Автор Тема: Хуан Хосе Бенитес - Завещанието на Свети Йоан 1 и 2  (Прочетена 23053 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Ще използвам твоят термин "вселенско име" - не може вселенското име на Исус да е Христос,
Добре казано, И нека не забравяме че Христос означава помазан,и така са се обръщали и към жреците,а понякога и към владетелите.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Mirotvorec, както си я подкарал, що не я преведеш цялата :P Тя не е много голяма бре :D
Айде - недей да те мързи :P :P :P
То това си беше преведено.  :P :P :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Хаха - лелеей :P :-[ :-X :-* :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Айде, бе Миротворец, подкарвай я. Е няма да спиш няколко месеца, ама ти вече имаш тренинг и няма да представлява проблем, нали?  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Глей как се щуросвате, ми то си има професионалисти бре!  ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Съгласно източника на Бенитес – Книгата на Урантия, Михаилите са низходяща категория личности, още се наричат Синове-Създатели. Те създават локалните вселени. Пак според този източник няма нищо общо между категорията Михаили и архангел Михаил – съвсем различни понятия са. Христос-Михаил е Син-Създател, архангел Михаил е съответна категория ангел. Така че Михаил, освен лично име, се явява и име на категория духовни личности. Нашето съзнание е плод на Христос–Михаил, в някои източници се споменава за христово съзнание. Нашият път, условно да го наречем нагоре, неминуемо минава през същността на Сина-Създател, Божият Син. Той не е единствения, има много други представители на тази категория, както има и много локални вселени, сътворени от всеки от тях поотделно. Луцифер е бил ръководител на локална система – това е много по-нисък ред административна единица за мащабите на локалната вселена на Христос-Михаил, но въпреки това е успял да осуети Божиите Планове за много еволюционни светове, нашия включително. Да живееш в свят, в който е бил въплътен твоят Създател, е много голяма привилегия и всички ние сме удостоени с нея. Сред другите светове в близост до нас нашият свят, с космическото име Урантия, е известен също и като "светът на кръста", поради разпятието на Сина-Създател в свят от собственото му творение.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Говорим за това тук ;)
Сигурен съм, че ще има още нещо да се добави :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Ето как се нареждат по нивата някои от действащите лица:

THE URANTIA BOOK
PART I - THE CENTRAL AND SUPERUNIVERSES
PAPER 30 - PERSONALITIES OF THE GRAND UNIVERSE
1. THE PARADISE CLASSIFICATION OF LIVING BEINGS
....
II. DUAL-ORIGIN BEINGS. Those of origin in any two of the Paradise Deities or otherwise created by any two beings of direct or indirect descent from the Paradise Deities.

A. The Descending Orders.

1. Creator Sons. - Христос Михаил
2. Magisterial Sons.
3. Bright and Morning Stars.
4. Father Melchizedeks.
5. The Melchizedeks.
6. The Vorondadeks.
7. The Lanonandeks. - Луцифер
8. Brilliant Evening Stars.
9. The Archangels. - Архангел Михаил
...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Книгите вече са качени на Спиралата.

Можете да си ги сваляте оттук ;)

Oberon

  • Гост
Гил, той и Зелазни не би го описал толкоз фантастично :))))
Оф...

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Книгите вече са качени на Спиралата.

Можете да си ги сваляте оттук ;)

Макар и с резерви спрямо Бенитес, новината ме зарадва. Благодаря ти приятелю!  :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Xpuctoc Muxaul, как върви работата по Урантия? Скоро ще я четем ли на български?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  Тези книги ми дадоха много. След прочитането им започнах да си търся самата книга "Урантия" и след около 2 години търсене я държах в ръцете си. На руски ми е, сега я чета, разбира се бавно и успоредно с други книги. Имам навика от малка да чета по няколко книги, от една си почивам с друга книга и така с повече сюжети ми е по-интересно. Въпросът ми е - някой чел ли е "Урантия" подробно, тъй като тя е доста трудна книга, и има информация, която не се дава от други източници, бих имала желание да обсъдя някои неща от нея с хора, които я четат или са я чели. В момента съм стигнала до 3-та част, документ 71 - "Становление государства". Може да ми пишете на посочения имейл, той ми е за форума. Благодаря.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27