Автор Тема: Истината за Петър Дънов  (Прочетена 18360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dhdido

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Истината за Петър Дънов
« Отговор #30 -: Май 01, 2020, 17:01:49 pm »
Все повече се убеждавам, че целта/смисъла не оправдава средствата. Не успях да убедя близките ми за мен хора, какво остава за чуждите? И какво получих насреща? Атаки срещу мен и Жена ми.
Пуснах жокери, намеци и каквото се сетиш. Резултат = нула. Никой не иска да мисли, всеки чака наготово.
Време е да си преразгледам приоритетите. Крайно време е.
 :hi:

Дали целта оправдава средствата? Според сътворилите този голям цирк - твърдо да. Те показаха че огромното мнозинство от хората са прости добичета, без самостоятелно мислене. Струва ли си да се раздаваш заради "единиците", както казва Киро Брейка (те са приятели с брат ми, а с една бивша колежка са и съученици. Синхроничност в действие...).

Да, подложен си на всякакви атаки, но Паци, нали това заздрави връзката с жена ти (просто не виждам как това да не е станало). Дали атаките ще те накарат да се откажеш или не, си зависи само от теб. И аз се замислям над смисъла на участието ми тук. Аз знам че това помага на много четящи, но заслужава ли си да жертвам личното си развитие заради "единиците". Виждаш как вкарват думи в устата ми, които не съм изричал, други ме наричат дрисня и т.н.т. Тези неща, естествено, се връщат към самите тях, усилени стократно и те ще си платят за това, но заслужава ли си да се раздаваш. Или, както има една реплика от "Властелина на пръстените", - "Да оставим ли хората от Средната земя сами?"...

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Истината за Петър Дънов
« Отговор #31 -: Август 25, 2020, 10:09:15 am »
Вчера попаднах на статията на д-р Кирил Чолаков за Дънов и реших да я споделя с драгия читател.Този сайт малко бавно се зарежда(поне при мен).

https://alexandersandev.wixsite.com/status/single-post/2016/09/16/%D0%91%D0%B8%D0%BB-%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82

Тази маймуница е понеже в адреса на сайта има и кирилица.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27