Автор Тема: Ходжите...  (Прочетена 49447 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Ходжите...
« -: Декември 09, 2009, 15:57:31 pm »
Интересно ми е едно обобщение за тях - кой какво знае.

В тяхната култура са много уважавани.
До коклото знам основния им източник на умения е черната магия и вземане даване с демони, за това само доста силните от тях не ги обладават бясовете когато остареят.

Някои са телепати други четат аури. Познанието им не се предава наследствено.
Изкушаващо е да търсиш помощ от тях но в повечето познати случаи е пагубно, защото магиите които правят си носят и последствията за всички участници.

....
Нека поясня че не си търся подходяща врака а съм любопитен.
« Последна редакция: Декември 09, 2009, 18:50:38 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Ходжите...
« Отговор #1 -: Декември 09, 2009, 19:57:54 pm »
Не всички се занимават с черна магия и демони и т.н.

Магията си е една, въпроса е с каква цел и идея ще я насочиш.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Ходжите...
« Отговор #2 -: Декември 10, 2009, 01:03:13 am »
Според мен така наречената "магия" е насочен вид енергия и всеки я владее - не само ходжите и прочие. А пък ако искате да знаете за физическата, емоционалната и мисловната енргии - има и други теми... :flag_of_truce:
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 15:30:47 pm от H. »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Ходжите...
« Отговор #3 -: Декември 10, 2009, 01:29:52 am »
Ходжите 99,99% от тях са шарлатани, остава 0,01 % които са способни и много лесно можеш да ги различаваш, те просто помагат безплатно и пет пари не дават за удоволствията в живота.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Ходжите...
« Отговор #4 -: Декември 10, 2009, 06:42:05 am »
Как ги преброи тези 99.99% не знам.  :)

на територията на България или имаш предвид или по целия свят?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ходжите...
« Отговор #5 -: Декември 10, 2009, 09:53:55 am »
В тълковния речник срещу ходжа пише: мохамедански свещеник и учител.

Доколкото знам ходжите лекуват чрез текстове от корана, а доколкото корана е даден от Аллах, то не ходжите лекуват а Аллах. Общо взето ходжите произнасят молитви, както и християнските свещеници. Ходжите обаче май пишат молитвите и на листче на арабски, което дават на обърналия се към тях. Това ми се струва по-ефективно от задоволяването само с молитва и поръсването със светена вода, тъй като влиянието, което листчето с написаната молитва оказва е по-продължително. Бабите, които леят куршум правят нещо подобно, само че те дават на обърналия се към тях парченце олово.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Ходжите...
« Отговор #6 -: Декември 10, 2009, 11:00:59 am »
Eon, горе долу са толкова, един на десет хиляди, пълно е с шарлатани най вече в бедните страни, Индия, Египет, Пакистан, Бангладеш, Филипини, Афганистан, Кюрдистан и други, там хората са много склонни да дават пари за такива услуги и държавата не наказва шарлатаните, ниска средна грамотност и много ама много беднотия.
Има едни суфити в Южен Ирак и източна Сирия които са баш основатели и учители на школото суфизъм, тези си живеят в пустинята в много тежки условия и имат наистина  изключителни способности, техните ученици са деравишите които си вкарват ножове в коремите и ги изкарват пред публика без капка кръв, също в Мароко има друго школо подобно също имат способности, но там повече на закленаня и магия от колкото вяра в Корана или в Бог.
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 11:25:02 am от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Ходжите...
« Отговор #7 -: Декември 10, 2009, 12:18:04 pm »
Разбирам.

Значи разликата между ходжата и католическия свещенник е че ходжата поне вярва в това което прави...

За молитвите... И старите баби по селата правят такива "магии".
Аз съм женен за момиче от такова село и съм наясно със възможностите поне на локалните им ходжи. Повечето от тях правят сериозни поразии. Ако питаш някой пряко свързан с турската и помашката култура той ще ти каже. Явно когато пройзнасят тези молитви, освен че го правят на арабски и хвърлят бая енергия по тях. Незнам какво поведение трябва да спазват с тяхната култура но се бъркат където не им е работата. А със сигурност знам че има ходжи телепати и/или такива които четат аури. Интересно само как си предават занаята. Тия които наистина могат, остави риболовците.
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 12:19:22 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Ходжите...
« Отговор #8 -: Декември 10, 2009, 12:57:46 pm »
Чувал съм че се свързват с така наречени джинове в исляма, а това са създания които живеят сред хората но са невидими за нас и те биват също християни, мюсюлмани и евреи, както и обществената им структура прилича на нашата имат семейства, деца и двуполова система, разликата че те са от друга материя или по скоро от не материя защото нямат никакъв контрол върху материята, освен много силни техни вожди които успяват да мръднат нещичко, за тях знам много от една книжка която ги описва подробно, те са от племето на така наречените създания от огън от която принадлежи и дявола, но за джиновете определено пише на много места че, някой от тях са вярващи и добри създания.
Всеки човек си има един джин който живее с него постоянно и се е залепнал за него като кармата и съдбата им са общи така да се каже.
Та тези ходжи се свързват с тези джинове и има няколко начина за това, а най известния е когато се чете Корана на обратно! но това категорично се забранява в исляма и изобщо свързването с джинове също е отразено в Корана като грях.
Правят сделка с джина който става видим за ходжата и си правят взаимни услуги, това е принципа общо, като има много подробности и различни школи за това, интересното че в Корана има много неща за джиновете и на едно място се споменава за пророка Соломон че е контролирал всичките джинове на света, и има легенда че е написал седем книги за начина на завладяването на джиновете тези книги са се разпръсквали по света и всяка има два раздела, първия е един и същ на всичките седем а втория е една част от общо седем части подредени така че трябва някой да ги има седемте за да контролира царя на джиновете, но пък който има само една е способен да контролира една голяма част от тези създания.
Говори се че в Израел има две книги и при Садам е имало една в Америка една и в Турция една и че има невероятна борба да съберат другите.
Не знам дали има истина в тези легенди, но определено съм се срещал лично със суфити които са изумителни хора като държание, излъчване, знания и способности и те вярват на всяка дума от тази легенда.
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 14:15:51 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Ходжите...
« Отговор #9 -: Декември 10, 2009, 14:03:21 pm »
Разбирам.

Значи разликата между ходжата и католическия свещенник е че ходжата поне вярва в това което прави...


Именно, религията няма значение, номера е в случая енергията която канализира въпросния човек. Няма значение дали ще е текст от Корана или Библията или каквото и да е.

Чрез четенето на сури от Корана или записването им на листче се канализира енергията, която ни заобикаля, нашата енергия и енергията на четящия/пишещия. Ходжата/врачката/попа може да и катализатор на тази енергия, може и да е проводник.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Ходжите...
« Отговор #10 -: Декември 10, 2009, 15:40:24 pm »
Все пак се оказа интересна за мен дискусия.

Гледам да си ползвам интуицитя и тези общи неща ги отгатвам. Въпроса е че е далеч по ползотворно и приятно да се общува с други хора които имат поглед върху нещата.
За това и не оставих на лаещия господин да ми пробутва глупости.

Трудно е за разбиране от градския манталитет защото повечето ни наследствени ценности са струпани върху въздух под налягане, несигурност и страх. Изглежда напълно хармонично че обикновения граждани няма достъп до тези общи познания. Реално повечето "клиенти" на ходжите търсят ослуги от типа "Ходжа, колко пари искаш за да подчиниш еди кой си на моята воля." Айде тия със слаба воля ги подчиняват. Ама тия които си имат дух който не отстъпва се превръщат в ходещи зомбита и накрая умират от какви ли не болести заради напражението.

Ако днес научиш всички как се канализира тази енергия нещата ще се влушат невъобразимо преди да се подобрят. Все повече се убеждавам че във вселената няма нескопосани неща както ни се струва.
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 15:47:04 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Ходжите...
« Отговор #11 -: Декември 10, 2009, 20:26:19 pm »
Тази тема ме накара да се сетя за нещо, от което винаги ме напушва смях.
Има наблизо едно село, в което с точност се знае, че ходжата практикува т.н. магии и срещу определена сума всеки може да си поръча каквото иска при него. В същото село обаче живее и бай Иван, който пък открива у хората такива външни въздействия и ги отстранява. Та един ден срещам мой познат и го питам накъде се е запътил, а той: Абе, остави се...миналата седмица бях при ходжата, ама сега съм тръгнал да посетя бай Иван, че нещо...  :D
Ей, попиках се от смях тогава с тоя човек!  :lol:
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Ходжите...
« Отговор #12 -: Декември 11, 2009, 09:55:33 am »
Тази тема ме накара да се сетя за нещо, от което винаги ме напушва смях.
Има наблизо едно село, в което с точност се знае, че ходжата практикува т.н. магии и срещу определена сума всеки може да си поръча каквото иска при него. В същото село обаче живее и бай Иван, който пък открива у хората такива външни въздействия и ги отстранява. Та един ден срещам мой познат и го питам накъде се е запътил, а той: Абе, остави се...миналата седмица бях при ходжата, ама сега съм тръгнал да посетя бай Иван, че нещо...  :D
Ей, попиках се от смях тогава с тоя човек!  :lol:

 :lol: :lol: :lol:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ходжите...
« Отговор #13 -: Декември 11, 2009, 11:06:12 am »
Абе смейте се вие,смейте се..То и аз бая се посмях..
Ама у наше село,една Убавица се метна в реката барабар с муската направена и от ходжата,защото за да я развалиш трябвало да я метнеш в течаща вода.Само,че момата не доразбрала,че става въпрос само за амулета,ами се метнала и тя,за да изчисти енергийното влияние..Добре,че имало рибари наблизо.
Невежеството и лековерието на хората е най-големият им враг.
« Последна редакция: Декември 11, 2009, 12:16:04 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ходжите...
« Отговор #14 -: Декември 12, 2009, 11:53:57 am »
Toчно казано konstantin2007. Въобще шега не бива с ходжите врачките и баячките. По принцип не трябва да се прибягва до услугите на подобни... но като дойде участта  не пита. Това също не е оправадание... Един път, айде два пъти три пъти може би е позволено, но да ти става ежемесечно или седмично, а за някои и всекидневно занимание е погобно за последния, а може и не само за него. При все, че шарлатани това чакат. Не вярвам ,че всички врачки и баячки, ходжи и народни лечители са лъжци и манипулатори но 80 на 100 са такива.
 Да внимават тези, които имат слабост към този род услуги. А всеки има дори и аз малко може би. Рядко си изпускам нервите в това отношение.
Както се казаваше в светото писание...няма да цитирам ....се казваше ,че не ония съгрешилия, а човека отсреща когото го е въвел така да кажа в грехопадение върху него наказанието ще е много по-голямо.
П.с Като чуя думичката амулет и почва дами се гади.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 12:00:04 pm от fishbone »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
37 Отговора
26352 Прегледи
Последна публикация Март 07, 2010, 23:04:37 pm
от viper21
11 Отговора
8926 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2010, 17:06:17 pm
от Max
17 Отговора
15472 Прегледи
Последна публикация Март 27, 2010, 21:32:44 pm
от Polymorpher
26 Отговора
16899 Прегледи
Последна публикация Май 20, 2011, 14:57:50 pm
от adani
2 Отговора
6089 Прегледи
Последна публикация Декември 16, 2013, 12:54:37 pm
от Monster445

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27