Автор Тема: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?  (Прочетена 56522 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #15 -: Декември 27, 2009, 11:18:42 am »

        Филма е невероятен и показва много повече от една борбра между две цивилизации. И аз мислех преди време, че ако тия пари не се дават за филми и изкуство а за благотворителност ще е супер. Сега мисля, че е добре да се дават за филми - този филм може да вдъхнови много млади хора. Може да накара много да си сменят мирогледа дори. Това е много по ценно от благотворителността :)

        В орбита няма горе и долу така, че може и да бъркам но така си мисля. Тука има тема за осъзнати сънища и тн - а главния герой се събижда в своя аватар... не е ли един прекрасен сън? И после избра да живее в него  :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда и&#
« Отговор #16 -: Декември 27, 2009, 14:10:18 pm »
Peacekeeper,мерси,но аз питам защо някой иска "нормалните" хора да разберат истината?Или просто някой съзнателно подготвя хората(поне тези,които прозрат истината)за нещо?Иначе това с летящите чинии и прочие-отдавна е известно.Човек,ако се замисли реално-няма как да постигнем такова развитие за 100-тина години-от електрическа крушка до компютри и какво ли не.  :nea: ВЕСЕЛА КОЛЕДА!!! 
Подготовка за НСР :)
П.П. Тази есен се навършиха 20 години от появата на Боб Лазар в публичното пространство. От 20 години хората знаят за това "недостъпно" в-во и точно на кръглата годишнина Камерън излиза с филма "Аватар". Спред теб чиста случайност ли е? :) 
Ами,ако идеята е да няма НСР(или поне не като сегашния).Няма случайни неща,дори да ни се струват или мислим,че са такива.  ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #17 -: Декември 28, 2009, 23:36:47 pm »
Между другото филмът Аватар го има вече и с БГ субтитри в торента :
 http://www.elit-bg.com/index.php    Иска само регистрация.



 
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 23:44:12 pm от marhs »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #18 -: Декември 29, 2009, 00:55:10 am »
Филма е страхотен!
Много силен, много въздействащ. Днес го гледах и вече ми се прииска да го гледам пак.

Напоследък бистрихме из форума и Егото и Смирението.

А ето, че в тоя филм са показани тия неща. Местните войни са точно войни със слабо Его и със силно Смирение. А при другите е обратното. И не става въпрос само за парите и за целите им, а и за тяхната нагласа.

Интересно е и, че избраха да приемат само войн в племето си. Само войн по душа би бил достатъчно чист за да ги разбере.
Всъщност аз лично отначало не вярвах, че американският пехотинец ще приеме всички тези убеждения. Кой знае защо съм останал с впечатлението, че повечето хора са повърхностни. А тези неща не могат да се "научат" за няколко дена. Не можеш да се освободиш от егото си толкова лесно. Това е бавен процес.

Все пак, като за приказка е много готино.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #19 -: Декември 29, 2009, 12:53:56 pm »
И аз гледах филма. Впечатли ме идеята за свързаността на цялата планета. В един момент от филма, главнит биолог обяснява как цялата екосистема е свързана чрез връзки в корените на растенията и всичко живо представлява една система, която успява да си обменя информация. И местните хора (тия синичките) успяват да се включат физически (чрез биобуксата в косата си) в цялата тая екосистема. Т.Е. представи ни се картина, където цялата планета е едно живо същество по начин, по който повечето съвременни хора биха могли да го разберат. Всъщност повечето хора в този форум споделят това разбиране и за планетата Земя. Така че екстраполирането на идеята от филма към идеята за живото-свързано-същество Земя е на една крачка разстояние.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :) филма е много въздействащ. Ако за малко забравим ефектите във филма, ме впечатли идеята за единениетом/у: човек-човек,човек-аватар,човек-птица и т н т. Именно тази особенна връзка, която се създава по страхотен начин като ИН и ЯН се допълват и създават трето много по-добро същество, което от своя страна се свързва с останалият живот.

Tangrata_ цитат:"Не можеш да се освободиш от егото си толкова лесно. Това е бавен процес."
 Смятам, че там където има ЛЮБОВ този процес може да се съкрати максимално.


radev , определено и на планетата ЗЕМЯ и въобще във вселената съществуева взаимна връзка и зависимост м/у всички частици и тяхната трансформация.
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Направи ми впечатление и една от идеите на автора, че всъщност техническия прогрес е една от причините за късането на  хилядолетната тясна връзка човек-природа и за рушенето на природните екосистеми. Отдалечаването на човека от природата и природосъобразния начин на живот.Не ви ли направи впечатление изречението " След като на земята изчезне зеленината", казана от двама от героите земляни. :)

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Направи ми впечатление и една от идеите на автора, че всъщност техническия прогрес е една от причините за късането на  хилядолетната тясна връзка човек-природа и за рушенето на природните екосистеми. Отдалечаването на човека от природата и природосъобразния начин на живот.Не ви ли направи впечатление изречението " След като на земята изчезне зеленината", казана от двама от героите земляни. :)

Естествено, че е така. Човек все още не е направил нищо, което да го няма вече в природата.
Ние СМЕ природата, откъсването от нея е откъсване от нас самите.
Не мисля, че машините ни помагат във "всекидневния" живот. Може да дойде време, когато ние ще сме техни роби, но с това нямам предвид сюжети като робокоп или терминатор.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 01:18:26 am от Fi Tanis »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Направи ми впечатление и една от идеите на автора, че всъщност техническия прогрес е една от причините за късането на  хилядолетната тясна връзка човек-природа и за рушенето на природните екосистеми. Отдалечаването на човека от природата и природосъобразния начин на живот.Не ви ли направи впечатление изречението " След като на земята изчезне зеленината", казана от двама от героите земляни. :)
Да,но "братята" американци смятаха сините жители на планетата за диваци.Явно за някои хора,ако нямаш последен модел gsm,кола и не ядеш Fast Food и т.н.-си дивак.Честно казано,познавам такива хора,които мислят по същия начин.Дори не се замислят,че може би истински напредналия умствено човек уважава природата и се опитва да живее в хармония със себе си и другите наоколо.Иначе филмът беше страхотен. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Филма честно казано ме разби.  :) От 1 седмица разсъждавам върху доста символи и се чудя дали са случайно попадение или плод на задълбочено обмисляне и анализ от страна на екипа създал филма...  :-X Май ще трябва да го гледам още веднъж ...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Ние СМЕ природата, откъсването от нея е откъсване от нас самите.
Не мисля, че машините ни помагат във "всекидневния" живот. Може да дойде време, когато ние ще сме техни роби, но с това нямам предвид сюжети като робокоп или терминатор.

Да.А мога да кажа че тук в БГ, с тази абсурдна бюрокрация човек се чувства и роб на компютъра си.Да не говорим за тоновете изписана хартия-а уж ще опазваме горите >:(  Да не говорим за тесните, разбити градски и междуградски пътища, с нормалните вече задръствания и октаново обогатен въздух ::)  ;D
Аватар определено има препратки, според мен, към девствената природа на Америка преди цялостното и завладяване и от белите.Тогавава и индианците са били считани за диваци ;)

Явно за някои хора,ако нямаш последен модел gsm,кола и не ядеш Fast Food и т.н.-си дивак.Честно казано,познавам такива хора,които мислят по същия начин.Дори не се замислят,че може би истински напредналия умствено човек уважава природата и се опитва да живее в хармония със себе си и другите наоколо.Иначе филмът беше страхотен. :)

Кат се замисля преди без последен модел gsm и кола май пак бяхме весели. :)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Направи ми впечатление и една от идеите на автора, че всъщност техническия прогрес е една от причините за късането на  хилядолетната тясна връзка човек-природа и за рушенето на природните екосистеми. Отдалечаването на човека от природата и природосъобразния начин на живот.Не ви ли направи впечатление изречението " След като на земята изчезне зеленината", казана от двама от героите земляни. :)
  :)Разбира се и мен ме впечатли репликата, която визираш. Но гледайки филми от този калибър допускам, че мисленето на сценаристите им не е случайно и не само тази реплика за бъдещето на Земята, а и от много други филми с озадачаващи изречения в тях ни разкриват на къде вървим! Все пак се надявам да не съм права, но знам ли?   :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда и&#
« Отговор #27 -: Януари 14, 2010, 22:13:34 pm »
Защо Ватикана критикува "Аватар"

Със спиращите си дъха пейзажи и милеещи за природата сини същества високотехнологичната 3D фантастика "Аватар" съблазнява милиони зрители по света.

Във Ватикана обаче не са никак доволни как новият филм на режисьора Джеймс Камерън, който счупи рекорда за бърз милиард и се превърна в най-касовия на всички времена у нас, флиртува с идеята, че вярата в Бога може да бъде заменена с обожествяването на природата.

това е от
- http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2699531

Ватикана явно е доста засегната че във филма нямат църкви и извънземните не се кланят на Бог  ;D  ;D

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
  :)Разбира се и мен ме впечатли репликата, която визираш. Но гледайки филми от този калибър допускам, че мисленето на сценаристите им не е случайно и не само тази реплика за бъдещето на Земята, а и от много други филми с озадачаващи изречения в тях ни разкриват на къде вървим! Все пак се надявам да не съм права, но знам ли?   :hi:

 :hi:  :)И аз се надявам нещата с природата ни в бъдеще не са толкова лоши.
Все пак смятам, че това е поредното напомняне-предупреждение, добре добавено към еко-посланията от филма. aldonea  и аз смятам, че няма да се стигне чак дотам (за зеленината), въпреки, че не можем да предскажем какво ще стане.Предполагам, че изречението е вметнато просто, за да подсили контраста между Земята и Пандора и посланието на автора.
Другото послание е, че алчността на някоя голяма корпорация, може да погуби доста неща-екосистеми, народи, а в космически мащаб-планети и т.н.(Alien-1,2,3,4)

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Новият филм Аватар - "зелена" пропаганда и&#
« Отговор #29 -: Януари 15, 2010, 08:38:17 am »
блу стар е прав. Аз даже бих искал да живея в свят без тази технология, която ни заобикаля в момента. Имам чувството че ако живеехме в такъв свят живота ни щеше да е по-хубар и доста по-спокоен
С опасност да прозвуча като някой анарко-примитивист, ще кажа че съм напълно съгласен с това мнение, и че често тези технологии които уж ни улесняват живота и го правят уж по-щастлив, всъщност ни го отнемат. Хората вместо да излязат вече стоят денонощно предкомпютрите и се облъчват с простотия  >:(
Иначе тоя филм не съм го гледал защото ми се стори че може би ще е нещо посредствено с много ефекти. Заслужава ли си?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12109 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27