Автор Тема: Music Mind Control  (Прочетена 343460 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Music Mind Control
« Отговор #375 -: Юни 19, 2009, 16:26:12 pm »
кажете откъде може да се изтеглят реверсивните програми за обратно прослушване на песните.

мисля че това ще ти свърши много добра работа
http://download.cnet.com/GoldWave/3000-2170_4-10001099.html?part=dl-GoldWave&subj=dl&tag=button
 ;)

koruin

  • Гост
Re:Music Mind Control
« Отговор #376 -: Юни 28, 2009, 14:24:56 pm »
Като прочетох статиите си мислех, че са пълни глупости... докато не си пуснах http://www.vbox7.com/play:a33a3010 и не осъзнах, че наистина човек изпада в екстаз.
А това нещо лошо ли е?

Неактивен darkangel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Music Mind Control
« Отговор #377 -: Юли 08, 2009, 19:21:26 pm »
ToВА лазерно шоу промиване на мозъка ли е- чувствам се пристрастен не мога да спра да го гледам, намерих си всичките му двд-та от 2003 насам и искам да отида там. В 1те години възхваляваха тъмните сили,дявола, сега вече не(откакто аудиторията стана доста голяма).


Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Music Mind Control
« Отговор #378 -: Юли 10, 2009, 11:18:02 am »
честно казано много уважавам проучванията в тази област, но, като се замислиш, не е много логично: как обърнатият текст ще ти внуши нещо, да не би в мозъка ти да се обръща и забавя/забързва? все пак кодирането на информация за подсъзнанието се прави на значително по-фино ниво

от друга страна, зависи как се възприема музиката: ако я слушаш като фон, без да и обръщаш внимание, но медиите и обществото ти я натрапват и тя присъства в ежедневието ти постоянно (както е с чалгата), още може да се говори за някаква техника на внушение,... както беше казано, дума, повторена милион пъти, се материализира (извинявам се за неточния цитат, но идеята беше нещо такова) - това е така, но когато слушаш любимата си музика и някоя песен ти харесва заради смисления текст, тогава едва ли биха ти влияли евентуални 'обърнати' послания, отделен въпрос, че текста може да говори едно, но да те кара да мислиш и чувстваш малко по-други неща, но това не е свързано с допълнителни средства за промиване на мозъка

ще се радвам ако някой може да коментира и поясни,

  :)МУЗИКАТА :) Е НАВСЯКЪДЕ ОКОЛО НАС И ПОСТОЯННО НИ ИЗПРАЩА РАЗЛИЧНИ ПОСЛАНИЯ  ;)
ТЯ Е ОНОВА МОЩНО ОРЪЖИЕ, КОЕТО ПРОВОКИРА У НАС ВЛЮБЕНОСТ :-*, ГНЯВ >:(, УСМИВКИ :) И ВСЯКАКВИ ЕМОЦИОНАЛНИ СЪСТОЯНИЯ. 5-ТА ЧАКРА Е ПОД АТАКИТЕ НА МУЗИКАТА.
А КОГАТО КЪМ МУЗИЦИРАНЕТО ДОБАВИМ И ТЕКСТ, ВЕЧЕ ИМАМЕ ЗАВЪРШЕНА ФОРМА НА ПРОПАГАНДА В КОЯТО СИ ИСКАМЕ ПОСОКА. ВЕРОЯТНО СТЕ ЧУВАЛИ ЗА ВЪЗПИТАНИЕ НА ДЕЦА В НЕВРЪСТНА ВЪЗРАСТ ПОД ВЪЗДЕЙСТВИЕТО НА КЛАСИЧЕСКА МУЗИКА. ВСЯКА ЕПОХА ИМА СВОЯТА МУЗИКА И СПОРЕД НИВОТО НА ВИБРАЦИИТЕ У ОТДЕЛНИЯТ ИНДИВИД СЕ ОМАГЬОСВАМЕ ОТ РАЗЛИЧНИТЕ АКОРДИ.
 :) :) :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Music Mind Control
« Отговор #379 -: Юли 10, 2009, 14:22:34 pm »
ToВА лазерно шоу промиване на мозъка ли е- чувствам се пристрастен не мога да спра да го гледам, намерих си всичките му двд-та от 2003 насам и искам да отида там. В 1те години възхваляваха тъмните сили,дявола, сега вече не(откакто аудиторията стана доста голяма).


Или остарявам, или това е голем боклук. Явно действа различно на различните хора. И толкова много петолъчки ... , и май с "Глобул" са си менкали лого :))

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Music Mind Control
« Отговор #380 -: Юли 18, 2009, 17:18:25 pm »
Споко, не си само ти. Изтраях го няколко секунди.  ;D
И за да не съм встрани от темата:

За всяко нещо има лек. Трябва постоянно да се измислят начини за заобикаляне на тези "промивки". Но как? Опитваш се да ги избягваш, но понякога няма как да се скриеш. Аз например съм забелязала, че повечето от музиката, която слуша "половинката" ми не ми действа добре. В такива случаи просто го моля да пусне нещо, което и аз да мога да слушам.
Обаче качиш се в някое такси и таксиджията надул чалгията до дупка. Какво ще му кажеш? Особено ако е някой бабанка- 120 кила. :-\ И макар, че аз съм клиент и би трябвало да се съобразява, пак не ми е удобно да отварям тази тема.  В такива случаи се опитвам да се концентрирам върху нещо друго или повеждам разговор с тих гласец и той, за да ме чуе намалява музиката. ;)

Четох някъде, че музиката е истинска , когато идва вътре от теб. Значи какво упражнение може да се прави: Не да пееш чужди песни, а да изпееш твоята собствена, която идва вътре от теб. Дори и без текст, само мелодия. Пробвайте! Получават се много хубави мелодии. Може и да се запишете с телефона. После може да анализирате, какво сте изпели, когато сте били тъжни и когато сте били весели и щастливи. Може да бъде ценен опит, който да помогне дори и за анализ на чуждата музика, макар че ние го правим инстинктивно, избирайки тази или онази за любима музика.
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 18:09:51 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен fufy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Music Mind Control
« Отговор #381 -: Юли 18, 2009, 17:52:18 pm »
Някои това го считат за лудост  :D
Шегувам се разбира се :) Аз от както се помня все си тананикам нещо като съм сама. Понякога е песен, но в повечето случаи е каквото ми се роди в главата.  :P Определено е приятно и действа добре!
А иначе относно как се чувствам при различните стилове музика... струва ми се че съм имунизирана. Мога да слушам абсолютно всичко без да ми пречи по никакъв начин. Друг е въпросът дали ми харесва, но ако имам нещо против просто "иключвам" песента в главата си и нямам грижи. Кафти, че не мога да го правя ако ме боли вече главата.
Ииии имам късмет, че с приятеля ми слушаме едно и също   :P
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die...!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Music Mind Control
« Отговор #382 -: Август 22, 2009, 18:44:23 pm »
ToВА лазерно шоу промиване на мозъка ли е- чувствам се пристрастен не мога да спра да го гледам, намерих си всичките му двд-та от 2003 насам и искам да отида там. В 1те години възхваляваха тъмните сили,дявола, сега вече не(откакто аудиторията стана доста голяма).


Или остарявам, или това е голем боклук. Явно действа различно на различните хора. И толкова много петолъчки ... , и май с "Глобул" са си менкали лого :))

О началото си го бива :) Системата винаги ми пълни душата, когато говори открито.

Бтв, няма как да не си забелязал текстовете на Резнор...просто ми доставя удоволствие факта на излъчването на тези послания.

Ето на английски някои от песните(съжалявам за един вид флуда, но текстовете наистина заслужават внимание, в момента нямам време да ги преведа):

Chip away (тотален пирон на програмата)
http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Chip-Away-lyrics-Jane%27s-Addiction/A387D75BCA642D2A482568CF00045589

Non-Entity
http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Non-Entity-lyrics-Nine-Inch-Nails/6A81508CAA558AC64825707C0027FC65

Zero-Sum
http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Zero-Sum-lyrics-Nine-Inch-Nails/0CD9D22A625353D7482572B500287CBD

Echoplex
http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Echoplex-lyrics-Nine-Inch-Nails/157AA04198850F85482574580014566F

Особено като четох първия куплет на Ехоплекс, просто си казах "мамка му,не мога да повярвам":
"Nice and high and far apart
Just like they said
I built this place with broken parts
Just like they said
You chip away the old version of you
You'd be surprised at what you can do
I'm safe in here
Irrelevant
Just like they said

My voice just echoes off these walls"

Темата на чипирането направо е много по-засегната в музикалните произведения, отколкото в литературата !

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Music Mind Control
« Отговор #383 -: Септември 12, 2009, 00:53:25 am »
Музиката на Еминем дали е обсебваща в лошия смисъл? Какво мислите за него?
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Music Mind Control
« Отговор #384 -: Септември 12, 2009, 09:00:26 am »
Музиката на Еминем дали е обсебваща в лошия смисъл? Какво мислите за него?

Не че не мога да кажа нещо по темата.Мога.Само че няма да го вденеш.И отново - правя всичко заради потенциалния човек, който ще използва твоя случай и ще се интересува за себе си е ще може да вдене какво искам да кажа.Така че не си прави труда да възприемаш това като отговор към теб и само не ми отговаряй с някви флуд тъпни.

Първо, влечението към музиката не бива да се спъва, защото се внася дисбаланс в процесите на промяна и развитие.Защото всичко се намира в процес на промяна и развитие.Настоящото влечение към дадена музика е нужно за подхранване на съответното качество, което материята развива в момента.Качеството никога не е нещо постоянно, а винаги е стъпало и поради това би трябвало да осигуряваме всичко, което е нужно за развитието на материята ни на дадения етап.
Нека отбележа, че тялото е материя, но материя е и жизнената енергия - тя не е нещо духовно, тя е материя, но от по-фин тип и спада към материалния свят.
Ако подборът на музика се прави умишлено, а не естествено(ако има разминаване между естественото влечение и умисъла), по този начин ние слагаме ръка върху процеси, които не разбираме и които са далеч отвъд нашата съзнателна компетенция.Тоест никога контролираното инкубаторно развитие няма да доведе до нещо истинско и естествено.
Затова, когато става дума за музиката, трябва да задоволяваме нуждите си такива, каквито са.Първо защото музиката няма да спъне нашето развитие(тя няма нужната сила като фактор в това отношение - факторите за това са други), а винаги ще подхранва нуждите за развитието на сегашното качество на материята ни(тялото ни и енергията му).

Второ, музиката влияе и на нематериалните ни аспекти - като ум и духовност.И нещата стоят по абсолютно същия начин.Защото нематериално и материално са едно и също нещо.Просто нямам избор да се изразявам иначе, тъй като аудиторията е твърде широка тук, а като цяло човечеството разделя двете неща, ще остана неразбран ако се изразявам иначе.Но нека се има предвид, че говоря за материално и нематериално в максималните им условности, защото са едно и също нещо.
Но когато става дума за ума и съзнанието, трябва да се направи едно уточнение - положението е същото като по-горе, когато става дума за естествена музика.

Когато си говорим за неестествена музика обаче - с вкарани програми в нея, естествено, че трябва да се прекрати слушането й.И нека се направи разлика - ние нямаме влечение към програмата, а към носещата я матрица.Тоест ние не бива да спъваме влечението си към дадената матрица(музика или конкретна песен), а да си я намерим в чист вид, без вмъкнати в нея програми и внушения.

За което би трябвало да сме спокойни в нашите условия, защото 50% от програмите в дадена песен се разтурят, когато й бъде направено първото копие.Истинското програмиране се извършва на самия концерт, с правилната техника и филтри на момента на изпълнението й.
След като се направи второ копие на песента, програмите се повреждат радикално и в действителност въобще не изпълняват реално замислената си функция.Според вас колко пъти са копирани от оригинала mp3-ките, които слушаме на личните си компютри? Точно така - достатъчно пъти, за да имат близо нулев ефект на програмиране, в сравнение със замислената сила на програмата.

На всичкото отгоре, когато съзнанието е известено за съществуването на конспирацията в музиката и мойнд-контрола, и най-вече когато е предупредено за това какво се съдържа в дадена песен, подсъзаннието също работи много по-добре и не допуска програмите да му влияят, след като веднъж е било известено, че ги има.
Самото знание за програмата в музиката или песента е имунизацията срещу него.(е, не на 100%, но близо до това)


Така че не би трябвало да се притесняваме, когато си слушаме Mp3ките от компютрите на битовите си колони(още повече, че много са малко тези от нас, които разполагат с достатъчно фина техника, за да може тя да изкара замислените програмни звуци).Също така не бива да спъваме естественото си влечение към даден тип музика, вече е обясенно по-горе защо.
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 07:38:56 am от Mirotvorec »

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Music Mind Control
« Отговор #385 -: Септември 12, 2009, 10:55:00 am »
Благодаря за отговора приятельо.
Но все пак, попитах конкретно за Еминем.
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 07:39:20 am от Mirotvorec »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Music Mind Control
« Отговор #386 -: Септември 12, 2009, 11:51:57 am »
Благодаря за отговора приятельо.
Но все пак, попитах конкретно за Еминем.

Ти самият правиш нещо обсебващо за себе си.

Конкретно за Еминем - буца стереотипни построения, пропита с готови пакети мисловни модели.Всяка музика е такава, това е музиката - послание от автора.Като поезията и всичко останало с елемент на лично творчество.

Въпросът е в посланието - ако за теб има нещо ново в него, обновява те.Ако не, нищо ново не ти дава.

Тоест каквото е конкретно за Еминем, конкретно е за музиката като цяло.
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 07:39:54 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Music Mind Control
« Отговор #387 -: Септември 22, 2009, 18:53:43 pm »
Не случайно някои мрънкаха заради MP3-те, не защото се разпространяват свободно, а защото компресията реже програмните елементи от музиката. Може и да греша в спекулациите си, но е вероятно.

Интересно ми е дали човек може да живее пълноценно без музика?!
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 18:56:16 pm от sidewinder »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Music Mind Control
« Отговор #388 -: Септември 22, 2009, 19:48:38 pm »
Не, не може. Ако го изолират на остров той сам ще пее и танцува и ще удря с камъни и какво ли не.
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 08:06:52 am от Mirotvorec »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Music Mind Control
« Отговор #389 -: Септември 22, 2009, 20:18:17 pm »
Опитвал съм и това. Преди година-две изтрих целия си музикален инвентар с целта да не слушам повече музика, защото ми иззисква твърде много енергия и ми разсейва вниманието.
Изкарах две или три седмици без музика, но малко по малко, на принципа на компромисите, прослушах пак.Компромис по компромис, се върнах пак към тежкото целодневно слушане...
...защото идеята "не е във формата, важно е предимно съдържанието".Не е идеята да не слушаш, идеята е как го слушаш.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
5527 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
3 Отговора
6103 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 22:30:00 pm
от Peacekeeper
29 Отговора
21559 Прегледи
Последна публикация Юни 28, 2012, 15:58:21 pm
от healthy
12 Отговора
12080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10254 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27