Автор Тема: Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?  (Прочетена 45952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
 :hi: Здравейте!
След като разговарях с няколко различни религиозни водачи, те се опитаха да ме убедят, че книгата Откровение е запечатана книга която не може да бъде разбрана в този момент на развитие на човечеството.
Аз лично не съм на това мнение!
 Интересно ми е какво е вашето мнение. Ако смятате, че Откровение може да бъде разбрана, моля приведете доказателства! ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2009, 17:58:34 pm »
 :hi: Откровение е книга изпълнена със загадки, мистични конници, страховити чудовища и чудновати извънземни същества. Реални ли са те, или са символи на нещо което трябва да знаем. Откровение предизвиква всички които смятат, че са мъдри с думите "Тук е нужно мъдрост" :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2009, 19:06:57 pm »
JG въпросите ти са от трудни по трудни !
Аз не мога да отговоря на този въпрос но в виж какво мисли Папа Бенедикт ХVІ .
http://www.oecumene.radiovaticana.org/bra/Articolo.asp?c=92220
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2009, 20:06:14 pm »
 :hi: Извинявам се на всички католици, но това обяснние на техния духовен баща е твърде повърхностно, дори за един първокурсник по теология. Камоли за човек имащ претенции да е глава на всички християнски религии.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2009, 20:28:06 pm »
Това найстина е сложен въпрос порад всички тези възможни за сравнения с днешният живот.Може би просто е искал да направи уникално предсказание за всички времена.Според мен е искал да направи това ,но също така смятам ,че може и да има скрито(закодирано) послание.Както се казва теория на конспирацията.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2009, 20:49:52 pm »
 :hi: Добро начало sesiliq  :good:
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 09:51:02 am от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2009, 22:14:58 pm »
Аз съм по - склонна да се съглася, че е книгата е неразбираема за човечеството все още. Много "глупости" /извинявам се да думата ама не намирам по - точна/ се пишат по повод тълкуването й. Аз досега не съм срещнала нито едно тълкуване, което да ме убеди, че е вярно. Не съм и търсила много, може и да има, но да не е стигнало до мен.
JG, а ти защо мислиш, че не е вярно?
Не съм чела "Завещанието на свети Йоан", в списъка с книги ми е, но още не съм стигнала до нея. Може би тази книга хвърля светлина върху смисъла на откровение. Ще се радвам, ако някой, който я е чел, сподели.
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 23:33:36 pm от eli »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2009, 23:19:01 pm »
:hi: Извинявам се на всички католици, но това обяснние на техния духовен баща е твърде повърхностно, дори за един първокурсник по теология. Камоли за човек имащ претенции да е глава на всички християнски религии.

JG,  каква разлика правиш между Бенедикт и Йоан Павел Втори?

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2009, 23:46:26 pm »
 :hi: Еднаква мисия - обединение на всички религии под ръководството на Ватикана.
Павел 2 беше по тактичен и дипломатичен, този не мисли много за последствия за мен се държи като военен  :bomb:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2009, 09:45:40 am »
 :hi: Първо, това Откровение не е на Йоана а е на Исус Христос дадено му от Всемирния Бог
Отк. 1:1 Откровението от Исуса Христа, което му даде Бог, за да покаже на слугите Си онова, което има да стане скоро; а Христос  прати та го  яви чрез ангела Си на Своя слуга Иоан
Между другото съм абсолютно съгласен с „Eli”  за това, че се пишат абсолютни глупости по темата Откровение. В повечето случаи не мога да разбера дали сме чели една и съща книга. Подобен е и последния неуспешен опит на Папата да каже нещо смислено по темата. Само от уважение към правото на избор на католиците се сдържам да направя остър анализ на статията, което и ще ме отклони от темата. Въпреки, че така или иначе, в един момент Откровение ще говори по темата „ Тъмните векове – папска власт” но всичко по редът си. ;)
Самата дума Αποκάλυψις – (апокалипсис)  означава откровение, сиреч разкриване на тайни. Което от своя страна означава, че се говори за важни но и опасни неща казани на ухо от доверени хора.
С времето думата апокалипсис  е придобила и значение на голямо бедствие довеждащо планетата Земя до тотално унищожение.
 Защо е кодирана?
Защото ще бъде четена от врагове и приятели, но за да я разбереш трябва да ядеш от тялото Христово което е Словото станало плът И-н 1:14 И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина.
 Но когато разбереш значението трябва да пиеш от Христовата кръв която е Живия Святи Дух който да те води, смири и почисти от всичко което ти пречи.
Католическата църква яде от плътта, като прочете Билията, но пи от друг Дух и се опълчи против писанието, поради тази причина, през тъмните векове са изгаряли на клада, всеки които без позволение притежава дори малка част от Библията. ???
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2009, 13:21:20 pm »
http://bgbible.com/riggs/bk.php?26
Добре е да се прочете първо въведението .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2009, 14:13:58 pm »
 :hi: Прегледах бегло, според мен има много верни неща, но за съжаление и доста елементарни грешки, за които ще говоря по късно.
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 17:52:20 pm от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2009, 15:30:36 pm »
Цитат
3 Не повреждайте земята, нито морето, нито дърветата, преди да ударим печат върху челата на слугите на нашия Бог.
4 И чух числото на подпечатаните, сто и четиридесет и четири хиляди подпечатани от всичките племена на израилтяните:


Моля за обяснение на този цитат !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2009, 16:40:04 pm »
 :hi: Ако се опитам да обясня нещо по средата на Откровение ще ми трябват прекалено много думи и цитати. Ще стигнем и до там
Спокойно няма да бъдат спасени само 144 000 :) както някои твърдят
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2009, 16:56:21 pm »
Въпросът ми беше не колко ще са спасените а от КОИ (сто и четиридесет и четири хиляди подпечатани от всичките племена на израилтяните:) !

И ако се говори за Израилтяни ние къде си врем ...... там  ;)Или и тук има скрит смисъл ?
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 17:53:24 pm от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27