Автор Тема: Джон Бейнс - Съществува ли жената?  (Прочетена 20983 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« -: Януари 04, 2010, 18:42:03 pm »
Из "Съществува ли жената?" - Джон Бейнс

"... Предполага се, че страните, подписали конвенцията, правят искрени усилия, за да подкрепят жената в този процес на постигане на равенство. Струва ми се обаче малко вероятно жената да достигне мястото, което по право й принадлежи, ако не осъзнае дълбоките мотиви на собственото си поведение, тъй като нейното неосъзнато поведение решително пречи на осъществяването на желания процес. Именно жената прави невъзможно равенството в този момент, и единствено с познаването на своите скрити мотивации ще й бъде възможно да промени моделите, които й пречат.
     Искам с малко думи да обобщя едно от основните понятия в това изследване, а то е следното: „Истинските причини за женския проблем се крият в обстоятелството, че жената е лишена от собствена идентичност, като води живот „на заем", изграден от елементи, взети чрез подражание от мъжете. Жените живеят съгласно мъжки роли, тъй като изобщо не познават какво означава да бъдеш жена, доколкото става въпрос за едно същество, притежаващо характеристики, различни от тези на мъжа. Те познават единствено своите биологични отлики, но не и менталните и психологични различия."
     От този тъй прост факт произтичат учудващо важни последствия за живота на жената и за бъдещето на човечеството - точно това ще докажа в настоящия труд, чиято основна цел е да даде собствена идентичност на жената, позволявайки й да разбере какво в действителност означава нейната психична сексуалност, за да може да се реализира чрез самата себе си, а не като имитира мъжа...
"

За мен това е една доста интересна книга, описваща темата по начин, които винаги ми е убягвал.
Като че ли някъде дълбоко в себе си съм имал идея за какво става дума, но не съм успявал да го изкажа.


Надявам се, да не се впуснете в жестоки словесни битки, преди да сте прочели книгата!!!

Може да свалите книгата от тук - ЦЪК
Както и от тук - ЦЪК
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 18:52:24 pm от emilkos »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #1 -: Януари 04, 2010, 22:28:19 pm »
Жената съществува самоче повечето жени никога не разбират какво е да си жена и какво означава това.Книгата е наистина интересна затова и я качих там от където си дал линкът.Браво и,че се сети и тук да отвориш тема аз не бях се сетил.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Max

  • Гост
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #2 -: Януари 04, 2010, 22:39:58 pm »
Из "Съществува ли жената?" - Джон Бейнс

Предполага се, че страните, подписали конвенцията, правят искрени усилия, за да подкрепят жената в този процес на постигане на равенство. Струва ми се обаче малко вероятно жената да достигне мястото, което по право й принадлежи, ако не осъзнае дълбоките мотиви на собственото си поведение, тъй като нейното неосъзнато поведение решително пречи на осъществяването на желания процес. Именно жената прави невъзможно равенството в този момент, и единствено с познаването на своите скрити мотивации ще й бъде възможно да промени моделите, които й пречат.
     Искам с малко думи да обобщя едно от основните понятия в това изследване, а то е следното: „Истинските причини за женския проблем се крият в обстоятелството, че жената е лишена от собствена идентичност, като води живот „на заем", изграден от елементи, взети чрез подражание от мъжете. Жените живеят съгласно мъжки роли, тъй като изобщо не познават какво означава да бъдеш жена, доколкото става въпрос за едно същество, притежаващо характеристики, различни от тези на мъжа. Те познават единствено своите биологични отлики, но не и менталните и психологични различия."
     От този тъй прост факт произтичат учудващо важни последствия за живота на жената и за бъдещето на човечеството - точно това ще докажа в настоящия труд, чиято основна цел е да даде собствена идентичност на жената, позволявайки й да разбере какво в действителност означава нейната психична сексуалност, за да може да се реализира чрез самата себе си, а не като имитира мъжа..."

Отново непреодолимото влияние ня Кастанеда.
Съзнават или не, всички, които са го чели непрекъснато го преповтарят, отдавна забравили за Него, вземайки думите му за свои собствени.

Неговите идеи, неговата лексика...
И пари на негов гръб.
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 22:43:09 pm от Raven »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #3 -: Януари 04, 2010, 22:57:41 pm »

Цитат
Отново непреодолимото влияние ня Кастанеда.
Съзнават или не, всички, които са го чели непрекъснато го преповтарят, отдавна забравили за Него, вземайки думите му за свои собствени.

Неговите идеи, неговата лексика...
И пари на негов гръб
.

И взел да ни обяснява какво е идентичност... ;D


Неактивен Letec

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #4 -: Януари 04, 2010, 23:18:25 pm »
 :flag_of_truce: :flag_of_truce: жената най-неооцененото същество на Земята.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #5 -: Януари 05, 2010, 00:34:47 am »
Аз ли ще съм първата жена, която ще пише в тази така женска тема?  ;D
/Моля ако съм изпуснала някой да ме извини/
Интересно звучи книгата ще е я прегледам с голямо удоволствие и ще пиша пак.
Но преди да съм я прочела мога да кажа, че проблем наистина има, но той не е само в жените. Обществото ни е болно и за съжеление ще кажа, че все още не можем да сме равни и незнам дали скоро ще  можем да бъдем. Но след целия сексулен апел, който се стича от всякъде върху хората е трудно да се гледа на жената по различен начин...
Но да не почвам да пиша преди да съм прочела.
Иначе може да се получи интересна дискусия, аз съм пълна с примери по темата... ;)
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 01:06:49 am от eli »

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #6 -: Януари 05, 2010, 00:57:33 am »
Ох, сори момчета, ама мен тази книга ме разсмя още в началото и мисля, че цялата постановка на автора е изначално грешна /коментарите в синьо са мои/:
Цитат
Нека посочим основните моменти, които ни интересуват при изложението на настоящия труд.
1) Мъжът има видим и осезаем полов орган, поради което е сигурен в своята мъжественост, тоест тя е очевидна. Той може да излага на показ своите полови органи, демонстрирайки тяхната изпъкналост, символ на мъжествеността.
2) Жената не притежава полов член; сравнявайки се с мъжа, тя се чувства като кастрирана;/само мъж може да си мисли, че ако нямаш пишка се чувстваш кастриран/. при нея сексуалността се проявява единствено като загадъчна възможност.
Ако се замислим над гореизложеното, можем да заключим, че мъжът разполага с постоянно и видимо доказателство за своя пол, поради което неговата сексуална роля е ясно определена още от детството. Сексуалността на жената обаче е невидима и неосезаема, поради което, поне в своето детство, тя сякаш е кастриран мъж  Това усещане се засилва и от факта, че за разлика от мъжа, тя не може да докосне своите полови органи. /авторът явно никога не е пипал женски полови органи щом си мисли че не могат да се докоснат/  И така, докато пенисът е предизвикателно и очевидно доказателство за мъжественост, матката остава скрита и омаловажавана, сякаш е само една празна кухина. Мъжът с малки изключения се чувства пълноценен самец, докато жената е лишена от доказателство и потвърждение за своето положение на жена.
Известно е, че една голяма част от жените са недоволни от положението си на такива и биха желали да са мъже -факт, който се потвърждава от гореизложеното.
На равнището на несъзнаваното, където времето не съществува и миналото съжителства с настоящето, по-голямата част от жените се чувстват като кастрирани мъже и изпитват дълбока завист към пениса /тука вече се смях с глас/, силно чувство на съперничество и враждебност към майката и едипова привързаност към бащата. Тъй като чувствата и голяма част от мисловния процес са контролирани от несъзнаваното, жената, без да осъзнава ясно това, се чувства като неопределено, по-низше от мъжа същество, като един вид мъж, лишен от пенис; чувства се като кастриран мъж.
Така жената се ражда и живее с клеймото на наказанието, в положение на подчиненост, непълноценност и зависимост, с постоянно чувство на екзистенциална тревога. Дълбоко в съзнанието й непрестанно изплува неблагоприятната за нея сравнителна картина на пениса и матката, асоциирайки първия с властта, а втората с безсилието и кастрацията.

Извинявам се на всички, който няма да харесат коментарите ми. Но глупостите са прекалено големи, за да ги подмина!
За съжеление истината е много проста - само мъж, който се определя с пишката си може да си мисли, че на жената като й липсва такава, тя няма да има с какво да се определи!

Моля и админите за извинение!
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 01:09:31 am от eli »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #7 -: Януари 05, 2010, 01:33:28 am »
  :lol:
Mного ме разсмя....тази книга е направо за FUN...сигурно пак някой Валериянчо я е писал с толкова много Фройдизъм... :lol:
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 01:53:47 am от Z-931 »

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #8 -: Януари 05, 2010, 03:31:41 am »

"Валерианчото" Джон Бейнс е издал първата си книга през 1960 г., а преди 45 години основава Института за Херметична философия в Сантяго -Чили, последвани от 14 филиала в различни страни, Венецуела, Аржентина, Колумбия, САЩ, Русия и др.

Езотерик, розенкройцер, херметик, философ и психолог, този човек пише фундаментални книги, като "Тайното учение", "Звездния човек", "Хипосъзнание", "Развитие на вътрешния свят" и др.
Ако някой от някого е преписвал, то със сигурност Кастанеда е преписвача ( и не само той), но явно не е бил достатъчно добър ученик.

Бейнс е единствения автор, чиито книги съм хвърляла на пода докато ги чета и ми е опъвал нервите до скъсване, но това е метода му -провокация, най -прекия път да опознаеш себе си.
Той не си слага никакви маски за да се хареса, заявява открито личното си менение, нарича хората сомнамбули, безполезни роби, мързеливи животни, които само спят и се хранят за да задоволяват нуждите на една протоплазмена маса...
но така или иначе продължава да прекарва живота си в опити да превърне програмираното животно в свободен, непрограмиран звезден човек. :hi:

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #9 -: Януари 05, 2010, 08:45:31 am »
Аз съм доста озадачен, че човек, написал "Звездния човек" може да изпадне в такива недомислия като подчертаното от eli .   :o
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #10 -: Януари 05, 2010, 10:03:30 am »
Аз съм доста озадачен, че човек, написал "Звездния човек" може да изпадне в такива недомислия като подчертаното от eli .   :o

А дали е недомислия ...
Или познаваме себе си само от страната от която ни харесва ...

Чудя се дали има нещо общо тази темата тук, с това, че преди много много години сме били еднополови...
Аз имам усещането, че женското начало също е от значение...
А ако у жената при разделянето на половете е останала онази частица, даваща усета за единство (и липсата на такова провокира определен начин на поведениe)...
А ако е така, дали мъжа не е "по-тъпо" същество от нея (изразяващо се с липсващата частица), от тук и опита за подтискането на жената...
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 10:22:46 am от emilkos »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #11 -: Януари 05, 2010, 10:13:57 am »
А дали е недомислия ...
Ще бъда благодарен някой да ме опровергае!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #12 -: Януари 05, 2010, 10:15:43 am »
Нека не забравяме все пак, че книгата е насочена най- вече към "западната" публика, за която тематиката е доста актуална все още. Феминисткото движение, потъпкването на женствеността по нашите земи никога не се е разгърнало толкова (ако изобщо го е имало наистина), колкото да речем във Великобритания- те там сите и мъже, и жени, са репресирани и кастрирани и си имат и традиции в тая област даже ;D
...water can flow, and water can crash...

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #13 -: Януари 05, 2010, 10:23:34 am »
Ще бъда благодарен някой да ме опровергае!

Аз не бих могъл
По-горе само разсъждавам

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Джон Бейнс - Съществува ли жената?
« Отговор #14 -: Януари 05, 2010, 11:13:45 am »
Ох, сори момчета, ама мен тази книга ме разсмя още в началото и мисля, че цялата постановка на автора е изначално грешна /коментарите в синьо са мои/:
Извинявам се на всички, който няма да харесат коментарите ми. Но глупостите са прекалено големи, за да ги подмина!
За съжеление истината е много проста - само мъж, който се определя с пишката си може да си мисли, че на жената като й липсва такава, тя няма да има с какво да се определи!

Моля и админите за извинение!

Пълен смях..Няма и да я чета..Абе тоя малоумен автор дали е наясно,с факта,че жените могат да изпитват оргазъм по няколко начина за разлика от мъжете?И това наивно сравнение на матката с пениса  :lol:За този кретен женският полов орган се състои само от матка,така ли? :lol:
Ако на мъжът му откаже инструмента кво правиме?А?Пък жените нямат такъв проблем..Няма вариант"да се изложа и да не ми стане"...Ааа,не си сменям пола за нищо на света!!!
"Когато Бог създал мъжът и жената,ги попитал кой какво иска:
-Аз искам да пикая прав!казал Адам..
-Е,добре-въздъхал Бог-за теб Ева,остава многократният оргазъм :drinks:

п.с.Да не говорим,че цялото това разделение ми е много смешно..Сега съм жена,другият път ще се родя мъж ако е необходимо..Какъв е проблемът и защо винаги се пишат книги от сорта"какво е жената"или"какво е мъжът"?Смешна работа..Ние сме и двете и ако го осъзнаем,няма да я има тази война между половете:hi:
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 11:16:59 am от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27