Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 135407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« -: Октомври 30, 2009, 16:46:29 pm »
 :hi: Приведете тук своите доказателства ако смятате, че няма бог. :)

А вие които смятате, че има Бог моля не нападайте непочтително своите опоненти.
 Благодаря ви ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2009, 17:04:28 pm »
 :hi: Според мен Бог съществува и Неговото съществуване не се влияе от това дали аз вярвам в Него или не вярвам. Общо взето виждам нашата планета като анимационното филмче Мравката Zet мислим се за велики и всезнаещи но си правим сметката без кръчмаря  :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2009, 17:04:52 pm »
Да разбирам ли, че това всъщност е сравняване на дефиниции за "Бог"? Защото някои от дефинициите за Бог са несъществени, а други са съществени.Така че Бог и има и няма, но зависи за коя дефиниция говориш.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2009, 17:21:57 pm »
:hi: Приведете тук своите доказателства ако смятате, че няма бог. :)

А вие които смятате, че има Бог моля не нападайте непочтително своите опоненти.
 Благодаря ви ;)


Това, което търсиш, е май нещо подобно:

Фактът, че едно тъй полезно нещо може да се е развило по някаква случайност, е толкова поразително невероятен, че някои философи виждат в това окончателното и необходимо доказателство за несъществуването на бог.
Спорът звучи горе-долу така:
— Отказвам да приведа доказателства, че съществувам — казва бог, — защото доказателствата изключват вярата, а ако няма вяра, аз съм нищо.
— Но — отвръща човекът — Вавилонската рибка е пълно опровержение на това, нали? Тя не може да се е развила по някаква случайност. Тя е доказателство, че ти съществуваш и следователно, според собствените ти доводи, не съществуваш. И тъй като това се опитвахме да докажем, спорът може да се счита за приключил.
— Олеле… — каза бог — не се бях сетил за това — и тозчас изчезна, отвеян от тази ефирна логика.


Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2009, 17:32:40 pm »
Като се замисля, невъзможно е да обсъждаме нещо толкова всеобхватно по обща дефиниция като Бог, без да взимаме предвид цялата реалност.Ние не можем на този етап да познаваме цялата реалност, но можем да започнем от тук:

Нима ни е лесно да възприемем съществуването на Бог, а ни е трудно да възприемем същестувването на извънземни?

Защото, ако е така, ще излезе, че извънземните са по-сложни за възприемане от самия Господ.А не е така.

Защото искат или не, някои хора ще трябва да тръгнат оттук - за кой бог говорим.Защото и единият и другият е създател, и единият и другият е могъщ(спрямо нашето мерило), и единият и другият е мъдър.

Само че единият от двата бога е бог за нас, а дсругият е бог за всичко.Богът с главна буква.

Така че човечеството има два Бога.И отричането на който и да е от двата е глупаво, защото има море от факти, аргументиращи тяхното същестувване.

Само че тези богове не си приличат особено, затова възникват спорове.
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 17:34:36 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2009, 18:30:08 pm »
:hi: Приведете тук своите доказателства ако смятате, че няма бог. :)

А вие които смятате, че има Бог моля не нападайте непочтително своите опоненти.
 Благодаря ви ;)

Първо трябва да дефинираме, какво е Бог. И ако случайно стигнем до консенсус по въпроса, и ако дефинирайки Бог всъщност не сме го принизили до собствените си разбирания, можем да се опитаме да докажем съществуването на Бога от дефиницията ни. Последният може да няма много общо с реалния Бог, ако допуснем, че такъв съществува.

Понеже съм убеден, че ти нямаш нужда някой да ти доказва, че Бог съществува или не съществува за да вярваш в него, се чудя защо отваряш тази тема. Освен това по принцип, вярващите в Бог (и аз съм в това число) трябва да докажат съществуването му, вместо обратното. Но както вече съм споменавал, подобно доказателство могат да търсят само хора, които искат да наложат мнението си на останалите.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2009, 19:20:50 pm »
Никое човешко същество преживе не може да каже камо ли да докаже че има Бог ! Човек има само една възможност ВЯРА !Такива като мен които са я загубили или я нямат , възможноста да се убедят е само една ......... !

П.П. И за кой Бог става дума ,като гледам колко са се нацвъкали !
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 20:48:47 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2009, 19:56:33 pm »

Понеже съм убеден, че ти нямаш нужда някой да ти доказва, че Бог съществува или не съществува за да вярваш в него, се чудя защо отваряш тази тема. Освен това по принцип, вярващите в Бог (и аз съм в това число) трябва да докажат съществуването му, вместо обратното. Но както вече съм споменавал, подобно доказателство могат да търсят само хора, които искат да наложат мнението си на останалите.

 :hi: Отварям тази тема не за да си наложа мнението а да го споделя, понеже когато един човек споделя мнението си тогава може да намери хора с които може да задълбочи темите на разговорите и да научи нещо от тях което не му е напълно ясно или да помогне на свой съмишленик  :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2009, 20:40:43 pm »
JG , въпроса ти не е съвсем коректно зададен  ;) защото очевидно визираш "Бога" от библията докато за други "хора" има Бог, който не е от библията, корана и т.н. и представлява нещо съвсем различно, дори името бог не му подхожда защото вече се асоциира с негативните примери от същата тази библия, не дава предписания и не иска да се прави каквото и да в негово име и не заплашва никого (ако не прави еди какво си). Колкото до този бог от "светите писания" - да има такъв и е извънземен(и)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2009, 22:35:49 pm »
 :hi: Съгласен съм със забележката  :)
А за това, че е извънземен няма спор  ;)
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 09:10:41 am от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2009, 13:47:47 pm »
:yes:

Да, така е, което е небесно , е извънземно ! ;)
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 17:39:49 pm от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2009, 15:26:28 pm »
 :hi: За мен едно от най големите доказателства за съществуването на Бога сме самите ние, размишляващи и спорещи в този форум :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2009, 16:04:33 pm »
И какво от това ,сее ли се смърт ,аз потърпевш ли съм ,защо добрите умират, а лошите си живеят живота ?

Човеците били виновни ,един пример :
Колко от лошото в живота има едно дете на 5,6 годинки ?
В една детска градина събрани 20 здрави физически деца и едно болнаво примерно с очилца .Въпросът ми е , изобщо можете ли да си представите какво му се случва всеки ден на това дете ? Откъде е тази злоба ,тя не е дан на родителите тя е вродена в нас !Ние се раждаме такива и ако родителите и средата, в която живеем подтиска тази животинска злоба , а вдругият случай ........... ясно какво става !
Кой е виновен сега ? Пак човеците ли ?

Къде е Бога?

« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 00:36:31 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2009, 17:50:25 pm »
Бог е в човеците, той е просто свидетел.
Човеците избират какво да вършат и си носят последствията, ако не в този живот то в следващия. Бог не се меси в причинно-следствения принцип.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2009, 18:21:13 pm »
 
Въпросът ми е , изобщо можете ли да си представите какво му се случва всеки ден на това дете ? Откъде е тази злоба ,тя не е дан на родителите тя е вродена в нас !Ние се раждаме такива и ако родителите и средата в която живеем подтиска тази животинска злоба , а вдругият случай ........... ясно какво става !
Кой е виновен сега ? Пак човеците ли ?

Къде е Бога?

:hi: Не бива да забравяме, че в нас можем да чуваме два гласа, този на Бога и този на Лукавия. В крайна сметка си вземаме собствено решение което си е наше и може да обединява двете поляризирани мнения.Отговорността за взетото решение си е напълно наша собствена.
Детето се възпитава 25 г преди рождението му ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27