Автор Тема: Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби  (Прочетена 59562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби
« Отговор #75 -: Септември 12, 2010, 17:28:01 pm »
То хубаво нови зъби на 70 г. За мен въпроса е за какво ще ги ползваш..и колко.
Иначе идеята е много добра за какво да даваме 800$ за протези. Освен ако не сме на слънчево хранене само, ама такъв случай засега не съм чувал. :drinks:
 sidewinder, лошата храна и тем подобни, не е оправдание за лошото и много лошо състояние на зъбите на болшинството хора. 80% дори и повече е до генетика.
Само с извикване на тая програма надали ще се получи. ;)

Цитат
В програмата на ДНК е заложено на тази възраст (преклонната) нормално да изникват зъби.
Това мисля е само за единици хора. :hi:
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 17:45:05 pm от fishbone »

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби
« Отговор #76 -: Септември 12, 2010, 17:48:49 pm »
Както знаем от хрониките мног хорица доживяват 100-120 г.
В това отношение нови зъбки на 80г. са си направо задължително.
Ако въпроса не опира до примера с детето дето видяло гущерчето да регенерира, то само трябва да се стремим към здраво дълголетие, то останалото ще си дойде от самосебе си.
обаче друг е въпроса за хората на 40-50г. които вече са загубили зъби.
Е ,тогава медитативната визуализация и другите методи ще са от полза.
Сега само да се пробва и хората да споделят за резултати.
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби
« Отговор #77 -: Септември 12, 2010, 17:56:51 pm »
Цитат
Сега само да се пробва и хората да споделят за резултати.
woda, досега трябваше да са го изпробвали ай да не е масово то поне една дузина хора.
Силно ме съмнява тая работа. И кои са тия много дето доживяват до 100, че и 20.
Щото не си обработвал смъртни актове да видиш на каква възраст си заминавават маса хора и от какво :D.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби
« Отговор #78 -: Септември 12, 2010, 18:38:24 pm »
Цитат
Е ,тогава медитативната визуализация и другите методи ще са от полза.

„Където е мисълта, там е и енергията, където е енергията, там е и кръвта”. :)

В книгата не пише нищо за медитативна визуализация.
Оня ден разбрах че на един колега дядо му вече му растели нови зъбки. И той си е все пак дълголетник. :)
Но ме интересува откъде мога да се сдобия с медитативна визуализация. ??? ???
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 20:22:37 pm от xeks123 »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Доколкото знам, за да ти тръгнат нови /трети/ зъби, трябва вторите да са ти напълно опадали. Говорих със зъболекар за това - трябвало да има дразнене на венеца...нещо такова ми обясняваше. И другото, което ме впечатли от казаното от него бе, че зъбите всъщност растат от "вън - на вътре", т.е. появяват си се големи, но меки, после се втвърдяват. /не съм специалист в това/
Онова, което отделно искам да кажа, обаче е, че всички проблеми със зъбите, освен от преките причини - химията в храната и т.н. се дължат на сгрешени мисловни модели. Основно става дума за "страх"! /съзнателен или подсъзнателен - няма разлика!/ Луиз Хей, както и други автори дават връзката между нещата. Страха възпрепятства силната енергетика. Слабата енергетика пък /слабата имунна система/ позволява развъждането на бактерии и т.н. Като в рекламата: "Не става само с ядене" ;), трябва здрава енергетика.На първо време можем да се опитаме поне да попроменим мисловните си модели, паралелно с ходенето на зъболекар.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
http://www.vbox7.com/play:c2850fdf

Ето това нещо трябва да се преведе. Пак е по методиката на Михаил Столбов.
Технология за регенерация на зъби. На мястотот на извадени или счупени зъби израстват нови.

 :) :) :)

Неактивен de4i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
На мен преподавател от стоматологичния факултет в София ми обясняваше подробно и научно, че е невъзможно да никнат зъби, тъй като физиологично са проектирани две нива - млечни и постоянни.
А на въпроса, как си обяснява информациите, че на някои баби им никнат зъби, отговорът бе:
"Няма научно обяснение"

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Ето това нещо трябва да се преведе. Пак е по методиката на Михаил Столбов.
Според т.3 от Правилата на форума
Цитат
3. Ако искате да публикувате материал на чужд език, щом Вие сте го прочели, значи можете да го преведете на Български език и за останалите потребители.
Какво ти попречи на теб самият да го преведеш, преди 2 пъти да пускаш един и същи линк?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах н
« Отговор #83 -: Май 29, 2011, 00:16:45 am »
http://www.vbox7.com/play:c2850fdf
Ето това нещо трябва да се преведе. Пак е по методиката на Михаил Столбов.
Технология за регенерация на зъби. На мястотот на извадени или счупени зъби израстват нови.
На минуата 5:39 е показана единственната снимка от цялото нещо, на нея си личи изкуственното избелване на зъбите и стандартния модел за американските стоматолози. При него за по естетично зъбите са леко и почти незабележимо прибрани навътре. Също естественните здрави зъби са винаги леко разкривени и не са дъгообразно разположени, а са с тъп ъгъл на редицта между пети и шести от центъра на зад.
Soli Deo Gloria!

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Само да вметна, че всъщност поникването на "трети комплект зъби" става когато някои от постоянните зъби не си е намерил място в устата да пробие и е изостанал в развитието си... Като паднат зъбите, които се намират около него се стимулира развитието му и той пониква... уви не е чудо, а е описано това нещо в доста голям обем дентална литература, че и рентгенов материал е приложен... Най-често такива зъби са молари - 1-ви, 2-ри или 3-ти(мъдреци).

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Цитат
Само да вметна, че всъщност поникването на "трети комплект зъби" става когато някои от постоянните зъби не си е намерил място в устата да пробие и е изостанал в развитието си...
Значи човекът от статията не му е бил поникнал нито един зъб, защото "не си е намерил място", после са му паднали несъществуващите зъби и накрая са излезли нормалният втори чифт, който ние мислим за трети, а ти правилно си го сложил в кавички, защото това са глупости?
В статията (ако си я чел) изобщо не се говори за това, а за съвсем друг случай!

Цитат
Като паднат зъбите, които се намират около него се стимулира развитието му и той пониква... уви не е чудо
В статията не пише за поникването на 1 или 2 закърнели зъба... "забравили" да излязат.
Защо пишеш все едно в статията става дума за това?
Уви, това наистина е чудна работа.

Цитат
а е описано това нещо в доста голям обем дентална литература, че и рентгенов материал е приложен...
Цитат
- Имаме доказателства! Книги. Много книги и научни трудове!
- Да! Това е невъзможно! Накарайте го да млъкне, имам бизнес за който трябва да се грижа!
- Има неоспорими доказателства, няма значение какви, важното е че са много солиден обем!

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах н
« Отговор #86 -: Юни 01, 2011, 16:48:30 pm »
Май не си ме разбрал какво съм написал :) Никъде не съм казал, че нито един зъб не е пониквал... Ето ти го нагледно, за да ме разбереш - 2-ри молар пониква до 2 премолар и съответно не остава място за 1 молар... логично той изостава в развитието си и пониква след като падне или 2 премолар, или 2 молар... По-сдъвкано от това не мога да го интерпретирам... ако пак не ме разбра, прочети някой учебник по орална ембриология и ще си отговориш на въпросите :)
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 18:06:02 pm от Mirotvorec »

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Аз преди няколко години минах пълнолетие и сега половината ми зъби ще са с мостове, коронки и разни други неща. Търпи се, но друго си е да са естествени.
А уж мислех да си ги избелвам.

В ИНдия има прана лечители, които с прана могат да накарат да ти поникне нов зъб, но откъде пари да ходя до там. :)

« Последна редакция: Юни 01, 2011, 17:27:53 pm от cyber »

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
...

В ИНдия има прана лечители, които с прана могат да накарат да ти поникне нов зъб, но откъде пари да ходя до там. :)

Аз имам следния въпрос:
(Да предположим, че събереш пари и отидеш до Индия и там с прана ти покарват нов зъб)
Кво ще направиш после за да го запазиш?
Като се развали, отново ли ще отскочиш до Индия?

Май не си ме разбрал какво съм написал :) Никъде не съм казал, че нито един зъб не е пониквал... Ето ти го нагледно, за да ме разбереш - 2-ри молар пониква до 2 премолар и съответно не остава място за 1 молар... логично той изостава в развитието си и пониква след като падне или 2 премолар, или 2 молар... По-сдъвкано от това не мога да го интерпретирам... ако пак не ме разбра, прочети някой учебник по орална ембриология и ще си отговориш на въпросите :)

Приятелю, в "книгата" (ако въобще си я чел) пише, че на Столбов са му поникнали 17 нови зъба на мястото на избитите му.
Има ли смисъл да питам колко на брой зъба има в устата на човек?
Къде се вмвства информацията която даваш в контекста на "книгата"?

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Книгата на Столбов е много интересна.  Ама 17 нови зъба които са му поникнали приличали ли са на хубави естествени зъби или са някакви мутанти зъби.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4348 Прегледи
Последна публикация Септември 25, 2008, 22:43:58 pm
от jediguardian
0 Отговора
13675 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2010, 23:57:47 pm
от H.
0 Отговора
3273 Прегледи
Последна публикация Февруари 16, 2010, 00:05:40 am
от dobrodeteli
0 Отговора
18321 Прегледи
Последна публикация Юни 03, 2010, 11:05:20 am
от Alien
3 Отговора
3857 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 21:27:06 pm
от Melody

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27