Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

karutzar

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #225 -: Февруари 08, 2007, 14:37:21 pm »
Само за сведение 90% от хората,които познавам и слушат тежка музика,са доста по-интелигентни и осъзнати от хората,които я отхвърлят.За разлика от болшинството от не-рок стилове,тук музиката предизвиква емоция.Тук има Музика,а не повтарящ се ритъм,който е мноооого по зомбиращ.Още повече че инструментите в "тежкия" стил са в ръцете на хора(които,повярвайте ми не използват скрити методи за посланията си,а директно си го казват в текста на песента),а не един компютър,които създава студени и безлични"изпълнения" с цел хипноза.

За диското - това пък е стила наблъскан с толкова много подсъзнателни внушения така че оправия няма!

Наблъскан, баба ти. Познавам сума ти хора, занимаващи се с правене на подобна музика. И никъде около тях не съм видял ни пентаграми, нито пирамиди с оченца или пък картинки на дракони и змии еехехех. Значи какво излиза, в електронната музика е Сатаната, а в "тежката музика за интелигентни", където тия неща не само че се пеят открито, ами има черепи, кръв и подобно по обложките, всъщност има хармония, и общо взето само дето Господ не се е въплътил лично ... И аз съм фен на рок-музиката, да си призная. Метълът ме дразни доста защото го възприемам главно като шум. Но това не значи че не уважавам тези, които го харесват. Доста се смях честно да си кажа. Както и на мнението, че дискотеките трябва да се забранят. :)))  Айде, моля, някой ако има проблем със социализацията, да не си го изкарва на всички останали. За чалгата съм съгласен че е вредна. Просто е музика за простаци, не вярвам да има скрити внушения. Има явни и те са предназначени за определен тип първосигнални хорица. Но пък да затваряме "Заведения" наред? Това малко ми намирисва на тоталитаризъм и липса на толерантност, а то не е ли нещото с което всички тук всъщност "се борите"?
Да си призная, не съм от "младите". Предполагам, че съм по-възрастен от повечето тук, даже за един от вас съм сигурен че е така :)) Чел съм много неща в много сфери и съм се интересувал от какво ли не. И съветът ми към вас е да не си губите толкова голяма част от времето в ровене на нета за всевъзмножни конспирации. Има прекалено много красиви неща за откриване за да се занимава човек с това. Светът е ужасен и жесток в някои моменти, но в други може да изглежда прекрасен. И за всичко това сме си виновни ние, а не някакви извънземни, нито илюминати, нито тайни правителства.  Не че няма абсолютно никакви неща скрити от обществото от определени кръгове. Съмняващият се човек е в крайна сметка умен човек. Но не е полезно и да се изпада в крайности.

P.S. И преди някой да ме е обвинил, да си кажа че не не съм от масоните, нито от илюминатите, нито пък съм "изпратен" за да ви заслепявам и отричам "откритията" ви. Това не е "провокация от най-високо равнище", просто чета от доста време тук, и реших и аз да изкажа мнение. Да видим дали ще има ефект ...  :)
Прекрасно - искаш ли да ти промия мозъка със "тих звук" за 3 минути? Прати ми песента която искаш да слушаш, аз ще я обработя със този плугин, с него ще запиша това, което искам ти да направиш - кажи ми само какво точно искаш да направиш - нещо (например) от което се отвращаваш и никога не би направил - ще го миксирам отново и ще ти го пратя обратно този файл. Гледай си кефа след това - няма да можеш да се познаеш. И ще се учудваш от себе си - как си могъл цял живот да се отвращаваш от това нещо, което сега правиш. Сериозно ти говоря - прати ми файла на [email protected] - няма проблеми.
Цитат
Sad). Това е специална свръх-ниска честота, която не може да бъде излъчена от стара техника с обикновен говорител. Понеже няма такъв материал, който да излъчи тези свръх-ниски специални честоти (без да гръмне апаратурата), нашите “приятели” са изобретили нов материал, който да поддържа излъчването. Това се извършва чрез миниатюрна мембрана (направена от въпросният материал), която просто се поставя в тонколоните. Казват, че вече ги поставят във всичко.
Тц, не съм съгласен. Нарича се компресиран звук - изнамерен е от компанията BOSE. В 300W колона (със специален усилвател) са 10тина мънички говорителчета. Невъзможно ще кажеш - но е така. Системата е съвсем различна от аналоговата. При аналога си има нормална графика на импулсите. При компресирания звук всичко се прави като на емблемата на winzip  ;D - комресира се и се изпраща като импулс. Само лъже мозъка че е истински звук - НЕ Е
При аналоговия звук ниските честоти ги чуваш "чрез стомаха". Независимо колко силно слушаш компресирания звук не можеш да го почувстваш - само мозъка реагира - на големи концерти се използват само аналогови колони и усилватели - комресирания звук "не издържа" на дълги дистанции.

karutzar

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #226 -: Февруари 08, 2007, 14:50:04 pm »
Ами да пробвал съм да запиша нещо с микрофон при тва говорих същия текст  на песента "Нищо" и кат го пуснах наобратно не се  получи същото както в оригиналната песен. А там в оригинала се чува Плачи ! Мълчи ! в заповедно наклонение
Няма да можеш Alien защото цялота този "обърната реч" е съчетана в аудиото от различни источници. А ти искаш само от трака на пеенето. Самия този трак също е направен от много тейкове и миксиран от много тракове. На времето (1996) имаше един плугин за Pro Tools за Mac който правеше възможно да изолираш от крайните тракове (left and right) определен инструмент или вокал. Новите версии на Pro Tools не го поддържат.  :-[ За съжаление

karutzar

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #227 -: Февруари 09, 2007, 11:57:31 am »
За Alien - това, което ти обещах в ЛС
Привет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #228 -: Февруари 11, 2007, 21:19:19 pm »
Предлагам ви да пробвате едно нещо.
Малко е тъпо но действа :)
Опитайте се за около 1 час да стоите и да не правите нищо, да не мислите за нищо, абе изобщо само да дишате  :D
Даже и след 20тина минути ще ви закънти някоя песен в главата ...

Имах един дълъг и скучен работен ден, седя сам ... бачкам.. тъпооо
Супер концентриран бях, направо като робот :)
Направо се изплаших от песента която ми се вартеше ...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Music Mind Control
« Отговор #229 -: Февруари 12, 2007, 00:10:24 am »
Има тема за медитацията, защото твоето предложение, прилича на това. Опитай с медитация и ще спреш да чуваш разни песни, поне докато медитираш.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Music Mind Control
« Отговор #230 -: Февруари 12, 2007, 18:05:21 pm »
Аз си признавам, че съм много промит мозък   ;D
Най-лошото е, че МНОГО мразя песни без или със супер безсмислен текст (с малко изключения), но всеки ден съм принуден да слушам как кънтят радио "хитовете" на работа ...  >:(

SCLover

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #231 -: Февруари 17, 2007, 00:56:59 am »
Абе пуснете си Бетовен или Моцарт и няма да имате проблеми. Тогава никой няма да ви промива мозъка. ;)
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 01:07:13 am от SCLover »

anna

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #232 -: Февруари 17, 2007, 01:21:00 am »
Най-лошото е, че МНОГО мразя песни без или със супер безсмислен текст (с малко изключения)

Абе пуснете си Бетовен или Моцарт и няма да имате проблеми. Тогава никой няма да ви промива мозъка. ;)

  Няма  да  имате  проблеми  с  ТЕКСТА! :D Вибрацията  на  класическата  музика  е  много  по- добра  от  тази  на  останалите  песни. Когато  я  слушате  няма  да  чуете  никакви  думи- но  ще  "чуете"  образа, пейзажа  и  вдъхновението! :) Няма  нужда  от  реклама тази  музика. Тя  е  най- добрата  от  тези, които  се  "чуват". Само  незнам  дали  в  нея  е  включена  песента  на  сферите  или  е  от  друг  род  вибрация? :-\   
  Кои  според  вас  са  композиторите, заслужаващи  да  бъдат  наречени  "велики", ценността  на  тяхната  музика  и  състоянието, което  поражда  тя? :---

Неактивен eler

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re:Music Mind Control
« Отговор #233 -: Февруари 17, 2007, 03:27:30 am »


  Няма  нужда  от  реклама тази  музика -> Тя  е  най- добрата  от  тези, които  се  "чуват".


незнам незнам...реклама...

« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 03:28:12 am от eler »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Music Mind Control
« Отговор #234 -: Март 03, 2007, 13:20:08 pm »
Абе има сега една нова песничка кавър на "Another brick in the wall" на Пинк Флойд...Че тя освен красивия текст има и много готн клип-а именно че разни деца сменят де що има ел. крушки с енерго-спестяващи такива...
 Ковето ме навежда  на мисълта-забелязалили сте как напоследък навсякъде се говори за спестяване на енергия,нови източници и т.н....ДОбре дошли в Енергийната ера
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:Music Mind Control
« Отговор #235 -: Март 03, 2007, 18:05:39 pm »
За класика стана дума... не ми казвайте че няма никакъв промиващ ефект. Я си спомнете "Апокалипсис сега". Вагнер от хеликоптерите. Тея виетнамците малко ли изпращяваха, пък и американците де.
[/U

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #236 -: Март 04, 2007, 15:11:21 pm »
За класика стана дума... не ми казвайте че няма никакъв промиващ ефект. Я си спомнете "Апокалипсис сега". Вагнер от хеликоптерите. Тея виетнамците малко ли изпращяваха, пък и американците де.

  Моцарт  :-\

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Music Mind Control
« Отговор #237 -: Март 04, 2007, 15:14:35 pm »
НЕ! :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #238 -: Март 04, 2007, 15:23:15 pm »


 някой да знае повече за този знак , използван от артиста ХИМ , но видян и в множество други клипове , дори и в ДИЙП ЗОНЕ , основатели на ММ рекърдс   :-\



 http://www.iphpbb.com/board/index.php?nxu=45468469nx21761

 
« Последна редакция: Март 04, 2007, 15:33:25 pm от esoundc »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re:Music Mind Control
« Отговор #239 -: Март 04, 2007, 15:34:06 pm »
НЕ! :)

 дано да е така , нямам идея  :-\

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5527 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21559 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10254 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27