Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 125872 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #30 -: Септември 17, 2009, 10:24:13 am »
Използвам думата "едновременно" за нещо, което битува извън тялото на Времето. Вероятно има Игри, които нямат Време, вероятно има Игри, които имат различно свое собствено Време(както тази игра), или пък които имат нещо съвсем различно от Време, но пак някаква матрица, изпълняваща някакви функции.
Да, но въпросът ми беше, как стоят нещата с времето извън игрите. Втори въпрос (който е по-скоро подсказка): може ли в игрите да съществува нещо, което не съществува извън игрите? Ако допуснем съществуването на различни варианти за време в различните игри, то извън играта времето трябва да съществува по начин, така че да обединява различните варианти от игрите. Ако допуснем, че в игрите събитията са винаги последователни, то трябва да приемам същото и извън игрите. Ако допуснем, че в игрите всичко се случва едновременно, то трябва да приемем, че всичко се случва едновременно и извън игрите.
Всъщност, аз мога да допусна теоретичната възможност за съществуването на различни варианти за времето, но не познавам нищо, което да ги подкрепи и не ми е известно някой, в който имам доверие да познава. Нито смятам тези варианти за някаква необходимост без който битието (в или извън играта) не би могло да съществува. Не мога да си изграждам светогледа на базата на нещо, което може да съществува, но не познавам, не само пряко, но дори и косвено и по този начин няма как да си изградя каквато и да е представа за него. Това би било сляпа вяра лишена от здравата и разумна основа на знанието.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 10:25:33 am от Iris »

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #31 -: Септември 17, 2009, 11:49:33 am »
Явно кармата яко битува тука.Понякога много съжалявам, че хората, които са наясно с простотията на кармата, не пишат.Но какво пък, всеки сам да си търси знанието.

Значи, при положение, че форума съществува от 4, 5 години, има толкова много теми, коментирали точно тези въпроси. Прераждане, карма, ребъртинг и т.н. За това се е говорило, говорило, много пъти, изказвани са какви ли не мнения и позициии, само че никой от новодошлите няма желание да търси информация. Всеки иска да си задава неговите си въпроси, да чака отговорите и после да се учудва колко много се е развила темата.....
За мен е много странно как може просто да влезеш в подобен форум и като 1,2, или 3-ти пост да изпраскаш въпрос и дори да не си направиш труда да потърсиш с търсачката или да прехвърлиш темите, които те интересуват и да видиш, че такава тема вече съществува.
Сега трябва ли хората да се повтарят постоянно и да пишат едно и също при положение, че вече са изказали мнение по една тема? И има теми отворени 2005 година.....
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #32 -: Септември 17, 2009, 16:41:33 pm »
Спорт-Здраве4, не мога да ти схвана слово-блудството?! Би ли писал на човешки прост език, тогава повече хора може да вденем нишката  на изтънчената ти и гениална мисъл. ??? ::)

Всъщност не съм сигурен дали това е причината, но ако не си запознат с концепцията на книгите Матрицата 3 и Матрицата 5 ще ти бъде доста трудно да разбереш върху какво точно той се опитва да разсъждава  ;) Тука има доста коментари относно Матрицата 5 http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,7273.0.html
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 16:42:33 pm от Alien »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #33 -: Септември 17, 2009, 20:10:26 pm »

Цитат
Значи, при положение, че форума съществува от 4, 5 години, има толкова много теми, коментирали точно тези въпроси. Прераждане, карма, ребъртинг и т.н. За това се е говорило, говорило, много пъти, изказвани са какви ли не мнения и позициии, само че никой от новодошлите няма желание да търси информация. Всеки иска да си задава неговите си въпроси, да чака отговорите и после да се учудва колко много се е развила темата.....
За мен е много странно как може просто да влезеш в подобен форум и като 1,2, или 3-ти пост да изпраскаш въпрос и дори да не си направиш труда да потърсиш с търсачката или да прехвърлиш темите, които те интересуват и да видиш, че такава тема вече съществува.
Сега трябва ли хората да се повтарят постоянно и да пишат едно и също при положение, че вече са изказали мнение по една тема? И има теми отворени 2005 година.....
Може и да си прав/а но едва ли ще намеря отговор на въпроса който зададох(И искам да попитам,съществува ли във вас мисълта ,че не искате повече да се прераждате,че искате да стигнете онова съвършенство ,което ще ви отвори вратите за нов свят,ново измерение и да спрете да се прераждате?) в предните ви теми, а и дали хората си стоят статично и с години не си менят мненията.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #34 -: Септември 17, 2009, 20:33:33 pm »
А какво ще кажете за край не само на играта, ами на всичко? Тотален край без продължение.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #35 -: Септември 17, 2009, 21:04:09 pm »
Явно кармата яко битува тука.Понякога много съжалявам, че хората, които са наясно с простотията на кармата, не пишат.Но какво пък, всеки сам да си търси знанието.

Значи, при положение, че форума съществува от 4, 5 години, има толкова много теми, коментирали точно тези въпроси. Прераждане, карма, ребъртинг и т.н. За това се е говорило, говорило, много пъти, изказвани са какви ли не мнения и позициии, само че никой от новодошлите няма желание да търси информация. Всеки иска да си задава неговите си въпроси, да чака отговорите и после да се учудва колко много се е развила темата.....
За мен е много странно как може просто да влезеш в подобен форум и като 1,2, или 3-ти пост да изпраскаш въпрос и дори да не си направиш труда да потърсиш с търсачката или да прехвърлиш темите, които те интересуват и да видиш, че такава тема вече съществува.
Сега трябва ли хората да се повтарят постоянно и да пишат едно и също при положение, че вече са изказали мнение по една тема? И има теми отворени 2005 година.....


Не само.Не заня дали е...целесъобразно да разсъждавам така, но аз имам желанието да се отнасям към форума като към едно развиващо се общество.В отношението ми е залегнала идеята, че всеки от нас тук има концепции, които еволюират, всеки се променя, всеки чете нещо ново, надграждайки над старото...
Не се заблуждавам, че сме постоянна бройка и постонеянен състав.Но в цялостта си, като една неорганизирана организация, ние все пак би трябвало да надгражадме представите си, теориите си, схаващанията си и информацията си.

Не че сме задължени, но това би трябавло да е естествената природа на нещата, когато много хора участват в дадено информационно общество от много време.

Само че се получава някакъв феномен - дъвчат се стари неща, които отдавна са всеобщо изкоментирани и надградени или разяснени.Задават се въпроси, които отдаван са обсъждани и по тях е постигнат значителен напредък, ако не се е отговорило изцяло.
И въпреки това все се появяват теми, почващи дискусии от нулата, и започват да се повтарят неща, отдавна загърбени като публикувана и обсъдена информация.
И най-интересното е, че страшно голям брой хора сякаш не обръщат абсолютно никакво внимание на идеите, които търяп тразвитие и на информацията, която търпи надграждане, не се замислят върху себе си и сякаш участват във форума заради самоцелното участване, а не за да надграждат себе си!

С други думи - пичове, амортизацията според мен е чудовищна, спрямо поставената цел.



Iris...
Отговорих ти как стоят нещата с времето извън игрите.

Да, Игрите затова се създават.За да съществуват неща в тях, които извън тях ги няма.Като Време(чудесен пример).

Ако допуснем съществуването на различни варианти за време в различните игри, то извън играта времето трябва да съществува по начин, така че да обединява различните варианти от игрите.
Не, това въобще не е логично.

Ако допуснем, че в игрите събитията са винаги последователни, то трябва да приемам същото и извън игрите.
Не, това въобще не е логично.

Всъщност, аз мога да допусна теоретичната възможност за съществуването на различни варианти за времето,
Не, не успяваш в това.

но не познавам нищо, което да ги подкрепи и не ми е известно някой, в който имам доверие да познава.
Рационализираш неразбирането си.Моля те, недей.Неразбирането е нещо естествено, рационализацията пречи на дебата.

Това би било сляпа вяра лишена от здравата и разумна основа на знанието.
Всичко, което ти самият говориш, е такова, и тук рационализацията ти става нагла.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #36 -: Септември 18, 2009, 00:23:24 am »
Не мога да си изграждам светогледа на базата на нещо, което може да съществува, но не познавам, не само пряко, но дори и косвено и по този начин няма как да си изградя каквато и да е представа за него. Това би било сляпа вяра лишена от здравата и разумна основа на знанието.
   Ирис, точен си!!! Ще се въртите в кръг и ще предъвквате вече казаното по простата причина, че обсъждате чужд опит и знание. Теорията е чужд опит, спорте!! Всяка практика може да се облече в подходяща теория, но не всяка теория може да се превърне в практика.
Голем праз, че някой са го върнали с регресия - това не означава, че не може да възприеме нещата погрешно.

   Голям праз, че този някой медитира отпреди 38г., когато ти още не си бил роден.
   Голям праз, че този някой познава духовните си водачи по име и може да контактува с тях винаги, когато има нужда.
   Голям праз, че този някой има огромен практически опит в овладяване на медитивните техники и чрез тях волево да променя сърдечния си ритъм.
   Намирам за недостойно да обсъждам теоретични постановки, които не съм проверил емпирично, а така проверената теория се превръща в личен опит. Не смятате ли теоретизирането " лишено от здравата и разумна основа" на практическото знание за опасно? Ще поемете ли персонална отговорност, ако насочите някого в грешна насока? 
   
                           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #37 -: Септември 18, 2009, 05:43:52 am »
Еми информационната наситеност на този поуст е следствие от големия ти праз.Престани да говориш празни приказки винаги, когато те мързи да разбереш за какво става дума.
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 07:37:14 am от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #38 -: Септември 18, 2009, 09:45:50 am »
Да, Игрите затова се създават.За да съществуват неща в тях, които извън тях ги няма.Като Време(чудесен пример).
Това на каква база го твърдиш? Играта нещо сътворено ли е или случайно възникнало? Защото, в първия случай не виждам как в нещо създадено може да съществува нещо, което е непознато за създателя му. Ти можеш ли да нарисуваш нещо непознато, което никога не си виждал и за което нямаш никаква идея? Разбирам те, че не взимаш насериозно закона за съответствията (подобието), но на мен поне не ми е известно за наблюдавани случаи в които този закон да не действа. Да вярваш в нещо, което никога не е наблюдавано е сляпа вяра (допускането му като възможност е съвсем друго нещо).

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #39 -: Септември 18, 2009, 12:20:56 pm »
Да ви кажа тук цари някакъв абсурд и тотална агресия. Няма да чета половин година теми които вие сте писали в продължение на 5 години и да не участвам активно само и само за да ви угодя? Всъщност аз съм отделна личност и когато вие преди 5 г сте си говорили за тези неща аз даже не съм им знаела наменованията.Всеки човек следва някакво развитие,това че аз съм започнала моето по късно,далеч не означава че не съм достойна да пусна тема която ме интересува.А вие които видиш ли сте по напреднали, би трябвало да разберете импулса ми. Ако това е чак толкова в ущърб на форума нека модератора да се заеме.Но когато последния път той го направи и ме прати на тема от преди 2 години и когато аз реших да продължа дискусията,бях запитана сигурна ли съм че искам да продължа тема която не е дискутирана от 2 години.Ами не неискам да пиша в тема която не е дискутирана 2 години.
Когато пък някой започне да ми казва че съм се амотизирала,а видиш ли той колко се развивал,почвам да се чудя къде съм попаднала.
Когато не вярвате в прераждането,моля ви не пишете за това в което не вярвате и не си пробутвайте теориите. На мен ако са ми интересни щях да пиша в друга тема примерно.Когато нещо не ми е интересно ,просто не пиша там и не знаимавам всички че не вярвам в това.
А вие дето сте си изписали писалото 5 години наред, моля ви не си го доизписвайте за да ме поучавате какво и как да го правя.
И защо не се замислите за прости неща като толерантност и свободата на другия?
Имам чувството ,че говоря с деца. :yes:
Митко, и да казваш какво си постигнал ,едва ли човек който не може да погледне отвъд носа си ще те разбере,затова че моя съвет е да си запазиш достойнството (нещо което тук явно е демоде).
Спорт здраве,опитах се да те разбера, да не те обидя, но занапред те моля да не се включваш в темите които аз пускам.Тъй като аз влизам тук за да науча нещо и да се отпусна,а ти си агресивен и напрегнат и превръщаш темите ми в арена.Аз не целя да споря, а да дискотирам, дума в която според мен ти влагаш друг смисъл. Дали ще се съобразиш с молбата ми ,зависи само от морала и достойнството ти.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #40 -: Септември 18, 2009, 16:57:47 pm »
eses не се сърди.
Разбира се, че предназначението на всеки форум е общуването. В този съм от две години и по мои наблюдения повдигането на стара тема в повечето случай не се увенчава с успех.

На същността на въпроса ти дали на някой не му е омръзнало и дали не желае да напусне играта ще отговоря -не.
Без значение техническите подробности (едновременни или последователни инкарнации)смятам, че самата игра е интересна. Упорити вярвам, че голяма част от хората дори не се възползват от нейната гъвкавост.
Като моя цел е не самият финал, а изучаването на възможно най -голям набор от инструменти за подпомагане на изживяването.


Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #41 -: Септември 18, 2009, 17:22:37 pm »
ThreeFaces успеха е относителна работа.Ето например за 3 страници в тази тема,ти и още някой в началото отговори на въпроса ми,останалите казаха каквото им е на душа да казват.Но аз съм доволна.Защото това което ти казваш вече в няколко мой теми е полезно за мен.
Цитат
Като моя цел е не самият финал, а изучаването на възможно най -голям набор от инструменти за подпомагане на изживяването.
Аз също правя това,използвам доста инструменти за подпомагане на изживяването си, но все пак крайната цел,да постигна онова ниво което да ме пренесе в друго измерение си ми остава като че ли по ярка.Не съм си изяснила ,все още дали го искам за да не се прераждам повече,в смисъл че не ми харесва тук или защото искам да се кача с едно стъпало по нагоре,но като цяло май няма и особенно значение.
И в духа на инструментариума с който работим,бих те попитала,дали можеш да ми кажеш имаш ли инструмент който да ти помага с осъзнатостта.Аз си измислих един,който обаче не ми върши кой знае колко работа. Пуснах си алармата на телефона да ми звъни всеки ден,на всеки кръгъл час,за да ме подсеща че живея сега.Но се случва така ,че започвам да го изключвам автоматично с подобна мисъл в главата " да да знам"

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #42 -: Септември 18, 2009, 20:27:01 pm »
Дали ще се съобразиш с молбата ми ,зависи само от морала и достойнството ти.

Припознала си се, ако разтичаш на морал и достойнство от мен.


Iris, примерът е пред очите ти.Нарисувай нещо, като толкова държиш.Нарисувай нещо, което познаваш.После покажи това нещо на някой друг, и ще видиш, че ще се окаже, че въобще не познаваш нещото, което си нарисувал.
/прочети малкият принц/

Опитай друго.Нарисувай нещо, измислено от теб.Отиди при някой друг и го питай какво си нарисувал.Ще видиш, че ще се окаже, че въобще си си нямал и представа какво си нарисувал.

И престани да говориш глупости.Казах ти - ако имаш смелостта да си любопитен - сам си потърси потвържденията.Ако си интелектуално страхлив - стой си във форума.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #43 -: Септември 18, 2009, 20:31:53 pm »
И в духа на инструментариума с който работим,бих те попитала,дали можеш да ми кажеш имаш ли инструмент който да ти помага с осъзнатостта.Аз си измислих един,който обаче не ми върши кой знае колко работа. Пуснах си алармата на телефона да ми звъни всеки ден,на всеки кръгъл час,за да ме подсеща че живея сега.Но се случва така ,че започвам да го изключвам автоматично с подобна мисъл в главата " да да знам"

Има начин, но е много, много, много, много труден.За това претендира да е единственият сигурен начин за безвъзвратно, качествено и мащабно разширение на съзнанието.

Сигурна ли си, че искаш да го чуеш? Няма никакъв смисъл да го чуваш, ако няма да го пробваш, защото ако се откажеш да го изпробваш, а си го чула, мнението ти за себе си ще рухне за много дълго време.

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #44 -: Септември 19, 2009, 05:52:28 am »
Съгласна съм, трудно е, защото за да се прояви всяко нещо се изисква воля.

Въпрос на лични усилия, няма инструменти отвън. Човек се ражда като добре оборудвана каравана, всички екстри са вътре.

Изначално, волята е правилната мотивация, антипод на нуждата. Нуждата ни натоварва с очаквания, желания, мечти, съответно и страховете, че няма да ги осъществим.

Волята е средството, чрез което можем да се дистанцираме от емоциите, да пренебрегнем миналото и да не мислим за бъдещето -така ще изчезнат страховете и ще се озовем в настоящето.
От тази изходна точка, пак чрез волята можем да предизвикваме всичко селектирано и в голяма концентрация, мисъл, емоция, желание...и съответно да наблюдаваме проявленията.
Тогава могат да се осъзнаят думите "да бъде волята Му" -като "Му" отново не е нещо извън нас.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27