Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114006 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Big mama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Nemo mortalibus omnia horis sapit
Re: Зъби
« Отговор #150 -: Юни 01, 2012, 11:18:37 am »
Какви хомеопатични продукти против кариес ползваш? Пиши ми ЛС ако обичаш.
« Последна редакция: Юни 02, 2012, 06:40:10 am от Mirotvorec »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Зъби
« Отговор #151 -: Август 17, 2012, 02:45:43 am »
Имам въпрос към тези които се жабуркат със зехтин. Случайно да имате проблеми с пломбите?

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Зъби
« Отговор #152 -: Август 17, 2012, 13:01:35 pm »
Не, проблем няма. :)  Но аз се жабуря от скоро - от около месец.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Зъби
« Отговор #153 -: Август 17, 2012, 13:18:56 pm »
И Мавра какви са ти впечатленията след този месец?

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Зъби
« Отговор #154 -: Август 17, 2012, 13:32:21 pm »
Честно казано, много се радвам, че открих това приложение на зехтина и съм много доволна. Все още не мога да го държа в устата си по 20 минути, но това е отчасти защото не мога да седя на едно място толкова време.  :D Иначе kalan, силно ти го препоръчвам. Ти просто усещаш как токсините се махат, и дори да не повториш на следващия ден, пак се усеща ефекта.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Зъби
« Отговор #155 -: Август 17, 2012, 16:08:28 pm »
Ами аз честно да си призная не мога да издържа толкова дълго да се жабуря. Челюста ми се изморява. Но колкото пък мога. Вчера вечерта се жабурих и сутринта наистина не ми миришеше неприятно устата. Е не миришеше на рози, но ставаше. :D

Неактивен Mavra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Зъби
« Отговор #156 -: Август 17, 2012, 17:01:28 pm »
По принцип бих се притеснила за теб ако сутрин ухаеш на рози... То вярно, че ни зомбират, но не е айляк да пасеш розите на комшийката нощем... :D било то съзнателно или не! :D

А пък ти щом си решила да се прочистваш нощем, лошо няма, ама минавай и сутринта, че много токсини се събират по езика и е вредно да ги поглъщаш. :)

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Re: Зъби
« Отговор #157 -: Август 18, 2012, 21:47:04 pm »
Здравейте :) Ще споделя малко от моя скромен опит. Като малък си мислех, че имам доста "калпави зъби", защото постоянно имах кариеси и цялата ми уста се запълни с пломби. През студентските си години започнах повече да се грижа за зъбите си,  почти винаги след ядене си ги миех, но пак всяка година имаше да се прави поне по един зъб. Започнах да си мисля, че е генетично, защото баща ми беше с "калпави зъби", докато не му ги извадиха и сега е със зъбни протези. За мое щастие нещата се промениха благоприятно през последните две години. Първо спрях да ползвам купешки пасти за зъби, а вместо тях сам си забърквах разни смеси от тъй наречената народна медицина (с хума, канела, зехтин, разни ментови чайове или есенции, малко сол и сода), а сега даже и такива почти не ползвам. Най-голямо влияния ми оказа консумацията на предимно сурови плодове и зеленчуци. Оказа се, че суровото е доста по щадящо за зъбите (разбира се има изключения както някой беше писал няколко поста по-долу за ядките, а също и някои видове плодове, а в най-голяма сила изключението е и за сушените плодове, след които винаги трябва да се мият зъбите, защото са силно лепкави). Но общо взето вижте в природата какво става. Всички диви животни са си добре със зъбите до дълбока старост, защото консумират подходящата храна за техния вид и то в сурово състояние. Това се отнася и за хората :) Сега за устна хигиена най-често ползвам няколко практики. Сутрин след сън си чистя полепналите гадости по езика с една лъжица, след което си жабуря устата или с подсолена вода или схемата със зехтина. След сурово хранене си жабуря устата, ако имам възможност с подсолена вода, ако ли не само я преплаквам. След ядене на сушени плодове гледам да ги мия с четка (понякога бонус конец) и после жабуря. След готвена храна използвам конец и пак жабуря с подсолена вода по възможност. Наскоро ходих на зъболекар за първи път от две години насам, защото парченце от стара пломба се беше отчупило и се оказа, че всичките ми зъби са ми здрави :)
Ето едно клипче, където се описват и показват процедурите, които изброих:
http://www.youtube.com/watch?v=7NcfadJ9vx4
По-здрави (зъби) на всички  :biggrin:
Total Liberation

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Зъби
« Отговор #158 -: Август 21, 2012, 10:57:51 am »
Вече се жабуркам сутрин и вечер по 15-20 минути. Не мога да кажа дали има някакъв резултат. 2 ден ми е. Ще видим след месец. Имам почти винаги обложен език и дано с жабуркане се махне.

Имам въпрос към всички жабуркащи се. Имали ли сте някакви странични ефекти от жабуркането. Четох, че имало. Боляло ли ви е нещо. Някаква стара травма, температура да сте имали? Или каквото и да е било друго.
« Последна редакция: Август 21, 2012, 19:24:30 pm от Mirotvorec »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Зъби
« Отговор #159 -: Август 21, 2012, 11:33:30 am »
Боляха ме мускулите на ченето от многото жабуркане.  :D
 
Не би трябвало да предизвиква някакви негативни ефекти в други части на тялото, но пък кой знае?
Мисля, че все още доста има да се открива за зъбите. Една позната от болен зъб беше спряла да вижда и като й изкараха зъба и прогледна!  :o  "Де го чукаш, де се пука!" Така че може и да се появи някоя неприятна реакция в следствие на прочистването, но това трябва да ви радва, показва, че методът е изключително ефективен.
Е пак ме запалихте с това жабуркане!  :-*

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Зъби
« Отговор #160 -: Август 21, 2012, 12:37:39 pm »
И мен ме болят и като се жабуркам си давам почивки. Няма как нон стоп 20 минути да се жабуркаме.
Иначе слюноотделянето ми е увеличено, тече ми носа повече от нормалното. Със синузит съм по-принпип. И доста храчки нещо се насъбраха.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27