Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114405 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #45 -: Септември 09, 2009, 15:33:41 pm »
...цинкова паста веднъж седмично, луга веднъж на 2 дни, а през останалото време нормална паста за зъби...Макар и с флуор...  ;)

Ахахаха, медицинско лице в действие, хахаха  :rofl:

По-добре да лижа тротоарите три пъти дневно, отколкото да си завирам цинкова и флуорна паста в устата!


Гладувайте веднъж седмично, три дни месечно и 10 дни на 6 месеца.Хранете се с 80% сурова храна и 20% готвена храна, прекратете приема на боклуци(+ кафе, захар, алкохол), никога не се хранете по-рано от 9:00 сутринта и по-късно от 16:00 следобяд и никога няма да имате зъбен камък, кариеси и другите известни заболявания.
(Бонус - ще умрете от старост, а не от болест в старостта си.А старостта така и така ще дойде доста късно.)
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 15:34:44 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #46 -: Септември 10, 2009, 14:10:21 pm »
А някой да сподели опит и решение за чувствителни зъби? :blush:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #47 -: Септември 11, 2009, 11:19:01 am »
А някой да сподели опит и решение за чувствителни зъби? :blush:

Мда, горното е решение и мои чувствителни места вече са нечувствителни.

Когато започвах да се занимавам с гладувания чувствителността за известно време се засили - повечето ъгълчета, на кучешките и резците, други ръбчета и тн...После си изчезна и не съм имал проблеми.

Трябва да се отбележи и факта, че не си мия зъбите, а само езика.Тъй като вече не ми се образува толкова плака, а просто някакъв гъст секрет, който го изплаквам с гореща вода и зъбите са си бели и гладки без да ги четкам или нещо подобно.Ползвам четка за зъби само за махане на обложенията по езика, които тялото образува по време на гладуване.
Това е ефект от продължителни гладувания и спазване на горния режим, както и доста промивки, но все пак си е фактор и трябва да се отбележи, че не ги затормозявам с излишно четкане, освен при дъвчене.
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 11:20:06 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #48 -: Септември 11, 2009, 11:28:23 am »
Точно тези ме тормозят и мен откак основно минах на плодове и зеленчуци. Засега спрях меда, понеже смятах, че и той доста голяма роля изигра за цялата работа. А си мислех, че не ми достига калций... Мерси за насоките.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Зъби
« Отговор #49 -: Септември 11, 2009, 12:01:49 pm »
За меда не съм много убедена, че трябва да се спира при подобен режим на хранене.
Забелязала съм, че ако започна деня със сок от 1 лимон, мед и вода, то не изпитвам никаква нужда от храна, дори и вода много често, до другия ден, дава ми и нужната енергия. И предполагам, че този ефект се дължи именно на меда.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #50 -: Септември 11, 2009, 13:30:17 pm »
Точно тези ме тормозят и мен откак основно минах на плодове и зеленчуци. Засега спрях меда, понеже смятах, че и той доста голяма роля изигра за цялата работа. А си мислех, че не ми достига калций... Мерси за насоките.

Твърде е комплексно.Защото може да не ти достига нещо друго, тъй като за усвояването на калция са нужни редица други неща, и колкото и калций да си ядеш, можеш да си го изкарваш отзад непоет, ако ти липсва някой от катализаторите за него.
Също така ти имаш калции предостатъчно, само че тялото, когато постоянно яде, няма енергията да го изкара от запасите.Като спреш да ядеш за известно време, тялото ще разгради някои свои тъкани и ще вземе калция от тях(сиреч от себе си) и това е най-бързия начин да оправиш чувствителността.

АКО калцият е проблемът въобще.Като погладуваш, тялото ще оправи проблема, какъвто и да е, защото ще има енергията за това, така че действай.


П.П.
А защо се получава това като минеш на плодове и зеленчуци?
Защото този начин на хранене оставя на тялото повече енергия и с нея то започва телесните промени по пречистване и преустройство с такъв размах, колкото е оставащата енергия.
При постоянното ядене тя е малко, но все пак при суровоядството е най-много от всички видове хранене.Затова тялото започва процесите ограничено и бавно, но сигурно.Така че чувствителността след време ще мине сама, но ако искаш да ускориш това, правиш периодични гладувания, промивки и прилагаш горния режим на хранене.
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 13:34:21 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Зъби
« Отговор #51 -: Септември 13, 2009, 15:50:15 pm »
Имам проблем, и аз съм като повечето хора които са се хранили неправилно с готвена и животинска храна , но от 3-4 дена от както прочетах темите спрях да консумирам такива храни и се опитвам да ям само плодове и зеленчуци в суров вид. Оба4е пораженията вече са направени и в момента имам 2 пломби аналгама и бялата и 2 зъба с голям кариес който се нуждаят от пломба можете ли да ми кажете коя е за предпочитане.
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 22:15:16 pm от DReaMeR »
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен rosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Зъби
« Отговор #52 -: Септември 13, 2009, 22:12:53 pm »
Не разбирам как зъбния камък ще ни предпазва от шиечен кариес като е пълен с бактерии. Аз вече два месеца си чистя зъбите с мисуак и първоначалния ми ентусиазъм понамаля. Оказа се, че кървенето на венците ми е спряло в резултат на чистенето на зъбния камък с ултразвук и то за около една седмица. Освен това като не ползвам четка и паста за зъби се образува повече и по-бързо зъбен камък. Но все пак венците ми кървят по-малко от преди. Чистенето на зъбния камък с ултразвук или механично не е решение - бързо се образува нов. Така че търсенето продължава.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #53 -: Септември 13, 2009, 22:22:17 pm »
Не разбирам как зъбния камък ще ни предпазва от шиечен кариес като е пълен с бактерии. Аз вече два месеца си чистя зъбите с мисуак и първоначалния ми ентусиазъм понамаля. Оказа се, че кървенето на венците ми е спряло в резултат на чистенето на зъбния камък с ултразвук и то за около една седмица. Освен това като не ползвам четка и паста за зъби се образува повече и по-бързо зъбен камък. Но все пак венците ми кървят по-малко от преди. Чистенето на зъбния камък с ултразвук или механично не е решение - бързо се образува нов. Така че търсенето продължава.

Не разбра ли, че търсенето ти приключи.Винаги ще ти се образува зъбен камък - до края на живота ти - ако не започнеш да се храниш правилно.

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Зъби
« Отговор #54 -: Септември 13, 2009, 22:39:51 pm »
Добри предложения и мниниея спорт-здраве!!
11

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Зъби
« Отговор #55 -: Септември 13, 2009, 22:44:16 pm »
Някои хора са разположени генетично към зъбен камък и други неща. Може би е възможно дори и да сменят храната пак да се образува. Трябва да пробваш.

Защото сигурно има хора, които ядат подобна храна и не им се образува.

За пример ще дам следното: има хора, които са генетично разположени към рак да кажем... а човек който 50 години пуши цигари без филтър може въобще да му няма нищо... и хиляди други примери.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #56 -: Септември 13, 2009, 23:25:21 pm »
Някои хора са разположени генетично към зъбен камък и други неща. Може би е възможно дори и да сменят храната пак да се образува. Трябва да пробваш.

Защото сигурно има хора, които ядат подобна храна и не им се образува.

За пример ще дам следното: има хора, които са генетично разположени към рак да кажем... а човек който 50 години пуши цигари без филтър може въобще да му няма нищо... и хиляди други примери.

Ами тази теза праща нещата на по-дълбоко ниво и става по-дълго за обсъждане.Като цяло, във форума всеки търси някак прости и бързи отговори и коментира сравнително кратко иначе сложни констатации.Затова и се точат дискусии - защото рядко във форум може да се презентира завършената теза и да се представи цялостен материал.

Най-общо казано, горният цитат е практическа истина, защото има по една истина за ниво, и всеки човек е на различно ниво от другите.Обяснявам това в блога си, но читателят ще трябва да прочете и много странични неща там, докато стигне до обяснението.Това е неминуемо, защото дори и да прочете веднага обяснението, у него ще възникнат въпроси.За да не възникват въпроси, трябва да се прочете по-голям обем инфоррмация, често привидно съвсем несвързана с темата.

Това в един форум се счита за флуд и изместнате на въпроса, затова нека читателят ме разбере, когато избегна отговор на цитата точно тук и сега.Нека си признаем - загубили сме толкова много от корените на логиката си, че за да отговори мна един такъв прост въпрос ни е нужно много говорене.

Просто вече не знаем къде се намираме и се налага да обясняваме за себе си такива прости неща.После се чудим защо животът става все по-сложен - ами ние просто забравяме как да живеем.

Обещавам да направя специално тема на тема "Защо този яде, а другия не, но първия е слаб, а втория дебел и защо тези двамата са еднакви, но на единия му е студено, а на другия топло".Това е много актуален и много нуждаещ се от обяснение въпрос, но това не е темата за него.

Неактивен петка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Зъби
« Отговор #57 -: Септември 14, 2009, 00:37:01 am »
Да ви питам нещо, имам умъртвени зъби, които са потъмнели от пълнежа, и тъй като са предни никак не е приятна гледката, сега обмислям варианти какво да направя, имало начин да се смени пълнежа и тогава зъбът сам си възстановява цвета, но не знам доколко вредни са тези пълнежи. Друг вариант е да изпиля предните зъби и да ги облека с порцеланови коронки. Ако някой е запознат с вредните и не чак толкова вредните зъболекарски решения за моя случай, ще съм щастлива да сподели във форума.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Зъби
« Отговор #58 -: Септември 14, 2009, 05:54:07 am »
Вижте, зъбите наистина са много гаден проблем за всички.А и в описаните случаи, зъболекарската намеса е най-желателна, просто защото естествената природна намеса би отнела много време и немалко усилия.

Нека като обдъждаме зъболекарските намеси, тъй като са най-варваското решение, но за сега и най-адекватното в бързите и спешни случаи, поне да ги обсъждаме в контекста на промяната на начина на живот.

Ако след зъболекарската намеса начинът на живо тостане същия, всичко ще се повтори и със сигурнос тще се влоши с всяко повтаряне(това е доказано от практиката).Нека обсъждаме зъболекарската намеса в контекста на тоталната смяна на начина на живот след нея.


Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Зъби
« Отговор #59 -: Септември 14, 2009, 12:37:54 pm »
Да ви питам нещо, имам умъртвени зъби, които са потъмнели от пълнежа, и тъй като са предни никак не е приятна гледката, сега обмислям варианти какво да направя, имало начин да се смени пълнежа и тогава зъбът сам си възстановява цвета, но не знам доколко вредни са тези пълнежи. Друг вариант е да изпиля предните зъби и да ги облека с порцеланови коронки. Ако някой е запознат с вредните и не чак толкова вредните зъболекарски решения за моя случай, ще съм щастлива да сподели във форума.

Регенерирай си зъбите и проблемът ти ще се реши :). Няма значение, че зъбът ти е мъртъв. Регенерацията възстановява абсолютно всички тъкани. Но Спорта е прав - регенерацията е дълъг процес, така, както да ти никнат нови зъби, което си е същото.

За това, как става регенерацията, има материали на руски. Методиката за регенерация е разработена в Русия. Ако индивида желае, регенерацията може да се приложи не само за зъбите. При желание от твоя страна ще ти ги пратя в мейл!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27