Автор Тема: Физиката на Бога  (Прочетена 62790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #105 -: Април 17, 2010, 09:50:02 am »
Не си противореча. Това, че Вие не разбирате, нещо, най вече какво е Бог, си е Ваш проблем (ако Ви е проблем, де), не мой.
С някакви покъртителни престъпления (извършени от...от кой? и с чия воля са едни такива...."не е въпрос, не става дума"), нали не мислите, че ми доказвате НЕЩО (си) за Бог?! Ми не.(най-малко, щото не виждам Бог... да е направил нещо, ама все ми струва, че не пуши, примерно, за да гаси фасове!!)
 По времето, когато е живял Христос, или когато сме били в Рая, какъв ни е бил проблемЪТ? ЗАМИСЛЯЛИ сте се? или по-добре да не мислим, а? само си левитираме над нещата и.... да внимаваме за самолети и чайки около нас,  да не ни се из...ат в окото.
:lol: :lol: :lol:Ами именно бе,персефонке.."Бог"не прави нищо и не си дава нито Волята,нито Разрешението за каквото и да било..а покъртителни пресъпления,има колко щеш..И защо си мислиш,че някой би се занимавал с твоята особа,за да ти доказава каквото и да било... ::)Просто си пишем..Какави доказателства те гонят....

Вижте се себе си. Вижте света около вас и целия Космос и ще разберете каква е физиката на бога.
Еоне , това какво значи ... каквото е долу , такова е и горе , така ли да го разбирам ? Ако е така , за да не казвам груби (силни ) думи ще си строша отново главата в стената  ??? .

Не, няма горе и долу. Всичко е тук и сега.
Еон,така е..всчко е тук и сега
« Последна редакция: Април 17, 2010, 10:16:00 am от konstantin2007 »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #106 -: Април 17, 2010, 10:18:43 am »
Нищо не ме гони, бе КонстантинКЕ.
Просто уточних, че не си противореча.
Ама, верно ли Бог НИЩО не прави? хъм....
ЦЯЛ СВЯТ! да кажеш, че не се вижда- вижда се! да кажеш, че е само гаден и отблъскващ, не е, има и готини неща....печена наденица сред природата.... костенурки разни... пеперудки, цветя и разни други...
Ти можеш ли да създадеш пеперуда, примерно? Тва е лесно! Айде! Ама истинска-жива- да лети и да каца. :dance:
« Последна редакция: Април 17, 2010, 10:21:07 am от persefona »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #107 -: Април 17, 2010, 10:48:38 am »
  :unknown: чакай,че съвсем ме обърка..аз не съм Бог за да създавам пеперудки..ама вярно ли светът не е само гаден?!Бил и хубав,а?Нещо...много дуално..пардон,двойнствено ми звучи.. ???
« Последна редакция: Април 18, 2010, 15:07:01 pm от Mirotvorec »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #108 -: Април 17, 2010, 10:56:03 am »
ееееее, ся. Светът моооооооже да е дуален. За света, да, приема се.
Да бе, вЕрно, че не си Бог. Аз пък, къде блея....Представяш ли си, ако не ти правеше впечатление, че нещата са гадни и хубави, т.е. ти ЛИПСВАШЕ рефлексия, и се окажеше, че можеш пък да направиш една сладка пеперудка? Сигурно е кефско. Ей, така...без да се замисляш бе- хоп- пеперудка- а! колко е крааааааааасива- хе-хе- Я! още една- ехаааааааа- две пеперудкииииии
тцъ.... тая стана много грозна, нещо, я да я изяде една котка, че не мога да си трепя творенийцата- а ма тя и котката сладичка бе- я още едно котенце- ей тукинка, ама малко по-рижавко...хи-хи, ей че сладичкооооооо
и такааааааааа в един момент правиш ЧОВЕК! Като стана въпрос, между другото- аз мисля, че в началото е създадена първо Жената, затова е красива! :)
« Последна редакция: Април 17, 2010, 10:57:58 am от persefona »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #109 -: Април 17, 2010, 11:31:46 am »
Мъж,жена..красиво,грозно,добро,лошо...ааа,какво още..черно бяло,има,няма..все по две..А относно това,че жената е"създадена"първа..това господ ли ти го каза,или ти щото си жена,така си реши :)Освен това,дали е красива..пак е спорен въпрос.То и мъжете са красиви според мен.Дали пък те не са създадени първи? 
« Последна редакция: Април 18, 2010, 15:07:42 pm от Mirotvorec »

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Физиката на Бога
« Отговор #110 -: Април 17, 2010, 11:31:55 am »
Persefon,жената е за утеха на мъжа .-Арабска мъдрост   :hi:

А и също така...имаше една поговорка която ми е много любима и гласи следното :
„Първо бог създал мъжа, после създал жената. А след това на бог му станало жал за мъжете и той им дал тютюна.“ — Марк Твен

ПП:Ако приемем ,че Бог е всичко и е създал вселената ,следва да знаем ,че не е и изключен варианта  човек да е  творение на извънземен разум  .Също така не е изключен варианта ,че човек е създаден от Бог .Все има някои който ще се застъпи за едно от двете .  :hi:
« Последна редакция: Април 17, 2010, 11:45:07 am от ALive »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Физиката на Бога
« Отговор #111 -: Април 17, 2010, 11:49:36 am »
Благодаря ти, Alive.

Явно твоя стил е, да казваш важното в послеписите си- интересно е, наистина!
Защото така ми показа разликата в тезите на Тангра и Еон, за която пита Касио.  :)

И не ги жали толкова мъжете, нали затова ги обичаме  :) дори и вие не можете да обичате като нас. Така че, просто се отпуснете и се наслаждавайте. :) ;)

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Физиката на Бога
« Отговор #112 -: Април 17, 2010, 12:06:30 pm »
 ;)
Е то от де да предположи човек ,че Бог е всичко ,човек може да знае за Бог само ако познава характера на  Будизма или Ислям.Да не забравя и атеиста ,но при атеиста е малко инак.   :hi:
« Последна редакция: Април 18, 2010, 15:10:31 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Физиката на Бога
« Отговор #113 -: Април 17, 2010, 17:41:34 pm »
Дам, това че Бог е извъндуален и е над дуалностите, но светът в който живеем е дуален ми се стори очевидно да споменавам по-рано.
Също и че пътят малко или много изисква да се избавим от съденето и дуалностите. Даже съм го писал много пъти из форума.
Бог не ни съди и ни дава свободна воля. Което пък прави възможни всичките престъпления.

Но пък, замислете се! Ако ни ограничаваше каква изобщо щеше да е нашата функция в тоя свят!? Възможно ли е да се учиш, да се развиваш, и същевременно да си като марионетка и да изпълняваш всичко по рецепта, както Господ е наредил?
Все едно ножа, само с рязане и без лична воля и избор някой ден да стане касапин.
Ами няма как да стане.


А относно "каквото е горе, това и долу"
За мен има такова нещо. Но под 'горе' разбирам макрокосмоса, вселена, свят и тн; а под 'долу' разбирам микрокосмоса - човек, кръг близо до човека, отношения, бит и тн.
Това не противоречи на 'тук и сега'. И съответно не може да се заменя от него.
Разбира се погрешни тълкувания на горното има колкото си щеш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #114 -: Април 17, 2010, 18:01:18 pm »
Леле, добре, че ножът няма свободна воля, както и доста други предмети ....така щяха да ни подгонят, че набързо щяхме да се освестим къде ни е мястото във Вселената  ;D

Горе-долу, вън-вътре, минало-бъдеще, виртуално-реално......това са все от същата тази дуалност, която трябва да се преодолее.
"Каквото горе такова долу" е вече отвъд дуалността. Когато си В дуалността все още има и горе и долу и вън и вътре, но когато разбереш, че между тях няма разлика вече си вън от нея.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Физиката на Бога
« Отговор #115 -: Април 18, 2010, 01:07:22 am »
     Леле  що  глупости!!!!!!!
     Нямало  вчера - днес - утре - Боже  прости  им! 
     Какво  долу - това  горе!  Какво  е  горе?  Някой  от  вас  бил  ли  е  там - горе?   
     Бог  е!!  Съзнание  владеещо  процеса  мисъл-фарма!  Прочетете  нещо  за  Сатья  Сай  Баба!
     Съзнание  е!!  Информация  обърната  навътре!  Самоосъзнаваща  се  информация!
     Има  една  книга  "Физика  на  вярата!
     Алибаба  ще  преодолееш  дуалноста  след  като  престанеш  да  мислиш!  Кога  ще  стане  това  не  знам,  имай  предвид,  че  и  след  смъртта  на  тялото  (също  относително)  тоест  като  чиста  духовност  пак  мислиш!!           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #116 -: Април 18, 2010, 09:12:35 am »
 ;D Митко, знам това!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Физиката на Бога
« Отговор #117 -: Април 18, 2010, 09:44:25 am »
Щом Бог , е съзнание владеещо мисъл форма , какво е сатана ?Кой го е пръкнал , ако е Бог , щом може да създава и добро и лошо (сиреч дуалност) , тогава за какво говорим . И още един въпрос към знаещите , сатана се меси в живота на хората (поне така пише) а Бога си "чопли носа" и гледа сеир (или е безсилен), защо ?

П.С. Какво излиза , създал си Някой играчка , омръзнала му, дал и свободно (свободна воля , демек)и я оставил на самотек .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Физиката на Бога
« Отговор #118 -: Април 18, 2010, 09:53:28 am »
П.С. Какво излиза , създал си Някой играчка , омръзнала му, дал и свободно (свободна воля , демек)и я оставил на самотек .
Олд, :hi:горе-долу нещо такова..С тази разлика,че не сме Му омръзнали,а такива са правилата на"играта".
Всеки помни предупрежденията,на родителите си,да не пипа печката,че ще се изгори..Но докато сам не изпита болката от огъня,не разбира..Това значи,ли че родителите са виновни,че са го допуснали или пък са се отнесли с мен като с играчка която им е омръзнала,понеже са допуснали да имаме печка в къщи?!?Майка ми,ли е виновна за това?Или аз трябваше да го изпитам на свой гръб,за да разбера.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Физиката на Бога
« Отговор #119 -: Април 18, 2010, 09:57:49 am »
Бог НЕ СЪЗДАВА добро и лошо.
Доброто и лошото ние, хората си ги ИЗМИСЛЯМЕ и на базата на тази измислица ние създаваме свят, и представа за Бог.
Сега знам какво ще кажете -"как да няма добро и зло?" и ще цитирате всякакви ужасиии, които се случват.
Те се случват само в създаденият от НАС свят.
Трябва да спрем да създаваме този свят.Трябва да спрем да си ИЗМИСЛЯМЕ.
Това е задача, която трябва да разрешим за да еволюираме.
Както каза Митко, и е напълно прав, излизаш от дуалността когато преодолееш мисленето и тогава вече ЗНАЕШ.
Задачата ни е да излезем от мисловния си затвор и да се върнем.
Но давате ли си сметка колко гигантски е  този мисловен затвор, който и ние в този момент, мислейки и пишейки по разни темички укрепваме все повече и повече?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27