Автор Тема: Дъжд от странни топчета в Тайланд  (Прочетена 8850 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Дъжд от странни топчета в Тайланд
« -: Септември 17, 2009, 08:45:33 am »
Странен дъжд се е изсипал в градината на шестчленно семейство в село Phuket, Тайланд. Малки безцветни топчета са започнали да падат от небето веднага след един нормален дъжд. Те са стотици на брой, диаметърът им е около 1 сантиметър, нямат миризма и на пипане са меки и еластични.

Официалните власти са взели част от сферите за изследване и анализ в Департамента за медицински изследвания в Банкок. Появата на тези топчета е предизвикало голям ентусиазъм сред жителите на Phuket, които считат това за добра поличба. Един човек дори е искал да пробва на вкус едно топче, но е бил спрян и помолен да изчака резултатите от изследванията.



http://misterika.blogspot.com/2009/09/blog-post_16.html

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #1 -: Септември 17, 2009, 11:56:12 am »
кварцови кристали...  :)
musica universalis

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #2 -: Септември 17, 2009, 12:46:54 pm »
Съмнявам се да са от кварц

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%86

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #3 -: Септември 17, 2009, 13:09:05 pm »
Възможно е да са били пуснати от летателен апарат - балон, самолет. Приличат ми на полимеризирал гел.

Неактивен goldeneagle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
  • no world order
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #4 -: Септември 18, 2009, 10:20:30 am »
в кнгата Предречено от библията (издадена 1990)има описани доста интересни случаи на различни по големина ледени блокове падали от небето в историята.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #5 -: Септември 18, 2009, 15:52:22 pm »
в кнгата Предречено от библията (издадена 1990)има описани доста интересни случаи на различни по големина ледени блокове падали от небето в историята.

Да, аз в една тема ги бях цитирал ама вече не се сещам коя беше  ;)Май за фирмамента. http://forum.xnetbg.net/index.php?topic=5267
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 18:29:23 pm от Black Adder »

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #6 -: Септември 18, 2009, 16:28:34 pm »
Ако става за въпрос за странни валежи погледнете в книгата на Джером Кларк "Вечните загадки". Там са разказани случаи за падащи от небето:

- риби
- алигатори
- парчета месо и кръв (тези валежи са истъквани от някои като доказателство, че НЛО са небесни същества, които ядат хора)
- жълтици
- леден блок с размери 2 метра (който след изследване се установило, че НЕ Е от метеоритен произход)!

и т.н.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #7 -: Септември 18, 2009, 19:01:52 pm »
- риби
- алигатори

Тези могат да се обяснят с  торнадо което засмуква риба, жаби, алигатори и др. малки работи от някои водоем и ги носи известно време вятъра. Като отслабне силата му падат под формата на дъжд а за другите не знам.

Цитат
Waterspout
 
A waterspout near the Florida Keys
Main article: waterspout

A waterspout is defined by the National Weather Service simply as a tornado over water. However, researchers typically distinguish "fair weather" waterspouts from tornadic waterspouts.
Fair weather waterspouts are less severe but far more common, and are similar in dynamics to dust devils and landspouts. They form at the bases of cumulus congestus cloud towers in tropical and semitropical waters. They have relatively weak winds, smooth laminar walls, and typically travel very slowly, if at all. They occur most commonly in the Florida Keys and in the northern Adriatic Sea.
Tornadic waterspouts are more literally "tornadoes over water". They can form over water like mesocyclonic tornadoes, or be a land tornado which crosses onto water. Since they form from severe thunderstorms and can be far more intense, faster, and longer-lived than fair weather waterspouts, they are considered far more dangerous.

цитата е от Wikipedidia: http://en.wikipedia.org/wiki/Tornado

Торнадата са доста силни и могат да носят много тежки работи на голямо разстояние, например леден блок или да се е образувал по нормален начин просто да е много голям. Поне аз така си го обяснявам. А за кръвта и месото нямам представа.
 

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #8 -: Септември 19, 2009, 19:23:54 pm »
Да, някои от валежите на риби и т.н. се дължат на торнадо. Даже дълго време бях абсолютно сигурен, че всички се дължат на това или подобни метеорологични явления.

Но тогава прочетох спомената вече книга "Вечните загадки", която ми обърна внимание на един озадачаващ факт. Защо повечето такива аномални валежи са от удивително еднакви неща ? Защо примерно падат само жаби или само риби и то от един и същи вид и една големина ? Ако е минало някое торнадо през езеро, река или море би трябвало да засмуче всичко по-пътя си. Защо заедно с рибите не падат и миди, водорасли, различни буклуци ? Защо с жабите не падат и речни раци, блатня тиня, лилии ?

Разбира се скептиците си имат обяснение и за това. Те казват, че действително се засмукват различни неща, но след като започне да намалява силата на торнадото, започват да падат първо по-тежките неща, след това по-леките и т.н. Тоест извършва се сортировка във въздуха :) Само дето няма един случай дето да потвърждава това - примерно първо да са падали големи риби, след 20 мин. или на 2 км по-малки риби, след това жаби и т.н.
 

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #9 -: Септември 19, 2009, 22:22:38 pm »
Е за това не се бях замислял :-X. От начало теорията с торнадото ми се струваше доста логична но наистина не обяснява защо пада само риба или само жаби. Освен ако рибата сама не решава да яхне торнадото до някъде ;D ;D.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #10 -: Септември 19, 2009, 22:44:56 pm »
 ;)Засмукани са от някой цех за такива топчета, вероятно за някакви накити, или играчки. :-X, или за нещо си.
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 22:46:54 pm от marhs »

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #11 -: Септември 19, 2009, 23:05:27 pm »
И рибата може да е засмукана от цех за консерви. :P
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 08:02:21 am от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #12 -: Септември 19, 2009, 23:12:49 pm »
За живите твари е ясно. Понеже умувахте за топчетата, и ви дадох логично предположение. :empathy3: ;)

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #13 -: Октомври 23, 2009, 16:28:47 pm »
Да, някои от валежите на риби и т.н. се дължат на торнадо. Даже дълго време бях абсолютно сигурен, че всички се дължат на това или подобни метеорологични явления.

Но тогава прочетох спомената вече книга "Вечните загадки", която ми обърна внимание на един озадачаващ факт. Защо повечето такива аномални валежи са от удивително еднакви неща ? Защо примерно падат само жаби или само риби и то от един и същи вид и една големина ? Ако е минало някое торнадо през езеро, река или море би трябвало да засмуче всичко по-пътя си. Защо заедно с рибите не падат и миди, водорасли, различни буклуци ? Защо с жабите не падат и речни раци, блатня тиня, лилии ?

Разбира се скептиците си имат обяснение и за това. Те казват, че действително се засмукват различни неща, но след като започне да намалява силата на торнадото, започват да падат първо по-тежките неща, след това по-леките и т.н. Тоест извършва се сортировка във въздуха :) Само дето няма един случай дето да потвърждава това - примерно първо да са падали големи риби, след 20 мин. или на 2 км по-малки риби, след това жаби и т.н.
 
Прочетох това,което си написал и ако ми позволиш бих те поправила.Вземи един учебник по човек и природа за 6 клас.Там много ясно е описан един от основните закони във физиката.Ако звемеш едно парче желязо и едно топче хартия,ако ги пуснеш едновременно от еднаква височина,колкото и да е страно те ще стигнат до земята заедно независимо от разликата в теглото си.И всичко това благодарение на гравитацията.Закона за гравитацията.Ако се съвмяваш в думите ми...ами пробвай и ще се убедиш.
Изхождайки от това дали според теб един тайфун засмукал жаби,риби ,треви и т. н. ще има разделна функция .Дори когато утихне,всичко което е било в него ще се сгромоляса едновремено.В това съм убедена.
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Дъжд от странни топчета в Тайланд
« Отговор #14 -: Октомври 23, 2009, 17:29:30 pm »
Цитат
Ако звемеш едно парче желязо и едно топче хартия,ако ги пуснеш едновременно от еднаква височина,колкото и да е страно те ще стигнат до земята заедно независимо от разликата в теглото си
С това не съм съгласен. Първо ще тупне на земята по-тежкото. Въпрос-кое е по-тежко-един килограм желязо или един килограм памук.  ;D
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27