Автор Тема: Когато те ударят по едната буза дай и другата!  (Прочетена 5276 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Всички знаем думите на Христос: "Когато те ударят по едната буза, дай и другата".
Понеже четох темата за егрегорите, за която единидушно се смята, че е много важна и широка, започнах да чета и "Карма и егрегор" на Авесалом Подводни, където впечатление ми направи следния абзац:

"Нуждата да има в своя състав подегрегори с различни енергийни честоти е свързана с
това, че средата, обкръжаваща големия егрегор, е разнообразна и активна,
взаимодействието с нея става по закона на космическата вежливост: отговаряш на онази
честота, на която те питат. Запитат ли те вежливо - вежливо отговаряш. Питат ли те
грубиянски - грубиянски отвръщаш!
Ако егрегорът е под мощното въздействие на външен енергиен поток, чиято честота е по-
ниска от неговата водеща честота, той снижава своето еволюционно равнище, настройвайки
се към този поток. И така оцелява. Но ако честотата на външния поток е по-висока, а
енергийният поток е толкова силен, че егрегорът не може да го блокира, тогава той загива,
тъй като не успява да се адаптира. Както е казано в книгата на Лао Дзъ "Дао Дъ Дзин": "из-
качвайки се по стълбата, водеща към небето, не можеше да прескачаш стъпала".
Именно затова егрегорът твърде болезнено възприема излъчването на енергийни
честоти, по-високи от неговите собствени И много по-лесно възприема по-ниските
честоти. Така става ясно, че думите на Христос да подадем и другата си буза, когато ни
ударят, са твърде сурово наказание, тъй като води до изпепеляване на обиждащия."

В този смисъл в чисто житейски план, сведено до всекидневния живот, съм забелязал, че ако те нагрубят, ударят словесно или физически и т.н., някак си, ако отвърнеш с нещо подобно или със същото, отсрещният субект го възприема на същите честоти, а оттам неговият егрегор се приспособява по-лесно към това.
Ако му отвърнеш обаче по друг начин, с добра дума, спокойствие, великодушие и т.н. направо се побърква или изобщо не ти отговаря и те оставя. Поне аз така съм забелязал.
Можете да споделите и вашето мнение по тази интересна тема.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Когато те ударят по едната буза дай и другата!
« Отговор #1 -: Януари 10, 2010, 14:45:36 pm »
Astronomer Здравей.
Цитат
Всички знаем думите на Христос: "Когато те ударят по едната буза, дай и другата".
А отчиташ ли факта че думите Му са препредавани,и знаеш ли ефекта "развален телефон".Така както е написано ми прилича на съгласие с деянието,което води до последствия за съгласния.Какво ще кажеш за -"Прекаления светец и Богу не е драг".
Цитат
Ако му отвърнеш обаче по друг начин, с добра дума, спокойствие, великодушие и т.н. направо се побърква или изобщо не ти отговаря и те оставя. Поне аз така съм забелязал.
Е тука вече и аз така съм забелязал, защото им отговаряш с любов. А на някои им действа така че им гледаш задния номер.Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 14:48:52 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Когато те ударят по едната буза дай и другата!
« Отговор #2 -: Януари 10, 2010, 15:06:11 pm »
Това е така, но не ако се прави насила. Не трябва да пречупваш себе си и да се надупваш, очаквайки "вълшебен" ефект. Този метод на защита трябва да възникне от самосебе си, чрез, хммм може би осъзнаване? Незнам :)
Докато стигнем до там, можем да ползваме българският вариант "убий простака с мълчание".

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Когато те ударят по едната буза дай и другата!
« Отговор #3 -: Януари 10, 2010, 22:21:46 pm »
 P.E.A.C.E. Здравей.Един съвет не трепи бе грях е.По добре го издай на майка му и роднините му.Знаиш ли къв купон става.Ако не знаеш как да изпратиш съобщението аз ще ти помогна - Бе да е... твойта м.... Това е българско знание и е много ефективно,всички народи кат чуят че мамосваме и менят физиономиите.Чи и фаща навсякаде,само гледай да мамосваш за истински неща.Ако не си прав са получава обратното -твойта майка ти объща внимание. ??? Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 22:23:03 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Jean_Valjean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Когато те ударят по едната буза дай и другата!
« Отговор #4 -: Януари 21, 2010, 22:21:17 pm »
Страхотна тема!!!

Точно си мислех че тези думи са направени да се пречупва човешкия дух ти дойде и ....

Както и да е, Благодаря.
Никой не е е по безнадеждно поробен от тези, които вярват, че са свободни. - Йохан Волганг фон Гьоте

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27