Автор Тема: Никола Тесла  (Прочетена 85125 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

agent006

  • Гост
Re:Никола Тесла
« Отговор #60 -: Юни 20, 2009, 09:05:51 am »
Чуканов не може да различи квант от вълна и цикъл, а ще прави генератори на квантова свободна енергия  ;D
Копирал някои от много публикувани в интернет схеми на такива генератори и го продава за свой на правителството на САЩ ;D
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 08:05:56 am от агент006 »

Неактивен gengan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Никола Тесла
« Отговор #61 -: Юни 21, 2009, 14:34:31 pm »
Хей, Агент006, явно фантазиите ти са доста повече от знанията по елктротехника(респ. физика) :)
Цитат
Предполага се, че кутията на Тесла(същата коята монтирал в електромобила си) е съдържала осцилатор свързан с диполна антена, която излъчвала вълни, на които половината им дължина...........
Това дето го предполагаш не обеснява по никакъв начин [size=120pt]кой е източникът на енергия, откъде идва енергията?[/size] Изобщо тези писания за Никола Тесла са пълна мистика, и кое от всичкото  писано за него е истина и кое измислица, само можем да гадаем. Подобни мистики има писани доста, за други личности и събития. Всички те са породени от теорията на Айнщайн и заветната формула" Е = m.C\2 , т.е. енергията е равна на маста на веществото, умножено по скороростта на светлината (300000 km/s) на степен 2!!!!!!
Тази формула е хвърлила в шок научната общественост тогава. Значи нищожно количество вещество притежава огромно количество енергия!!!!!
Да ама тази формула всеоще не е доказана напълно експериментално, засега май само при ядрените реакции се установява някаква загуба на вещество, и то само теоритично. Така че мераклиите да докажат формулата и с това да решат енергийните проблеми на човечеството е имало, има и сега, ище има и в бъдеще. Една от последните версии в тази насока е с българско участие, българският инженер Кирил Чуканов, баща на известната МИС-ка Лаура Чуканова,живеещ и работещ в САЩ, е провел реидица успешни експерименти и разработки за получаване на електроенергия "ОТ НИЩОТО" , има си и собствен сайт. Да ама отново цялата работа спира някъде си и всичко отново потъва в мистика...........До кога ли?

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Никола Тесла
« Отговор #62 -: Юли 06, 2009, 21:32:30 pm »
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Никола Тесла
« Отговор #63 -: Юли 29, 2009, 11:43:22 am »
Yайърлес-система зарежда електроуреди с безжичен ток.

http://e-79.com/?new_id=5880

Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Никола Тесла
« Отговор #64 -: Юли 29, 2009, 14:11:08 pm »
Браво.Може да е революция в ел.захранването.
Нооооо ;). До какви стойности на волтаж, ампераж и мощност ще може да се предава безжично ел.ток ?? Не е казано. Може да са още в процес на изпитания за по-силен ток.
И доколко думата в края на статията "безопасно" е вярна. Ако на пътя на предаваната безжично ел. енергия стои човек, или животно ??
Аз смятам, че това не е толкова безопасно за живите същества и организми. Както е при антените на GSM-мите.
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 18:45:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Никола Тесла
« Отговор #65 -: Август 02, 2009, 18:27:20 pm »

Идва краят на кабелите


Associated Press
Дните на десетките кабели, свързващи телевизори, компютри и мобилни телефони с електропреносната мрежа, може би са към края си благодарение на система за безжично презареждане на домакински уреди. Новата технология разчита на скорошен научен пробив и според компанията WiTricity може да изпраща електроенергията "безжично" до различни устройства, пише "Таймс".

Според WiTricity тяхната технология е безопасна за хората, тъй като реално преносът на енергия става посредством магнитни полета.

Самото откритие е базирано на научния принцип на Резонанса, според който преносът на енергия става между два предмета със сходна естествена честота на трептене. Когато обектите са с еднаква резонантна честота, те обменят енергия, без реално да имат ефект върху околната си среда и намиращите се в нея други предмети. По същия принцип кристална чаша може да бъде счупена от акустичните вибрации от гласа на певица, изпълнила дадена нота.

При технологията WiTricity преносът на енергия се осъществява между две магнитни намотки – едната от които включена в контакта, а другата - към домакински уред, например лаптоп. Електромагнитните вълни се прехвърлят между намотките и втората получава електричеството, нужно за захранване на преносимия компютър, чиято батерия на практика става излишна.

Приложимостта на технологията бе демонстрирана миналата седмица на конференция в Оксфорд, където пред присъстващите изпълнителният директор на компанията Ерик Гилър показа телевизор, включен в прототип на устройството.

Основно предимство на WiTricity пред сходни лазерно базирани технологии е, че не изисква пряка видимост между излъчвателя и приемателя на електрическия заряд.

Съществуват обаче и някои пречки. При сегашното ниво на технологията могат да бъдат захранвани само низхоразходни уреди. Самият пренос на енергия пък не може да става на повече от два метра, макар надеждите да са след време да бъдат достигнати и разстояния от порядъка на 30 метра. :o

Мангалите са много търпеливи... :D ;D :D

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2009/07/28/762557_idva_kraiat_na_kabelite/

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Никола Тесла
« Отговор #66 -: Август 03, 2009, 14:38:08 pm »
Тва устроиство за безжичното предаване на ток е измислено и наи напред направено от Н.Тесла преди 100год.И аз го направих преди известно време-няма никва философия,качил съм снимки и клипчета в темата за озонатора :D.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Никола Тесла
« Отговор #67 -: Ноември 22, 2009, 18:38:39 pm »
НИКОЛА ТЕСЛА е знаел повече от Айнщаин,чел сам някъде че тои се е допитвал до Тесла, но каквото и да сме чели и да сме чули всичко е само предположения (аз така мисля). Много малко хора на тоя свят знаят, какво е станало с записките му, след неговата кончина.
Ако случайно някой знае нещо може да ми пише на ЛС. :)
   :)Та за кое точно казваш Айнщайн се е допитал до Николо Тесла? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Никола Тесла
« Отговор #68 -: Януари 14, 2010, 18:51:32 pm »
Тесла има подробни лекции и патенти и ако някои грамотен човек ги прочете и усвои може да му хрумнат и на него хубави идеи за приложението на променливия ток а не да чака на готово засекретени документи които ще излезнат на яве след 100 години :)

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Никола Тесла
« Отговор #69 -: Януари 14, 2010, 21:47:49 pm »
   :)Та за кое точно казваш Айнщайн се е допитал до Николо Тесла? :hi:

Не се сещам точно,но съм чел че са се срещали и са си общували.  :)


petyr
Съгласен съм с теб,но си мисля че трябва да се съберат повечко хора. ;) ;D
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 22:01:30 pm от niki27pl »

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Никола Тесла
« Отговор #70 -: Януари 14, 2010, 22:07:47 pm »
ами аз съм ги чел и съм доста запознат но нямам пари за финансиране пък и доста пари изхарчих за неодимови магнити :D иначе тука едва ли влизат глупави и безполезни хора може да се съберем и да направим нещо интересно :) аз съм в студентски град, софия :) а и обичам да експериментирам
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 22:13:16 pm от petyr »

Неактивен niki27pl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Никола Тесла
« Отговор #71 -: Януари 14, 2010, 23:02:12 pm »
Аз съм съгласен с теб, но трябва и място и време и много пари за такова начинание ;) на думи е лесно, но на практика е почти невъзможно :D аз и ти може да разполагаме с повечко ресурси, но както си се убедил сам, не стигат. ;)
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 08:43:41 am от Mirotvorec »

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Никола Тесла
« Отговор #72 -: Януари 14, 2010, 23:16:22 pm »
Трябва да се почне все от някъде, но си прав защото и време свободно не остана... скъсват ни в университета, пък аз мога на спокойствие да си работя само на родното местенце, а там почти вече не се прибирам ... :(
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 10:20:42 am от petyr »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Никола Тесла
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2010, 01:29:24 am »
Аз съм впечатлена! Не знам защо, но след книгата на Дан Броун "Изгубения символ", където той завършва книгата си с твърдението, че библията е закодирано знание - например небето е мозъка, а земята - физическото тяло...се зачетох в втобиографията на Никола Тесла, който казва, че е открил ключа за трансформатора си в ...библията - "Откровенията".

Ще чета сега и библията, но ме впечатли и друго откритие на Тесла, в което той казва, че с устройство с размера на ръчен часовник може да се слуша телевизия, радио, телефонни разговори, морз и прочие ОТ ВСЯКА ТОЧКА НА СВЕТА! Защо това не е известно или се използва от тези, които са му откраднали патентите?!!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Никола Тесла
« Отговор #74 -: Февруари 27, 2010, 14:23:34 pm »
Явно някои са разбрали това кодиране много по-рано, и кат са усетили каква пара ще им донесе, са решили да не говорят.   
Но все пак, за да се стигне до някои прозрения и открития, човек тряя да има основни познания в дадена област.За колко ли науки има закодирани послания в библията? :-X

 ;D Откога се каня да чета "Изгубения символ"- сега вече го почвам.
« Последна редакция: Февруари 28, 2010, 08:03:46 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27