти вече изразиха задоволството си и показаха без всякакво съмнение, че Forever Bright е сред най-ефикасните пасти за зъби на пазара.
Forever Bright е създадена от най-висококачествени материали и е предназначена за цялото семейство. Подходяща е и за вегетарианци, тъй като не съдържа вторични продукти от животински произход. Формулата съдържа само естествен ментов аромат. Към основната съставка – стабилизиран гел от Алое Вера, е добавен пчелен прополис. Комбинацията има не само добри антибактериални свойства за борба с плаката и за запазване свежестта на дъха – противовъзпалителните й свойства предпазват венците и нежния вътрешен слой на устната кухина. Особено подходяща е за кървящи венци и афти и може да се нанася директно, когато използването на четка е прекалено болезнено.
Оптималното съотношение на гела от Алое Вера, необходим за ефикасно измиване, бе определен след продължителни изследвания във водещ стоматологичен колеж в САЩ. Бяха проведени допълнителни наблюдения от голяма група лекари и стоматолози, преди да се създаде окончателната формула. Крайният резултат е гел за зъби с уникално почистващо свойство и толкова слаба абразивна способност, че една независима стоматологична лаборатория го нарече „полиращ“ гел! Прибавете към това и допълнителното благодатно въздействие, което Алоето оказва върху венците, и получавате гел за зъби, който е не само конкурентоспособен, но дори побеждава съперниците си без усилия.
Формулата на Forever Bright бе одобрена след като проучихме данни от изследвания, показващи нарастващо предпочитание към гел, а не към паста, с отлични почистващи свойства и приятно усещане в устата. Свежият вид и освежаващият вкус са друго известно качество на този продукт. След употребата на една или две туби Forever Bright повечето хора отказват да използват други марки.
 
ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Отстранява плаката.
Има избелващ ефект.
Антибактериалното му действие успокоява устната кухина и инфекциите на венците.
Помага при афти.
Не съдържа флуорид
130 г
Препоръчителна клиентска цена: 14,73 лв..
  от Tук
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 15:55:50 pm от Alien »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #87 -: Декември 11, 2006, 12:34:39 pm »
Е тази сутрин ми кипна...тази сутрин ми дойде много....ако гнева ми можеше да действа от разстояние, сградата на сп.Здраве да се е съборила!  >:( >:( >:(

Какви нагли лъжи!

"Стоматолозите отдавна предупраждават, че неконтролируемата употреба на пасти за зъби с добавен флуор, може за предизвика флуороза, особено при децата до предучилищна възраст."

Ние се борим вече години наред срещу стоматологичната мафия, а те си присвояват правото "че те ни били казали"....

Ах, ах - ще избухна!  >:( >:( >:(

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=1845

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #88 -: Декември 11, 2006, 15:00:11 pm »
Тина добре е дала  линк към статията, но аз ще я постна, не за друго а защото смятам че особено когато новината е  на български е добре да я има и като текст защото линка днеска го има утре го няма  >:(. Предполагам на всеки му се е случвало да прочете по някой форум за нещо  кратко описано и след това линк, който се оказва вече неактивен. И в нашия форум дори го има това за съжаление  :o. Та ето:

Много болки и нарушения на подвижността в ставите могат да бъдат свързани с такава безобидна и всекидневна процедура, каквато е миенето на зъбите, посочва статия в специализираното издание Journal of Bone and Mineral Research.

Изследванията показват, че например при високи дози на флуор може да възникне т.н. скелетна флуороза.

В частност, при употребанта на големи количества флуорирана вода могат да се развият симптоми, наподобяващи артрит. Учените са открили повишено съдържание на флуор в урината, кръвта и костите на пациенти, които си мият зъбите по 5-6 пъти дневно с флуорирана паста. 8 месеца след прекратяването на употребата на пастата за зъби съдържанието на флуор в тъканите и биологическите течности на доброволците се е нормализирало, като са изчезнали също някои прояви на артрит и болки в шията.

Стоматолозите отдавна предупраждават, че неконтролируемата употреба на пасти за зъби с добавен флуор, може за предизвика флуороза, особено при децата до предучилищна възраст.

Пасти за зъби и хранителни добавки, обогатени с флуор, трябва да приемат само хората с висок риск от развитието на кариес на зъбите. Потребителите трябва да знаят съдържанието на флуор и в питейната вода.

Изследването показва, че около 10% от децата страдат от флуороза на млечните зъби, а 25% употребяват 2 пъти по-голямо количество флуор в сравнение с препъръчителното. zdrave.bg

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Халогените - най-евтините "мозъчни перилни"
« Отговор #89 -: Декември 31, 2006, 02:31:03 am »
Я па тея?!?
Да не би да са се осъзнали?!?
Или им дойде в повече напъна? ;)
А аз днес изхвърлих подарък от половинката. Продукт на TopTen за след бръснене - съдържа изопропилов алкохол. Прочетете материалите, от и за д-р Хулда Кларк.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
32754 Прегледи
Последна публикация Май 31, 2010, 15:17:41 pm
от Visitor
52 Отговора
36439 Прегледи
Последна публикация Септември 21, 2010, 18:40:47 pm
от fabio
11 Отговора
9989 Прегледи
Последна публикация Октомври 08, 2005, 18:05:02 pm
от Alien
6 Отговора
8862 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
7961 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27