Автор Тема: Свободната енергия и генератори  (Прочетена 380758 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #675 -: Април 27, 2012, 10:40:23 am »
Ако има такъв генератор на безплатна енергия, то веднага би се пуснал в продажба. Производителите на ел енергия ще се избиват да го купят.Замислете се, ако сега цената на киловатчас  е 10 ст., то поне 5 отиват за кансумативи за фирмата и още 5 печалба.Ако една компания закупи въпросния генератор, ще пусне тока на цена 6ст/квч , като 1ст ще е за поддръжка , а останалото- чиста печалба. Като бонус компанията ще наложи пълен монопол на пазара.Тук никаква конспирация не виждам.Ако е измислено, то ще се използва.Естествено, трябва да си голям оптимист/или идиот/, за да си мислиш, че ще имаш безплатен ток увас.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #676 -: Април 27, 2012, 11:09:59 am »
        Електроди,  прав  ток,  вода  от  чешмата,  и  кой  не  вярва  да  поднесе  пламък.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен 396

Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #677 -: Април 27, 2012, 17:49:56 pm »
Ако има такъв генератор на безплатна енергия, то веднага би се пуснал в продажба. Производителите на ел енергия ще се избиват да го купят.Замислете се, ако сега цената на киловатчас  е 10 ст., то поне 5 отиват за кансумативи за фирмата и още 5 печалба.Ако една компания закупи въпросния генератор, ще пусне тока на цена 6ст/квч , като 1ст ще е за поддръжка , а останалото- чиста печалба. Като бонус компанията ще наложи пълен монопол на пазара.Тук никаква конспирация не виждам.Ако е измислено, то ще се използва.Естествено, трябва да си голям оптимист/или идиот/, за да си мислиш, че ще имаш безплатен ток увас.


Не.

Ако нещо е неограничено, то не може да се продаде. Тогава това нещо започва да се нарича безплатно. Например въздухът и водата. Въздухът и водата са толкова много, че от наша гледна точка са в неограничена наличност, затова са безплатни.
Водата обаче има неравномерно разпределение. това означава, че разпределеността й е ограничена. Затова се плаща за да се разпредели към теб - тоест плащаш доставката й.

Това означава, че ако имаш неограничен ток, той ще бъде безплатен. А ти казваш, че ако е безплатен, ще се пусне в продажба.



И това ти е логическата грешка.
След нея грешиш в логиката до края. Така например ти изглежда, че ако нещо е открито, то ще се ползва. Това също ти пречи да видиш конспирацията.



В действителност, ако нещо безплатно е открито, то не се ползва - и това е конспирацията. За да се самопринудим да ползваме нещата, които могат да се продават с цена.



И веднага следва, че има генератори на свободна енергия. И те са такова голямо множество, че са повече от имената на хората, които познаваш.

Не само това, но има и голямо количество генератори на енергия, която не е електрическа. И също има мотори за тази неелектрическа енергия.



Въобще... има много енергия. Но и много логически грешки, а енергията не търпи логически грешки.
« Последна редакция: Април 27, 2012, 17:53:05 pm от 396 »

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #678 -: Април 27, 2012, 18:27:00 pm »
Преди се чуваше и за двигатели с керамични части,някои има ли идея какво стана с тях?
Да не би са ги спрели, защото все пак керамиката се износва доста по-малко от метала и ще е доста по-издръжливо?

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #679 -: Април 27, 2012, 18:55:16 pm »
Ако има такъв генератор на безплатна енергия, то веднага би се пуснал в продажба. Производителите на ел енергия ще се избиват да го купят.Замислете се, ако сега цената на киловатчас  е 10 ст., то поне 5 отиват за кансумативи за фирмата и още 5 печалба.Ако една компания закупи въпросния генератор, ще пусне тока на цена 6ст/квч , като 1ст ще е за поддръжка , а останалото- чиста печалба. Като бонус компанията ще наложи пълен монопол на пазара.Тук никаква конспирация не виждам.Ако е измислено, то ще се използва.Естествено, трябва да си голям оптимист/или идиот/, за да си мислиш, че ще имаш безплатен ток увас.
Ако има такива генератори, не ми трябва фирма да й плащам. Слагам си го под кревата и пей сърце. Няма логика в поста ти.

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #680 -: Април 28, 2012, 08:54:53 am »
Да, ама нали се сещате, че откривателя ще пусне единична бройка на търг...Вероятно цената би била милиони, такаче надали ще си го сложиш под кревата.Освен това и поддръжка се иска.И какво ми пречи, ако аз имам компания за производство на ел енергия, да наддавам, да спечеля въпросния генератор и на вас пак да ви продавам тока, но на малко по-ниска цена от останалите.То и петрола е безплатен-копаеш си в градината/на 200м под земята :D /, бликва петрол и какво...Ще си сложиш една рафинерия "под кревата" и ще се препичаш на слънце като арабски шеих.
« Последна редакция: Април 28, 2012, 08:59:27 am от ge6aaaa3 »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #681 -: Април 28, 2012, 14:37:42 pm »
Пак си в грешка. Тези генератори изобщо не струват милиони. Изобретателите са си ги правили в домашни условия и са се откачали от мрежата. Съответно са били наказани. Както се е случило и с корифея в това направление- Никола Тесла. Сега не мога да ти посоча конкретните източници, защото съм ги чел преди години, но поне за Тесла мисля, че не ти трябват доказателства. Но ако държиш ще потърся и като ги намеря, ще ти ги посоча. Ставаше въпрос за англичани и американци. Не бъркай нефта с ефира и космическата енергия.  Ако имам нефт в двора, ще си купя сонда и ще помпя, като си платя на държавата концесията, ама няма ни нефт, ни газ, ни акъл.
         Ако имам генератора, няма да плащам на никого. Ето това е ужаса за енергийните вампири. Цялата геополитика и власт отиват на кино. Ако си ме разбрал - поздрави. Ако ли не - няма смисъл да водим този елементарен спор.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #682 -: Април 28, 2012, 15:20:26 pm »
Пак си в грешка. Тези генератори изобщо не струват милиони. Изобретателите са си ги правили в домашни условия и са се откачали от мрежата. Съответно са били наказани.
   
      Точно  това  е  проблема, тези  хора  са  доказали,  че  това  е  възможно  да  се  направи  и  в  гаража  и  с  това  са  застрашили  печалбите  на  някои! 
      Гледах  едно  интярвю:
      Водещият  към  водеща  фигура  в  фармацевтична  фирма  -  Защо  не  правите  крем  от  марихуана,  доказно  е,  че  лекува  кожни  проблеми?
      -  Какво  ще  спечелим  от  крем,  който  всеки  ще  може  да  си  го  приготви  в  къщи  -  бе  отговора 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ge6aaaa3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #683 -: Април 28, 2012, 15:50:33 pm »
Аз те разбрах.Ама ти не ме разбра.То себестойността на генератора може да е малка, но изобретателя ще надуе цената с търгове и пак ще стане неимоверно скъпо.Ти няма никога да можеш да наддаваш с големи компании като Е-он/примерно/.Ти да не мислиш, че изобретателя току-така ще даде чертежи и всичко.Човешката алчност няма граници, за пример ще дам българина, който бе направил кола на вода, която не се разлага предварително на Н и О.Човека излезе по телевизията показа машината, но не отговори на нито един технически въпрос, после го убиха и го погребаха с тайната му. Той каза, че много фирми са искали да купят патента му, но не му предлагали достатъчно пари, апък и той искал да произвежда и продава двигатели, без да си продаде патента.Това е нещо като да си направя летящо килимче и да пусна 5 броя на търг.Няма да казвам на никой как съм го направил, а ще си го сглобявам в гаража и ще го продавам.Така обикновените хора пак ще си ходят по земята/купуват електричество/ и ще плащат на авио/ел/ компании за полети/ток/.Спирам да пиша, защото явно не разбирам от конспирации. ::)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #684 -: Април 28, 2012, 20:37:46 pm »
За това, колко е страшно да се занимаваш със Свободна Енергия ще ви дам само един пример.

В далечните 1984-85-86 година имаше режим на тока. Който имаше възможност, за да не си опушва стаите с газ и свещи, и за да не диша излишно дим, си беше направил осветление от акумулатори. Така бяхме в къщи доста време, даже баща ми купи малък телевизор, с цел да го включваме и него в акумулаторите. Обаче...

Обаче преди няколко години ми казаха за един съгражданин, който се изтарикатил. Взел, че поставил на върха на блока въртележка с динамо, че да му се зарежда акумулатора направо с 12 волта; контролер /реле/ си поставил от автомобил и т.н.  Почнал да си зарежда акумулатора, за да си свети по нощите и взел да се хвали на приятелите си. Обаче...

Обаче по онова време тез работи не минаваха току така. "Приятели"-завистници много и хоп... насреща му се изтъпанчила Държавна Сигурност. Че като се почнала една... Шъ подриваш основите на социалистическия строй, а... Айде на съд... И го принудили да си свали перките и динамото от покрива. Ама на кой от тъпоумните служители да му дойде в главата, че и в момента, а не само тогава, във всеки автомобил има такава система, и човекът не беше направил нищо незаконно.

Та права е, като казва:
 
         Ако имам генератора, няма да плащам на никого. Ето това е ужаса за енергийните вампири. Цялата геополитика и власт отиват на кино. Ако си ме разбрал - поздрави. Ако ли не - няма смисъл да водим този елементарен спор.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #685 -: Април 30, 2012, 15:31:50 pm »
Аз те разбрах.Ама ти не ме разбра.То себестойността на генератора може да е малка, но изобретателя ще надуе цената с търгове и пак ще стане неимоверно скъпо.Ти няма никога да можеш да наддаваш с големи компании като Е-он/примерно/.Ти да не мислиш, че изобретателя току-така ще даде чертежи и всичко.Човешката алчност няма граници, за пример ще дам българина, който бе направил кола на вода, която не се разлага предварително на Н и О.Човека излезе по телевизията показа машината, но не отговори на нито един технически въпрос, после го убиха и го погребаха с тайната му. Той каза, че много фирми са искали да купят патента му, но не му предлагали достатъчно пари, апък и той искал да произвежда и продава двигатели, без да си продаде патента.Това е нещо като да си направя летящо килимче и да пусна 5 броя на търг.Няма да казвам на никой как съм го направил, а ще си го сглобявам в гаража и ще го продавам.Така обикновените хора пак ще си ходят по земята/купуват електричество/ и ще плащат на авио/ел/ компании за полети/ток/.Спирам да пиша, защото явно не разбирам от конспирации. ::)
И да са го убили, това не дава никаква гаранция, че в действителност двигателят му работи.
Има и други варианти, например:
Тъй като така и така е обявил публичност и се е представил пред хората,
като го убият, това ще послужи като сплашване към тези, които наистина са изобретили свободен двигател. Или такива, каквито имат такива мераци/апетити (но малко разбират от това).

Друг вариант,
накрая успешно го е продал на някоя мафиотска организация, за доста пари.
Организацията вижда, че двигателя е менте и за нищо не става. Всичко е било блъф и трик, и го убива.

Не казвам, че е точно така, а само, че варианти много. И то още по-правдоподобни, от тоя, дето наистина му работела колата с вода.
Водата сама по себе си изобщо не е активна. Ако не се разложи за нищо не става. Освен да си разредиш ракията. И тук там за пиене.
Хайде, кой знае от химията, при процеса горене какво имаме като начало преди реакцията и след? Май имахме свободен кислород О2 и някакво вещество C (карбон, например), и след горенето остава СО2.
Хайде добавете О2 към вода, Н2О и да видим какво ще излезе накрая.
Водорода да е тройновалентен. Един протон ли имаше водорода, че забравих вече?
На върба в сряда ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #686 -: Април 30, 2012, 18:28:15 pm »
   Тангра,  а  какво  мислиш  за  "Тестатика"
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #687 -: Май 01, 2012, 04:55:12 am »
Не го бях чувал. Потърсих в нета. Излезе един бг форум. Там имаше едно писмо, превод от немски, в което се зачетох.
Този случай иска по-задълбочени знания и изследване. Нямам такава компетентност. Интересно е, но не до толкова, че да оставя всичко и да си посветя свободното време. Има хора по-начетени, учени глави, те ще знаят кое как е.

Стори ми се достоверна фразата от там, че във време-пространството само едно нещо се движи, и това е енергията. Това в момента ми се се струва най-достоверно, като централна концепция на обяснение на Вселената. Просто материята е изразяване на енергията, в най-буквалния смисъл на понятието. Както водата оформя водопади.
Мисля, че спорт-здраве имаше такива концепции тук из форума. И ми се сториха доста смислени. Разбира се, не са негова лична разработка, а от нечии трудове и теории.
Това и би обяснило научно явления като ходене по вода, минаване през стени, левитация, материализация и всякакви подобни. Просто става чрез контролиране на енергията на ниво микрокосмос.

Имаше там и някои други неща, които ми се сториха интересни, за потенциалите и електромагнетизма.
Но от това пък абсолютно нищо не разбирам. Поне до толкова, че изобщо да не знам кое е вярно и кое не.

едит:
Занимавал съм се с музика, и с бойни изкуства и с някои други неща.
Много майстори са казвали: За да импровизираш, първо трябва изключително добре да знаеш шаблона. До степен на пълен автоматизъм. Едва тогава ще можеш свободно да чупиш шаблона и да правиш вариации. Импровизации.
(След като го бях осъзнал добре това, го приложих в салсата и танците като цяло. Повтаряш като хамав най-елементарните стъпки. И така до безкрай, часове, дни. Виждал съм начинаещи, показвал съм им. Те направят стъпките 5 пъти, и после викат, край научих го, дай да правя друго, не ща това, елементарно е.
Какво си научил ... те хората на по 10 години стаж, го повтарят до безсъзнание, най-най-елементарните основни стъпки. И после летиш. Няма нужда да правиш нищо, подсъзнанието ти само започва да твори и да чупи шаблона. И ставаш творец. Започват да ти идват всякакви вълни, чупки, и всякакъв друг стайлинг)
Ако си се научил да свириш ритмично 4 такта, "едно, две, три, четири", и така автоматично, после е много по лесно да започнеш да правиш вариации. Вместо едно пускаш 2 ноти, двойно по-бързи. Или 3ноти. Или на мястото на 3 слагаш пауза. Или 1,2 ги удвояваш, стават 4 бързи ноти, и после 2 бавни.
Или пък, просто удължаваш 4та нота, и тогава цялата група става с изкривена продължителност, и биеш хармонията и излизаш извън нея. Не съм много сигурен, но май древните българи са били майстори в тоя тип музика.
Същото е и с ударите в бойните изкуства. Налагаш определен ритъм удар-блок, и като го научиш супер добре, накрая чупиш шаблона, и от блока произвеждаш 2ри удар, между 2те времена. За който противника не е готов. И изобщо тия вариации могат да се усложняват до безкрайност. Докато майсторите имат бързина и внимание да следят играта.

Същото е и с науката ...
Дали с много четене, или с много талант, но тези, които са новатори, могат да разбият стария шаблон, старите физични закони, именно защото с лекота боравят със старите ...
Затова и наследствеността е много важна.
Когато едно поколение е постигнало дадено ниво, друго поколение надгражда. Защото е много по-лесно да стъпиш на съществуваща теория, макар и грешна и да градиш нова, още по-добра.

В тази връзка ... масата читатели тук, дето си мислят, че с пръдня-боя ще става (не визирам никой конкретно!), и ще могат ей така да си правят свободни генератори.
(И теории за времето, в някои други теми).
Да ползват готови схеми, да, но ще са като слепи. Няма да виждат "кое", "как", "защо" и "дали".
Иска си дупе, мозък, време и четене яко.
« Последна редакция: Май 01, 2012, 05:08:55 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #688 -: Май 01, 2012, 11:03:33 am »

В Швейцария, в християнската община-кооператив, на  име Methernita, създаден през средата на миналия век е бил изобретен генератор за енергия, не използващ никакви външни източници, но доставящ електричество в продължение на по-вече от 30 (!) години в количества достатъчни за задоволяване на цялата община, включително и намиращите се там производствените работилници.
На място са пристигали много световно известни специалисти, включително и професор Стефан Маринов известен със своите търсения в областта на нетрадиционните източници на енергия, и заемащ доста висок пост в академичен институт.
Разполагаме с отчетите на 12 учени пристигали през различни времена в общината за проверка работоспособността на „Тестатика”.
Не считаме за необходимо да публикуваме тези отчети тук , защото те се свеждат до тезата, че „машината работи, но ние не разбираме по-какъв начин”. 
       За целта е достатъчно да се направи запитване в електрическата компания , снабдяваща дадения регион, за размера на наличните сметки за електроенергия на общината Methernita. По размера на сумата съвсем точно може да се направи извода за достоверността на изказаните от автора на изобретението твърдения.
        Проблема се задълбочава и от факта,че участниците в този кооператив по силата на своите религиозни убеждения са против разпространяването на това изобретение.
Впрочем може и не това да е истинската причина.
         Швейцарската електростатична машина на Пол Бауман. В духовната общност Methernita, Линден в Швейцария, от 1980-те години работи устройство, генериращо 220 Волта достатъчни за битовите нужди на селището. Сумарната мощност на системата осигурява по-вече от 750 Киловата електроенергия.
Изобретателят е нарекъл своето устройство Swiss M-L converter , Thesta-Distatica, и заявил, че е получил описанието на конструкцията и принципите на работа по-време на медитация. Машина с диаметър на дисковете 20 сантиметра произвежда около 200 Вата мощност, голямата машина има дискове с диаметър 2 метра и произвежда около 30 Киловата.
Стефан Маринов (загинал при загадъчни обстоятелства) с образци на построените от него два 300 ватови работни модели на генератора Тестатика. 
Според някои непроверени данни при гласуване в общността на предложението ”за предоставяне технологията на машината „Тестатика” на всички заинтересувани по света”, единственият глас „Да” е бил на професор Стефан Маринов.

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #689 -: Май 01, 2012, 22:31:40 pm »
 Стефанов беше фамилията на този гений.Просто наливаше вода от чешмата  в резервоара на колата, после изваждаше едно шишенце от джоба си ,наливаше от него в резервоара и пеи сърце. Т.е. подкарваше колата.Какво ставало под капака само той си знаеше.Двигателятси беше стандартен и не се виждаха никакви допълнителни устройства. Просто един дигател. Струва ми се ,че е споменато за него в книгата на Джери Василидис( Василиадис),,Забранените открития,.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27