Автор Тема: Форума губи идентичността си  (Прочетена 14191 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #15 -: Септември 21, 2009, 17:01:16 pm »
Пиша отговор по една единствена причина, причината е това изречение:
Цитат
Имам доста мнения, които като си чета след време и умирам от срам
това е много ценно за мен, хора които казват такова изречение са ми пример в живота, срама е нещо изключително ценно за едно общество и е гарант за успех на комуникацията при спор или различно мнение и е най-ценното качество за оформяне на морала с всичките му детайли. А да си признаваш срама е вече мъжественост, мъдрост и рицарство, което липсва в много хора. bonano радвам се за теб.
А що касае темата, така и така пиша мнение, на insomnia отдавна не кликвам на препратките в постовете и, защото нямам такова време и в повечето случай препратките и не са ми в темата която ме интересува, това не значи разбира се, че на други съфорумци е така, напротив сигурен съм, че на други им харесва и постовете и препратките на уважаваната от мен insomnia.
bonano ти си впечатлен от форума и за това някак го защитаваш да бъде винаги на високо ниво, е да ама то не клуб с членство, то е посявка от тялото на едно общество, все едно си събрал хора от един квартал или от няколко рейса, това са представители на най различни слоеве на обществото и не можеш и не бива да искаш от тях да бъдат идеални събеседници и то за теб. Тази грешка аз я допуснах на времето в този любим форум, но с времето утихна моята  настоятелност да променям нещо и се превърна в едно спокойно наблюдение и непрекъснат опит за отсяване на добро мнение, ценна информация или приятно изказване, това става лесно след като вече си имаш свой предпочитани съфорумци и им четеш всичко а на други по-малко на трети най-малко.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #16 -: Септември 21, 2009, 18:00:38 pm »
Само като пример ти препоръчвам последните постове от днес в темата: Житните кръгове/Crop Circles.
само за тези два поста (ЗА СЕГА)на Хорус и на SMSI-H си струва да бъдеш тука нали?
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #17 -: Септември 21, 2009, 21:50:43 pm »
Само като пример ти препоръчвам последните постове от днес в темата: Житните кръгове/Crop Circles.
само за тези два поста (ЗА СЕГА)на Хорус и на SMSI-H си струва да бъдеш тука нали?

Така е Sali.Той форумът е пълен с толкова интересни теми, че времето не ми стига да чета само най-новото.А има и толкова теми, в които въобще не съм влизал. Bonano аз се чудя, как може на някого да не му е интересно.Освен ако няма настроение.
А и не вярвам член, само с 60-тина публикации, да е обходил целия форум и да прави генерални изводи.За да критикуваш, трябва да си запознат с доста основни теми и хора от форума.Както се вижда горе на стр. темите са 4028 а публикациите 92049.Колко от тях си прочел и осмислил? :)Така, с тая тема, не се постига оригиналност.Хубаво е човек да приема и критиката на другите за себе си и не толкова лично, както каза невен.
Аз съм от година и 4-5 месеца тук и форумът ми харесва много.Познавам едва 1/3 от темите, все още.Дай да сме реалисти.
Дай да видим в коя област си добър.Критиката е силна страна най-вече на политиците. ;)
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 21:55:19 pm от marhs »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #18 -: Септември 22, 2009, 14:31:57 pm »
Започвам с това че ми е ясно че темата ми ще бъде изтрита или заключена 10 мин, че и по-малко след като я пусна, всеки потребител има право на мнение. Бях на твърдо мнение повече да не пиша, но получих поне 18 ЛС от хора, които са на същото мнение но не искат да го изразят гласно във форума, направете сами изводите...Проблем за този форум е че той вече не е същият, да в буквалния смисъл на думата има съфорумци до такава степен вкоренили се тук че са напълно изчерпани, погледни им коментарите като чели бягат от действителността а най-страшното е че въвличат и околните, имена не цитерам то се вижда, до такава баналност и БИТОВИЗЪМ са се превърнали дискусйте че просто на да ли някой интелигентен човек ще се задържи по дълго, а форума застарява и това е страшно но никой не го забелязва. ЗА съжаление така ще си останат 10ина човека ...да си лафят глупости без полза, наистина много съжалявам , че е така... но няма значение форуми колкото искаш нали, " това е като гнездо на змии..."
Не знам защо мислиш, че темата ти ще бъде изтрита, а другото интересно за мен е защо тези 18 човека не изкажат открито какво мислят за форума, а още по-важно е да кажат какво да се направи, за да си върне доброто старо име. Нали въпросът не е само да се посочват слабости, а и решения.  ;)
Всъщност, темата е много добра и ме накара да се замисля и за по-старите потребители, а и за по-новите. Не съм много съгласен обаче за "вкоренилите се", че са изчерпани. Може би основното е липса на време, поне по себе си съдя. Такива като нас много се надяват на новите, които да имат по-вече време и да надграждат пуснати отдавна теми или нови такива да пуснат. Дори ще е много интересно да се пише по тема, която е от преди 3-4год.  :) Но хайде кажи ми ти виждаш ли някакво такова раздвижване сред по-новите членове, виждаш ли някакви сериозни писания? Мнооого рядко!
С последните си няколко мнения Н. показа как трябва да се пише-сериозно, аргументирано, стъпвайки на базата на лични преживявания и знания, до които сам е достигнал. Форумът страда именно от поустване на информация от трета ръка-някой-някъде бил написал еди-какво-си и дай сега да видим дали да му вярваме или не. Не можем да очакваме от четящите тук радостни възгласи, коментирайки чужди писания като тъпи, глупави или заявявайки гръмко, че са самата истина, без при това да се вниква осъзнато от личен опит.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #19 -: Септември 22, 2009, 15:56:07 pm »

..., а другото интересно за мен е защо тези 18 човека не изкажат открито какво мислят за форума,


Миротворец, аз не съм от тези 18 човека, но ще ти кажа, че това ми е четвъртата регистрация в този форум. Предните две бяха "Здравец" и "Хари", третата не си я спомням вече. "Здравец" бе перманентно баннат от EON, заради малко по-остра реплика към него в една тема. "Хари" бе баннат от Alien без предупреждение заради една снимка от медицинска интервенция в друга тема. На ЛС след като изтри снимката, си разменихме 1-2 писма и явно не му допаднаха отговорите ми и ме "чукна"...
Сега влизам през "прокси" тук. Малко ми е трудно на моменти, защото екипа е поставил прегради, но пак става.
Та тези 18 човека може и да не искат да изказват публично мнение по въпроса, защото може да се опасяват да не споделят моята участ...!
Според мен, някои потребители са разочаровани от отношението на ръководещият екип, а други просто са неочаквано баннати като мен! :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #20 -: Септември 22, 2009, 16:00:19 pm »
Привет Mirotvorec.
По принцип си прав.Има немалко спам.Ами хайде да измислим правила за спама и да се трие от модераторите.Тук подкрепям идеята на asdfghjkl-"Та ако искаме промяна, трябва първо план + действия по въпроса.По - здрави".

 А едно от изреченията ти ме накара да се размисля.

Но хайде кажи ми ти виждаш ли някакво такова раздвижване сред по-новите членове, виждаш ли някакви сериозни писания? Мнооого рядко!

А какви са критериите за сериозни писания във нашия форум.Логично е да е важно съдържанието,факти,аргументи, личен пример, а не формата и размера-донякъде. Всеки си има свой стил на изразяване.Има и много различни нива на познанието.А има и нови членове, които нямат знанията на най-добрите стари.За да кажеш, че сериозните писания са "много рядко", трябва да имаш наблюдения над всички нови членове.Аз не бих бил торкова уверен.Имаш право, но донякъде :)
А и къде е казано, че мненията във форума трябва винаги (даже сериозните) да са в съощителна, суха, лишена от емоции форма.Смятам, че сме хора, не трябва да се отказваме от емоциите, радостта и т.н. Аз мисля, че е хубаво да има и малко хумор. Все пак не сме сухарски, научен академичен форум, с дневен ред. :hi:

Повтарям се, но пак ще кажа.
Има истина в думите на бонано, но поставена темата по този начин, ми замириса на отношения и мерки спрямо членовете от типа Сталин-Берия-Сибир ;D. Опитал ли е бонано да каже на Изомния за "спама".Така ли трябва да се отнасяме към съфорумците.Посочваш някого и готово- да го махат.Ами ако посочат тебе-бонано ;) ;D
 :hi:


« Последна редакция: Септември 22, 2009, 18:36:41 pm от marhs »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #21 -: Септември 22, 2009, 16:15:55 pm »
Всеки си има свой стил на изразяване.

А и къде е казано, че мненията във форума трябва винаги (даже сериозните) да са в съощителна, суха, лишена от емоции форма.Смятам, че сме хора, не трябва да се отказваме от емоциите, радостта и т.н.




Така е! Аз съм си директен, прям и остър в много моменти. Такъв съм си в живота, такъв съм си и във форумите. Имам истински приятели, а фалшивите си заминаха сами заради тези мои качества... Заради тях/качествата/ съм и в гореописаното положение сега. ;)
Няма да се мазня и да си мълча, когато не съм съгласен с някой, само защото е админ. или мод. Казвам си мнението и това е! :) Е, после естествено си ям попарата.... ;D Не ми пука!


Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #22 -: Септември 22, 2009, 16:23:33 pm »
Имам съмнение, че много хора ги е обзела апатия по отношение на интернет и компютрите като цяло. От едно известно време наблюдавам хората как се отнасят към личния си компютър и споделянето на информация в интернет. Усеща се едно отдръпване. Интернет залите са празни - не е като едно време, като инкубатори бяха. Вече много малко хора вършат нещо сериозно на компютрите си. Много хора буквално вегетират пред тях.

Може и само така да ми се струва. :-X

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #23 -: Септември 22, 2009, 19:05:25 pm »
Според мен, някои потребители са разочаровани от отношението на ръководещият екип, а други просто са неочаквано баннати като мен! :)
Лелее, 4 регистрации, банват те "неочаквано", но ти не се даваш! Момче, ти май това за спорт го вземаш ;D
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #24 -: Септември 22, 2009, 19:11:03 pm »
Гален, за да си откровен и честен в отношенията си не означава, че трябва непременно да се използват остри реплики. Да не говорим пък за каквито и да са лични обиди и квалификации(това не се отнася до теб, но има и такива, които си го позволяват) и това при положение, че във форума не се познаваме лично. Едно е да му го кажеш в очите, друго е да го напишеш, така мисля . Едно от нещата, които трябва да се правят във форумите е да изкажеш личното си мнение по даден въпрос, без при това да засягаш мнението на другите. Просто по-лесно се афектираме пишейки, отколкото разговаряйки очи в очи, затова казвам-со кротце, со благо!  ;)

marhs, напълно съм съгласен с това:
Цитат
А какви са критериите за сериозни писания във нашия форум.Логично е да е важно съдържанието,факти,аргументи, личен пример, а не формата и размера-донякъде. Всеки си има свой стил на изразяване.Има и много различни нива на познанието.
Смятам, че тук малоумни няма и всеки един е в състояние сам да определи кое е спам и кое не. И е естествено да се вкарват и емоции, стига да не са насочени срещу мненията на другите. В края на краищата всеки е по своя път със своите преживявания и опитности и едва ли е признак на добро съдържание едно мнение, в което заклеймяваш опитността на някого като много, ама много грешна.
Не претендирам да имам тотален поглед върху абсолютно всички написани мнения, виждам само това, което е останало след модерирането.  ;D Но ти пък си нямаш представа колко спам се трие, а за граматиката пък хич не искам и да зачеквам. Ти би ли написал името на Левски с малка буква, например, просто защото ... абе така си свикнал да пишеш-без главни букви?

Такива ми ти работи, момичета и момчета. Ще се оправят нещата, е така като си похортуваме, като си кажем каквото ни е в сърцата. И да не забравяме-нищо не е такова, каквото изглежда.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #25 -: Септември 22, 2009, 20:10:40 pm »
;D Но ти пък си нямаш представа колко спам се трие, а за граматиката пък хич не искам и да зачеквам. Ти би ли написал името на Левски с малка буква, например, просто защото ... абе така си свикнал да пишеш-без главни букви?

Знам за спама, то си е направо редакторска работа 100 %-колко часа на дневно не знам :)Толкова публикации на ден.
Няма ли начин да се сложи коригираща програма тук в офисчето на сайта-да подчертава правописните грешки, та да си ги коригират бързащите? ;)
Аз работя с док., изчезна ми "спелл грамара"-бавно е като си проверяваш за технически пропуски-погрешно натиснати съседни букви.Да си призная и тук се връщам по един или два пъти за корекция.Хубава опция-редактирането, за днешното забързано и изнервено време.
А за спама и личните нападки-не може ли да се предупреждава-един път с зелен текст, втори път с червен и третия Баннннн. ;) >:(
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 20:14:08 pm от marhs »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Форума губи идентичността си
« Отговор #26 -: Септември 22, 2009, 22:08:45 pm »
Няма ли начин да се сложи коригираща програма тук в офисчето на сайта-да подчертава правописните грешки, та да си ги коригират бързащите? ;)

Програма има и е споменавана нееднократно, нарича се "Bulgaria dictionary" и се явява приставка за Mozilla Firefox. Много по-удобно е обаче да кажеш - ми аз много бързах затова съм се объркал, а при подробен преглед се оказва, че една и съща грешно изписана дума се повтаря във всички теми.
Колцина са тези, дето си правят труда да натиснат бутона "Предварителен преглед", пък да прочетат написаното, да сложат тук-там нов ред, тук там запетайка, тук-там да подчертаят или удебелят някое име или текст, та да е по-приятно на другите, дето ще се зачетат в написаното?


И навярно bonano е прав, най-вече Аз съм виновен за това, че повечето потребители само търсят информация и се оплакват от нивото на форума, най-много някой да плесне цитат от жълт вестник, без дори и 1 ред коментар или информация да добави.
Да не говорим, че дневно има над 10 новопостъпили, дето и те искат нещо да научат, но малцина искат нещо да споделят.
Огледайте се, от 3554 члена на форума към този момент, едва ли има и 20 активни.
Ако не са администраторите и модераторите, просто форума да е заприличал на говорилня много, много отдавна, и то благодарение на 'специалисти' дето несправедливо са ги баннали и то няколко пъти.
Дето беше казал някой, "Най-много невинни има в затвора"  ;D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27