Автор Тема: Зъби  (Прочетена 116582 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Зъби
« Отговор #90 -: Ноември 02, 2010, 21:54:07 pm »

Има един вид салвия с наркотично ваздействие Salvia divinorum. На теб ти трябва Salvia officinalis.

Защо не пробваш с процедурата с жабуркане на олио. Описано е, че помага за парадонтоза.
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 09:19:23 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Зъби
« Отговор #91 -: Ноември 03, 2010, 10:53:00 am »
Едно наистина интересно отношение към зъбите!:

***

Здрави зъби

Рецептата е преписана от книгата на Борис Болотов "Стъпки към безсмъртието"
Как да се отнасяме към нашите зъби?

Зъбите си ги лекувам сам, но ако зъбът рухне, корените не дърпам. Те постепенно ще паднат. Основното нещо е, че зъбите да не създават болка в устата. За да предотвратя стоматологични заболявания преди лягане държа в устата си около един грам сол. Когато тя е напълно разтворена, слюнката  трябва да се погълне.

Ако зъбите започват да болят , трябва да изплакнете устата си смес от две съставки: корени от блатен аир и прополис.

За да се подготвят разтворите са необходими 1 бутилка водка 0.5 литра ,половин водна чаша корени от блатен аир ,100 мл медицински спирт 10 грама прополис настърган на малки гранулки.

Разтворите се приготвят както следва: изливате част от водката и на нейно място слагате корените от блатния айр ,същото правите и със спирта и във него слагате раздробения прополис.Разтворите са готови за употреба след няколко минути добро разклащане.

Съхраняват отделно на тъмно прохладно място.

Използват се по следния начин:

1 супена лъжица тинктура от аира и 10-20 капки спиртен разтвор на прополис. Всички те се смесват и изсипват в  устата. Жабуркане 1/3 минути, след това се плюе. Тази процедура се прави два или три пъти дневно в продължение на няколко дни. Болката обикновенно изчезва почти веднага. Процедурата се повтаря при зъбобол.Ако повтаряте по често процедурата, зъбите ви ще укрепнат.

В действителност, разтвора от аир убива всички бактерии (включително тези които разрушават емайла на зъбите), а прополиса,навлиза в микропокнатините на зъбите и венците и предпазва от навлизане на вредни бактерии. Ще бъдете много изненадани,като видите че дори и корените ще престанат да ви болят и ще започнат да нарастват.

За По-нататъшното укрепване на зъбите обикновено се препоръчва да използвате ситно смлян прах от зъби на глиган или свиня. Дневна доза от зъб на прах е 0,1 Г. Тя се използва в рамките на една година, обикновено по време на хранене, посипвайки храната.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Зъби
« Отговор #92 -: Ноември 07, 2010, 16:27:47 pm »
Някой изпробва ли рецептата с блатния аир и прополиса? Защото аз я изпробвах и ще ви кажа да се приготвите за едно от няй-лютите си преживявания. Денталните дезинфектанти ряпа да ядът.  Усещането прониква толкова надълбоко, че човек има чувството, че стига до корените. Но след това се усеща такова облекчение и като че ли зъбите не си ги усещам.:hi:
« Последна редакция: Ноември 07, 2010, 16:30:33 pm от sidewinder »

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Зъби
« Отговор #93 -: Март 11, 2011, 22:38:20 pm »
Интересно ми е за парандонтозата, нали все пак я имам леко така :)
Та, http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B8%D1%8F
тази салвия има бая видове. Коя да търся по-точно, най-вероятно като билка в някой магазин ще я има?
Здравей!Минало е време от публикацията ти,но ще ти пиша.Дано помогна :writer:Преди години прочетох мн.хубави неща за салвията.По магазините има само семе на салвия официалис/градински чай/Посях още същата г.брах и изсуших.Варя и ползвам за плакнене при миене на зъбите и жабуря,когато ми дойде на ум.Спря кървенето,силната чувствителност,не забелязвам зъбен камък.А болка на зъб спира след като си задържал няколко минути сместа в уста.Това не те спасява от зъболекар,но спасява полужението.Търси я и като подпвавка в супера.Използва се в средиземноморската кухня @---

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 210
Re:Зъби
« Отговор #94 -: Април 20, 2011, 00:35:56 am »
Който иска да има бели зъби: да спре да се храни с месо - личен опит, резултати до месец.  :)

Срещу зъбен камък - яжте по-често ябълки. (Ако си намерите от петровките да ме светните от къде, че съм се затъжила за вкуса им.)
И препоръките със зехтина, които сте дали на първа страница на темата са супер, но на мен ми идваше в повечко тази мазнотия, така че не мога да споделя резултати.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 00:39:49 am от Passiflora »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #95 -: Април 20, 2011, 02:57:32 am »
Едно наистина интересно отношение към зъбите!:

***

Здрави зъби

Рецептата е преписана от книгата на Борис Болотов "Стъпки към безсмъртието"

sidewinder, каква е тази книга? Може ли повече инфо? не я намерих на български.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #96 -: Април 20, 2011, 09:58:57 am »
Канех се и аз тия дни да пиша, но не мога да преценя дали резултатите са достатъчно добри. Както и да е, всеки да си прецени. От поне месец- два (вече не толкова често, колкото преди), практикувам техниката за лекуване на проблеми със зъбите, дадена в книгите на Дона Идън- Енергийна медицина, които може да намерите и в интернет. Книгите са обемни, аз си извадих нужното, който иска, ще му го пратя, понеже тук не може да се качва така като гледам...   :nea:
Самата практика е много елементарна- от схема на зъбите виждате болният зъб с кой енергиен меридиан е свързан, и след това притискате определени точки, свързани с него. Малко е досадно, но става бързо, и освен да си притискате точките, друго не е нужно да правите. По- нататък, ако искате, може да прочиствате и самия меридиан, което също става бързо.
Аз го правих в началото всеки ден поне по веднъж (меридианът си го прочиствам когато ми скимне), най- много два пъти в почивните дни. В момента нямам болки (но не ям и сладко :-X), но петното на зъба ми още си стои, въпреки че ми се струва някак по- светло. Но така или иначе, една птичка пролет не прави, така че, ако има заинтересовани да се пробват, ще им изпратя откъсите. Или може да си ги потърсите сами в книгите.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Зъби
« Отговор #97 -: Април 20, 2011, 10:51:54 am »
При възпаление на венците - всяка сутрин се дъвчат по няколко Естрагонови листа (Artemisia dracunculus).

При зъбни инфекции - по 1 чаша чай всяка сутрин от Зелен чай (Сamellia sinensis) унищожава бактериите в устната кухина и предотвратява появата на кариеси.

При зъбен абцес - тампон потопен в отвара от Градинско омайниче (Geum urbanum) или Жълт кантарион (Hypericum perforatum).

При зъбобол - компрес върху венците от Джинджър (Zinger off.), отвара от Риган (Mairona hortensis)или Лайка (Мatricaria recutils).

При възпаление на венците - гаргара от Дъбови кори (Quercus robur).

При парадонтоза и кариеси - гаргара със запарка от Ерингиум (Eryngium planum) по 2 пъти на ден сутрин и вечер или върху венците се поставя тампон напоен с отвара.
Също и хрян (Armoracia rusticana) да се дъвче по 1 малко парченце всеки ден.

Аз използвам хомеопатична паста за зъби без флуор и вода за уста, слава Богу нямам проблеми :)
« Последна редакция: Април 20, 2011, 11:00:04 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен 396

Re:Зъби
« Отговор #98 -: Април 25, 2011, 07:36:15 am »
И тези успокояващи и обезболяващи билки как по-точно ще помогнат за разрешаване на проблема?

Нали не си мислиш, че няма проблеми... поне не можеш да си сигурна в това, докато не спреш да си миеш зъбите.


По дяволите - по-добре разскапани зъби, отколкото гримирани скапани зъби. В първото поне има искреност.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 16:02:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Зъби
« Отговор #99 -: Май 05, 2011, 14:30:56 pm »
Много просто, като подпомогнат оздравителния процес. А и посоката на енергията в човешкия организъм е същата като при растителния.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Зъби
« Отговор #100 -: Юли 25, 2011, 20:46:01 pm »
Цитат
About 3 months ago or so, i lost part of my side molar tooth fully.


  I had a hunch to use the zapper copper pipe and copper coin on it directly nearby to the gum.

 This was not a pleasant feeling but it was not painful either. Brushing frequently with baking soda helped as well.

 This may have invigorated the gum and tooth and made it sprout a newbie replacement.

 I am greatfull. The new sprout of tooth is nice and clean and took the same space as the old one.

 I have cheated doctor visits before, and now have cheated the dentist. Mostly due to the don croft 15 hz zappers.

Преди около 3 месеца загубих част от едната страна на кътника си напълно. Предчуствах, че трябва да използвам медната тръба и медната монета от запер уреда си директно на венеца. Не беше приятно усещане, но не беше и болезнено. Миейки си често зъбите с избелваща паста също помогна.

Това може би освежи венеца и забите и направи така, че да ми израсте наново счупеното място.

Благодарен съм. Новият израстък е хубав и чист и заема същото място, както стария. Преди избягвах да посещавам доктор, а сега вече не посещавам и зъболекар. Това дължа най-вероятно на уреда на Don Croft запер на 15Hz.


http://www.ethericwarriors.com/ip/viewtopic.php?t=3288


Превел съм го да няма мрънкане. ;D Аз си направих такъв запер и ще опитам също.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 20:58:26 pm от sidewinder »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Re:Зъби
« Отговор #101 -: Юли 29, 2011, 00:17:12 am »
Здравейте отново! Не забравяйте, че зъбите са рефлексни точки (както и краката, ръцете, ушите, гръбнака и очите). Те се разболяват когато някой орган боледува, а този орган боледува, когато имаме социален или психичен проблем. Например, когато имаме проблем с партньора, боледуват бъбреците, когато имаме грозни конфикти - дебелото черво, когато имаме проблеми с децата - гърдите или половите органи и т.н. Това което разискваме в темата е намаляване на СИМПТОМИТЕ, но не премахва причината. Например затова руснака, който се е оказал в тундрата и не е имал повече причини за болестите си, си е поникнал зъби - както и много стари хора, чийто "дразнители" са измрели.

Потипването по меридианите помага на всичко - нарича се техника на емоционалната свобода - много е добро.

Аз например винаги съм имала проблеми с връзките си и мъжка страна и горните ми предни зъби са ужасни... сега го знам, ама преди не - добре, че си пазя останалите и се успокоявам като ме заболят проблемните без да тичам при зъболекар.

Ето например графика на рефлексните точки на зъбите (на английски, че не мога да намеря на Български, ама идеята е ясна):

 

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Зъби
« Отговор #102 -: Юли 30, 2011, 19:25:35 pm »
...
Ето например графика на рефлексните точки на зъбите (на английски, че не мога да намеря на Български, ама идеята е ясна).

Tina, благодаря ти за инфото. Преведох файла който си прикачила и го качвам тук за тези които не могат да го разберат.
(Надявам се превода да е станал добре :P )
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 19:26:56 pm от emilkos »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #103 -: Юли 31, 2011, 04:49:38 am »
Благодаря на Тина за схемата (Много добре е систематизирано всичко!)и на emilkos за превода! @---
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Re:Зъби
« Отговор #104 -: Август 01, 2011, 02:08:59 am »
Благодаря ти много за превода - супер е! Надявам се, че всички ние ще си помогнем да запазим зъбите си като лекуваме причината. Най много ви моля - не ходете на зъболекар за кариеси да ви пробие емайла (защитата на органа) и не вадете зъб ако не е наистина критично.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27