Автор Тема: Хуан Хосе Бенитес - Завещанието на Свети Йоан 1 и 2  (Прочетена 23063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Муахахах, синичко надпсиче, това ми хареса ;)
Споко ми са скасва може да се случи на всеки ( да бе ) хехех
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

преминаващ

  • Гост
Муахахах, синичко надпсиче, това ми хареса ;)
Споко ми са скасва може да се случи на всеки ( да бе ) хехех
Хахахаха...  :D
Само дето все на мен ми се случват... почвам да си мисля, че съм магнит за гафове :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Но тук има нещо друго стряскащо:
Вечния Син, Михаил, превъплътен в Исус, се издигнал в духовното си съвършенство, докато открил, че Неговата Душа и Дух, Неговото мислене, са посетени свише и в тях се е настанила Божията искрица.

Съществото, въплътило се в тялото на Исус от Назарет се нарича Христос, а не Михаил! Според мен, тук имаме подмяна на Христос с Михаил, и нещо повече - тяхно отъждествяване, което е абсолютно погрешно! Михаил е Архангел и е Дух на Огъня. Михаил започна да управлява от ноември 1879 г. и ще е така до 2300 г.

Не става дума за арх.Михаил, а за вселенското име на Христос, което е пак Михаил. Аз поне така го разбирам, освен това го знам и от едни ченнели от Сириус-за тях Христос е Михаил.
« Последна редакция: Март 12, 2006, 22:23:48 pm от Horus »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/

Само дето все на мен ми се случват... почвам да си мисля, че съм магнит за гафове :P
Не се шашкай, поне двама сме  :D  и аз имам гафове тук.
Не мисли като човек!-Крион

преминаващ

  • Гост
Това трябваше да ме успокои ли?  :P
Пак добре, че твоите са само тук. Аз откъдето мина, ги сея. :D
Ама се свиква.  ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
не се тревожи и аз съм като теб. Доктора каза, че има надежда :)
Миротворец, мисля, че имаш известно право.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
За кое имам право? Казвай бързо!   >:(
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Не става дума за арх.Михаил, а за вселенското име на Христос, което е пак Михаил.

Ще използвам твоят термин "вселенско име" - не може вселенското име на Исус да е Христос, а над него да има ново вселенско име, което да е Михаил - а над него кое  :) Това са смехории. Всичко си е казано ясно - съществата са различни - Христос и Михаил! Нищо, че действат заедно...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ха-ха-аха-хах-ахъ - Дъвиан :P
Не можем да знаем как му е космическото име, нали ;)

Дъвиан

  • Гост
Условно приех, че му е такова - Христос! Естествено, че най-истинското му не го знаем - знаеш го!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
asdfghjkl пратих ти книгите. Ти си единствения, който прояви интерес - благодаря ти! Знам че няма да седнеш да ги четеш, ама все пак :D Уважение към труда ни малко :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Така е Хорус, едно е , че няма време, друго и че трябва да ги вадиш, но е хубаво да знам, че са ми под ръка. Наистина благодаря за труда който полагаш.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Благодаря asdfghjkl :-*

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/


Ще използвам твоят термин "вселенско име" - не може вселенското име на Исус да е Христос, а над него да има ново вселенско име, което да е Михаил - а над него кое  :) Това са смехории. Всичко си е казано ясно - съществата са различни - Христос и Михаил! Нищо, че действат заедно...

Ето какво пише в Урантия:

Локалната вселена е личното творение на Сина-Създател от Райската категория Михаили. Тя съдържа сто съзвездия, всяко обхващащо сто системи от обитавани светове. Всяка система евентуално ще съдържа приблизително хиляда обитавани сфери. Нашият свят — Урантия — принадлежи на локалната вселена, чиито господар е Михаил, Синът Божи и Син Човешки, познат в този свят като Исус от Назарет.

 Тук също се разискват и понятието за Троицата, еволюцията на религията, вселения в човека Божи дух (Настройчика на Мисълта), оцеляването на личността, посвещенията на Христос-Михаил. "Урантия е светиня за цял Небадон, най-възвишения измежду всичките десет милиона обитавани светове, смъртния дом на Христос-Михаил... И вашия архив свидетелства за истината, когато казва, че същия този Исус е обещал да се завърне някога в света на своето завършващо посвещение — в "Света на Кръста"." [1319:6]
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Mirotvorec, както си я подкарал, що не я преведеш цялата :P Тя не е много голяма бре :D
Айде - недей да те мързи :P :P :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27