Автор Тема: Никола Тесла  (Прочетена 84873 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Никола Тесла
« Отговор #75 -: Февруари 28, 2010, 22:57:41 pm »
Gogo и Petyr,

подготвям ви задачка за решаване - чакайте само да изровя всички материали, че и времето ми е малко. Усилватели, "Световната система" на Тесла и телематика! Аз ИЗПРОБВАХ едно от тези неща без да знам, че Тесла го е правил и искам помощ, ако може!

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Никола Тесла
« Отговор #76 -: Март 02, 2010, 19:53:04 pm »
ЗДРАВЕЙ Tina,

В Библията има много неща скрити в подтекста, ако имаш възможност я прочети и на всяко нещо което ти се стори интерсно намери някоя картина (икона) която отговаря на написаното. Можеш да се разровиш за някое по старо издание на Библията, а също така и на картини (икони) :)
Според мен така може да се достигне до някакво заключение, или до някакъв отговор  ;) То зависи и какво търси човек  :)




Почвам да се съгласявам с Petyr,че трябва да се съберем и да опитаме да направим нещо. Който не е опитал той не е постигнал нищо  :)



Толкова неща са неоткрити,а колко ли са открити и събират прах в някои склад :yes:

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Никола Тесла
« Отговор #77 -: Март 03, 2010, 09:10:05 am »
niki27pl, библията би ми послужила за тоалетна хартия :yes:

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Никола Тесла
« Отговор #78 -: Март 03, 2010, 09:38:00 am »
niki27pl, библията би ми послужила за тоалетна хартия :yes:

На някои хора  е помогнала за здраве, на други за технология, зависи какво търси човек :)да не изброявам  :hi:

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Никола Тесла
« Отговор #79 -: Март 03, 2010, 11:14:28 am »
Нещо за размисъл  8):

"Енергията на човечеството (живителна сила) = 1/2М*V*V, където М е масата (броя на хората на Земята), а V е силата на прогреса.

V изразява уменията на човечеството да създава, образованието, доходите, развитието на културата и прочие.

Ако се увеличи броя на населението на Земята (както е станало за 100 години), човечеството може слабо да прогресира САМО АКО ДОПЪЛНИТЕЛИНИТЕ ХОРА СА СЪС СЪЩОТО ОБРАЗОВАНИЕ И СПОСОБНОСТИ КАТО СВОИТЕ РОДИТЕЛИ! Ако обаче образованието деградира и културата и морланите ценности спаднат, човечеството ще деградира и ще е в екстримна деволюция!"


Никола Тесла

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Никола Тесла
« Отговор #80 -: Март 03, 2010, 11:23:02 am »
И още  ;D:

Освен озонатора - като естествен начин за прочистване на водата без химикали, Никола Тесла е разработил и апарат за изгаряне на нитроген, който подхранва почвата за посевите БЕЗ ИЗКУСТВЕНИ ТОРОВЕ!

Предполагам и това откритие е в секретните бази на фармацевтичната и химическите мафии!  :---

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Никола Тесла
« Отговор #81 -: Март 03, 2010, 13:25:45 pm »
Предполагам и това откритие е в секретните бази на фармацевтичната и химическите мафии!  :---
Обменът на фармацефтичната промишленост надминава общня обмен на военната, химическата и петролната промишленост на Щатите. ;)

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Никола Тесла
« Отговор #82 -: Април 25, 2010, 19:01:15 pm »
Здравейте, имам един въпрос,на който не мога да си отговоря все още. ???
Говорих с един електроинжинер физик по следната тема.
Запитах го може ли да се направи генератор на 12 волта който да се захранва сам и да обслужва още уреди на 12 волта.Поставих така въпроса защото дадох за пример "автомобила".
И отговора му беше че не може, все едно че да измислиш перпетумобиле :-X
Аз съм си правил експерименти с генератор които да захранва крушки и други неща на 12 волта, и да ви кажа че става работата ;) само че електродвигателя  се задвижваше с акумулатор, не съм се опитвал да затворя кръга.Това ми доиде като идея впоследствие разговора с този човек.
Поставям това тук защото този човек със сигурност е могъл да го направи, ще го прочетат тези дето ще могат да ми помогнат със съвет и т.н.
Поздрави :)
« Последна редакция: Април 25, 2010, 20:57:03 pm от Black Adder »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Никола Тесла
« Отговор #83 -: Април 26, 2010, 01:05:05 am »
Аз смятам, че ако застанеш в усилвателна кутия и хванеш жиците, ще захранваш каквото искаш - тоест мечтаното перпетум-мобиле! Единственото био-електро-магнитно поле което НЕ СПИРА до смъртта на човека е сърцето! Средна възраст на захранване - 75 години!  :hi:
« Последна редакция: Април 27, 2010, 17:22:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Никола Тесла
« Отговор #84 -: Април 26, 2010, 06:12:13 am »
Абе що спамите темата за Тесла с глупости?

А за генератора и акумулатора има една малка подробност.

Колата зарежда акумулатора и за целта гори бензин. Който е доста скъп.
Зареден акумулатор от въздуха не можем да си намерим. Винаги някой го зарежда. Ако ще и фабриката да е.
Та като си вързал акумулатора, той е давал тока. Но преди това някой е похабил ресурси за да го вкара тоя ток вътре. Дали ще е домашно зарядно, дали движението на колата или пък фабриката, е подробност.

Та винаги е необходим ИЗТОЧНИК.

След това, защо не можеш да си направиш генератор, който да се захранва сам + други уреди.
Защото всеки електрически уред, консуматор или пък генератор освен Волтове има и мощност. Има и ватове има и ампери.
Досега измислените генератори могат да развият КПД не повече от 100%.

А ти в твоята верига искаш да има над 100%.
Цели 100% ще отиват за самозареждането на генератора и още някакви други за уредите.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Никола Тесла
« Отговор #85 -: Април 26, 2010, 07:59:23 am »
Абе що спамите темата за Тесла с глупости?


Цели 100% ще отиват за самозареждането на генератора и още някакви други за уредите.
Защо да я спамим темата, доколкото си спомням Тесла е измислил някакви електродвигатели които се захранват сами. мисля че съм ги разглеждал в патентите на Тесла :)
Ми ако сложим 2 и повече генератори в един кръг с електромотор, тогава би трябвало да имаме достатачно ампери :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Никола Тесла
« Отговор #86 -: Април 26, 2010, 09:24:10 am »
Абе що спамите темата за Тесла с глупости?

И аз съм възмутена от забележката ти Танграта! Това изобщо не е спам - даже си извадих книжката на Тесла да му видя пак "Телеавтомата". Много се извинявам, ама го е управлявал с мисловна енергия! Хайде не като генератор, ама пак е използване на биоенергията.

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Никола Тесла
« Отговор #87 -: Август 30, 2010, 15:00:31 pm »
ехеее кво правите тука ве  ;D Тесла е най великия изобретател, много се възхищавах на направените от него неща, обаче един сън ме преобърна в обратна посока т.е. най-силното, най-мощното, най най най нещото не е машина или апарат, а човешкото тяло, ако можеш да го управляваш и имаш знанията ти би могъл да си .........
« Последна редакция: Август 30, 2010, 15:02:21 pm от petyr »

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Никола Тесла
« Отговор #88 -: Август 30, 2010, 15:57:45 pm »
Аз смятам, че ако застанеш в усилвателна кутия и хванеш жиците, ще захранваш каквото искаш - тоест мечтаното перпетум-мобиле! Единственото био-електро-магнитно поле което НЕ СПИРА до смъртта на човека е сърцето! Средна възраст на захранване - 75 години!  :hi:

е добре щом искаш да те превърнат в батерия няма да те спирам, обаче да не вземат да направят като в филма матрицата цели стълбове от човешки тела, или пък да вкарат някакъв смотан закон ... докато човек спи да трябва да се закача към жици и да е като генератор за електрическите машини и апарати. (макар че тая идея е добра но това да е само за затворници и цигани, ето тогава наистина ще са в полза на обществото)  8)

и все пак може и магнитното поле на земята да се ползва като генератор и да се покриват енергиините нужди на цялото население на земята

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Никола Тесла
« Отговор #89 -: Януари 06, 2011, 15:26:45 pm »
Швейцарци лиснаха дъжд над пустинята. И така 52 пъти

Таен проект, финансиран от президента на Арабските емирства, направи така, че в района Абу Даби, известен със своите летни суши, да завали дъжд цели 52 пъти.

Преди всеки валеж метеорологичната служба нито веднъж не е предвидила дъжд или дори облаци, съобщи френското издание Figaro.

По-рано президентът на швейцарската компания Meteo Systems International Хелмут Флюрер заявил, че учените са готови да изпитат нова технология за изкуствено предизвикване на дъжд.

До момента изкуствен дъжд се "прави" в Китай и Израел чрез разпръскване на хлорно сребро над облаците.

В този случай обаче учените разположили в пустинята метални устройства във формата на чадъри с височина от около 10 м.

"Чадърите" имат свойството да зареждат въздуха с електричество. Те произвеждат отрицателни йони, които се насочват към въздуха.

Отрицателните йони се свързват с частиците прах, което е идеално условие за кондензацията на водата, намираща се във въздуха.

Формирането на милиарди микроскопични капчици може да създаде облак, който от своя страна става източник на дъжд.

Устройството се задействало 72 пъти в продължение на 112 дни, като 52 пъти предизвикало дъжд.


От Meteo Systems твърдят, че изобретението им може да замени скъпоструващите уреди по преработване на морска вода в сладка.

По предварителни сметки с използването на новата технология производството на 100 млн. куб. м вода ще струва едва 7 млн. евро, срещу 53 млн. евро, които се дават всяка година за преработването на морска вода.  


Източник: http://www.dnes.bg/index/2011/01/06/shveicarci-lisnaha-dyjd-nad-pustiniata-i-taka-52-pyti.107961

100% Технология на тесла
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 15:28:13 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27