Автор Тема: Физиката на Бога  (Прочетена 62316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #120 -: Април 18, 2010, 10:02:54 am »
Ама защо ти е да излизаш? И защо да е "затвор"? Искаш да ставаш Богиня?
Внимавай какво си пожелаваш....

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #121 -: Април 18, 2010, 10:10:00 am »
Не искам ДА СТАВАМ богиня. Аз СЪМ БОГИНЯ. И винаги съм БИЛА Богиня.
Искам само да се върна....Тук моля Астронемер да види отговора на единия си въпрос  :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #122 -: Април 18, 2010, 10:22:04 am »
Алибаба,като те гледам кви ги пишеш..Ами хората не са ли Бог?Хубаво..ние създаваме доброто и лошото..Само,че така погледнато,ние сме нещо отделно от Бог,а това е абсурдно..Бог,е и убиецът който отнема човешки живот,и самият отнет живот..

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #123 -: Април 18, 2010, 10:27:06 am »
Ха-ха-хаааааааа  ;D ;D

Това ли било! Значи си богиня-ъм-хъм....а автографи даваш ли?

всъщност не е смешно. Знаеш ли.

Защото е наистина парадоксално колко се гърчим и мяткаме преди да разберем толкова очевидности за живота си. Някои дори не ги и разбират. Явно не става само с усилия и желание...и прекалено въображение, нужен ни е тоя Разум, бе м*** му! Ама като си мислим, че израходваме прекалено калории в мислене, кво да прайм....

Все така се случва, НО поредната лоша новина.

Не си Богиня! Вярвай ми.
хъм- дори не е нужно да го доказвам...обичам ...аксиомите.  :yes:
« Последна редакция: Април 18, 2010, 10:28:36 am от persefona »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Физиката на Бога
« Отговор #124 -: Април 18, 2010, 10:27:23 am »
Аз СЪМ БОГИНЯ. И винаги съм БИЛА Богиня.




no comment

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Физиката на Бога
« Отговор #125 -: Април 18, 2010, 10:34:32 am »
Щом Бог , е съзнание владеещо мисъл форма , какво е сатана ?Кой го е пръкнал , ако е Бог , щом може да създава и добро и лошо (сиреч дуалност) , тогава за какво говорим . И още един въпрос към знаещите , сатана се меси в живота на хората (поне така пише) а Бога си "чопли носа" и гледа сеир (или е безсилен), защо ?

П.С. Какво излиза , създал си Някой играчка , омръзнала му, дал и свободно (свободна воля , демек)и я оставил на самотек .

Много ясно в Библията е посочено, че Сатана е паднал ангел. Това, което не е посочено в Библията е, че ангелите, преди да станат ангели, са били хора. Тук става въпрос за период отдалечен на десетки, може би стотици милиони години назад във времето. Хората един ден също ще станат ангели, а наличието още отсега на свободна воля е гаранция, че могат да използват способностите си, (които до тогава ще нараснат неимоверно,) както единствено в своя полза, така и в полза на всички живи същества. Мисля, че е важно да се отбележи, че способностите, които има Сатана са придобити преди падението му. След това той не е добавил нищо към своите способности, а те даже са ограничени (защото без връзка с духовното начало голяма част от тях е невъзможно да бъдат използвани). На въпроса: каква е причината за падението на Сатана?, е трудно да се отговори. Доколкото схващам нещата, той е трябвало да ръководи (или да участва в някаква степен в ръководството на) еволюцията на планетата ни, но при това се е обвързал в прекалено голяма степен и е допуснал да стане зависим от земния астрал. В резултат на това в един момент силата на привличане от страна на астралните желания е надделяла над привличането от страна на неговия дух и е последвало падението му.

Колкото до безсилието на Бог... Аз предпочитам вместо за Бог да говорим за Йерархия на Светлината. Ами безсилието е съвсем привидно. Еволюцията на Земята се осъществява и скоростта и зависи единствено от човечеството и неговата свободна воля. Светлите сили могат да подпомагат тази еволюция, но не и да нарушат човешката свободна воля. Тъмните сили се опитват да насочат хората към задоволяване на своите себични желания и страсти, защото те имат нужда от астралния план и енергиите му за своето съществуване. Ако хората се освободят от егоистичните си желания и зависимостта си от астралния план, то последния ще се пречисти до степен, че тъмните няма да намерят в него никакви условия за съществуването си. Разбира се астралния план може да бъде пречистен и от Йерархията на Светлината, но това означава да се пресече възможността за еволюция за доста дълъг период напред, за по-голямата част от човечеството, която е изключително тясно свързана с астралния план чрез своите стремежи и желания. В крайна сметка, когато не остане друга възможност и това може да се случи.

Също така е нужно да се разбере, че човешките мерки за време не са особено валидни, когато става въпрос за еволюция. Последната е процес, който трае вечно. Възможностите за развитие на живите същества са безпределни. Тъмното братство е временно явление. То е имало своето начало във времето и неминуемо ще има своя край. Преди това обаче то трябва да изчерпи силата си, да премине своята кулминация, да достигне в развитието си до абсурд. Хората в същото време са свободни да изберат дали да допуснат неговото влияние над себе си и да се оставят на астралните си желания да ги ръководят или да използват съществуването му и тежките условия за живот, които то причинява, за своето по-бързо духовно израстване.

п.п. Според някои източници, Сатаната, като глава на черното братство на Земята от близо половин век е победен. Разбира се черното братство съществува водено от йерофантите намиращи се по-ниско в йерархията, но е значително отслабено. Тези следствия естествено не могат да се проявят бързо на физически план. Дори на първо време видимите резултати могат да са противоположни, защото знаем, че когато едно животно примерно е тежко ранено и се бори за оцеляването си, то в първия момент става изключително яростно.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #126 -: Април 18, 2010, 10:35:46 am »
Олд, :hi:горе-долу нещо такова..С тази разлика,че не сме Му омръзнали,а такива са правилата на"играта"..........................
:hi: konstantin2007 , мъдър отговор , макар че това с ( правилата на "играта") си е наша измислица .
Бог НЕ СЪЗДАВА добро и лошо.
:hi: алибаба ,сигурна ли си или така ти се иска , имаш ли доказателства ?
Ще те питам теб тогава , кой е създал сатана ?
Ами хората не са ли Бог?
konstantin2007 , не не са , само им се иска .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #127 -: Април 18, 2010, 10:36:31 am »
Напротив БОГИНЯ СЪМ. Но имам новина за вас ВИЕ СЪЩО СТЕ!

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #128 -: Април 18, 2010, 10:40:33 am »
Напротив БОГИНЯ СЪМ. Но имам новина за вас ВИЕ СЪЩО СТЕ!

Аааааа, Не! Аз не съм. И не щъ!

Вижте там с Amrita-та, как да омилостивите.... като дойдат Боговете-Админи, че да не стане некомфортно по божественому....
« Последна редакция: Април 18, 2010, 10:42:16 am от persefona »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Физиката на Бога
« Отговор #129 -: Април 18, 2010, 10:43:28 am »
Боговете Админи останаха без думи ...  :(

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #130 -: Април 18, 2010, 10:51:45 am »
Истина истина ви казвам СТЕ!
Какта ЗНАМ, че аз СЪМ без капа съмнение, така знам, че и ВИЕ СТЕ.
Но вие още не го знаете.
Това е индивидуална задача за всеки.
Защото и аз не го...помнех, бях забравила коя съм, извървях труден път, тежък път, докато....си спомня. Път който е  задача за всеки един.
И тука не става дума дали "ни се иска", дали "щем" или "не щем", става дума, че като семето е посадено в земята, дали ЩЕ или НЕ ЩЕ ще пъкълне, поникне, цъфне и пр. Ей за тва става дума.
И нека припомня тука на един от пишещите, който най-изрева като написах че съм Богиня,че точно той (или тя)да не издавам ми написа на лични "Божествено създание". Мен не ме бъкат вашите "осана" и "разпни го" защото съм свикнала с тях, но оправети си собствените противоречия.


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #131 -: Април 18, 2010, 10:58:36 am »
Много ясно в Библията е посочено, че Сатана е паднал ангел. Това, което не е посочено в Библията е, че ангелите, преди да станат ангели, са били хора. Тук става въпрос за период отдалечен на десетки, може би стотици милиони години назад във времето. Хората един ден също ще станат ангели, а наличието още отсега на свободна воля е гаранция, че могат да използват способностите си, (които до тогава ще нараснат неимоверно,) както единствено в своя полза, така и в полза на всички живи същества. Мисля, че е важно да се отбележи, че способностите, които има Сатана са придобити преди падението му. След това той не е добавил нищо към своите способности, а те даже са ограничени (защото без връзка с духовното начало голяма част от тях е невъзможно да бъдат използвани). На въпроса: каква е причината за падението на Сатана?, е трудно да се отговори. Доколкото схващам нещата, той е трябвало да ръководи (или да участва в някаква степен в ръководството на) еволюцията на планетата ни, но при това се е обвързал в прекалено голяма степен и е допуснал да стане зависим от земния астрал. В резултат на това в един момент силата на привличане от страна на астралните желания е надделяла над привличането от страна на неговия дух и е последвало падението му.
Iris
Благодаря ти за изчерпателния отговор , но не съм съгласен с това че ангелите са били хора .Чувства и емоции , казахме че има само при нашево брата човеците , така ли е ?
Това обяснение за сатана в Библията и твоето немога да го възприема за истинно.Защо всячески се иска да се втълпи на хората че Бог е безгрешен ?
« Последна редакция: Април 18, 2010, 11:00:52 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #132 -: Април 18, 2010, 10:58:48 am »
Защо бе, може да ви помага в Божествените дела....ха-ха.

Iris wrote: "Ако хората се освободят от егоистичните си желания и зависимостта си от астралния план, то последния ще се пречисти до степен, че тъмните няма да намерят в него никакви условия за съществуването си. "

Винаги са ме притеснявали тавтологиите и оксимороните. Това са абсурди, които по един или друг начин остават неразбираеми. И не ни служат.
Хората да се освободят от егоистичните си желания. Все едно е написано:
Хората да се освободят от себе си? Но защо? не е нужно хората да стават Богове. Това е тъпо. Хората са създадени да са хора и да си живеят живота.
Бог-енергия(та)- мислите ли, че ни е създал, за да достигаме неговото ниво и да си играем с него, щото му е скучно.
Не е така. Тук се опитваме, да разберем тази Физика на Бог, по-скоро, за да я разграничим и да си обясним нашата функция, отколкото как да станем Богове. Ами аз не искам. Честно. Вижда ми се супер трудно и неблагодарно. Ангел ме устройва!  8)

Божествено създание не означава Бог/Богиня- а точно Човек е Божествено създание.
Не си мисли, че ролята на хората като хора е маловажна. Има освен умни и добре хора, които имат също някакво призвание. Ако имаше толкова богове, каква щеше да е функцията на хората. Да им се набиват канчетата, колко са грешни, а боговете са велики и добри.....
Ако беше толкова просто, щяха да си останат древногръцките митове и нямаше да ни се опростява толкова задачата с Божия син.
« Последна редакция: Април 18, 2010, 11:20:28 am от persefona »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #133 -: Април 18, 2010, 11:33:38 am »
Напротив БОГИНЯ СЪМ. Но имам новина за вас ВИЕ СЪЩО СТЕ!
Алибаба,новината ти не новост за никой..не мисли,че откриваш топлата вода..Само,че Бог май боледува от болно съзнание,..в твое лице разбира се.... ;D

[ , не не са , само им се иска .

Олд,при цялото ми уважение към теб,но не мога да се съглася с това..Нима тялото ти би могло,да съществува без клетките си?
« Последна редакция: Април 18, 2010, 11:39:36 am от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #134 -: Април 18, 2010, 11:51:13 am »
Нима тялото ти би могло,да съществува без клетките си?

Да, тялото ми би се чувствало още по-добре без туморните клетки .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27