Автор Тема: Свободната енергия и генератори  (Прочетена 380757 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #600 -: Септември 30, 2009, 18:55:07 pm »
Лошото е, че "Please note that this unit is designed and only sold to motor manufactures."
Което си е дискриминация :(
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен tonywoolf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #601 -: Октомври 05, 2009, 18:43:32 pm »
Ето това е доста интересно:

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #602 -: Октомври 05, 2009, 20:17:39 pm »
Ето това е доста интересно:
Ето има вече има упътване как де се построи.
http://www.magniwork.com/?hop=indexz1
Не съм закупил упътването и не знам какво точно съдържа дори не знам дали вършили работа.
Ето това е интересно също:
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 23:34:15 pm от H. »

Неактивен grebo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #603 -: Октомври 08, 2009, 00:34:27 am »
     Прясна новина! Днес на първа страница на вестник "168 часа" е следното заглавие "Кола, вървяща с вода, конструира българин".

     Инж. Чавдар Каменаров обикаля Пловдив с четири литра чешмяна вода в резервоара.
     
     Двамата, бащата инж. Чавдар Каменаров и синът Пламен Каменаров, от три години работят върху изобретението си. Преди три седмици подкарват старата Шкода 120 и изминават първите 50 километра с вода от кухненската чешма.
     Цитат от вестника:"Водата от резервоара се загрява и се превръща в пара. Водните пари се отвеждат в реактора. Системата ни, общо казано, разлага водата по магнитно-термичен път. Вътре в реактора има магнитно ядро, което, под влиянието на висока температура, взаимодейства с водата. Създаденото магнитно поле прави водната молекула нестабилна и тя се разлага на водорот и кислород."
     Инж. Чавдар Каменаров е преподавател в Пловдивската гимназия по транспорт. Двамата със сина му са измислили и система от тръби, с помоща на които вредните газове от автомобила заграват първо реактора, а след това и водния резервоар.
     "Колата се нуждае и от бензин. Горивото е за първите петнайсетина минути, за да загрее двигателят. Тогава посредством изгорелите газове се загрява водата в резервоара и реактора. След това колата тръгва на вода", разказва Пламен Каменаров. Той допълва, че шкодата ветеран все пак не може да върви само с чиста вода. Изобретателите прикзнават, че по тръбите тече 80% вода и 20% бензин, който служи като катализатор. С 80% вода и 20% бенкзин в резервоара шкодата се движи безпроблемно по пловдивските улици, както установи екип на "168 часа", след като се повози в нея.

    Цитат: Американският институт "Игъл Ризърч" и лично президентът му Джордж Вайсман се е обаждал няколко пъти, за да пита докъде са стигнали българите в своята разработка. След напредването на проучванията от института решават да пратят човек в България, който лично да се убеди дали наистина колата върви с вода. Учените от института дори предлагат своя технология, която да бъде монтирана на старата шкода. "Големият шеф Джордж Вайсман спомена, че мога да използувам генератор с Браунов газ. Малка, но важна подронбност е, че американците ми искат 20 хил. долара за този генератор. Явно не се и съмняват, че зад мен стоят мощни спонсори. Едва ли въобще предполагат на какво дередже е държавата", усмихва се ученият.

     Тази информация предполагам е достатъчна да размърда пловдивските съфорумци... Дерзайте момчета! Бъдещето е във водата от чешмата! ;) ;) :) :) :) Проверката ще покаже...

Има само една подробност - не са го измислили те, а Пол Пантон и плановете са взети от http://beinsa.info/geet.htm

Туй му се вика на български "ще ги *** у хитреците"!
Тоя случай го нахранихме подобаващо в един друг форум.
Не е под въпрос вече работи или не геет-реактора. Работи.
Че и всичките му принципи се обясняват лесно. Приемайки че ДВГ не е изцяло топлинна машина, в него се извършват и химични процеси. Ако приемем че тези процеси се характеризират с определена енергийна "посока", то възможна е и обратната "посока" - имам впредвид процеса на горене - екзотермичен - освобождава енергия. т.е обратния е създаване на гориво - ендотермичен - поглъща енергия и я влага в матриал (енергоносител) в случая вода и нафта(примерно). За процесора тази енергия идва от топлинната "емисия" в изп. колектор.
Иначе считайки ДВГ като чисто топлинна мащина или другояче казано - ефективността на термодинамичния процес има КПД около 10-20 % за бензинови коли и 30-40% за дизелови. Вземайки обаче и горивоподаващата система, без да се интересуваме какво се случва в нея, и изчислявайки КПД какато го пише във "Физика 1 част" и опитните данни - т.е. кпд=20% при Т(изп.)=270-300К над стайната, то ако приемем за факт че Т(изп) на Геет оборудван ДВГ е = на стайната, то КПД е около 56% най-малко. Това се покрива с разхода - нама нищо безплатно. С други думи имали сме преди 10 кокошки изяли сме 2 щото останалите избягали. Сега пак изяждаме 2 ама от останалите 8 улавяме 6(примерно) и ги връщаме в кокошарника да ги изядем когато ни е удобно. ;)
По-горе е обяснен процеса общо взето.
Въпроса който стои пред мене е как да УСЪВЪРШЕНСТВАМЕ геет? Как да го използваме в нормална кола? И тя да продължи да е нормална, ако не и по-хубава? Визирам бързото загряване на изпарителите, конфортното управление, динамичните показатели?? Каква полза от кола харчеща 2 на сто, ако не можеш просто да седнаш, палиш и отиваш на работа. А не както се изрази един съфорумник от автофорума пр. време "пък ако е времето е хубаво и му побаеш, може и да тръгне" - Да уточня само, че баенето е мн. сложна наука и не всеки има талант и потенциал да я изучи и приложи. Затуй се отказах от неговата идея.
 Ама пък виж - остава варианта динамична регулировка. т.е. геет трябва да се върже някак си към EFI-то на мотора. Доколкото обсъдих с колегите стандартните компоненти в окомплектовката на един инжекционен мотор са абсолютно достатъчни. Само че първо трябва да намерим начин да уцелваме правилната смес - да не забравяме "нитро" ефекта дължащ се на кислородната емисия - в "геет-нат" мотор може да превишим 21% О2, в не-въглеводородната газова фаза ъъъ.. всъщност със сигурност ще ги превишим. Аз го намирам за "яко!".  :)
Но все още нищо не може да се каже повече от моя страна. Като почна да правя колата, обещавам да ви държа в течение. ;)

Неактивен Fi Tanis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #604 -: Октомври 19, 2009, 14:51:19 pm »
Ето това е доста интересно:
Ето има вече има упътване как де се построи.
http://www.magniwork.com/?hop=indexz1
Не съм закупил упътването и не знам какво точно съдържа дори не знам дали вършили работа.
Ето това е интересно също:
След като прочетох малко за Тесла, Шумановия резонанс и аз попаднах на това нещо Magniwork и между другото упътването може да си го изтеглите от някой торент тракер  ;)

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #605 -: Октомври 19, 2009, 15:48:26 pm »
Има го , аз го теглих преди месец някъде. Само дето е много затормозяващо, да се чете на английски със всичките му технически изрази и прочие. Иначе го прегледах, тук таме има нещо , но още съм в начален стадии
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #606 -: Февруари 10, 2010, 01:56:02 am »
и от толкова много писане не видях никой да е качил схема за конструиране на генератор  в домашни условия. А за книгата на Киро ще чакаме с нетърпение . Айде тези които разбират да направят нещо по въпроса, нещо като  снимки , драсканици и т.н.  , че ние простите хора четем и си блъскаме главата  ???

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #607 -: Февруари 13, 2010, 05:41:19 am »
В тази тема би могло да се направи обзор на по известните изобретатели и техните изделия за свободна енергия, иначе си има цял български форум.
Група оптимисти се опитваме да репликираме някой постановки, не е лесно да знаете...

Иначе не давайте пари за електронните издания на Magnawork или "Плановете за кола на вода" и т.н.
Голяма част от тези планове ги има във форума за свободен даунлод както и на торенти.
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #608 -: Май 10, 2010, 05:35:35 am »
Имам въпрос. Енергията има ли маса?

Напълно сме грешали. Това което наричаме материя, е енергия, чиято честота е понижена, за да бъде осезаема за сетивата.
- Алберт Айнщайн

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #609 -: Май 10, 2010, 15:39:06 pm »

За каква маса питаш - гравитационна или инерчна?

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #610 -: Юни 29, 2010, 12:45:39 pm »
Ето свободна енергия за който има инициативата да се занимава:

Ниво - нискотехнологично и неефективно.

Взимате една верига с доста брънки и те да са с дължина поне 5 сантима всяка.
Правите така че голяма част от брънките да се събират от ляво или от дясно на въртящ се кръг (гледан от вашата перспектива все едно сте виснали един обръч на пръста си.)

Канализирате движението така че леката страна на веригата да пропуска брънки в оптегнато положение.

Тежеста на сабралите се брънки който поддържат постоянното движение благодарение на гравитацията - контролирате чрез зъбно колело или по-друг примитивен начин.

Енергията се произвежда от динамо вързано за зъбните колела които контролират пропускливоста.

Все едно да сложите 500 литра вода в един съд от чието дъно да пуснете един малък маркуч и след като водата потече да го обърнете обратно за да се влива от капака на контейнера. Там където е движението на водата слагате перка като на водна мелница.

По торентите е бъкано със свободна енергия.
Поне едно от хилядите устройства работи.
Които има поне едно подходящо образование да ги гледа.
Дори във Vbox вече има видеота на свободна енергия.
« Последна редакция: Юни 29, 2010, 12:53:55 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #611 -: Юни 30, 2010, 06:55:16 am »

За каква маса питаш - гравитационна или инерчна?

Според мен енергията няма маса. Например един акумулатор режи точно толкова, когато е пълен, както когато е празен. Т.е. ел енергията, например, няма маса.

Второ, не мисля, че масата може да се дели на видове. Гравитационна, например.

Масата си е маса. Количество протони накуп.
Май формулата беше "обема по плътността е равно на масата".
Та това е. Няма видове.
Виж, теглото, може и да е гравитационно или инертно. Не знам.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #612 -: Юни 30, 2010, 07:05:28 am »
Според мен енергията няма маса.

"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #613 -: Юни 30, 2010, 13:29:23 pm »
На Айнщайн му трябваше цял живот да построи теорията на относителността. Сега ще му трябва още един да я опровергае. Това са негови думи. Не ме питайте откъде ги знам.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #614 -: Юни 30, 2010, 14:43:32 pm »

Е някой не я ли беше опровергал вече?
Тоя българския генйй как му беше името дето го бяха гътнали в библиотека.
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 13:45:59 pm от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27