Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114015 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #60 -: Септември 14, 2009, 12:45:44 pm »
Може ли и на мен? :blush: От блога на Спорта си дръпнах информацията от Столбов "Как си отгледах нови зъби", което ме заинтригува. Не зная руски, но тука се мъча с транслатора на гугъл. Обогатяващо ще е за аудиторията, ако някой се наеме да я преведе, щото подробностите са важни, а точно при тях по закона на Мърфи "преводът" е възможно най- объркващ  8)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #61 -: Септември 14, 2009, 16:21:18 pm »
Да, и аз съм "за" някой да го преведе, не е толкова голямо.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Зъби
« Отговор #62 -: Септември 14, 2009, 19:49:06 pm »
Чини ми се бошлаф работа това с регенерацията на зъби, ама ... Книгата е 28 страници, ако направим комбина да вземем пък да я преведем.  ;) Айде тук си признавайте кой още поназнайва руски и ще направим връзка на ЛС, че да се доразберем. Колкото по-вече - толкова по-малко страници ще се паднат на човек.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #63 -: Септември 14, 2009, 20:42:15 pm »
Ами аз превеждам без проблем от руски :) Само че в момента ще ми дойде много, че превеждам и други неща.Но ако никой не бърза, може да го преведа като ги свърша(мога да почна Столбов през ноември примерно).
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 20:43:02 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #64 -: Септември 14, 2009, 20:52:51 pm »
Ами аз превеждам без проблем от руски :) Само че в момента ще ми дойде много, че превеждам и други неща.Но ако никой не бърза, може да го преведа като ги свърша(мога да почна Столбов през ноември примерно).
Е, Спорте, ти пък нищо не каза. Аз дотогава руския ехееее, като майчин ше го шпрехам  ;D Но наистина тука взех да се амбицирам, да му са не види и езика...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Зъби
« Отговор #65 -: Септември 14, 2009, 21:11:33 pm »
Чини ми се бошлаф работа това с регенерацията на зъби, ама ... Книгата е 28 страници, ако направим комбина да вземем пък да я преведем.  ;) Айде тук си признавайте кой още поназнайва руски и ще направим връзка на ЛС, че да се доразберем. Колкото по-вече - толкова по-малко страници ще се паднат на човек.

С такъв метод на превод, работата ще стане "развален телефон". Текстът не е само един. Има няколко материала. Спорт-Здраве ясно е заявил, че в блогът му ще бъдат преведени материалите за регенерацията на зъбите.

За който се интересува:
http://e-puzzle.ru/forum/index.php?showtopic=350&st=0  ,  http://mikhail-stolbov.narod.ru/index.htm
http://www.e-puzzle.ru/search.php?a=search
http://mikhail-stolbov.narod.ru/SMI.htm
http://www.gazetadrevo.ru/files/gazetadrevo200801.pdf  - Много важно!!! Аркадий Петров - един от най-прогресивните физици, открили изключтелно неща за света и връзката човек Вселена. http://www.gazetadrevo.ru/
http://video.yandex.ru/users/tantrido/view/8/  - добър филм, в който с примери стоматолози говорят за регенерация на зъби ;). Ха, след стоматолозите говори физик, а след него един световноизвестен генетик от РАН... Главата ми се завъртя... ::)

Освен книгата на Столбов и посочените по-горе линкове в компа ми има и няклко други кратки материала.
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 21:58:52 pm от SMSI-H »

Неактивен HuHo88

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Зъби
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2009, 05:01:01 am »
Здравейте!

От скоро ме интересува една тема, която е интересна за всички ни -- здравите зъби.
Някак свикнали сме с идеята, че кариесът е нещо нормално за хората, а беззъбите усти с изкуствените ченета са неизбежен атрибут на третата възраст. Истината е, че НОРМАЛНОТО състояние на човека е да носи здрави, идеални зъби до последния си дъх.

Нашите зъболекари предложиха да се реши проблемът с кариеса, като се слага флуор във водата на децата още от кърмческа възраст, отново игнорирайки важността от рационалното хранене. Флуорът е отрова и предозирането му води до тежки поражения върху нервната система, костите и зъбите.

Наскоро попаднах на изследването на д-р Уестън Прайс за хората с най здрави зъби на планетата

Той е обиколил целия свят, изследвайки зъбите на различни нации. При най-обширното изследване досега, което обхваща общности от всякакви континенти, раси и култури той открива цели народи, където кариеса е непознат, където хората до края на живота си носят оригиналните си зъби. В края на краищата той стига до куриозната истина, че

Хората с най-здравите зъби на планетата:
изобщо НЕ ходят на зъболекар,
НЕ правят профилактика,
НЕ си мият зъбите и
НЕ ползват флуор, дъвки Орбит и прочие боклуци.



Вместо това те се хранят с нерафинирани, непреработени храни в правилна комбинация. И така запазват зъбите си здрави до края на живота си.

Много хора ще кажат - "такъв им е генът", но няма да познаят. Защото д-р Прайс открива, че когато същите народи се докоснат до западните храни и начин на хранене, веднага настъпва физическа дегенерация и изгниване на зъбите им.

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Зъбен камък
« Отговор #67 -: Декември 16, 2009, 13:44:40 pm »
Чувал ли е някой за махане на зъбен камък чрез жабурене с мъртва вода?
Мой познат казва, че така си махнал зъбния камък...
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #68 -: Декември 16, 2009, 17:07:15 pm »
Не съм чувал, но предполагам че е възможно. Има логика.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Зъбен камък
« Отговор #69 -: Декември 17, 2009, 22:43:20 pm »
Чувал ли е някой за махане на зъбен камък чрез жабурене с мъртва вода?
Мой познат казва, че така си махнал зъбния камък...

Има логика и аз съм съгласна, но как се правеше мъртва вода?

Знаете ли как се чисти петно от чевено вино от дрехи или мокет? Излива се още червено вино и се попива. Значи мъртвата материя - зъбния камък се чисти с мъртва материя - мъртва вода.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Зъби
« Отговор #70 -: Декември 18, 2009, 06:21:42 am »
Зъбния камък е различен като твърдост при всеки индивид, някои хора толкова твърд зъбен камък имат че се налага чегъртане, а при някои с нокът се сваля, та при тези които имат сравнително крехък зъбен камък помага мъртвата вода по простата причина че киселинността и разлага връзката между зъбния камък и самият зъб.
Но има и още по ефикасен начин от мъртвата вода, при мен много помогна лимона с чесън и за венците и за зъбния камък, един лимон се стиска и три скалитки чесън се счукват много ситно и се бъркат в лимонения сок и се добавя малко зехтин, със сол е чудесен сос за печено пиле, но без сол става за търкане на зъбите с пръст и резултатите идват след един ден буквално, специално за възпалени венци.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #71 -: Януари 02, 2010, 02:51:45 am »

Max

  • Гост
Re:Зъби
« Отговор #72 -: Януари 02, 2010, 16:44:29 pm »
Чудесна тема!Поздравления и благодарности към автора!
Да добавя няколко късчета информация.
Баба правеше ябълков оцет.Той беше мътна течност, която задължително имаше утайка.Вкусът и ароматът му нямаше нищо общо с купения ябълков оцет.Оцетът от магазина е прозрачна, бистра течност.Това е постигнато след  обработка, в резултат на която той не само губи полезните си качества, но става опасен за употреба. След определен период това се усеща.
Киселините помагат с премахването на зъбния камък, тъй като разтварят калция и точно по тази причина не трябва да престояват дълго върху зъбите, защото минавайки през камъка, могат да разтворят зъбната тъкан. Затова е прието след консумация на кисели плодове от сорта на лимоните, зъбите да се изплакват от остатъчната киселина в устната кухина.
Употребявани вътрешно киселините / оцет или лимонов сок/,  според  някои автори, спомагат за правилната обмяна на калция. Колкото до ролята на оцета в отслабването,  някои го пропагандират,  други го отричат.  Има смисъл да се приема само при диета богата на мазнини. В останалите случаи е безполезен. Освен, ако говорим  за  домашен ябълков оцет, за който се твърди че съдържал комплекс от полезни вещества .
Това, което се съдържа в лимонената кора не е киселина, а лимоново етерично масло. Вероятно на него се дължи един от описаните ефекти на комбинацията със сода и сол.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Зъби
« Отговор #73 -: Януари 02, 2010, 19:40:02 pm »
Забравих да кажа, че жабуренето със зехтин е много добра профилактика и отстранява дребните проблеми със зъбите. Също така прави излишна пастата за зъби и четката.
Жалко че в България е много скъп. В Гърция се лее по улиците дет се вика, например.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Зъби
« Отговор #74 -: Януари 09, 2010, 21:39:36 pm »
Но има и още по ефикасен начин от мъртвата вода, при мен много помогна лимона с чесън и за венците и за зъбния камък, един лимон се стиска и три скалитки чесън се счукват много ситно и се бъркат в лимонения сок и се добавя малко зехтин, със сол е чудесен сос за печено пиле, но без сол става за търкане на зъбите с пръст и резултатите идват след един ден буквално, специално за възпалени венци.

БЛАГОДАРЯ ТИ Salito! 4 вечери с твоята рецепта и цвета на възпалените ми венци се промени от мораво-червено на кафяво и болката спря! Ще разпространявам тази рецептичка където мога!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27