Автор Тема: Истината  (Прочетена 41755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Истината
« Отговор #120 -: Април 19, 2011, 13:49:28 pm »
Ето линк на английски с подбрани цитати от известни личности и писатели отностно The Truth.

http://www.quotationspage.com/search.php3?homesearch=truth&startsearch=Search
Soli Deo Gloria!

Неактивен denis_74m

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Истината
« Отговор #121 -: Април 19, 2011, 15:42:15 pm »
Пътища– безброй. Този форум го доказва. Когато двама души вървят по един и същ път, тогава те няма за какво да спорят– те просто споделят опита си.
Край– интересно на кое.
УВАЖЕНИЕ ВСЕКИМУ, ДОВЕРИЕ НИКОМУ!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Истината
« Отговор #122 -: Април 19, 2011, 21:34:42 pm »
                                  Quit est veritas ?
1,1,2,3,5,8,13,21,33,54,87,141,228,369,597,966,1563,2529,4092,6621,10713,17334,28047,45381...........
          8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 
 Пизнахте ли я?
     
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Истината
« Отговор #123 -: Април 20, 2011, 00:03:41 am »
Краят е истината.Двама, ако извървят различни пътища, а се озовът на един и същи край  ;)?


Нещо не разбрах каква е фръзката на въпроса "Quit est veritas ?" с Фибоначи?

"Истината не трябва да се разказва така, че да я разберат; в нея трябва да повярват."

   Уилям Блейк
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Истината
« Отговор #124 -: Април 20, 2011, 15:25:08 pm »
Интересното е защо не кажете нещо от себе си а цитирате разни "умни глави"!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Истината
« Отговор #125 -: Април 20, 2011, 17:01:43 pm »
Ако почетеш малко повече от темата ще разбереш. :)

"Истината е сладка, а не горчива – тя освобождава човека от ограниченията и заблужденията."
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Истината
« Отговор #126 -: Април 20, 2011, 19:58:15 pm »
Чел съм я цялата, само Давид е написала в един от постовете истината.

П.С.Много малко хора са готови да чуят а повечето като им я кажеш те намразват за цял живот!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Истината
« Отговор #127 -: Април 20, 2011, 20:04:32 pm »
 Разбира се.Какво е истината питаш и аз ти давам  :)Фабиночи .от Цветята ,през пръстите на краката,стъпалата спрямо колената и бедрата ,на дърветата листата и слънчогледа ,Слънчо гледа ,та до галактиките навъртяни в същата прогресия и още кой знае какво.Питаш ме защо,или просто искаш сентенция за истината без да знаеш какво е тя?
  По същият начин можеш да попиташ какво е Любовта(прочетох цялата тема),или Свободата?
  Quit est veritas? е цитат от Махалото на Фуко на Умберто Еко и в една така дебела книга той оспява да даде отговор с всевъзможни примери на въпроса,а именно - наслаждавай се на живота докато го имаш и никога ама НИКОГА не си задавй въпроса ЗАЩО.
  П.П.Освен може би в тази ситуация когато трябва да попиташ ЗАЩО СЕ ПИТАМ ,КАКВО Е ИСТИНАТА.  :empathy:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Истината
« Отговор #128 -: Април 20, 2011, 21:18:47 pm »
 ;D Интересно.А, на мен просто ми се играеше,жалко.

"Най-хубавото нещо, с което може да се занимава човек, това е Истината."
А, това винаги става чрез въпроси като този, който никога не трябва да задаваме  ;)
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Истината
« Отговор #129 -: Април 20, 2011, 22:40:54 pm »
Quid est veritas? (каква и истината) е въпрос, който Пилат задава на Христос. В този смисъл въпросът може да се разглежда в малко по-различен смисъл, не само с философски, но и с религиозен оттенък.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Истината
« Отговор #130 -: Април 22, 2011, 11:04:41 am »
Цената на отговора е висока и ако някой е готов да я плати за да разбере ,вероятно ще се наложи да заплати с живота си,но по смислен живот от този здраве му кажи.Малко е като Дон Кихот,свободата Санчо,Свободата...е на върха на копието.
 
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Истината
« Отговор #131 -: Април 22, 2011, 23:58:36 pm »
Цената на отговора е висока и ако някой е готов да я плати за да разбере ,вероятно ще се наложи да заплати с живота си,но по смислен живот от този здраве му кажи.Малко е като Дон Кихот,свободата Санчо,Свободата...е на върха на копието.
 
:flag_of_truce:Значи ли това да спра да я търся? ;)
Цитат
Quid est veritas? (каква и истината) е въпрос, който Пилат задава на Христос.
И какво му отговорил Христос,Iris ?
Според мен има една абсолютна истина и тя е Бог. Обаче, ако е вярно, че думата Бог и добро  в повече от двайсет езика е едно и също, излиза за сега, че професор Кайков е прав като казва, че има една истина и тя е любов и добро. Обаче сега се замислям, че това са две истини :-X Може би затова съм търсеща :-X
Извинявай те, че не изтърпях да прочета всичките 9 страници, преди да изразя мнение.
   

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Истината
« Отговор #132 -: Април 23, 2011, 00:32:29 am »
И какво му отговорил Христос,Iris ?
Нищо. Ето текста от ев. на Йоан, 18 гл.:

36 Исус отговори: Моето царство не е от този свят; ако беше царството Ми от този свят, служителите Ми щяха да се борят да не бъда предаден на юдеите. А сега царството Ми не е оттук.    
37 Затова Пилат Му каза: Тогава, Ти цар ли си? Исус отговори: Ти право казваш, защото Аз съм цар. Аз за това се родих, и за това дойдох на света, да свидетелствувам за истината. Всеки, който е от истината, слуша Моя глас.    
38 Пилат Му каза: Що е истина? И като рече това, пак излезе при юдеите и каза им: Аз не намирам никаква вина в него.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Истината
« Отговор #133 -: Април 23, 2011, 09:22:11 am »
 :yes:Много ти благодаря, Iris ! За мен това не е нищо. Най-малкото ми говори за наличието на друг свят.
« Последна редакция: Април 23, 2011, 10:44:27 am от Mirotvorec »

Неактивен Maq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Истината
« Отговор #134 -: Април 24, 2011, 12:03:57 pm »
Истината е доказан факт за мен.
Търсенето и понякога е трудно и болезнено,а друг път ни удря по главата без да я търсим.
Истината е укрепваща.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27