Автор Тема: Боядисване на яйца.  (Прочетена 3931 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Боядисване на яйца.
« -: Април 13, 2012, 14:25:44 pm »
Здравейте,
тъй като наближава Великден искам да ви питам знаете ли къде другаде по традиция боядисват яйца и защо, по какъв повод?! Аз успях да открия, че кюрдите и част от арабите имат някаква традиция, и те да боядисват яйца. Но защо го правят и откога, енигма. Нещо като при нас, въпреки безкрайните "легенди" и въпреки това, че те изповядват различна религия. Ако някой има отговора ще съм му благодарна! Весели празници!!!  :greeting:
« Последна редакция: Април 13, 2012, 16:40:19 pm от Black Adder »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Spoke

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Боядисване на яйца.
« Отговор #1 -: Април 14, 2012, 12:41:50 pm »
В Австралия например, са особено популярни шоколадовите и захарните яйца. Те се правят и много големи, и миниатюрни, във формата на зайче или билби - торбесто животинче, подобно на мишка, което за австралийците се превръща във великденски символ на страната им.  Също така знам, че в Белгия също боядисват яйца. :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Боядисване на яйца.
« Отговор #2 -: Април 14, 2012, 15:44:03 pm »
Всичко живо боядисва яйца. И китайците даже. Латиноамериканците също. Повечето католици също (а те са доста)
Сирийските християни също.
Чукането на яйцата да се види кое е по-здраво и изяждането, също на много места го има.
Всички православни, да не говорим - румънци, руснаци, гърци и тн.

Козунаци също много народ прави.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27