Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 125866 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Въпрос около прераждането
« -: Септември 04, 2009, 10:23:01 am »
Ще предположа че хората пишещи тук ,вярват в прераждането.
Във връзка с това, смятам всеки самоусъвършенстващ се човек се стреми към онова състояние което ще го доведе ако не до пълно до поне до частично съвършенство. И искам да попитам,съществува ли във вас мисълта ,че не искате повече да се прераждате,че искате да стигнете онова съвършенство ,което ще ви отвори вратите за нов свят,ново измерение и да спрете да се прераждате? Ако да защо?И не е ли част от съвършенството това да обичаме живота до степен в която да искаме да се връщаме отново тук,за да "си играем"

Неактивен Клеопатра

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #1 -: Септември 14, 2009, 17:26:13 pm »
 :bye2:Играта тук е свързана с усъвършенстването.На младите души се дават по-леки игри/животи/,докато свикнат.Колкото по-напреднала е душата,толкова по-труден живот избира,защото иска да напредва по-бързо.Отвъд душата също учи и напредва,но нещата стават тук в материалното измерение,отработват се.Душите,достигнали нивото,от което нямат нужда да се прераждат,идват в играта доброволно,с цел да подпомагат развитието на човечеството...Но тогава животът им е такъв,че не създават карма-те знаят кои са,от къде идват и с каква мисия.Не съдават семейство и не раждат деца,защото това е създаване на карма.Не всички души обаче достигат съвършенството...Аз лично имам желание и намерение да го достигна.Сигурно ще бъде страхотно преживяване. :bye2:

Неактивен Клеопатра

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #2 -: Септември 14, 2009, 17:37:58 pm »
 :morning2:Отплеснах се и не отговорих на въпросите ти.За мен пътят на усъвършенстване е голямо предизвикателство,вярвам,че ще се справя.Бих искала да достигна новото измерение,защото там има пълна хармония и светлина.Това ми липсва при всяко идване в играта.Бих искала да не ми се налага да го правя. :bye2:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #3 -: Септември 14, 2009, 21:08:33 pm »
Еми не е баш така.Прераждането, в смисъла, с който го натоварвате, може би да се отнася за последователно инкарниращите Висш Аз.

Едновременно инкарниращите Висш Аз нямат такова нещо като прераждане.Техните инкарнации съществуват едновременно във Времевия обем и поради тази причина няма "млади" и "стари" или "напреднали" души(инкарнации тоест).Има "по-важни"(групата инкарнации, свързани с работата на така наречената "финална" инкарнация)...но тук няма еволюция, защото всичко е едновременно.

А развитие има, но за Висшия Аз, а в рамките на отделна инкарнация това нещо трудно може да се нарече развитие.Инкарнациите, по време на същестувването си, не се развиват, а стават все повече такива, каквито са.Защото не влизат чисти в Играта.И това е целта.
Да кажем, че инкарнациите бележат нещо като "обратно развитие" и "връщане към началото си" в конкретния контекст.
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 21:10:17 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #4 -: Септември 15, 2009, 00:09:19 am »
Ще предположа че хората пишещи тук ,вярват в прераждането.
Във връзка с това, смятам всеки самоусъвършенстващ се човек се стреми към онова състояние което ще го доведе ако не до пълно до поне до частично съвършенство. И искам да попитам,съществува ли във вас мисълта ,че не искате повече да се прераждате,че искате да стигнете онова съвършенство ,което ще ви отвори вратите за нов свят,ново измерение и да спрете да се прераждате? Ако да защо?И не е ли част от съвършенството това да обичаме живота до степен в която да искаме да се връщаме отново тук,за да "си играем"
Човек винаги е въплътен в тяло. Само че в периодите между две физически прераждания на Земята, тялото на проявление на човека е много по-фино. Когато човек преодолее необходимостта да се преражда във физическо тяло на Земята, той пак ще си притежава тяло, само че на по-високо ниво. Всъщност това, което задържа човека в сегашното му състояние е характера на мислите и чувствата му. Докато те не се одухотворят, човек ще бъде привличан към грубо-материалната сфера на съществуване и няма как да престане да се преражда на този план. Тука не важат „омръзна ми“, „искам“, „не искам“. Всичко са закони. Един камък не може да лети във въздуха, а е обречен да падне на земята. Човекът докато е подобен на камъка ще се превъплъщава на Земята. Когато човек осъществи необходимата вътрешна промяна, ще бъде привлечен към по-висшите светове. Желанието в случая е важно, но то е необходимо да бъде осъществено.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #5 -: Септември 15, 2009, 00:20:32 am »
Аз мога да споделя неща от ученията на Буда. Мисля че няма по-голям експерт по прераждането от самият Буда и неговите еманации.
Твърди се, че преди 300 хил. години, не сме имали тела. Но от както имаме тяло, имаме и его, което ни вкарва в кръговрата на смърт и прераждане.
Едно е да искаш да спреш да се прераждаш, съвсем друго е да знаеш методите и да имаш волята, силата и щастието да го постигнеш.
Има съзнателно прераждащи се същества, които го правят за да бъдат в полза на съществата и такива(99.99%) които не знаят къде, как, защо, кога и в какво ще се преродят.
Мен не ми се струва особено смислено да се прераждаме защото живота бил хубав..., може на някой от нас да му е приятно докато не го застигнат старост,болест,смърт и загуба на близки хора - преходността на нещата.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 00:46:29 am от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #6 -: Септември 15, 2009, 00:30:55 am »
     Някой докосвал ли се е до миналите си съществувания реално. Усещали ли сте   ужаса на смъртта и раждането, а уютната топлина на майчината утроба?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #7 -: Септември 15, 2009, 00:42:57 am »
Абе не знам, ама май никой не се е докосвал до сериозна езотерика!

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #8 -: Септември 15, 2009, 00:44:21 am »
Мисля че всички сме се докосвали до ужаса.За щастие не ги помним тези моменти.Мисля че смърта не е толкова страшна, ако си подготвен за нея и имаш идея къде и в какво ще се преродиш.
Виж ако съм мюсюлманин който бие жена си заради Корана и вярванията си, ще знам със сигурност че ще се преродя като мюсюлманка в догматична арабска държава ::)
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #9 -: Септември 15, 2009, 03:28:40 am »
Въпросът на Митко по-скоро е е дали в медитация някой се е потапял в умствените си впечатления натрупани през преражданията. Аз не съм и нямам и намерение.

Като ги разправяте тези работи за последователни и едновременни инкарнации, имали ли сте контакт с такива или всичко това се базира само на теория.


Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #10 -: Септември 15, 2009, 03:41:02 am »
Малко е особен въпроса, защото ако човек успее да превключи за миг перспективата, просто вижда, че нещата са така, защото самото му съществуване е доказателство за "теорията".

Най-доброто, което за сега ми хрумна като описание, е чрез професията.
Аз съм охранител.Само че аз съм много повече от охранител и имам и цивилно поведение.Аз винаги съм аз, независимо дали съм в униформа или не.Когато съм в униформа, аз самият взимам решенията, но ги виждам през перспективата на моята професия(когато съм на работа).

Аз винаги съм си аз.Моята професия е инкарнацията.Аз винаги взимам решенията сам, и винаги съм много повече от своята професия(инкарнация), но взетите решения ги извършвам в ролята си на охранител(инкарнация).

Ако човек успее да превключи за миг погледа, просто вижда нещата с очите си...и това не може да се нарече "теория".Все едно конспирацията да се нарече "теория".Не можеш да наречеш "теория"(летящи идеи) нещо, което е.


А и, едва ли можеш да имаш връзка с някоя друга своя инкарнация, тъй като всяка инкарнация се намира в различна времева точка.И поради нещо, наречено във физиката времево референтна точка(онова, което ти дава усещането за Време), ако осъществиш контакт с друга инкарнация на себе си би се получил Времеви абсурд, или противоречие във възприемането на времевата референтна точка...което би довело вероятно до психично разстройство(заболяване) и други неприятни неща за съзнанието.
Естестевно, това се отнася най-вече за това да видиш себе си от миналото или бъдещият себе си да се срещне с теб сега.Тоест горното се отнася за една и съща инкарнация.
А моята ЛИЧНА теория е, че това би трябвало да се случи и между две инкарнации на един Аз, тъй като...така виждам нещата.А може и да не се случи, след като Аз имам много инкарнации едновременно...защото явно съм способен на това и може би нищо не пречи да се срещнат.Тук има компетентни хора, дано се изкажат, ако попаднат на това място във форума.


Но човек МОЖЕ да получи ЗНАНИЕ за своите СЕГАШНИ(не минали, защото са едновременни) инкарнации, позиционирани в различни точки от Времевата права(условно права).Това е, което наричам "минал" живот.

Имаше една книжка на пазара, "Как да ознаем миналите си животи" или нещо подобно, но така и не успях ад си я набавя.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 03:48:08 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Клеопатра

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #11 -: Септември 15, 2009, 12:15:53 pm »
Абе не знам, ама май никой не се е докосвал до сериозна езотерика!
Какво си чел или знаеш извън Матрицата?Дай сравнения.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #12 -: Септември 15, 2009, 12:53:43 pm »
Абе не знам, ама май никой не се е докосвал до сериозна езотерика!
Какво си чел или знаеш извън Матрицата?Дай сравнения.

Еми не е баш така.Прераждането, в смисъла, с който го натоварвате, може би да се отнася за последователно инкарниращите Висш Аз.

Едновременно инкарниращите Висш Аз нямат такова нещо като прераждане.Техните инкарнации съществуват едновременно във Времевия обем и поради тази причина няма "млади" и "стари" или "напреднали" души(инкарнации тоест).Има "по-важни"(групата инкарнации, свързани с работата на така наречената "финална" инкарнация)...но тук няма еволюция, защото всичко е едновременно.

А развитие има, но за Висшия Аз, а в рамките на отделна инкарнация това нещо трудно може да се нарече развитие.Инкарнациите, по време на същестувването си, не се развиват, а стават все повече такива, каквито са.Защото не влизат чисти в Играта.И това е целта.
Да кажем, че инкарнациите бележат нещо като "обратно развитие" и "връщане към началото си" в конкретния контекст.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #13 -: Септември 15, 2009, 14:34:24 pm »
А и, едва ли можеш да имаш връзка с някоя друга своя инкарнация, тъй като всяка инкарнация се намира в различна времева точка.И поради нещо, наречено във физиката времево референтна точка(онова, което ти дава усещането за Време), ако осъществиш контакт с друга инкарнация на себе си би се получил Времеви абсурд, или противоречие във възприемането на времевата референтна точка...което би довело вероятно до психично разстройство(заболяване) и други неприятни неща за съзнанието.

Времевия абсурд може да се получи само ако възприемаш чрез ума. Времето е функция на ума, ако го изключиш можеш да излезеш извън пространство-времето, като съзнание...
За това ми беше интересно дали тази теория си я проверил чрез личен опит.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 14:36:38 pm от xnet_user »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #14 -: Септември 15, 2009, 15:00:03 pm »
На мене ми е още по-интересно самото ти наивно очакване, че някой е проверил това чрез личен опит.


А предположението ти като теория не е точно така.Ти като Висш Аз работиш от позицията на центробежната точка - безвремието.Но самото ти инкарниране изисква определяне/основаване на времево-референтна точка, към която инкарнацията да се прикрепи - това е точката на съприкосновение на инкарнацията с реалността.
Да излезеш от Време означава да прекратиш инкарнацията си.

Така че това, което миклиш за "изключване на ума", предсатвлява приключване на инкарнационния ти път.

Тоест да - ти можеш отхвърлиш времево-референтната точка, и това ще означава край на инкарнацзионния ти път.Ако ли не(ако я запазиш) и осъществиш контакт с друга своя инкарнация, ще се получи парадокс между възприемането на двете референтни точки и ще стане голяма каша.


И си мисля, че тази каша може да се изразява в промяна на реалността, в следствие от срещата между две инкарнации на едно същество.това ще представлява достатъчно голям парадокс, за да бъде повлиян потока на времето и оттам реалността.Най-вероятно нещата ще се пренаредят така, че да се замаже парадокса или да се поправи, като се премахне дразнителя(причината за парадокса).Която може да е една от двете инкарнации.

Срещата на две инкарнации е просто Fatal Error в системата на реалността и не би трябвало да се случва.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 15:14:48 pm от Спорт-Здраве4 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27