Автор Тема: Да си направим сами нов икономически (политически) строй  (Прочетена 29644 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Здравейте на всички!

Готина тема, но според мен нужда от нов строй няма. Конституцията на България, по мое мнение, е написана гениално, устройството на държавата е чудесно измислено и записано. Нашият проблем не е политически, проблемът ни е ИКОНОМИЧЕСКИ, демек проблемът е, че конституцията не се спазва и се гласуват закони, които й противоречат, корупцията, и това, че законите просто не се спазват от онези в Парламента и в Министерски Съвет.

Неактивен darksun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Ъ-ъъ не точно ...  :D
има корупция и мафия защото законите дето въртят правозащитните и правоприлагащите /law enforcement/ органи са калпави
Няма икономика защото калпавите закони не създават здравословна икономическа среда
Посоката е - Избори-Парламент-Закон или как очи гледали - така сълзи капали и бла бла бла .
Лесния начин - Нова Зеландия и Австралия продават цялото си законодателство - купуваме го и го превеждаме .Много африкански държави го правят доста успешно .Ако си спомняте имаше един здравен министър от предно управление дето искаше да купи Австралииското законодателство по темата ЗДравеопазване и Здравно осигуряване и Здравна Каса и да го "побългари". http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=702672
Трудния начин - Откриваме топлата вода след други едни 1300 години.
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 11:50:58 am от darksun »
This shit's got to go ...

Неактивен darksun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
дотогава  ??? ??? ??? ???
This shit's got to go ...

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Епа, правете бе :D
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Писах за украйна и съвременната технология на окупация наречена "оранжева резолюция". Нашата бе 97. Някъде там (след) си гласувахме конституция, в която изрично е упоменато че не можем да имаме държавни: идеология, политика, суверенитет.
Вижте и закона за "Българска Народна Банка" и цитирайте текста, посочващ кой контролира банката. И нека да уточня, в правото няма случайни думи, така че дайте си сметка какво точно означава употребената дума. В законите няма неща "по подразбиране".
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Извинявам се, имах предвид не реЗолюция, а реВолюция.

И за банката да добавя. Вижте, прочетете и разберете точно каква функция има тази наша Народна банка и как точно се осъществяват.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Нашата бе 97. Някъде там (след) си гласувахме конституция, в която изрично е упоменато че не можем да имаме държавни: идеология, политика, суверенитет.
Не знам ти на кои митинги си бил и къде, но Съвременната конституция е гласувана и влязла в сила от 13.07.1991 г., първата промяна след това е чак през 2003 г. когато са правени козметични промени относно несменяемостта на представителите на съдебната власт и кой какъв имунитет има.
Та хайде да не заблуждаваме с неверни твърдения четящите след нас в този, както си написал в "Личен текст" "умрял форум" (ако не си промениш до 2 дни текста и подписа, спокойно може да не влизаш в близките 20 години тук, мършояди не ми трябват)

Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Нарочно пуснах този бъг. Показва че първата реакция е на ниво дата, а не на ниво съдържание на конституцията. Още по-тъжно ми става, че админа първи реагира. Спирам до тук, като проява на съвсем искрено уважение  и добронамереност към труда на админите.

Което с други думи ще рече, че още е рано да се пъна да раздухвам тези работи.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Чудесно, щом е 'нарочна грешка' би ли резюмирал (и посочил) за по-младите ни читатели какви са точно членовете от Конституцията на РБ в подкрепа на твоето твърдение? /както виждаш, аз подкрепих моето мнение с промените от 2003/.
Друг е въпроса, ако визираш промените направени през 2005 г. във връзка с членството ни в ЕС, но тогава пък хептен посочената от теб дата (1997 г.) бяга от истината дори и като нарочна грешка.


И общо взето, не е зле да прочетеш ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА, а и другите ново регистрирани, за да си спестите много и безсмислени постове както трите по-горни.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Добре де, аз споменах едни, според мен, важни за държавата понятия. Ако някой е заинтересован нека поне опита да ги намери. Тук
Жокера е:
-съзнаване значението, смисъла, на думите.
- юридическото им тълкуване

Абе да вземе някой да помисли. Ако няма мислещи, ще е въпрос на доверие - или ще ми повярвате или не. Ако някой може да прецени сам, ще му е достатъчно само да му посочат къде да търси. А ако не може да прецени ще е податлив на манипулация(което е далеч от каквото искам).

Ако никой не се опита, няма смисъл да се опитвам дори.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Цъкнах на линковете от последните две мнения. Очевидно е че правилата на форума имат нужда от актуализация.

Относно конституцията на РБ, ето какво например е написано за герба:

Цитат
Гербът на Република България е изправен златен лъв на тъмночервено поле във формата на щит.

 

Въпреки това е наложена другата версия:



Според мен е нелепо в герба на държава която по Конституция е република и има свобода на вероизповеданията да присъстват монархически и религиозни символи. :negative:

Мисълта ми е в посока, че ако се иска нов обществен строй, догмите и "свещените крави" трябва да останат в миналото и да се даде шанс на разумните и аргументирани дебати.

<><><>

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Цъкнах на линковете от последните две мнения. Очевидно е че правилата на форума имат нужда от актуализация.
Очевидно???!!??
Очевадно е, че не сте ги прочели, както е видно не само от тази тема но и от всички нацъкани от вас вчера и днес.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Ето, вече има един цъкнал на конституцията. Аз не обърнах внимание на герба. Щото не се отнася за суверенитета.

Ето това е една от великите страни на (не)изразената воля - никой не може да "помогне" на този, който смята че няма нужда от помощ. Отнася се и за цели групи.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Препоръчаха ми един сериал - Офисът. Това е заложено в да се получи от нас, в нашата конституция.
Вижте го.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Брюксел, Брюксел, Брюксел,
говорят ни от Българския парламент. Това което ни заливаше преди 89-та ни залива и сега. Само Москва се смени с Брюксел.
Някои се изказват за вземане на още заем и вдигане на тавана на дълга. По принцип не е добре да се трупа задлъжнялост. Но това е при положение, че имаме стандартна фундаментална икономика с истински пари. В момента не е така и може да се окаже че вземането на заем е изгодно по един фундаментален принцип: който ял - ял. Т.е. при една стабилна дългосрочна икономика заема е кофти, но ако системата ще рухне, по-добре да харчим на заем.
Аз нямам квалификация и информация да преценям, по тези въпроси и на такова ниво.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27