Автор Тема: Обръча се затяга  (Прочетена 24233 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Обръча се затяга
« Отговор #90 -: Февруари 26, 2010, 19:23:13 pm »
Fishbone съжалявам,не си само ти към който озверели кучета не беше адресирано,може би трябваше да направя уточнение с "някой" озверели кучета.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Обръча се затяга
« Отговор #91 -: Февруари 26, 2010, 19:28:46 pm »
обръщението беше към мен, даже ме цитира.

Мога да допълня, че съм хващал мотика, така че обвинението че не съм е също абсолютно празно.

eses, крайни не сме ние ...
Никога не съм твърдял, само действие без умствена нагласа, или пък без медитация. Май ти твърдеше, че само с групови медитации можело да се действа.
Иначе аз нямаше да започна поначало спора. А и дори не аз го започнах, а други хора.

Също и помия не виждам да съм изливал. Аз само поисках за реален пример. Да се покаже реално на практика, това за което говорите. А бях залят аз с помия, заради това си скромно искане. Което явно сериозно ви бърка. Щото сблъсъка с истината боли.
А за признаването на слабостите, ако потърсиш мои мнения от преди 2 години , ще видиш същото признаване на слабости. Просто зависи от периода. Не парадирам, обаче с това. Надявам се си говорим обективно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Обръча се затяга
« Отговор #92 -: Февруари 26, 2010, 21:08:59 pm »
Тангра, прекалено лично си приел мненията тук.Ако обърнеш по голямо внимание всъщност Polymorpher е цитирал Гален, а той е цитирал теб.Аз ти дадох реален пример (медитацията против престъпността) но ти не повярва и реши че трябва тук да се спретнем 30 човека за да ти доказваме на теб някви неща в които всъщност и ти признаваш че вярваш.После аз не съм казвала че ти си излял помия, а че цялата тема се превърна в помия. Това е тема по която би трябвало като по "разбиращи" да стигнем до изводи за да сме с готови отговори за нуждаещите се от тях.Аз пиша тук а и по принцип в интернет за да обменям информация и да уча, не съм тук за да споря.Затова че ако приемем че всички сме съгласни с това че с положителна мисъл форма и действие ще се променят нещата (без претенции кой как точно ще действа,в смисъл дали ще ходи на стачка или ще медитира вкъщи) някакви други изводи можем ли да си извадим,за ситуацията в която се намира човечеството ?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Обръча се затяга
« Отговор #93 -: Февруари 27, 2010, 00:12:37 am »
Тъкмо като си помисля да спра да пиша, че много ми падат вибрациите в тоя форум, и някой пак ме провокира.

Ралния пример попитах откъде е, и къде са му гаранциите. Нищо чудно някой белобрад гуру да си го е съчинил.

До колкото 30те човека да ми доказвали нещо, което съм бил съгласен, тотално взе да увърташ.
Никога не съм бил съгласен с това и не съм смятал, че е вярно, не съм го и твърдял. Ти и да искаш не можеш да ми го докажеш. Просто е.  Защото не е вярно.
Груповата медитация е като груповия секс, с тотално изменена основна идея и опорочен смисъл. Целта на медитацията по принцип е съвсем друго нещо, и не е за да се искат някакви конкретни работи.

Ако някой човек наистина ги може тия работи, той си тренира и се занимава по съвсем съвсем други начини, които на теб са ти абсолютно непонятни. Да му подражаваш с медитацията е все едно някое дете да си играе на полицаи с изкуствени пистолети, които никога не могат да стрелят.
По тая причина и 30 и 300 хиляди да докараш, медитацията ви няма да струва нищо.
Това, че някой фалшив гуру го е описал по тоя начин не го прави вярно. По тоя начин само се овчасва народа, щото така им е изгодно на приятелите илюминати и масони.
Съвсем други работи се искат за да се действа в Ралността.
Още ли не стана ясно?  :unknown: Аз се отказвам да обяснявам вече.

п.с. сещам се за един староиндийски принц (или старобългарски, не знам) може би в Бхагават Гита е описан, не помня.
Някой ми беше разказвал легендата.
Та искал тоя принц нещо си. (или беше войн)
Застанал на един крак и то на пръсти, с ръцете изправени над главата си и допрени длани.
(май има такава стойка в йогата, не съм сигурен).
Седял така 3 дена и 3 нощи !!!!!
И накрая се явил еди кой си Бог (не помня кой) и му казал, добре де, какво толкова искаш!? Кажи да ти удоволетворя желанието.

Поуката, за тия които могат да мислят да си я извадят сами. Не ми се тълкуват очевидни работи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Обръча се затяга
« Отговор #94 -: Февруари 27, 2010, 11:31:45 am »
     
     
Тъкмо като си помисля да спра да пиша, че много ми падат вибрациите в тоя форум, и някой пак ме провокира.

    Груповата медитация е като груповия секс, с тотално изменена основна идея и опорочен смисъл. Целта на медитацията по принцип е съвсем друго нещо, и не е за да се искат някакви конкретни работи.

Това, че някой фалшив гуру го е описал по тоя начин не го прави вярно. По тоя начин само се овчасва народа, щото така им е изгодно на приятелите илюминати и масони.
 
       Привет  Тангра,
       Не  си  точен  в  твърдението  си,  че  ти  падат  вибрациите!  Един  интелект  винаги  може  да  слиза  надолу  и  това  никога  не  го  уморява - напротив  зарежда  го!  Интелектуалните  способности  са  даденост  и  затова  не  може  да  се  скача  и  дори  да  се  пълзи  нагоре! Това  изисква  написаното  да  е  за  нивото  което  го  ползва,  но  е  трудно!
      Много  ми  допадна  примера  с  груповият  секс!  Медитацията  е  права  между  две  точки:  Гледната  точка  на  медитиращият  и  целта.  На  практика  няма  две  идиентични  гледни  точки  и  от  там  виждането  и  осмислянето  на  целта  е  различно!  Представете  си  билярдна  маса  с  една  топка  в  средата  наредете  се  около  масата  и  я  удатете  едновременно! 
      Аз  също  съм  спирал  хора  с  поглед  и  то  доста  по-едри  от  мен,  но  това  не  е  медитация,  а  нещо  изградено  с  нейна  помощ! 
      Винаги  където  има  групи  принуждавани  по  един  или  друг  начин  да  мислят  и  действат  еднакво  се  наблюдава  унифициране  което  е  изгодно  за  налагащият  тази  норма  на  поведение! 
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Обръча се затяга
« Отговор #95 -: Февруари 27, 2010, 15:57:20 pm »
Медитацията ти помага, но не е само тя.Целият ти живот, случките, трудностите, които са ти се случили, начина на мислене, ценностната система, всичко това те формира.

Трябва да се поддържа високо ниво на енергията+медитация. Без енергия не могат да стават нещата. Все едно кола да буксува по корав лед. Уж върти, действа се, а не се движи към целта. Колкото повече енергия, толкова гумите ще имат по-голямо сцепление. А енергията е почти синоним на чистота на съзнанието. Защото взаимно се пораждат.
По принцип може и с чиста медитация да се стигне до чистота на съзнанието и до енергия, но първо, трябва да пазиш тази енергия през останалата част от ежедневието ти, и второ, има и други начини за добиване на енергия. Болезнени, но пък по-бързи
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Обръча се затяга
« Отговор #96 -: Февруари 27, 2010, 16:06:33 pm »
Виждам че имате нужда да си повтаряте едно и също и да си пеете старата песен. Евала,аз не мисля че има за какво да се повтарям.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Обръча се затяга
« Отговор #97 -: Февруари 27, 2010, 22:37:18 pm »
Тъкмо като си помисля да спра да пиша, че много ми падат вибрациите в тоя форум, и някой пак ме провокира.


Явно си учител по призвание  :)




Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Обръча се затяга
« Отговор #98 -: Февруари 28, 2010, 09:01:16 am »
... има и други начини за добиване на енергия. Болезнени, но пък по-бързи

Може ли да ги изброиш тези методи. Първи, втори, трети с линк, или по едно - две изречения за всеки. Благодаря.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Обръча се затяга
« Отговор #99 -: Април 12, 2010, 13:37:07 pm »
Tangrata_: " Трябва да няма лични емоции, нито положителни, нито отрицателни. Да няма отмъщение. Това е смирението.
Това не означава непременно бездействие."


Някои гледат доста с разбиране филми за джедаите  :) Много добре написано, но още по-добре, ако е било свързано със заглавието на темата. Защото аз го свързах, и приятно се изненадах като не видях обръчи.

radev, болезнените начини, няма значение какви са като "вид" и конкретна случка или пример, акцента е на- болката. Ти може да изпитваш болка от ритник в ...(където мъжете най ги боли), но една жена не изпитва такъв вид болка.
Един мъж никога не би РАЗБРАЛ болката при раждане, защото, може би тя не носи в същността си тази отрицателна енергия, колкото болката от шамар.
Когато насочиш, обаче силата (наблягам на думата "сила") на една болка с позитивна мисъл например, може да се изненадаш от това, което си постигнал с тази сила  :) ;)
« Последна редакция: Април 12, 2010, 13:39:16 pm от cassio »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27