Автор Тема: Алтернативни предложения за оцеляване  (Прочетена 18747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
На читателя е ясно, че на всички ни ни остават много малко дни, преди свободите ни да се диктуват изключително от финансов недостиг, породен от обвързване на сегашното правителство на Бойко Борисов с Международния Валутен Фонд.Може би някои от вас са обърнали внимание, че на състоящата се среща на Г-8 в момента има глава за приемане на временна обща световна валута с цел излизане от рецесията(източник в."Дневник").Само преди месец и половина МВФ предложи на България да замени валутата си с евро, за да предотврати бъдещата криза.Това означава, че тази точка ще присъства, когато Борисов подпише с МВФ, АКО дотогава не е приета временна общосветовна валута.

Това може само да звучи безобидно, но когато стане дума за чиповете (междудругото в България тези дни се въведоха чуждестранните паспорти с чип в тях и всеки изтекъл ще се заменя с такъв с чип - източник в."Дневник") ще се окаже, че може да се направи много малко.И тогава най-вероятно ще се види, че е трябвало да се действа тъкмо преди финансовото обвързване с МВФ.

Това, което трябва да се направи, е
1.Смяна на местожителството с по-независимо такова.
2.Преквалификация на по-доходоносна и по-независима квалификация.
3.Намаляване на базовите разходи по живота.
4.Развиване на тялото с по-функционално такова.

Точка 4 е съществената, когато става дума за превенция на чипирането, и нейната аргументация съм изложил в блога си.

В тази тема бих искал да обсъдим точки от 1 до 3, които са временни.
Тъй като развиването на 4 ще иска повече време, точки 1, 2 и 3 ще трябва да се постигнат междувременно, за да се осигури по-стабилна основа за 4 и да се подсигури повече време за успеха на 4.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #1 -: Юли 08, 2009, 14:58:55 pm »
Ето моето мнение по въпроса.Разчитам и на вашите :)

Като цяло няма два еднакви варианта.

Първото, което трябва да се уточни, е местожителството.
Общо казано, местожителството трябва да е далече от колкото се може повече вредящи и обвързващи фактори.Селото за мен се очертава като най-добрия вариант за това.

Второто, което трябва да се уточни, това е изкарването на парите.
Стремежът трябва да е парите да се изкарват по собствена воля - без обвързващи и задължаващи договори.Това означава, че посоката при доходите е към някаква форма на занаят в идеалния случай.Бизнесът е на второ място, тъй като той е здраво обвързан с цивилизацията и оттам със законите на Бойко Борисов и МВФ.Това е пряка зависимост.А трябва да се намери поприще с косвена зависимост.

След като се уточнят тези първи две неща, трябва да се свържат.Може едното да е в известна степен за сметка на другото, въпросът е и двете да работят съвместно и по най-ефективен начин.

Трето - трябва да се направи реорганизация на целия начин на живот - здравословният начин на живот и разходите по живота трябва да достигнат своята оптимално ефективна пропорция.


Друг важен момент е криенето.

Когато новото статукво постепенно започне да влиза в сила, инакомислещите не бива в никакъв случай да се показват наяве.Не защото някой ги преследва, напротив.Просто колкото по-добре се е скрил човек, толкова повече свобода има.
Най-добрият начин за скриване е, когато няма никакви дългове; всички сметки са платени; всички глоби са платени; всички данъци се плащат абсолютно редовно; всяка услуга на цивилизацията се заплаща както е предвидено.Народът ни има много векове опит в този тип криене, което е чудесно.


Това трябва да даде нужното поле за спокойно необеспокоявано съществуване докато дойде окончателното задължаване в чипиране.Затова това свободно време и ресурси трябва да се впрегнат по подготвяне на следващата сцена - пълната независимост от цивилизацията и това трябва да се подготви в срокове.

Ще се радвам, ако в тази тема обсъдим поне няколко примера на възможно реализиране на първата подготовка.

Тоест, надявам се, че все пак има хора, които мислят по въпроса.Тъй като не зная дали е така и от известно време започвам да се съмнявам, че има такива...нека тази тема е пасивният шанс потенциалния търсач да попадне на нещо, от което вероятно има нужда.
« Последна редакция: Юли 08, 2009, 15:02:08 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #2 -: Юли 08, 2009, 17:58:15 pm »
Много си прав по въпроса.
Бях убеден, че Бойко ще спечели, но с такова мнозинство ...
Направи ми впечатление, в тези около два седмици с дъж и слънце многото чемтрейлове които правеха над София. Започвам да се съмнявам дали не бяха от съществено значение за избирателната активност (въпреки, че се приписват заслугите на изказването на Доган и желанието да се махне Станишев). Бойко е наистина най-удобния за прокарване на европейските желаниея в българия и трябваше да спечели убедително.

Стъпките са наисти правилни (според мен) и може би задължитени. Заплахата наистина е трудно забележима, но които може я усеща. Ако се вглежда човек, нещата прозират просто между редовете.

Аз съм за и отдавна мисля в тази посока.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #3 -: Юли 08, 2009, 20:16:29 pm »
Мисля, че тук е мястото да напомня за посещението на Манек този месец. Датите ги има в нета.
Идеята- паралелно с всички мисли и кроежи- слънцегледане.
И : положителни мисли въпреки всичко!
« Последна редакция: Юли 08, 2009, 20:17:45 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #4 -: Юли 09, 2009, 09:26:15 am »
Magnolia ОГРОМНИ балгодарности за инфото  :-*
Това събитие не е за изпускане.
Знае ли се дали ще има преводач?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #5 -: Юли 09, 2009, 10:24:59 am »
Пише, че ще има. Дано да е така.
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 18:30:08 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #6 -: Юли 09, 2009, 17:55:45 pm »
Няма посещение в Бургас.

А най-слънчевите хора са тука.  :P


Дали ще има нещо ново интересно, което да се каже?

За мен гледането си е чиста практика - гледаш - има резултати, не гледаш - няма резултати.
Не виждам на лекциите какво толкова ново има да се каже.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #7 -: Юли 09, 2009, 18:51:11 pm »
Цитат
1.Смяна на местожителството с по-независимо такова.
Според мен това не е задължително, ако го смениш то ще е поради естеството на работата, с която ще се занимаваш. На село-ако се захванеш със земеделие и животновъдство, иначе в града ще бъдеш по-незабележим в морето от хора.
Цитат
2.Преквалификация на по-доходоносна и по-независима квалификация.

Утопия е, ако очакваме по-доходоностна работа при положение, че отказваме да се впишем в матрицата. По-добре да се надяваме на доходи, които ще ни позволят едно що-годе нормално съществуване, без драстични лишения, а ако все пак имаме шанса да осигурим и по-големи доходи-добре дошло.  :)
По тази точка втора е полезно хората, решени да оцеляват алтернативно да имат връзка помежду си. Ако един произвежда зеленчуци-другите да пазаруват задължително само от него; друг да прави хляб-пазаруване само от него; трети да гледа животни-пазаруване само от него. По този начин всеки един ще има осигурен някакъв минимален доход, освен това игнорираме "официалните" магазини и спираме да захранваме системата.

Важно условие е да не работиш на трудов договор или да нямаш регистрирана фирма. По този начин избягваш плащането на всички видове осигуровки.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #8 -: Юли 09, 2009, 20:34:55 pm »
Цитат
1.Смяна на местожителството с по-независимо такова.
Според мен това не е задължително, ако го смениш то ще е поради естеството на работата, с която ще се занимаваш. На село-ако се захванеш със земеделие и животновъдство, иначе в града ще бъдеш по-незабележим в морето от хора.

От гледна точка на морето от хора - така е.Но това не издържа при условието за максимална стойност на пропорцията здравословен живот<->функционално жилище.
Второ, градът не може да предложи поле за развитие на еволюцията в човека.И трето - промените ПЪРВО се реализират на практика в градовете.Селата винаги имат време за реагиране в това отношение.

Цитат
2.Преквалификация на по-доходоносна и по-независима квалификация.

Утопия е, ако очакваме по-доходоностна работа при положение, че отказваме да се впишем в матрицата. По-добре да се надяваме на доходи, които ще ни позволят едно що-годе нормално съществуване, без драстични лишения, а ако все пак имаме шанса да осигурим и по-големи доходи-добре дошло.  :)
По тази точка втора е полезно хората, решени да оцеляват алтернативно да имат връзка помежду си. Ако един произвежда зеленчуци-другите да пазаруват задължително само от него; друг да прави хляб-пазаруване само от него; трети да гледа животни-пазаруване само от него. По този начин всеки един ще има осигурен някакъв минимален доход, освен това игнорираме "официалните" магазини и спираме да захранваме системата.

Не е утопия, защото аз намерих решение за себе си :) Просто трябва да се мисли дълго, задълбочено и при все, че трябва да се мисли всеотдайно, не бива да се изпада в недействителни разсъждения.Рано или късно се намира решение.
Да, то едва ли ще е самодостатъчно като философска теория за съществуването на всички.Но със сигурност ще е полезно за съществуването на достатъчно хора, които не съставляват по обем всички ;)

За мен това е играта на покер.Само че съм добър в това и имам доказателството за себе си, че мога да превърна това в първостепенния и единствен доход, като всички игри се извършват по интернет.

Това решение пасва чудесно лично за мен.Всяко решение би трябвало да е лично, затова споделям моето решение само като пример, не съветвам някой, на който по дух не подхожда това решение, да се захваща с него :)



Идеята за затвореното общество е гениална !

АКО всички инакомислещи в регион купуват от един производител и ако всеки е вид производител или дава вид услуги, това може да издържи доста дълго време :)
При условие, че системата е напълно независима от външни концепции като паричната, например това затворено общество да премине на бартер.Това ще е толкова по-удобно за него, колкото по-малко е, а самата идея подсказва, че тези общества по-скоро биха били много и малки :)


Много интересно, наистина.Възможно е да се създаде напълно паразитиращ организъм, който да изсмуква ресурси от чипираното население!  :D Например - хората, които са открили някаква далавера, която им дава свободен достъп до разменната монета на цивилизацията(парите), като играта на покер например, могат да използват парите за неща, които обществото не може да си позволи - произведения на тежката индустрия, техниката и прочие.
От друга страна, те ще живеят според правилата на бартера на това общество и никакви стоки няма да излизат извън него към цивилизацията - от цивилизацията само ще се взима по линия на полу-обвързаните с нея и нищо няма да се дава :-\

Това няма много смисъл в личен план...но кой знае, звучи доста добре в глобален мащаб, ако положението на планетата се измени драстично към по-лошия сценарии.
Според тази система доста микро-общества могат да съществуват на собствени начала, без да се съобразяват с правилата на останалото човечество :)
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 20:46:35 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #9 -: Юли 09, 2009, 21:10:42 pm »
Също така нека не забравяме истинската цел на развой на събитията - според моето виждане това е общество от неядящи.
Ако някой напипа един по-основен алгоритъм на постигане на това състояние, (защото това не е нещо невъзможно или нещо, което иска някакъв духовен растеж, дори хипнозата върши почти добра работа забога) то елементарно е да се постигне от още двама-трима ентусиасти.А с такива разполагаме.

Ако ЕДИН от нас - земните хора, които не сме от индия, не сме съмнителни личности или твърде известни или твърде различни...ако един от НАС го постигне - просто и лесно ще е да го направи и друг по напътствията на първия.

Идеята ми е да се основе нещо като школа за това нещо и за всичко, което произлиза като естествен развой от това състояние.Идеята за затвореното общество от предишния поуст е само преходен етап и го отбелязвам като една добра идея, но в никакъв случай не като крайната цел.

Една нова цивилизация не е толкова далеч, колкото звучи :) Тя е само на една ръка разстояние - на лакътя на един ентусиаст и още на педята на един осведомен :) Толкова е близо, че е безумие да не се протегнем!



Затворено общество от неядящи не може да бъде в зависимост от никакъв закон, който не е общосъществен и никой не може да каже "копче" на такова общество, защото то по природа и естествено състояние е вън от играта.
И това общество ще представлява ПЪРВИТЕ ХОРА, които ще могат да се нарекат АВТОНОМНАТА ЧОВЕШКА РАСА на планетата.
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 21:11:40 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #10 -: Юли 10, 2009, 16:43:46 pm »
Звучи добре и има потенциал за развитие. А ""София 15 юли, 18:00 Национален музей “Земята и хората”"" ще ходите ли?

Малко нескромно - какво мислиш за това: http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=10714.msg176679#msg176679 ? Може ли да е полезно?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #11 -: Юли 10, 2009, 20:57:04 pm »
Звучи добре и има потенциал за развитие. А ""София 15 юли, 18:00 Национален музей “Земята и хората”"" ще ходите ли?

Малко нескромно - какво мислиш за това: http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=10714.msg176679#msg176679 ? Може ли да е полезно?

Естествено, че ще ходя.



Аз ли какво мисля? Мисля, че при тези ти възгледи и при тези ти позиции, действаш адекватно.Неопределен отговор, но пък и въпросът е такъв :)

Колкото до моята лична позиция, аз самият никога не бих се захванал с това, тъй като не участвам в това общество, не участвам в тази държава, не участвам в тази нация и не участвам в тази цивилизация.Ако съм участвал или участвам, то тове не е доброволно.Нямам обща съвест с участниците в тези обеми и нямам общи пътища с тези концепции.
Моята цел е да създам нова платформа на съществуване, която, за разлика от тази, предлага множество алтернативи.Нека се отбележи, че една платформа на съществуване може да предлага няколко начина за съществуване.Аз не търся нов начин, а търся нова платформа.

Затова нямам и минимални допирни точки с твоята идея.Но ако имах същите позиции, като твоите, идеята щеше да ми хареса.Затова дерзай - за хората с твоите карти това ще е една много добра игра :)
« Последна редакция: Юли 10, 2009, 20:58:51 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #12 -: Юли 10, 2009, 22:53:15 pm »
Към всички приготовления добавям и готовността на човек да се лекува алтернативно. Проучване на билки, методи за лечение- енергийни и всякакви, евентуално посещение при хомеопат за първоначално интервю + някакъв хомеопатичен справочник, запознаване с базови неща в хомеопатията, набор от хомеопатични лекарства/ продават се комплекти в зависимост от типа конституция/. Това беше само пример към първото изречение, търпящ корекции.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #13 -: Юли 10, 2009, 23:24:31 pm »
Да, няма да е зле.
Въпреки че под "здравословен начин на живот" разбирам "превенция" на потенциално заболяване, като не се реализират условията за него.Нуждата от лечение би означавала, че точката "здравословен живот" е провалена в някое от отношенията и всъщност не е постигната.
« Последна редакция: Юли 11, 2009, 00:21:56 am от Mirotvorec »

Неактивен deadlikeme

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #14 -: Юли 12, 2009, 10:43:06 am »
Мерси за гледната точка, но не съм съгласен с някои неща. Защо най-важното трябва да е оцеляването? Ако всеки инакомислещ се скрие в дебрите балкански каква полза от него за другите? Как той ще помогне на себе си и на другите. Според мен трябва да е точно обратното. Трябва да си точно там от където има нужда от теб. Трябва да си сред хората давайки личен пример, променяйки системата отвътре. Това не значи, да организираш митинги и да пропагандираш идеите си на площада. Идеята е да променяш света към по-добро всеки ден с действията си. Да даваш парченцата знания и мъдрост на търсещите ги. Промяна ще има и всичко отива натам. Въпроса е каква част от населението ще се противопостави. Ако всеки инакомислещ подвие опашка и се скрие на село в кой да търсят опора обикновенните хора смачкани от материалната действителност. Как ще промениш нещо когато се самоизолираш ? Живеейки криейки се от системата в страх вредиш на себе си и и помагаш.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27