Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114203 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Зъби
« Отговор #120 -: Февруари 25, 2012, 01:00:32 am »
Генетично е да имаш развалени зъби, да кариеси.
Съмнявам се да кажеш нещо по въпроса, но все пак е възможно. Да, как се лекуват кариеси, вече възникнали.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 08:03:43 am от Mirotvorec »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #121 -: Февруари 25, 2012, 07:49:45 am »
Запозна ли се с материала от линка и с ТЕС като продължаваш да задаваш един и същ въпрос за кариесите? :(
Дали не е нужно малко повече четене и сам да си намериш и осъзнаеш кое за теб е най-доброто решение?
Мога да ти дам само един жокер,решението на проблема е в теб!Така,че не търси извън себе си.Действие му е майката и работа.Ако чакаш на някой друг,че има да си отчакаш.Всички сме различни и проблемите ни идват по различен начин,така че аз от тук си правя извода,че и решенията са различни и индивидуални за всеки.Просто човек трябва да погледне вътре в себе си.
Не се страхуваме,че е трудно.Трудно е,защото се страхуваме! ;)
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 08:25:00 am от trepa4a »

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Зъби
« Отговор #122 -: Февруари 25, 2012, 20:46:32 pm »
Брекетите увреждат ли зъбите? От доста време се чудя над този въпрос, понеже имам намерние в близко бъдеще да си поставя брекети и да си изправя зъбите. Или е по-добре да си ходим с кривите зъби?  ;D

Аз принципно проблеми с кривите зъбки нямам, но не е естетически красиво. Почистването е малко по трудоемко, но не ми създава проблеми. Зъбите са ми сравнително здрави, като имам само 3 пломби. През последните 7-8 години не ми се е появявал нов кариес, като много е вероятно и храната да спомага за това, понеже много рядко хапвам сладки неща, безалкохолни напитки не пия, дъвки не дъвча(аспартам). Месо не ям от 6г.(само риба и то рядко).
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Зъби
« Отговор #123 -: Февруари 26, 2012, 10:06:29 am »
Брекетите не увреждат зъбите! Аз съм носил, при това ги носих за рекордно кратко време - година и 7 месеца - и имаха изключително добър ефект при мен. Но зависи и на каква възраст си, защото аз лично бях малък като ги сложих. При това след като многократно съм разпитвал моя стоматолог какви точно ще са ползите от носенето им, тя ми каза, че правилно разположените зъби, тоест захапка, ще спомогнат за самото им здраве. Например няма да имаш толкова кариеси или пък няма да се наложи да ти слагат пломба. На мен лично докторката ми даде гаранция, че ако си ги поддържам добре зъбите, до 70 годишна възраст няма да се нуждая от никаква интервенция, така да се каже. Да те предупредя и че брекетите не са евтини, така че ти си знаеш, но като цяло няма да си недоволен от тях!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Зъби
« Отговор #124 -: Февруари 26, 2012, 12:06:16 pm »
Брекетите увреждат ли зъбите? От доста време се чудя над този въпрос,
понеже имам намерние в близко бъдеще да си поставя брекети и да си изправя зъбите.
 Или е по-добре да си ходим с кривите зъби?  ;D

pph   за брекети (скоби) можеш да прочетеш:
 
Видове брекети, Животът с брекети и "Прави зъби с помощта на брекети"

При лечение с брекети пациентът трябва да знае следното:

- всички твърди храни се нарязват на парчета преди консумация – ябълки, моркови, препечени филии, шоколад;
- череши, маслини, праскови, кайсии се консумират след премахване на костилките;
- не се дъвчат дъвки;
- желателно е да се избягва консумирането на големи ядки (лешници, бадеми), семки и пуканки.

Д-р Стефанова е носила прозрачни брекети 21 месеца. И още една полезна статия.

Все пак за мен най-страшна е пародонтозата, която в повечето случаи е генетично обусловена,
трудно или почти не се лекува  и се стига до протезиране.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Зъби
« Отговор #125 -: Февруари 26, 2012, 12:11:50 pm »
Към phh - от кой град си? Ако си от Бургас, да ти препоръчам лекар.

П.С. Снакс и чипс също не е хубаво да се яде! Много се насъбира между брекетите, гадно е чувството, а и трудно се чисти.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #126 -: Февруари 26, 2012, 13:40:29 pm »
Аз не бих казал,че пародонтозата е нелечима.Като цяло мога да кажа,че няма нелечими болести.Има нелечими хора.

ВРЪЗКАТА МЕЖДУ БОЛЕСТ И ЕМОЦИИ
Когато говорим за болести ние сме свикнали да мислим, че даден орган
боледува, без да си даваме сметка за тясната връзка между нашето тяло и нашата
психика - т.е между нашата сома и нашето психе. Именно тази връзка се разглежда от
психосоматиката, чието начало е поставено в 20 години на ХХ век с трудовете на Райх,
който забелязва връзката между раковите заболявания и постоянните психични
напрежения, изразени под формата на мускулна броня - телесни блокажи.
Психосоматичните разстройства най-общо са физиологични състояния,
възникнали в резултат на продължителен и интензивен стрес. С по-прости думи: когато
поведението не реагира, реагира тялото с болестни симптоми. Обикновено, когато
индивидът не може да „побере нещо в съзнанието си”, не може да го „смели”, той
започва да въплъщава проблема под формата на телесна болест.
Най-често такова соматизиране се среща при индивиди, които не могат да
изразят емоциите си адекватно и дори да ги разпознаят адекватно-дали преживяват
гняв, тъга,тревога, страх. Болестта често се явява признак на „преглътнатите емоции”.
Хора, които преживяват психосоматични заболявания, имат проблем със създаването
на символи. Това е един сложен процес, който се учи от детето през първите две
години, но в резултат на объркващо възпитание на възрастните, децата не се научават
да изразяват емоциите си по адекватен начин-особено онези,които се считат за
социално неприемливи-гняв, тъга и т.н.Важно е да се знае, че когато един възрастен се
разболее, той развива регресивен процес-неговите действия са близки до тези на 1 - 2
годишно дете. Тогава детето използва тялото си да изрази дали е доволно или не.Т.е.
когато липсва адекватно изразяване на емоциите , тялото е онзи инструмент, който
реагира.
Болестта е онзи начин, по който природата дава решение на един проблем, макар
и болезнено.
Например, заболявания на стомашно-чревния тракт като язва и колит се
разглеждат като резултат на силно разделяне на чувства и емоции-чисто поведенчески
това е неспособността на човек да казва „не”, да изразява гнева си и да е съответен на
своите преживявания.
Не случайно зъбите заболяват там, където човек е научен „да стиска зъби”, да
търпи и да не изразява своите реални преживявания, особено недоволството си.
Много кожни заболявания се считат като опит на тялото да се освободи от
натрупаните негативни напрежения в психиката.
Проблемите с кръвното налягане - както високо, така и ниско – са чести при
индивиди, които избягват влизането в конфликтни ситуации, т.е. липсва им здраво
настъпателно поведение по отстояване на себе си. Вдигането или спадането на
кръвното са защити на индивида от вероятните негативни емоции.
Въпреки физическите страдания на болния, психичните ползи за него са големи,
тъй като той с неговите преживявания става важен за своите близки и в същото време
подсъзнателно наказва именно онези, които са отхвърляли и не са приемали неговите
емоционални преживявания преди болестта. При една телесно ориентирана
психотерапия болните осъзнават своите телесни напрежения, както и нереализираните
си емоции, като се налага да реконструират целия си модел на реагиране на житейски
ситуации и разпознаване на емоциите, които изникват „тук и сега”.
Според Р. Далке - немски специалист в психосоматиката - болестта ни
прави честни, т.е. показва онези психични съдържания, които подтискаме и се
страхуваме да изразим, било то като плод на възпитателни или на поведенчески
схеми, в които сме влезли още от ранното детство.
« Последна редакция: Февруари 26, 2012, 13:49:24 pm от trepa4a »

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Зъби
« Отговор #127 -: Февруари 26, 2012, 17:29:31 pm »
Към phh - от кой град си? Ако си от Бургас, да ти препоръчам лекар.

П.С. Снакс и чипс също не е хубаво да се яде! Много се насъбира между брекетите, гадно е чувството, а и трудно се чисти.
Въобще не ям подобни неща. Обмислям да минавам на суровоядство, а за брекетите все още е рано, просто проучавам нещата.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Зъби
« Отговор #128 -: Февруари 26, 2012, 17:40:45 pm »
Между другото ако суровоядството ти включва ядки, ще трябва да преосмислиш стратегията си. ;) Иначе ти си знаеш, аз няма да ти се меся.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Зъби
« Отговор #129 -: Февруари 28, 2012, 04:37:58 am »
Открих начин за възстановяване на зъбите и на целия организъм.
Нарича се нутрициология и е холистично лечение, т.е. оздравява всяка една клетка от тялото, а всички органи, както и цялата ни костна система са изградени от клетки.
Дайте качествена храна на клетките си и оставете организмът сам да се справи, той е перфектна система!

Март месец ще наблегна изключително на костната система, така че когато резултатите ми са още по-осезаеми, мога да публикувам развитието.

Нутрициологията е медицината на бъдещето (макар че за милиони хора вече е настояще, просто в БГ нещата се случват по-бавно, но ще се случат, няма къде да отидем   ;)    ).

Пожелавам ви прекрасна и здрава усмивка!


   

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #130 -: Февруари 28, 2012, 08:21:56 am »
Това е наука за храненето и това всеки може да го види като пусне в гугъла.От къде точно реши и на първо място сложи,че е за възстановяване на зъбите? :D
Ето малко инфо от Божидар Попов-катедра"Хигиена,медицинска екология и хранене" при МФ София
http://nutrsoc.dir.bg/dokladi/Prof.Popov.pdf

Нутрициология идва от гръцки Νυτριτιο (хранене) — наука за храненето, включваща в себе си
-    изучаване на хранителните вещества и съставки, съдържащи се в хранителните продукти;
-    правила за приемане на храната;
-    закони за взаимодействието на храната;
-    влияние на храната върху организма.

Основна цел на нутрициологията е да изучава законите за влияние на храната върху живота и здравето на хората, като се изнамират пътища за по-лесното й усвояване, преработка, утилизация (обезвреждане) и извеждане от организма.
Никъде не виждам,да пише за възстановяване!
Прочетете внимателно всичко и го обмислете преди да пускате такива грешни информации и да се объркват хората ако обичате.
Ето аз да споделя един продукт,за който знам,че е помогнал на двама човека с отлепена ретина на окото,значимо подобрение на човек в церебрална парализа:
http://www.bilkolechenie.net/product.php?id=329
Аз от скоро го пия,баба ми,брат ми също,на приятелката ми майка и е с Алцхалмер и момиче с множествена склероза.Споделям за хора които ги познавам и след време ще имам лично наблюдение и мнение.
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 08:39:35 am от trepa4a »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Зъби
« Отговор #131 -: Февруари 28, 2012, 14:08:57 pm »
 :)

С това се занимавам и виждам на живо примерите:
на 5 годишно дете чрез правилното съчетаване на необходимите хранителни за клетката елементи започна да се изгражда "костна тъкан" (цитирам зъболекарка).
Тези дни водя преговори с един зъболекар и той иска да проследи този процес.
Водя и други преговори с един доктор, за да работим съвместно.

Имам множество доказателства на база изследвания (не конкретно за зъбите, а за други заболявания).

Април месец чакам повторни изследвания за щитовидната жлеза и тогава ще започна преговори с лекар онколог (този лекар назначи операция).

Интересно ми е как такава консервативна гилдия като медиците толкоз лесно разбира нещата, но е напълно естествено, защото тези хора са наясно със строеж на клетката и биохимичните реакции, които се осъществяват.

Много е елементарно! Ще се опитам днес-утре най-късно да ви публикувам теорията, на която е основана тази наука.

Ще се опитам (но по-късно) да издиря и от колегите си още резултати за зъбите.
Започвам и един случай за възстановяване на хрущял на става.
Но ще има резултати след около месец.

На който не му се чака ще пусна материали и от там нататък вие си решавате!
 :-*

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #132 -: Февруари 28, 2012, 18:22:13 pm »
Това е хубаво да се пусне повече инфо,както и примери за които говориш.Аз не бързам за никъде,ще почакам! ;D

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Зъби
« Отговор #133 -: Февруари 29, 2012, 22:05:00 pm »
Ти не бързаш, но аз съм затрупана с пътувания и ангажименти. Но сега ще ви пусна "теорията":

"Умрелите лекари не лъжат":
http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=749


Това е в общи линии, всеки човек може да си направи заключенията. Този материал за мен беше ключов и постави началото на работата ми с нутрициологията.

И сега още нещо много важно за вашето здраве, но не знам къде в нета го има като линк, за това ще го копирам направо в темата (малко е дълго, но в името на здравето ще ме извините):

НЕГАТИВНОТО ВЛИЯНИЕ НА СИНТЕТИЧНИТЕ ВИТАМИНИ
Много от изследванията и научните трудове, свързани с въздействието на синтетичните витамини върху човешкия организъм, все повече потвърждават негативното им влияние.
Синтетичните витамини предлагани в аптеките са неорганични химически киселини, които по своя състав са малка част от органичните; лишени са от жизнена сила и от нужните за приемане от тялото носители – минерални елементи. Те се приемат от организма като токсичен отпадък и се изхвърлят вън от него. Могат да се натрупват в черния дроб и бъбреците, където създават редица здравословни проблеми.
След време синтетичните витамини сигурно ще бъдат забранени. Но днес те съществуват, хората ги използват и се надяват, че могат да им помогнат. Недостигът от знания и негласното вето върху тези знания способстват хората да боледуват повече и по-често. Възниква въпросът: Какво да правим?
След като синтетичните препарати са дискусионни, струва ли си да се говори толкова много за тях? Струва си! Ние не сме против витамините, а само против изкуствените витамини. Разбрахте защо.
Естественият начин на живот, нормалната, качествена, балансирана храна, може да изключи от порциона ни различните добавки във вид на витамини. Ежедневното меню може да се прави така, че да бъде разнообразно и да включва всички необходими елементи за нормална жизнена дейност. Това е идеалното. Но в реалния живот то е практически невъзможно.
Недостигът на пари, бесният темп на живота ни пречат да се храним правилно, а към това се прибавят алкохолът и пушенето.
Световната организация по здравеопазването е разработила схема за правилно хранене Наречена е "Пирамида на храненето". В основата на пирамидата са зърнените храни, от които човек трябва да изяжда по шест порции. Четири от тях трябва да бъдат от пълнозърнесто брашно. Отсъствието им в порциона води до недостатък в организма на витамини от групата В, на магнезий, цинк, хром. С витамин В е свързана също интересната история, която показва, че белият ориз и бялото брашно са по-скоро вредни. Някога в Китай населението е страдало от болест, която поразявала само богатите. Тя предизвиквала косопад и психични изменения. Най-яркият външен белег бил несгъващите се крака. "Бери-бери" дълго се е считала за неизлечима. Всичко се променило с откриването на витамин В. Той липсвал в храната на богатите китайци. Те можели да си позволят да се хранят със скъпия бял полиран ориз, а бедняците се хранили с по-евтиния неполиран ориз. В него се съдържали полезните микроелементи и витамини. След това откритие "Бери-бери" можела да се лекува. Но и днес проблемът с "белите" храни стои. При очистването повърхностния слой на зърното се отстранява, с което - и съдържащите се в него полезни витамини и минерали. Така не се приемат тези нужни вещества, а само съдържащите калории. И ние страдаме по тези причини от депресия, безсъние и още много други заболявания.
Следващото място в хранителната пирамида заемат плодовете и зеленчуците. Ежедневната норма за употреба е пет порции. Те трябва да са разнообразни и да се разпределят равномерно през деня.
Има и още един момент, влияещ особено силно на организма - да се знае произходът на продуктите, къде са отгледани. Не е тайна, че повечето производители в стремежа си за по-високи добиви използват торове и препарати, между които и недопустими за отглеждането на хранителни растения. Вследствие на това растителните храни понякога съдържат и вредни за организма на човека вещества.
Минералните торове се използват предимно в големите стопанства, обработващи огромни площи. Колкото по-интензивно е производството, толкова по-малко полезни вещества остават в почвата и толкова по-малко полезни вещества преминават в хранителните растения. Фермерът получава пари за количеството моркови, а не за количеството магнезий в тях. Продукцията на такъв "земеделец" не съдържа необходимите витамини и микроелементи и в същото време съдържа вредни за нас вещества.
Следващият етаж на пирамидата са продуктите, съдържащи белтъчини и те трябва да се употребяват по три порции дневно. Парче месо или порция кисело мляко, домашни кокоши яйца, риба или други морски продукти. В рибната мазнина се съдържа комплексът киселини Омега 3. По последни изследвания без него организмът не може да функционира нормално.
На върха на пирамидата са веществата, чиято консумация трябва да се избягва - захар, оцветени разхладителни напитки, алкохоли, кафе и други.

Свободната жизнена енергия лекува всички болести! Дайте само качествени хранителни елементи на организма си!  :dance:

Това е от мен за вашето здраве!
Бъдете здрави и щастливи! 
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 22:12:19 pm от Passiflora »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #134 -: Февруари 29, 2012, 22:28:56 pm »
Това за докторите съм го чел преди повече от 2г,но с днешна дата на това си ми развитие и което съм опитал и осъзнал,мога да кажа,че статията ми бледнее и може би вече буди някакви съмнения,а и нека не забравяме,че не всичко е нужно да го приемаме като чиста монета.Както се казва,който търси намира и все от някъде се започва и тръгва пътят ни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27