Автор Тема: Обръча се затяга  (Прочетена 24017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Обръча се затяга
« -: Февруари 16, 2010, 11:53:50 am »
Така си мисля аз, според мен вече промените започват с пълна сила.не че преди не ги е имало,но сякаш вече никой не се съмнява и даже напротив,хората започват да се чудят какво да правят. Имам впредвид предимно финансовата криза,която е предсказание и на майте. В филма се казва че хората ще възстанат,ще се започнат размирици,няма да има храна.Все повече хора се оплакват че са на ръба.Какво според вас трябва да направим?Да се спасяваме кои както може? Май не е решение това.Размириците ще направят още по лошо,както вече се вижда на много места по света. Онзи ден гледах The Road ужасна работа,нямаха храна и се изяждаха,повечето се бяха самоубили.А ние сме 6 милярда  :-X

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Обръча се затяга
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2010, 13:46:41 pm »
Да, и с какво фиксацията на съзнанието ти към нещастията ще ти помогне ?
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Обръча се затяга
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2010, 13:51:24 pm »
    Незнам има ли фиксация, но обръча още повече ще се затяга, такива са принципите в една ферма, която продалжава да работи с пълна пара.
  Богатите продължават да си карат джповете, а бедните да стават по бедни и всичко става все по същото но това да е  проблема както се казва.
  Нострадамус ще излезе прав накрая. Каквото е предсказал всичко се е сбъднало. Друг е въпроса дали е правилно разтълкуван, но ми се струва, че сбъдването на последното му пророчество наближава.
 
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 14:03:32 pm от fishbone »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Обръча се затяга
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2010, 17:50:49 pm »
Не казвам че ще ми помогне,но това че няма да ми помогне не означава че трябва да си сложа капаци и да казвам навред колко е розов света. Плюс това понякога освен с моите се налага да се справям и с на други хора проблемите.Как се помага на човек които не е осъзнат? Когато не можеш да нахраниш детето си и стоиш на тъмно и студено,трудно се обяснява за нови измерения и положително мислене, хората искат практически съвети и с това да мислят положително за изхода от ситуацията не им помагам,защото за тях не изхода е важен ,а Сега.
Какво е предсказал Нострадамус? Край на света ли? и ако да кога? Аз не вярвам че ще има сега край на света, въпреки че за някой хора това което се случва сега  е истинска трагедия.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Обръча се затяга
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2010, 18:48:26 pm »
http://vbox7.com/play:1a92bf37
Няма субтитри.  :) (някой ако се погрижи няма да е лошо)
Другите две части са там,а може би го има целия из торентите със превод. Не съм гледал.
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 19:03:24 pm от fishbone »

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Обръча се затяга
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2010, 15:32:42 pm »
 Има го филма в колибка, много е интересен, ама нищо  "розово" не вещае уви....

Nostradamus: 2012 / Нострадамус: 2012 (2009) в секция "Загадки"
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 16:45:43 pm от Mirotvorec »
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re:Обръча се затяга
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2010, 00:06:33 am »
Абе стига с тоя край на света няма да е скоро, във всеки случай по-вероятно е западната цивилизация вече да не е водеща в развитието на света и да се засилят източните народи като Китай, Русия и Индия.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Обръча се затяга
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2010, 03:06:05 am »
няма данни за такова нещо.
Китай все още хапват деца и шият маратонки адибас.

Всъщност не знам какво се разбира под понятието "водеща цивилизация в света"
Водеща духовно, икономически, финансово, инженерно, с открития?

Китай традиционно не се славят с нищо ново открито. Предполагам това няма да се промени за в бъдеще.
Индия също.
Руснаците имат някои открития. Ще видим как ще е в бъдеще.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Обръча се затяга
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2010, 10:34:38 am »
Абе стига с тоя край на света няма да е скоро, във всеки случай по-вероятно е западната цивилизация вече да не е водеща в развитието на света и да се засилят източните народи като Китай, Русия и Индия.
mirage ,  Никой не говори за край на света, а за край на тази тенекиено бакелитена цивилизация, породен от големи бедствия, който се случват и днес примери валяло, заметръси валяло, атентати валяло, нотова е галене с перце в сравнение с това което предстои. Идеята е, че ще стават още повече трагедиите и бедствията  пикови моменти идват, колкото и да се чувстват безсмърни накои хора.
 Ако някой от нас беше на мястото на някой от Хаити, чиито родители и малко дете са загинали под руините и закусва кашичка от хума, другояче щеше да мисли, но това да е само.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Обръча се затяга
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2010, 11:09:13 am »
Абе стига с тоя край на света няма да е скоро, във всеки случай по-вероятно е западната цивилизация вече да не е водеща в развитието на света и да се засилят източните народи като Китай, Русия и Индия.

Не става въпрос за края на света!Не и за живота на Земята.Катаклизми е имало и преди,но животът винаги се е възстановявал.Дори да изчезнат определени видове,не е край!Човечеството наистина има нужда от як ШАМАР,за да се събуди!
Не може някакъв изрод да си изнасилва системно две годишното си дете,и обществото милостиво да го "осъди"От 6 до 12год.Откъде накъде,аз ще плащам издръжката на някакъв изрод!!!!И забележете,обществото си мълчи,отново!Щото сме толерантни!Ми дое..ло му се на човекът,кво толкова..Нали не е моето(вашето)дете..Ще си мълчим(най-много да се потюхкаме малко).Има някакви закони,да се оправят..
Социалните не предприели нищо,защото липсвали доказателства ::)Това,че няколко пъти е лежало в болница с разкъсвания на ануса,не било доказателство!Майката и тя в кюпа!И това е само поредният пресен пример за"цивилизовано"общество в 21век!!!
И това не се случва само в БГ.Това сме ние хората по целият свят!!!!Не заслужаваме да живеем!Защото спим,глухи и слепи сме,за всичко което не ни засяга пряко(а прадокса,е,че няма такова нещо,т.е.всичко касае всеки!)
Нужна е революция във съзнанието на ХОРАТА!
И за съжаление,така сме устроени,че без бой няма да стане.Човек се извисява в страданието си.Трябва да го боли,за да се научи.Е за това си заслужаваме и катаклизми,и потопи и каквото се сетите.За да се разтърсим и събудим!
Истината,е,че всичко което се случва е с наше съгласие!!!Дори фактът,че си мълчим е форма на съгласие!Защо няма протест днес,искащ промяна в закона за посегателството над деца?!?Друг е въпросът защо изобщо би трябвало да правим такъв?Съдебната власт и прокуратурата не са ли достатъчно адекватни,за да разберат,че има нужда от промяна в цялото законодателство ::)Ама айде,те спят!А ние?!? ??? ??? ???
Представете си ужасът,който е изживявало това малко двегодишно детенце,всеки път когато татко му е задоволявал сексуалният си нагон,разберете,че сте го допуснали(и продължаваме да го допускаме с мълчанието си),разберете,че сме виновни като общество,и тогава си помислете дали това общество заслужва да живее и съществува!!!
п.с.Сори ако съм прекалила с емоциите,но от снощи не съм на себе си.Ако имах власт,същият бих го разчленила публично на площада на Народното събрание!
А,да!Щях да забравя!
[quote]
Енергията, която произвеждаше населението на Хаити беше много ниска, ето защо Гея се оттърси от нея
[/quote]
Да вярно е че населението на Хаити си докара тоя проблем.Но би ли била по почтителна към нашата майка Земя.Земята не е "Гея"(гей)защото е в женски род.
[/quote]


Още един пример за милосърдие и състрадателност!Освен великата простотия която демонстрира поста,ясно онагледява колко сме състрадателни!Ало бунаците,които са написали това..да ви питам,кога ходихте да замервате вибрациите в Хаити?!?
Ако наистина е въпрос на вибрации,(съдейки по написаното)вас отдавна не трябва да ви има на тази Земя!
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 11:13:52 am от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Обръча се затяга
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2010, 12:03:03 pm »
Преди няколко дни прочетох едно послание,в него се казва много да внимаваме какво ми мислим че ще стане,защото огромна част от хората ще стават все по обладани от страх за 2012 и ако и "просветените" виждат катаклизми,разрушения и смърт в представите си,то така ще стане.Затова нека да мислим за прехода,но нека не съдим целия свят и не изказваме крайни мнения,че не заслужаваме да живеем.Нека мислим че ще има преход към по висше съзнание за всички хора,но той ще стане по възможно най добрия начин за нас.Защото сега от разстояние ни е лесно да кажем че не заслужаваме да живеем,но когато дойде мига на "сблъсака "ще се молим за всички,не само за нас.И колкото и грешни да сме да не забравяме че именно затова сме си избрали този живот,тук и по това време -за да се поправим.Понякога не изглежда като поправка,(насилника на детето си) но на нас не ни е дадено да знаем и видим цялата картина.Най големите ми грешки са ме извеждали доста нагоре,затова че не знаем какъв е пътя на нечия душа.Ние живеем в дуалистичен свят и за нас всичко е категории,а за висшето няма категории.няма добро и лошо и когато осъждаме не правим нищо друго освен да затвърждаваме мястото си тук в дуализма, а смятам не искаме това,смятам че искаме да избягаме от това и да преминем напред.Естествено не сме длъжни да харесваме всичко но сме длъжни да спрем да съдим,защото имено това е да издигнеш съзнанието си, само знанието не би ни издигнало.Както се казва в един филм- Мъдрия прилага в действие това което знае..
Гледах преди няколко дни филм за Хъбъл.Вселената е толкова огромна,а най вероятно не е само тя,ние сме същото нещо което е нашата най малка клетка в организма ни,а те не се съдят,не се състезават коя е по важна,по добра ,по любима те живеят и умират в името на това да потдържат нас - цялото.Така сме и ние,ние живеем за да потдържаме и осъвършенстваме цялото и не бива да си мислим че другите са по малки,по лоши и по неравни от нас.Както кръвното телце не съди раковата клетка ,че ни убива.
От всичко което казах до тук имам само едно притеснение.И то е как да изкараме максимално дълго тук без много страдания.Нормално е да не искаме страдание.Може би душата ни не го приема така,но ние все пак не сме се отделили напълно от тази реалност ,че да приемаме страданието спокоино,може би имаме разбирането за него и следствията му,но когато го изживяваме загубваме това разбиране.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Обръча се затяга
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2010, 12:22:29 pm »
Есес,Здравей!
ПРЕКАЛЕНИЯТ СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!
Докато съзнанието на едни се изкачва стремглаво към небесата,то на други лети към дъното!И колкото и да си мечтаем за прехода,няма да го минем безболезнено,докато не прогледнем истински!Да си заравяме главата в пясъка и с извинението,че сме толерантни и състрадателни към"грешките?!? ???"на другите си е чиста проба малодушие.
И това"нека да не съдим".... ??? ???Е,кой тогава да съди?Кажи ми кой да въздаде справедливост ако не обществото?

Напоследък забелязвам една модна тенденция"на духовно извисяване"при която всички удобно бягат от отговорност с приказките за несъдене,бягане от полярностите,от емоциите и т.н.И всички"духовни"личности сякаш са едни такива..безчувствени и сухи и...егоистични.Устремени в собственото си съвършенство,над проблемите и болките на простосмъртните.Увлечени в това да не чувстват,да не съдят и т.н.се превръщат  в обикновенни безчувствени пънове
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 14:38:45 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Обръча се затяга
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2010, 12:40:41 pm »
Явно не съм била достатъчно конкретна.Да не съдиш не е равно на заравяне главата в пясъка,нито на малодушие.Да вземем конкретния пример с насилника.И публично разчленяване не би поправило грешката му,тук ни е проблема,че си мислим че като накажем някой ще има възмездие,а това е илюзия защото това дете няма да забрави случилото се с него. Да не харесаш дадена постъпка и да определиш нея като нещо което не изрзява твоята същност е правилното.По добре поплачи и се помоли за детето,бъди състрадателна към жертвата ,а не озлобена към извършителя.Това не е малодушие, а точно обратното.Пращайки енергията с в желание извършителя да страда, не се различаваме много от него, защото мислим че когато той си изстрада наказанието,ние ще се чувстваме удовлетворени.Същото е направил той с детето си,удовлетворил е собствената си нужда да се чувства добре.И не казвай -но той е виновен,той е направил....пак казвам че не ни е дадено да знаем цялата картина каква е.Затова нека се помолим за детето и въобще за всички жертви по света,а не да осъжаме,защото който осъждаме на него даваме енергията си,а не на този които има нужда от нея наистина.
Много ми е смешно когато стане някакъв инцидент ,в който примерно кола се подхлъзва и умират 4 души ,колата е в изправност,няма пияни и тн и тогава почва да се търси вината- в общината,в агенция по пътищата,в .... Ами ако всичко е перфектно,дали пък ще спрем да умираме? Не можем да обвиняваме до безкрай.Това е нелепо,не би ни направило никога щастливи и не би издигнало света по нагоре.
ПС
Цитат
Напоследък забелязвам една модна тенденция"на духовно извисяване"при която всички удобно бягат от отговорност с приказките за несъдене,бягане от полярностите,от емоциите и т.н.И всички"духовни"личности сякаш са едни такива..безчувствени и сухи и...егоистични.Устремени в собственото си съвършенство,над проблемите и болките на простосмъртните.Увлечени в това да не чувстват,да не съдят и т.н.се превръщат  в обикновенни безчувствени пънове
Не си права. А и отново намираш кого да осъдиш за това че не реагира така както ти смяташ че е правилно.
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 12:43:39 pm от eses »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Обръча се затяга
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2010, 12:54:51 pm »
 Нима не виждате как съди обществото(пример 2 годишното изнасилено дете за което спомена) konstantin2007, но то е капка в морето на корумпираната съдебна и коя ли не сиситема у нас.
 Никой не иска страдания а, всеки иска или не иска да се научи без последстви я за "себе си".Нищо не правиш нищо и не получаваш. Да ама не. Всички закони могат да промянят но този никой.
Възмездие ще има за този който го заслужава, а не за този който просто го иска. И точно за това съществува "времето"/линейното/. Няма връщане назад каквото сме посяли това е.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Обръча се затяга
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2010, 12:59:45 pm »
Явно не съм била достатъчно конкретна.Да не съдиш не е равно на заравяне главата в пясъка,нито на малодушие.Да вземем конкретния пример с насилника.И публично разчленяване не би поправило грешката му,тук ни е проблема,че си мислим че като накажем някой ще има възмездие,а това е илюзия защото това дете няма да забрави случилото се с него. Да не харесаш дадена постъпка и да определиш нея като нещо което не изрзява твоята същност е правилното.По добре поплачи и се помоли за детето,бъди състрадателна към жертвата ,а не озлобена към извършителя.Това не е малодушие, а точно обратното.Пращайки енергията с в желание извършителя да страда, не се различаваме много от него, защото мислим че когато той си изстрада наказанието,ние ще се чувстваме удовлетворени.Същото е направил той с детето си,удовлетворил е собствената си нужда да се чувства добре.И не казвай -но той е виновен,той е направил....пак казвам че не ни е дадено да знаем цялата картина каква е.Затова нека се помолим за детето и въобще за всички жертви по света,а не да осъжаме,защото който осъждаме на него даваме енергията си,а не на този които има нужда от нея наистина.
Много ми е смешно когато стане някакъв инцидент ,в който примерно кола се подхлъзва и умират 4 души ,колата е в изправност,няма пияни и тн и тогава почва да се търси вината- в общината,в агенция по пътищата,в .... Ами ако всичко е перфектно,дали пък ще спрем да умираме? Не можем да обвиняваме до безкрай.Това е нелепо,не би ни направило никога щастливи и не би издигнало света по нагоре.
ПС
Цитат
Напоследък забелязвам една модна тенденция"на духовно извисяване"при която всички удобно бягат от отговорност с приказките за несъдене,бягане от полярностите,от емоциите и т.н.И всички"духовни"личности сякаш са едни такива..безчувствени и сухи и...егоистични.Устремени в собственото си съвършенство,над проблемите и болките на простосмъртните.Увлечени в това да не чувстват,да не съдят и т.н.се превръщат  в обикновенни безчувствени пънове
Не си права. А и отново намираш кого да осъдиш за това че не реагира така както ти смяташ че е правилно.
Кое бе,човек не ти е дадено да знаеш?Причината поради която това дете се е инкарнирало доброволно знаейки,че баща му ще го изнасили?Е,и?Дори детето да е бивш престъпник,осакатил много други деца,какво от това?Оправдава постъпката на бащата ли?Или такива толерантни като теб я оправдават,защото просто не им пука,не им се занимава с чуждата боллка?Ти имаш ли дете?Ако беше на твоето дете,дали щеше да простиш?А???Ама,честно!Щеше ли да можеш да гледаш поруганото му разкъсано телце,и да молиш Бог да се смили над душата на престъпника?Бъди честна,не пред мен,а пред себе си!Лесно е да простиш,когато не се чувстваш засегнат!А то това е и проблемът.Че повечето не се чувстват засегнати от подобни неща и затова така великодушно прощават!
Но за да е истинска прошката,тя трябва да дойде от сърцето!Не от ума!
Прошката е истинска,когато си преживял болката,мъката и въпреки това ПРОЩАВАШ!
А не по презумпция на всеки и за всичко да прощавам,щото така съм по-духовна :lol: :lol: Е НА ТОВА МУ ВИКАМ ОВЧЕДУШИЕ
Не те съдя..Безсмислено е
п.с.Примера с колата е напълно неуместен
« Последна редакция: Февруари 18, 2010, 14:41:55 pm от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27