Автор Тема: Екзистенциална дупка  (Прочетена 16644 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #15 -: Ноември 03, 2009, 22:37:59 pm »
Случва ми се в моментите,когато трябва да науча нов урок! Нищо не е случайно и напразно...и точно когато най-силно се съмняваш,идва отговорът! Съмнението е полезно - "Съмнявам се,следователно съществувам"!
И това не зависи от това колко сме силни или слаби,а от това колко още има да учим!
Моят съвет към автора на темата- не спирай да търсиш...и въпросите,и отговорите! Те са еднакво важни!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #16 -: Ноември 04, 2009, 22:40:24 pm »
      Привет,
      Пиша с убеденоста, че пак ще бъда игнориран, но прочетох всички отговори и искам да изразя учудването си от толкова млади а в същото време уморени от живота хора, визирам ЕЛИ, СПОРТА, ESES. Силата на един характер е: ако имаш възможност да избираш между искам и трябва да предпочетеш трябва! Да правиш това което трябва значи отговорност, а да правиш само това което искаш си е чист примитивизъм! Успелия прави това което трябва, защото го иска, а не обратно!  Остарял си, тоест уморил си се от живота спреш ли да се съмняваш и да търсиш!!!! В живота си само веднъж съм побеждаван от отчаянието, бях на двадесет години, тогава разбрах що значи ужас, срам и безцелие. От тогава никога не си позволих лукса да оставам без цел която трябва да преследвам, истина която трябва да доказвам, грешки да оправям, но никога да не скучая!!! Що е то СКУКА ???
     С уважение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #17 -: Ноември 04, 2009, 22:43:26 pm »
Така е, mitko, но имайки предвид, че всичко е безсмислено, някакси преследването на всякакви цели освен ЕДНА абсолютно губи смисъл, а и те отклонява от ЦЕЛТА. Затва някои са родени уморени и стари.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #18 -: Ноември 04, 2009, 23:12:07 pm »
Как така всичко е безсмислено?! Аз мисля,напротив!
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 23:13:36 pm от ДАВИД »
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #19 -: Ноември 04, 2009, 23:15:08 pm »
E, това си е твое мнение  ;) А ти колко често изпадаш в екзистенциална дупка?
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #20 -: Ноември 04, 2009, 23:16:57 pm »
Как така всичко е безсмислено?!

Няма нещо в този живот, което да можеш да натовариш с вездесъщ смисъл.Всичко е относително смислено и нищо не е осмислящо.Самият живот няма твърда цел, нито твърд смисъл - това прави нещата някак относителни, временни, забравими, преходни и им придава ореол на пренебрежима смисленост.

За това усещане става въпрос.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #21 -: Ноември 04, 2009, 23:26:19 pm »
E, това си е твое мнение  ;) А ти колко често изпадаш в екзистенциална дупка?

Колко често...написала съм го по-горе! И да,разбира се,че това е мое мнение,никого не искам да товаря с него! :)
Бих изпаднала в екзистенциална бездна,ако реша,за себе си,че всичко е безсмислено!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2009, 23:30:38 pm »
Така е, mitko, но имайки предвид, че всичко е безсмислено, някакси преследването на всякакви цели освен ЕДНА абсолютно губи смисъл, а и те отклонява от ЦЕЛТА. Затва някои са родени уморени и стари.

     Не си прав! Един човек никога не може да има само една цел! Пример:
     1- да се научиш да говориш, после да ходиш, да четеш, да пишеш
     2- да си хванеш гадже, да докажеш на вехтите колко са задръстени и т.н.
     Аз на 45г. имах мечти - да отида до тоалетната, да се избръсна прав пред огледалото, да видя слънцето, е мечтаех и да легна в поза ембрион.  Нека застане някой пред мен и ми каже, че това са глупости! В живота няма нищо безсмислено, това,че ние не разбираме нещата не ги лишава от смисъл! Знаеш ли колко е приятно да откриеш живеца на нещо което си смятал за безсмислено? Мечтаейки търси за да не остарееш никога
     С уважение!    
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2009, 23:31:11 pm »
Как така всичко е безсмислено?!

Няма нещо в този живот, което да можеш да натовариш с вездесъщ смисъл.Всичко е относително смислено и нищо не е осмислящо.Самият живот няма твърда цел, нито твърд смисъл - това прави нещата някак относителни, временни, забравими, преходни и им придава ореол на пренебрежима смисленост.

За това усещане става въпрос.

Радвам се,че имам по-различно усещане за нещата в живота и за самия живот! Не ми е нужно нищо вездесъщо,но смисъл -да!
Освен това,категоризации,подобни на "няма нещо в този живот..." са прекалено крайни според мен и водят единствено до ограничения...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2009, 23:33:55 pm »
В живота няма нищо безсмислено, това,че ние не разбираме нещата не ги лишава от смисъл! Знаеш ли колко е приятно да откриеш живеца на нещо което си смятал за безсмислено? Мечтаейки търси за да не остарееш никога
Именно! :yes:
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2009, 00:38:03 am »
     Аз на 45г. имах мечти - да отида до тоалетната, да се избръсна прав пред огледалото, да видя слънцето, е мечтаех и да легна в поза ембрион.  Нека застане някой пред мен и ми каже, че това са глупости!

Да се избръснеш прав - нима това е живота.
Да се научиш да ходиш - нима това е живота.
Да зарадваш друг човек - нима това е живота.
Да постигнеш мечтите си - нима това е живота.

Животът е всичко това и не е никое.Всичко това е смисъл в малък план и глупост в голям план.

Нима може някой да си представи плана на живота.Тогава нима нещо може да не е глупост.
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 12:15:14 pm от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2009, 10:17:16 am »
Спорт-Здраве4, струва ми се, че това е едно изключително необмислено мнение!
Да се избръснеш прав. 
Да се научиш да ходиш.
Да зарадваш друг човек.
Всичко това е особено важно за човек, който в момента физически не е в състояние да го осъществи и цялото му същество, смисълът на живота му е насочен само и единствено към тези дребни за теб нещица. В случая на Митко само шапка можеш да му свалиш  :hi:
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2009, 10:49:07 am »
Всичко това е особено важно за човек, който в момента физически не е в състояние да го осъществи и цялото му същество, смисълът на живота му е насочен само и единствено към тези дребни за теб нещица.
А след това?


Едит: Ако можеш да насочиш цялото си същество и цялата си енергия към осъществяването на всяка една, дори привидно маловажна цел, ако можеш да се съсредоточиш във всичко, което правиш, би било прекрасно (евентуално). За жалост на практика това при мен поне не се получава.
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 10:55:45 am от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2009, 19:36:31 pm »
    Кой съм всъщност аз, какво правя на това място и къде всъщност се намирам ?  Готови отговори на тези въпроси могат да ви дадат различни религиозни  и езотерични учения, та дори и "науката" а вариантите са хиляди. А каква е точно истината ?  ;)
      Различна, за всеки човек отделна истина! Готовите отговори винаги водят към унифициране, а кому е нужно това?
     
Публикувана от: Спорт-Здраве4 
Да постигнеш мечтите си - нима това е живота?

Животът е всичко това и не е никое.Всичко това е смисъл в малък план и глупост в голям план.

Нима може някой да си представи плана на живота.Тогава нима нещо може да не е глупост.
.
   Да постигнеш мечтите си - какво е това?
   Пълноценният живот е - да постигаш мечтите си, днес една утре друга......
   Плана на живота, спорте, е пъзел който трябва да подредим!!!! Всеки елемент е една малка истина, толкова малка, че такива високо развити и напреднали духовно като тебе хора ги смятат за глупости недостойни за височайшо внимание! Но пъзел се реди без да се изхвърлят елементи за да бъде картината пълна без дупки! Как смяташ да разбереш своя план, като си позволяваш ти да преценяваш коя истина е важна, или коя не? Времето за подреждане на пъзела е целият живот, така, че подредиш ли го няма да имаш време да го споделиш!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Екзистенциална дупка
« Отговор #29 -: Ноември 05, 2009, 20:21:04 pm »
   Кой съм всъщност аз, какво правя на това място и къде всъщност се намирам ?  Готови отговори на тези въпроси могат да ви дадат различни религиозни  и езотерични учения, та дори и "науката" а вариантите са хиляди. А каква е точно истината ?  ;)
     Различна, за всеки човек отделна истина! Готовите отговори винаги водят към унифициране, а кому е нужно това?
    
Публикувана от: Спорт-Здраве4  
Да постигнеш мечтите си - нима това е живота?

Животът е всичко това и не е никое.Всичко това е смисъл в малък план и глупост в голям план.

Нима може някой да си представи плана на живота.Тогава нима нещо може да не е глупост.
.
   Да постигнеш мечтите си - какво е това?
   Пълноценният живот е - да постигаш мечтите си, днес една утре друга......
   Плана на живота, спорте, е пъзел който трябва да подредим!!!! Всеки елемент е една малка истина, толкова малка, че такива високо развити и напреднали духовно като тебе хора ги смятат за глупости недостойни за височайшо внимание! Но пъзел се реди без да се изхвърлят елементи за да бъде картината пълна без дупки! Как смяташ да разбереш своя план, като си позволяваш ти да преценяваш коя истина е важна, или коя не? Времето за подреждане на пъзела е целият живот, така, че подредиш ли го няма да имаш време да го споделиш!!  


Можеш ли с ръка на сърцето да се изправиш пред Вселената и да й кажеш, че животът е само това? Риторичен въпрос.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27