Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343440 пъти)

0 Потребители и 43 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re:Music Mind Control
« Отговор #300 -: Април 13, 2008, 08:35:44 am »
Много от известните песни в света са добри, но упадъчни, в текстовете им има интересен замисъл, но не може да се разбере дали е за добро или зло. Примерно Stairway to Heaven на Led Zeppelin(според мен е с цел еволюиране, а не деградиране)
Ако не може да се разбере, тогава зависи изцяло от слушащия песента. Ако възприемаш текста като положително послание, тогава то не може да бъде отрицателно. Аз лично също не намирам нищо притеснително в текста на "Stairway to heaven" - не се съмнявам, че никак не е изключено авторите да са вложили един доста по-различен замисъл, но...това си е техен проблем. ;)

Неактивен Dumpster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Music Mind Control
« Отговор #301 -: Април 24, 2008, 03:59:54 am »
Скоро си купих мп3 плеър, 2гига байта памет, самсунг, готиничък, но ми се струва, че ми оказва негативно влияние. Някой има ли инфо за мп3 плеърите.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Music Mind Control
« Отговор #302 -: Април 24, 2008, 04:06:56 am »
Ами инфо... Инфото е дотам, доколкото това си електро-магнитен излъчвател, който вероятно държиш в пряк досег с тялото си (в джоба примерно) и съответно нарушава твоето поле ;)

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:Music Mind Control
« Отговор #303 -: Април 24, 2008, 17:20:36 pm »
Най-малкото, слушалките директно върху ушите дето стоят, сега дори и 2 минути  не издържам с тях, направо имам чувството, че натискат главата ми...

Breath

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #304 -: Април 25, 2008, 11:45:38 am »
Нарушава полето и съответно го променя. "Правилната" музика би могла да те накара да се чувстваш невероятно, докато "неправилната" може да те съсипе за отрицателно време и възстановяването да е трудно. Аз пък не мога да вървя по улицата със слушалки в ушите и да слушам музика. След определено време започвам да се чувствам дезориентирана. Изобщо слушането на музика изисква по-особенно състояние. А пък слушането със слушалки не е най-доброто, според мен де.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #305 -: Април 25, 2008, 12:21:40 pm »
Не напразно слушалките тип "тапи" са на мода. Те са много вредни !

cdms

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #306 -: Юни 05, 2008, 20:47:21 pm »
Аз си купувам слушалки от магазина за 1лв. Качеството на звука е отвратително но ако слушаш адския метъл въобще не ти прави внимание.

Неактивен a-SalviaLover

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Music Mind Control
« Отговор #307 -: Юни 17, 2008, 15:14:57 pm »
Като цяло се забелязват връзки между определени концепции в съдържанието на музиката. В Метал музиката, в рапа, в поп музиката и пр, се забелязва последователност от теми, които се застъпват от всички изпълнители по един или друг начин. Например, не може един критик на властта и управляващите, като Джон Ленън, Нирвана или System of a Down да нямат освен всичко добри песни за наркотиците и техните ефекти и наркотиците да са добре разпространени в тези среди. Доста ефективен начин да държиш под контрол (унищожаваш) хората с бунтарска природа, за да не може да се организират бунтове и да се създават проблеми на властта по този начин. В рапа историята например на РнБ и Снайпер Рекърдс е сценарият, който постоянно се повтаря в света на американската черна музика и държи негрите по гетата. Разликата е, че като негър от източната част види негър от западната част, почват да се стрелят.

А като цяло всичките тези стилове са, за да възпитават различните типове хора още от деца в различни ценности. Например, момчетата от РнБ рекърдс (Мишо Шамара, г-н 100 кила и пр) представляват идоли (модели за подражание за децата) на богати хора, които се движат с яки коли, има яки мацки покрай тях, фрашкани са с пари, екстри, ланци и пр. И НАЙ-ВАЖНОТО ИЗКАРАЛИ СА ПАРИТЕ СИ ЧРЕЗ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ, КАТО КРАЖБИ, ПРОДАЖБА НА НАРКОТИЦИ, ПОСТОЯННО НАДРУСАНИ СА! Защо не можем да видим един кумир на богат лъскав човек, който е бизнесмен, банкер, експерт в дадена област и пр. Много просто: пищлемето, което иска да живее като готините батковци с лъскавите коли, ще стане наркоман/престъпник. Ще се самоунищожи, богатите дебели чичковци няма да имат конкуренция, а в дългосрочен план алчността ще се изтръгне от генофонда на човечеството, тъй като послушалите РнБ кумирите е малко вероятно да успеят да създадат условия за израстването на здраво поколение. Този подход може да е слабо забележим в даден конкретен момент, но с течение на времето, бавно, но сигурно, манипулира хода на човешката еволюция, създавайки раса от работливи немислещи роб(от)и. Резултатите от това са добре забележими в САЩ, след поколенията хипита, рапъри, пънкари и пр.

Друго подобно евгенистично оръжие, е разпространението на педерастия сред личности, склонни да подражават на персонажи като Азис и др про гей изпълнители. Това наистина са нежни души склонни да правят подобни извращения, но в тях едва ли би се появила идеята да се оженят за мъж, ако Азис не им го покаже по телевизията. Тези нежни души, които не могат да работят добре и са склонни на агресия и курвенски номера (поради това, че душевността им лесно се наранява), са имали жена и деца в миналото, защото моралът го е изисквал. В нашето време повечето едва ли имат наследници.

Музиката за масите (Поп/Чалга) възпитава у малките дечица определени стереотипи за любовта (отново на принципа избери си сам), които от една страна държат младите заети с интриги и разврат, за да не се замислят много какво става около тях, а от друга възпитава свалячите (неспособните да обичат, егоисти, добри играчи, лъжци) по самоунищожителен начин. Те обикновено се сещат да правят семейство по-късно от останалите, когато повечето от сериозните към семейството вече са обвързани. Преобладават в съответното поколение свалячи и от двата пола и вероятността за двама човека от този тип да се обвържат е по-голяма. Получените семейства са нестабилни, често се стига до развод, а това обикновено води до слабо възпитани деца, които по-лесно се впускат в пороци като хазарт, наркотици и алкохолизъм, следващи примера на родителите си. Старият морал е забранявал подобни действия, правейки ги обществено непристойни, като по този начин е осигурявал на всички стабилно семейство и поколение.

Тук е важно да отбележа, че говоря само за възможности и вероятности. В никакъв случай не твърдя, че всички рапъри стават престъпници или пък че всички свалячи правят калпави семейства, ами че вероятността това да се случи е голяма и че тя се увеличава целенасочено от контролиращите медиите.

Музикалната индустрия, особено у нас, е бизнес без значителна финансова възвращаемост, а както е казал народа "Който плаща, той поръчва музиката". Едва ли има някой в БГ, който да си купува всичката музика, която слуша. А в наши дни определени групи от хора, владеещи окултното познание, имат значителен финансов ресурс. Хората трябва да внимават по какви пътища поемат и да успяват успешно да се адаптират в константно променящото се време. Дано наистина това да е правилният начин за изграждане на един по-добър свят в далечното бъдеще.

cdms

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #308 -: Юни 17, 2008, 16:00:02 pm »
Давайте да слушаме класическа или народна музика. Ако се куфее да е на 100%.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #309 -: Юни 17, 2008, 17:29:27 pm »
Голяма доза реалност !
Едно кратко обобщение - колкото по-малко е разпространена дадена музика, толкова по-малко се харесва на масите, следователно е толкова по-добра  :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #310 -: Юни 17, 2008, 20:50:05 pm »
Давайте да слушаме класическа или народна музика. Ако се куфее да е на 100%.
Ъъм на народна музика се куфее доста яко....с едни приятели си счупихме вратовете на едно право хоро....

Аз доста се интересувам от различните субкултури и не съм съгласен с известна част от изводите в по-горното мнение...подкрепям обаче мнението за чалгата и чалгизацията...ако може бих допълнил с една сравнително нова за България мода - емо...Знаете ги-онея хлапета с перчемче пред окото дето са вечно депресирани и нереазбрани...Тая мода е доста интересна,защото докосва именно бунтарсата същност намладите, но я пренасочва навътре, трансформира я на 100% учейки на безпомощност и автоагресия и създавайки разбиранията че няма смисъл никой нищо не може да промени....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re:Music Mind Control
« Отговор #311 -: Юни 18, 2008, 00:08:52 am »
бих искал само да кажа че хип-хопът е най-всеобхватната музика - повтарят се темите само на комерсата по сити и мтв.Същинският хип-хоп е с по скоро философско-екзистенциална насоченост изразена разбира се с простичък даже груб език но без значение обхваща всички теми и сфери на живота битието и небитието.Прекрасна музика
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен a-SalviaLover

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Music Mind Control
« Отговор #312 -: Юни 21, 2008, 00:10:53 am »
Голяма доза реалност !
Едно кратко обобщение - колкото по-малко е разпространена дадена музика, толкова по-малко се харесва на масите, следователно е толкова по-добра  :)

Малко разпространената музика също може да е коварна. Например, твърдият блек метал казва истината по доста въпроси, причинявайки депресивни състояния (наблюдавал съм доста хора от тези среди), вменявайки самоубийството като добър изход и предлагайки наркотиците като компромисен вариант. Тук е важно да се отбележи, че обикновено песните за наркотици на тези групи пресъздават добре състоянията, в които изпадаш, но ти казват да не го правиш, предвид склонността на индивидите, слушащи тази музика да действат на опаки на заповедите. Това важи в пълна степен и за емо стилът:

Давайте да слушаме класическа или народна музика. Ако се куфее да е на 100%.
Ъъм на народна музика се куфее доста яко....с едни приятели си счупихме вратовете на едно право хоро....

Аз доста се интересувам от различните субкултури и не съм съгласен с известна част от изводите в по-горното мнение...подкрепям обаче мнението за чалгата и чалгизацията...ако може бих допълнил с една сравнително нова за България мода - емо...Знаете ги-онея хлапета с перчемче пред окото дето са вечно депресирани и нереазбрани...Тая мода е доста интересна,защото докосва именно бунтарсата същност намладите, но я пренасочва навътре, трансформира я на 100% учейки на безпомощност и автоагресия и създавайки разбиранията че няма смисъл никой нищо не може да промени....


Давайте да слушаме класическа или народна музика. Ако се куфее да е на 100%.

Мен ми стана изключително интересна еврейската народна музика с нейните неравноделни ритми и типично българско звучене. Според историците са я усвоили докато са били в България през Второто Българско царство, но е доста странно това, че за 200 години "представители на семитската раса" са забравили своята музика и своят език и говорят език съставен от немски и славянски думи.
Тук става въпрос за евреите ешкенази, които за разлика от събратята си сепарди и арабите (други предствители на семитската раса) имат доста българоподобни (арийски) черти. Таива са Маркс, Айнщайн, Ленин, Сталин, Фройд, Фамилиите Ротшилд и Рокфелер и др. Нещо ми потдсказва, че това има някаква връзка с Хазарският каганат (каган - кан на кановете), който приема юдаизма приблизително когато Борис приема християнството. Кан Кубрат е бил васал на хазарският елит преди да обедини българските племена и да създаде Велика България. Впоследствие набезите на хазарите изгонват синовете му, а владетелеят (Батбаян)посреща законният си сюзерен вероятно с хляб и сол. Хазария стават една от най-богатите средновековни държави, поради факта, че запушват всички достъпни тогава търговски линии между Азия и Европа. Но това не е тема за този форум.  ;)

cdms

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #313 -: Юни 21, 2008, 12:04:14 pm »
Само ще вметна, че Айнщайн е чист германец, а Сталин е чист грузинец. Другите изброени имат еврейска кръв или поне се твърди.
Освен това не може по никакъв начин да се прави връзка между българската народна музика и чифутската. Само веднъж ми е попадала, като даваха световното по кънки на лед. Там евреите имаха някакви техни ритми, които нямат нищо общо с българската народна музика.
« Последна редакция: Юни 21, 2008, 12:58:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен a-SalviaLover

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Music Mind Control
« Отговор #314 -: Юни 26, 2008, 17:49:25 pm »
Само ще вметна, че Айнщайн е чист германец, а Сталин е чист грузинец. Другите изброени имат еврейска кръв или поне се твърди.
Освен това не може по никакъв начин да се прави връзка между българската народна музика и чифутската. Само веднъж ми е попадала, като даваха световното по кънки на лед. Там евреите имаха някакви техни ритми, които нямат нищо общо с българската народна музика.

Цитирам wikipedia.org:
Цитат
Albert Einstein was born into a Jewish family in Ulm, Württemberg, Germany on March 14, 1879. His father was Hermann Einstein, a salesman and engineer. His mother was Pauline Einstein (née Koch). In 1880, the family moved to Munich, where his father and his uncle founded a company, Elektrotechnische Fabrik J. Einstein & Cie, that manufactured electrical equipment.

A колкото до Сталин само ще кажа, че Грузия е точно мястото, където живеят директните наследници на хазарите. След падането на Хазария, поради факта, че са воювали с Волжка България, докато Киевските руснаци, са завладели цялата им територия, в две държави на мястото на Грузия се случва следното: култ към светигеорги и обедняване под идеята за общия светец от цар ДАВИД обединителя. Принципно и за Ицхак Нютон се твърди, че е англичанин, но имена като Йосиф, Ицхак и пр са рядко срещани сред неевреите.

А колкото до музиката чуйте сами:

Второто клипче добре показва какво имам предвид, а последното е музиката на планинските кавказки евреи. Който не знае,че някои евреи носят калпаци, вече знае ;) Като цяло на мен ми харесва еврейската музика, ритмите ги усещам като записани в кръвта ми, както и на чалгията, но за сметка на това съдържанието е по-богато от колкото в песни като "Изтървахме коня", "магарето минава коня" или "Кокаин".
« Последна редакция: Юни 26, 2008, 18:04:55 pm от a-SalviaLover »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5527 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21559 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10254 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27