Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 114429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #270 -: Ноември 02, 2012, 20:12:40 pm »
А какво общо има цялата "дандания" с темата, много ясно е написана а да не говорим че се е стигнало и до консенсус  ;), сиреч ... братчета,  ще се покарат покарат та ще се разцалуват :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #271 -: Ноември 02, 2012, 20:14:31 pm »
Ashaman,
Както Бог иска излива милостта си, така му е мило и когато ние го правим едни към други, защото ако си го приел в сърцето си, значи си спасен, а ако си спасен, всеки който приемеш в сърцето си по милост и на дело, също е спасен! Затуй 'блаженни бедните духом, защото тяхно е Царството Небесно'. На кой е царството, на словоохотливия ли, на духовно извисения, на челия книги или на този, който ще е човек с теб и ще е до теб и в мъка и в грешка? Защото на един човек тихата молитва, поднесена от сърце е по - ценна и за него второто пришествие вече е дошло, заради опованието му в доброто му сърце..., ала за него Христа е приет гост, такъв ще вечеря с него, а не ще се плаши от второто пришествие, той още на първото е бил вече, той вече е плакал със сълзите на близките си, радвал се е в радостта на брата си, приел е странника в душата си!  Защото ако всеки гледа да подава ръка, вместо да спъва, Второто пришествие нямаше да присъства в книгите. А спъват все тези, които сами се страхуват да вървят напред.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #272 -: Ноември 02, 2012, 20:25:41 pm »
Мнението ми се покрива с тълкуването на Файт върху Откровение и Даниил, което е във въпросното видео. Ако искаш да узнаеш какво ми е мнението, гледай видеото. Не мисля, че на Калан трябва да и се благодари затова, че разводнява темата.
Ashaman, ще гледам видеото сега, за да имаме база да обсъдим мнението ти.
 Заедно разводняваме темата, зависи от всеки участник :) и от мен и от теб, не само от Калан.

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #273 -: Ноември 02, 2012, 21:30:56 pm »
Цитат
Както Бог иска излива милостта си, така му е мило и когато ние го правим едни към други, защото ако си го приел в сърцето си, значи си спасен, а ако си спасен, всеки който приемеш в сърцето си по милост и на дело, също е спасен! Затуй 'блаженни бедните духом, защото тяхно е Царството Небесно'. На кой е царството, на словоохотливия ли, на духовно извисения, на челия книги или на този, който ще е човек с теб и ще е до теб и в мъка и в грешка? Защото на един човек тихата молитва, поднесена от сърце е по - ценна и за него второто пришествие вече е дошло, заради опованието му в доброто му сърце..., ала за него Христа е приет гост, такъв ще вечеря с него, а не ще се плаши от второто пришествие, той още на първото е бил вече, той вече е плакал със сълзите на близките си, радвал се е в радостта на брата си, приел е странника в душата си!  Защото ако всеки гледа да подава ръка, вместо да спъва, Второто пришествие нямаше да присъства в книгите. А спъват все тези, които сами се страхуват да вървят напред.[/quotе
   


Великолепно, Дел !!! :hi:
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #274 -: Ноември 02, 2012, 21:37:08 pm »
Дел, ами бих се радвал ако го гледаш, за да си прецениш сама.
За мен истината е по-важна от поезията.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #275 -: Ноември 09, 2012, 19:33:00 pm »
А някой има ли представа защо юдеомасоните не признават Исус за Месия? Някаква идея кой е техният Месия?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #276 -: Ноември 09, 2012, 20:14:05 pm »
А някой има ли представа защо юдеомасоните не признават Исус за Месия? Някаква идея кой е техният Месия?
  Чакат го...

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #277 -: Ноември 09, 2012, 20:22:21 pm »
Здравейте.
Извинявайте, обаче на мен ли така ми се струва ,или съм се объркал.ИИсус е еврейско име,обаче това Христос май не е.Не съм чул евреин да има име, Христос.Що така?Да не е някакъв тотем?
Живи и здрави.
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #278 -: Ноември 09, 2012, 20:43:25 pm »
Абе аз имам едно много голямо подозрение от доста отдавна, обаче чак сега ще го споделя. :)  ...сега meander ме подсети:
Що ми се струва че Христос е един истински пълноценен човек, ама наистина пълноценен. Докато Иисус е някой друг, който по принцип няма нищо общо с Христос. Май са две отделни личности, не мислите ли? :hi:
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #279 -: Ноември 10, 2012, 10:35:15 am »
Христос е гръцкият еквивалент за Месия.
Дел, за това, че го чакат имаш ли някаква информация? И по какви белези, ще познаят, че е той?
Щото наужким една от свещените книги на юдеите е Танаха, т.е. Старият Завет, обаче в СЗ десетки пъти появата на Христос е пророкувана и Исус от Назарет от НЗ е изпълнил тия пророчества, но те не го признават.
Не го признават. Затова и дадох линковете към еврейското учение, за сравнение на тяхното тълкувание с СЗ. Христос е понятието за месия, според гръцкия превод.. и да човека е Иисус, а постигнатото цялостно СЪЩЕСТВО е Христос. Извинявам се за опростенческото обяснение, по мой начин...
За Исляма Иса си остава своегорода пророк, не син божи.. за еврейството по скоро учител, и тук е противоречието, защото и според тях учителя не може да лъже, а как тогава казвайки че е син божи, не приемат това, а се приема, че е учител, равин... Това са фундаментални въпроси.
Някой тълкувания стигат и в подобна крайност, че сведенията за пророчеството за месия, са копирани в новозаветието или дори обратно, новозавтното учение, ползвано от Църквата 'променя' старите писания, според ползваната символика за месия, с оглед припознаването на Христос Исус. Името Иисус, Йешуа и др. му вариации също се сравняват с изходящото Яхве, Йехова, което пък според някой тълкувания отвежда към обръщението за Бог- Адонай, при анализ на гласните, които инак не се изписват в Яхве, според древните еврейски писмени традиции. Има интересни анализи ако някой иска ще ги разгледаме заедно, има ги и в интернет.
В момента за мен е важно да докажа връзката между учението на Мойсей и египетските традиции, тъй като правя връзка между присъствоето на евреите в Египет, както и положението в което се е намирал Мойсей, преди изхода от Египет описан в СЗ - Битие. Правя асоциация между Монотеистичния Бог въведен в Египет от Ехнатон и последващото присъствие на  Мойсей в историята по времето на Рамзес II, който именно се е опитал да заличи всяко сведение за новопоявилия се в Египет монотеизъм, по време на предшестващия Ехнатон. Та питам се е ли възможно Мойсей по политически причини да се е разбунтувал и извеждайки еврейския народ да ги "обърне" към Бог, ала така и се противопоставя на Египетската "сила", в лицето на РамзесII. Религиозното противопоставяне е най-доброто решение за овладяване на политическото положение, дори когато временно е нарушено равновесието. Приветствам всяко мнение, защото мисля по скоро разглеждайки религията непредубедено ще стигнем до това кой и с какво враждува.. Защото за мен е неестествено Бог и сина му да враждуват...

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #280 -: Ноември 15, 2012, 19:29:29 pm »
Здравейте!  :)

Искам да отговоря на въпроса конкретно като предварително пояснявам, че всеки един мислещ човек, който е чел Библията, може и сам да си направи изводите по-долу, а на какъв етап от живота ви ще се случи това осъзнаване - зависи от вас - на някои цял живот не им стига..
Пиша за враждата между Господ  -респективно и Сина му - Исус Христос, и Сатана.
И така..

Както знаем - Сатана или Луцифер е бил сред любимите ангели на Господ, а някой казват - най-любимия.  Смята се, че Луцифер е завидял на Господ и се е обърнал против него, но защо?
Луцифер не се е засегнал толкова от това, че Господ е решил да сътвори човека по свое подобие и да му подари едно райско място като Земята, но ключовото е, че Господ дава на човек възможността да създава ЖИВОТ ! Висша благодат и нещо, на което ангелите и архангелите не са способни! Тогава у Луцифер се пробужда завистта и той, заедно с други ангели, решава да се обърне срещу Господ. Съответно разбунтувалите се са изгонени от Рая от архангел Михаил - на Земята са вече Сатана и демоните (падналите ангели).

Както виждате няма нищо сложно - всичко е съвсем просто. Както и повечето неща в живота.

Подчертавам, че гореизложеното е мое мнение и не желая да го налагам на никого.

А докога ще има вражда - честно казано, докато на Господ не му писне и не прати втори потоп.. ;)

 :yes:

Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен zorro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • ...истината е някъде там...
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #281 -: Ноември 30, 2012, 19:51:50 pm »
Отговора на питането се намира в Новия завет.
...истината е някъде там...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #282 -: Ноември 30, 2012, 21:17:49 pm »

А докога ще има вражда - честно казано, докато на Господ не му писне и не прати втори потоп.. ;)

Ама наистина ли вярвате,бог ние пратил потоп?Буквално?Абсолюта е пратил потоп на мравките на Земята?А стига бе..

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #283 -: Декември 05, 2012, 07:46:01 am »
  Така наречената "вражда" е само в окъпаните главички на хората.Шампоан с дълбоко проникване до мозъка.Честита баня!Враждуват,защото Бог е добричък,измислен,но добричък.А от кого са войните тогава...мизерията,глада,несправедливостта....трябва да измислим и Сатана-от него да са.Или пък,чакайте малко-та нали Бог е създал света-значи той е създал и врага си. ::)
  Едно е сигурно-човекът е създал боговете,обратното не е доказано!

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #284 -: Декември 05, 2012, 14:13:43 pm »
Получават се малко неоснователни изводи и заключения, когато няма достатъчно задълбочаване в разсъжденията.

1. Бог е добричък!
2. Бог е измислен.

Не знам как им се отдава на повечето хора измислянето, но от многото изчетени истории, приказки и всякаква възможна литература и теория аз смятам, че Създател има. Ние сме създания. Никъде няма достатъчно убедително твърдение за добротата на Бог или необходимостта от това Бог да е добър.
За да не се отклонява темата към моралните норми за добро и лошо е хубаво да отбележим, че определена "вражда" не е инспирирана от Бог-Създател.
Защо по принцип враждуват и хората (с определени разбиранията) с определена вяра в нещо, които служат като мотивация и принцип за съществуване?
Защото не им харесва принципа, позицията или "страната", която се установява като разбиране и вяра.
Ако Сатана използва едни методи за постигане на определени цели- манипулация, лъжа, лицемерие, завист ... то Христос разчита на други. Това различие не гарантира, че ще се постигне различна по-добра или по-лоша цел. Но определено е школа, в която човек се научава както на предпочитани избори така и на възможност да изпита силата на отговорността, без за това да са виновни князете.
Аз не мога да преценя на чия страна съм. Не ми харесва както откровенната и безпричина жестокост и насилие, за да оцелееш ти, а не врага ти. Нито смирението като възможност за абстрахиране от непреодолими и несправедливи събития.
Но, ако един ден разбера, кой от двамата е надделял ще ми е интересно да го поздравя и призная за победител.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27