Автор Тема: Да си направим сами нов икономически (политически) строй  (Прочетена 29648 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Интересно и забавно е да чете човек мнения и съвети на хора, дето си бегали в Канада и си кютат там. Явно през океана са вижда много по-добре родната действителност, само дето не знам от къде черпи информация г-н petro
Мдаа, както е казано - на чужд гръб и сто съвета са малко.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Black Adder, не ти прави чест, още повече като Админ, да пускаш мнение тежко обременено с лично отношение. Което дори се отклонява от темата.

Цитат
само дето не знам от къде черпи информация г-н petro
След 90-те стана много лесно черпането на информация през интернет. Има скайп също. Мога да си говоря с проиятели през скайпа, както бих го правил и от България. Слушам българско радио, чета български вестници и пр. Същото мога да го правя и с информационните източници (вкл. форуми и блогове) на всички страни които ме интересуват. Още повече че се справям добре с руски и английски; но пък и има гугъл-преводач. Информацията вече не е предопределена от мястото (разбира се не говорим за Габон и Френска Гвинея). На всичкото отгоре съм радиолюбител и надавам по едно ухо на ефира, където от време на време излиза и нещо от първа ръка(напр. русия-украйна), и необременено от съображение с представителност/имидж/аудитория.
За мен всеки официален източник е силно изкривен в усилието си да представи информацията по точно определен начин - формиране на представа.

Ето например едно писмо на Г.Марков от 1977г. Ако мислите че нещо се е променило, помислете пак.
Цитат
18-22.02.1977 г., Лондон

Драги Митко,

...От много отдавна вече не вярвам в „свобода на словото“, която на практика се свежда и в двата свята до свободата да крещиш на глас у дома си или пред неколцина приятели това, което те вълнува. Но я се опитай да изкажеш мнение в „независимия“ вестник ТАЙМС или в независимото Би Би Си? Имаш много здраве от пробитата шапка на демокрацията. Там, но както и в „Работническо дело“, трябва да се съобразиш с линията на вестника или радиото. Принципите са абсолютно същите. Разликата е само във формите - едните са по-груби и недодялани, а другите по-гладки. Всичко това, което ти говоря, ти вече си го познал. И всичко това аз имам твърдото намерение да напиша в един или няколко романа.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
След 90-те стана много лесно черпането на информация през интернет. Има скайп също. Мога да си говоря с проиятели през скайпа, както бих го правил и от България. Слушам българско радио, чета български вестници и пр.
Аз пък живея в тази държава и не приемам хора, които са я напуснали да Гласуват, Да дават мнения и съвети и да ми определят начина на живот, при положение, че всичко се струпва на моята на не на твоята глава.
Винаги ме е учудвало наглото поведение на 'изселниците', напуснали Родината, но чувствайки се задължени да дават наставления, щото са по-висши хора, а ние, простите седим в калта.
Седейки си на топличко, гледайки телевизийка, четейки платените медии,  чатейки по Скайп те придобиват неимоверна представа какво става в България.
Още по-забавно е, когато такива едни емигранти се приберат за малко в страната си. То не е хвалене, то не е фръцкане, то не е показване на жизнен стандарт - мале, мале.
Та на кратко да заключа - специално за потребителя petro - български форуми има колкото искаш, в този тролове като теб отдавна не виреят. Единодушно Администраторския екип още миналата седмица реши, че можем да минем и без твоите ценни съвети, но просто изчаквах да видя до къде ще стигнеш.
Приятно четене.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен darksun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
This shit's got to go ...

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Аз пък живея в тази държава и не приемам хора, които са я напуснали да Гласуват, Да дават мнения и съвети и да ми определят начина на живот, при положение, че всичко се струпва на моята на не на твоята глава.
Винаги ме е учудвало наглото поведение на 'изселниците', напуснали Родината, но чувствайки се задължени да дават наставления, щото са по-висши хора, а ние, простите седим в калта.
Седейки си на топличко, гледайки телевизийка, четейки платените медии,  чатейки по Скайп те придобиват неимоверна представа какво става в България.
Още по-забавно е, когато такива едни емигранти се приберат за малко в страната си. То не е хвалене, то не е фръцкане, то не е показване на жизнен стандарт - мале, мале.
Та на кратко да заключа - специално за потребителя petro - български форуми има колкото искаш, в този тролове като теб отдавна не виреят. Единодушно Администраторския екип още миналата седмица реши, че можем да минем и без твоите ценни съвети, но просто изчаквах да видя до къде ще стигнеш.
Приятно четене.

Black Adder , аз пък съм изключително недоволен от начина, по който "администрираш" форума. Никога не съм го казвал, но ВСЯКО твое включване ми прави впечатление.  Първо, в теб има изключително много агресия, ярост и неприязън - постоянно и към всеки, чието мнение не съвпада с твоето. Второ, навлизаш директно, без каквато и да била връзка с темите - обикновено започваш да говориш с нотки на ирония и скоро всичко преминава в агресия, като завършва обикновено с демонстация на "сила".Очевидно си тежко емоционално обременен и вероятно комплексиран, бих те оприличил като Волен Сидеров на форума. Мисля, че не заслужаваш да си администратор , модератор или каквото и да било там, според мен нито си образец за подражание (какъвто би трябвало да бъде един модератор), нито си морално достоен да внасяш ред. Първо се научи да внасяш ред в собственото си държание и тогава упражнявай "контрол" над форума .   

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Много правилно си забелязал, пълен съм с комплекси и затова поддържам форума - за да има на кой да си ги избивам. Освен това редовно се стремя да си създавам нови и нови комплекси, както и нови и нови форуми, за да мога да блясвам пред простолюдието.
И знаеш ли кое е най-чудното, оказва се, че хората влизат във форумите ми и дори четат и пишат в тях, въпреки че
Мисля, че не заслужаваш да си администратор , модератор или каквото и да било там, според мен нито си образец за подражание (какъвто би трябвало да бъде един модератор), нито си морално достоен да внасяш ред. Първо се научи да внасяш ред в собственото си държание и тогава упражнявай "контрол" над форума .   

Имаш право на мнение, както и да не влизаш тук,  но не и да ми нареждаш какво да правя във МОИТЕ форуми и сайтове.
Още по-малко пък като ОФФтопик тема написана където ти скимне.

Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен zlobjul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Много правилно си забелязал, пълен съм с комплекси и затова поддържам форума - за да има на кой да си ги избивам. Освен това редовно се стремя да си създавам нови и нови комплекси, както и нови и нови форуми, за да мога да блясвам пред простолюдието.
И знаеш ли кое е най-чудното, оказва се, че хората влизат във форумите ми и дори четат и пишат в тях, въпреки че
Имаш право на мнение, както и да не влизаш тук,  но не и да ми нареждаш какво да правя във МОИТЕ форуми и сайтове.
Още по-малко пък като ОФФтопик тема написана където ти скимне.
Това не е оффтопик , мението ти доказва защо, какъвто и режим да си сътворим - никога няма да се получи. Заради човешката природа. Ти си типичен пример.
Премиера на България си мисли, че тя е негова държава, Администратора на форума си мисли, че това е негов форум. Премиера казва - ми на младите хора, които не им изнася да  напускат България, щом не им харесва тука , Администратора казва , който не му харесва да напуска и да не чете форума.  Форума не си го направил ти , ти си направил сайта , форум не може да съществува с един човек. Така, че формума не е ТВОЙ, НИЕ сме форума.
Предлагате промени в монетарната система,  в незнам си кво , а промяна в мисленето на хората , кой ще предложи ? Дори и перфектен режим да сътворите , проблема винаги ще е в човека - ще дойде някой Президент/Премиер/Администратор и ще каже, че тази система той я е измислил и си е негова и смята да унищожи всички дето не пасват в нея. И той го прави без да разбира, че тя е направена точно заради тези хора ...

 

Неактивен fashion.fun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Охх ще ме уморите от смях  :D :D - цели две страници безсмислено джавкане..... :negative: Вместо да вложите усилия в някоя нова тема...  :)

Лично мое мнение, ако аз си направя сайт ща си го поддържам както си искам и ще създам каквито си искам правила, на който не му харесва, има и други сайтове. Все пак това ще е моя труд, моята идея и моята отговорност. Но най-вече ще държа на достоверността на информацията.

Та наблюдавайки ви, въпреки ,,сблъсъците,, ви, все още никой не се е отказал от този сайт. Това е нещото което ви обединява, нека тази енергия бъде насочена градивно в името на сайта.
Понякога трябва малко да си посмалим егото за да да се постигнат положителни резултати !  :) Да няма деления, дразнения и обиди, е разногласия винаги ще има, но да се решават по културен начин в името на общата ни кауза, а именно -  ,,че всички които сме тук харесваме този сайт и искаме да съществува и да се развива и да бъде интересен,, .

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
С оглед на последните редове може би именно мнението на fashion.fun изразява най-точно основната цел, която трябва да осъществим преди да пристъпим към мъдренето на нов политикономически строй, а именно постигането на компромис, разбирателство, същевременно и до известна степен отстъпване от индивидуалния фанатизъм и повече вникване в чуждата позиция. Това липсва до голяма степен както на нашата изстрадала нация, така и на всяка една неголяма представителна извадка на обществото, каквато се явяваме ние тук, пишещите и четящите във форума.

И да не забравяме - идеален обществен строй не може да има и няма да съществува, поне в скоро време, така че нека се задоволим поне с най-доброто, което можем да създадем (а не да пресъздадем, защото е очевидно всеобщото разочарование от съществуващите или съществувалите някога житейски концепции).

Но да изкажа и моето изцяло лично мнение - вярвам в демократичните принципи, вярвам в националния идеал, но до ден днешен така и не сме били свидетели (поне не и за дълъг период от време) на едно патриотично, сплотено, но уповаващо се на капиталистическите принципи за равноправие и открита конкуренция общество.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Съгласна съм със Zlobiul, мисля като него/нея. Форумът е обществено пространство, никъде в нета в други форуми  по интереси мод и админ не са ми казвали -ще те трия и да изпитват оргазмено удоволствие. И аз съм съъъвсем малко по-млада от триещия тук-същото възпитание-диктаторски режим, ама мразя този начин на мислене. Мазненето пък на някой авторитет съвсем го ненавиждам. В последните постове говорите за толерантност, е -нямате я. Преди тука др. интереси имаше, ухаеше на мъжки комплексарски тестостерон от някои, от други имаше преводи, жертване на лично време за общо благо, пращане на материали,други...идеализъм имаше.Така беше, който е благодарен и е оцени-оценил. То бива его, ама-чак толкова, смешно е това...сега-форумът бил затъпял, май ние ,вие, аз сме най-умните...Сипене с пепел по главата-що така...ами всяко нещо си има кулминация, предишният вид и хора...сега са другаде, всичко е динамика. Новите потребители ще му дадат нов вид. Като за светиня говорите-за всеки от нас истината, познанието е светиня. Ами, ползвайте я, прилагайте я...не знам защо няма нови съществени неща, предните казах всичко ,защото нещата се развивиат в цикли-напр 50, 100-годишни периоди.Вероятно е време за промяна, не за информация, кой да знае, има си някакви сложни процеси.
Никога не съм видяла грубо, или надменно отношение от ЕОн, Хорус ЕйлиънОн Адър също. На елементарни запитвания в началото са ми отговаряли търпеливо и любезно, и то в пика на златния сезон на форума. Никой не ме заплаши,че ще ме трие...толерантни пичове...
Ние, българите никога ни няма в екип...всеки не е ---ист, не е  това, не и онова-специален е
, е какъв е точно аджеба-и той не знае. Затова нека не пишем как и какво да напрвим и поправим, ето ние сме едно мини-общество, аналог на държавата, на нацията съставена от българи. Ако ще правим-да го правим.
Философите никога не са били силни характери-древна мъдрост. Е, и ние така.
fashion fun като си направиш форум с твои правила и си правиш каквото си искаш, можеш да си пълен господар, просто щот други няма да има. Господарят на времето,/-ната / е съгласен с теб, лошо няма.
Black Adder ми харесва, в него има някакъв идеал, стремеж към истина и честност, но...малко ограничен подход с червения химикал.... Форумът е ТВОЙ, прави както го разбираш. С размахване на закостенели идеи няма да накараме новите потребители да станат умни, мислещи. Ама в тях е бъдещето, ако те могат а не знаят, с надменност няма да се променят.
Не е лично към никой обръщението ми . Админът да даде пример какво всъщност  го "боли" по форума, все пък от толкова потребители някой ще вдене.
Иначе,, вярно е дразни, като някой иска да влезе в общност, да е приет, да обмени идеи и идеали-а не си прави труда да уважи правилата, да прочете там...новите  правила от м.май -нам коя си година...ама ретроградното мислене, че ние сме най-и след нас и потоп...няма такова нещо. Ние толкова не сме оттук и сме за малко, че сме като мравка, ако тя умее да види само кракът ми и каже-това е планина-тя не вижда целия човек, освен ако схваща нюанса на макрокосмоса в микрото-мравка с 200 iQ


Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Мда, темата е за новия Икономически/политически/ строй но неусетно ПАК се измести към форума.
Мине се не мине малко време и се пръкне поредният 'недоволен'
И понеже гледам ме ядете и за правилата /стари били/ и за отношението и за летните дъждове и наводнения, ще направя нещо, което ми е извън принципите - Ще дам готови отговори, защото ОЧЕВАДНО е, че близо 80% от четящите и 90 процента от недоволните изобщо не схващат тематиката на форума. За тях явно това е място, където могат да си плещят глупостите на воля, без  да се съобразяват с това което пишат, важно е като нямат какво да правят, да дърдорят като бабички пред блока/къщата.
Този форум отдавна вече не е говорилня. В този форум се е натрупало с течение на времето знание и идеи които следва да бъдат запазени, а не зарити с тонове боклук. И както е станал база за по-нататъшно развитие на много от хората, дето не пишат вече, а тръгнаха по правилният за тях път,  така ще бъде база за знание на много други.
Няма да се уморя да повтарям :
- Тук не е място за жълтини;
- Тук не е място за клюки;
- Тук не е място за 'една жена каза';

Тук е място за хора, които искат да научат нещо  и хора които искат да МИСЛЯТ.
Не мога да приема твърдения от рода, като например в тема със 50 страници мнения, да се пише :
"няма време да чета всичко, но аз мисля ..."
"нямам време да пиша правилно, защото много бързам"
"знам едни много важно работи, ама няма да ви ги кажа"

И най-накрая, ще помоля всички, които са прескачали дори малко написаният текст, с който са се съгласили преди да се регистрират http://forum.xnetbg.com/index.php?&action=register да отделят 30 секунди от скъпоценния си живот и да го направят:
Цитат
Това е форум за Конспирации, Уфология, Мистика и Езотерика.
   
   Ние подхождаме към тематиката с предположението, че "феномените" обсъждани във форума съществуват в една или друга форма, което означава, че ако отхвърляте вероятността за съществуването им, няма смисъл да се регистрирате.
   Въпреки, че Администратора и Модератора на този форум ще се опитат да премахнат възможно най-бързо всеки материал носещ вреда, невъзможно е да бъдат прегледани всички съобщения.
   Всички съобщения в тези форуми изразяват личното мнение на съответните им автори, а не на администраторите и модераторите (като изключим съобщенията, пуснати от тези хора), и следователно не носим никаква отговорност за публикуваните мнения.
  Ако сте прочели Правилата на форума и сте съгласни да ги спазвате можете да продължите с регистрацията си.
 
  И най-главното Всички мнения и публикации във форума ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се пишат на Български език с КИРИЛИЦА.


  Избирайки [Приемам условията за регистрация], Вие се съгласявате да спазвате всички изброени правила.

(Форумът е достъпен за четене от всички, а регистрацията в него се получава само след одобрение от страна на Администраторите. Дали ще получите одобрение или не, зависи от това какво ще напишете като Причина за регистрация, както и от личната преценка на собствениците на сайта. Членството във форума не е гарантирано от Конституцията на РБългария и като такова не се явява право за никой.
Моля, след като се регистрирате да изчакате на въведеният от вас E-mail адрес потвърждение или покана за активация на профила. Ако не получите такъв до 48 часа от регистрацията си, проверете във SPAM папката на вашата поща.)

Щом сте се съгласили с правилата, не виждам какво повече има да се обсъжда.
Съгласни сте - четете, пишете и ги спазвате.
Не сте съгласни - да не сте кликали на бутона и да не сте се регистрирали, а пък и винаги имате изход - не влизате.

Точка на темата и на дискусията. Форума е такъв, какъвто СМЕ решили, че трябва да бъде.

Моля, не пишете в отговор тук или в друга тема повече по тези въпроси.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен vikeca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
По темата. Колкото и да го мъдрите тук, няма да откриете топлата вода. Въпросите, които си задавате, са си ги задавали и още владетелите и великите философи от античността (напр. "Държавата" на Платон и трактати на римски императори), а решенията, които предлагате са били анализирани също от други велики велики философи и икономисти още през 18,19 век при това в много сериозни дълбоки разработки и трудове, а не с няколко реда на седянката както тук. Също така са предлагали ясна практическа методология, а не просто "абе би било много яко, ако". Казано накратко: това дето тук се опитвате да го измислите, хората са го измислили много преди вас.
И все пак - перфектен строй НЕ може да има, заради едно единствено нещо - човешкият фактор. Историята е показала, че и най-сигурната и добре работеща система е уязвима, ако е налице човешки фактор. И перфектен строй да измислите, рано или късно той ще се изроди, защото той е изграден от ХОРА и ще се появят индивиди, които ще намерят начин как да експлоатират системата и да се облагодетелстват от нея. Дали това ще са номенклатурчици от комунистически строй или шепа акционери и банкери в капитализъм, няма значение. Докато човешката природа е подвластна на пороци и желание за власт, никога няма да има перфектен строй.

Неактивен petunt

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Замислял съм се и за икономически строй, в който всеки да получава това, което е заслужил и след 4-5 часа размисли и подготвена работеща система стигнах до заключението, че няма да стане заради човешката алчност, злоба и завист.

Неактивен 8roj

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Искам да изкажа мнение по темата. Според мен когато се разглежда толкова сложен въпрос (като "нов строй"), то нещата с които трябва да се започне с материалите. След това да се премине към разпределянето ми. После с обработката им. Накрая със сглобяването им.
Какво имам предвид с горното. Пак ще прибегна към сравнение. Когато правите автомобил, то първо избирате суровините, след това ги обработвате за са годни като материали и отделяте тези, които са се получили подходящите, чак по-нататък ги обработвате. Най-накрая започвате сглобяването.
Същото е и с новия обществен строй. Всеки почва със сглобяването, ама то така НЯМА как да се получи. Първо почвате със "суровините", т. е. - хората. Убеждавате ги, че трябва да възпитат децата си, да са подходящи за строя който вие сте проектирали и им обяснявате защо. След това от тези деца избирате тези, които не само са възпитани подходящо, но и споделят идеите ви. С тях почвате да изграждате прототип на новия строй, т. е. емулирате на теория различни обществени механизми. Най-накрая представяте направеното и ако повече от половината хора ви подкрепят - идеята е приета и ще се преминава към реализацията й.

Не можете да правите нов обществен строй, като налагате възгледа си насила. Това е вариант, който се е доказал като много грешен във времето. Трябва да направите нещата по пътя на убеждението и при това към подходящите хора в началото.

Неактивен 8roj

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Аз вече не мисля за нов политически строй, а твърдо съм се насочил към изграждане на нов технологически строй.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27