Автор Тема: Алтернативни предложения за оцеляване  (Прочетена 18836 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #30 -: Юли 14, 2009, 18:18:28 pm »
Почваш да изкачаш от реалността :D

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #31 -: Юли 14, 2009, 18:42:35 pm »
Излизам от ограничеността искаш да кажеш, благодаря за коментара.
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 19:23:36 pm от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #32 -: Юли 14, 2009, 19:22:39 pm »
Спорт-Здраве4, ти си сигурен, че тази идея ще проработи, но засега само в твоите представи. Все още няма жив пример, за да кажем-да, това е начинът да не живеем в настоящата матрица.
Скептичен съм за слънцегледането като единствен начин за поддържане на физическото тяло, а успешната практика на един или двама не може да ме убеди. Скептичен съм заради вибрациите на сегашните ни тела, заради характера на натоварванията. С две думи-инедията е за тела, вибриращи на по-финно ниво(например като Бабаджи, чието тяло е с такива вибрации, че не хвърля сянка). Каквото и да правим не можем да ги докараме телата до подходящите характеристики, не и преди очаквания квантов скок.
Разбира се, с две ръце съм "За" за подготовката им още от сега. Всъщност, промените си се случват така или иначе, всеки според волята си може само да ги засили и утвърди по-рано или...да не му пука. Та общо-взето мнението ми е, че можем да обсъждаме и практикуваме(евентуално!) неща, които да ни подготвят за инедия.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #33 -: Юли 14, 2009, 19:24:33 pm »
Ало, танцуващия с вълци, нека бъдем замалко практични!
Все пак може би ще имаш нужда от подслон, за него поне малко удобства, дрехи, обувки, може би малко огън, с който да се постопляш в зимните вечери, или ако щеш, поне дрехите да си сушиш..., още инструменти някакви, с които да си улесняваш живота в пустошта, м? Или смяташ да живееш в пещера, гол и бос и да не излизаш зимъска? Да не говорим пък ако си жена, още от колко неща може би ще имаш нужда... :-\ Нова технология трябва тука!
И това е само малка част... спирането на храната може да улеснява съществуването, но животът съвсем не е толкоз прост.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #34 -: Юли 14, 2009, 20:09:01 pm »
Със сателити винаги могат да открият който и да е от нас без значение къде живее. Затова предлагам да откраднем технологията за паралелните светове и да се скрием в един от тях, където масоните не съществуват ;D

Яко флуд, а братче...

Просто за протокола си струва да спомена - не говорим за някакви режисури тип холивуд, с който си така запознат.Дебилно е да търсят който и да било със сателити, тъй като тези хоря не представляват нито пречка, нито противник, нито полезен ресурс за вербуване.Те са като животни, които просто не са домашни - ни вълна, ни мляко.А за едната кожа да мобилизираш сателити? Излишно.И безпочвено.

Ще се радвам, ако наистина по някое време има какво да кажеш, вместо да изцвъкваш шаблонно изречение, което може да се прочете на десетки места само из този форум и да го казваш така, все едно въобще никой не се сеща за това.

Незнам Пийса откъде точно му е хрумнало но общо взето това с "технологията за паралелните светове" го казва Биелек в едно интервю от 91г.  ;) При това описва как се ползва точно за криене  :D. Разбира се да се добереш до подобно нещо ако сам си нямаш идея как да го направиш си е утопия, да не говорим че ще си зависим от нещо което сам няма да можеш да направиш.
Точно тук идеята на спорта съвпада с моите наблюдения тъй като изповядва независмост ако бъде осъществена.Повечето които пишат за инедията обаче като цяло я пропагандират със съвсем други цели а някои и откровено за печалба.Трансформацията определено не е лесен процес а и е индивидуален. Има обаче и друг вариант, който е свързан отново с трансформиране на съзнанието до степен да може да получава необходимата му информация (от общата база данни) и тогава няма да има нужда да се лимитира човек до определен метод.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #35 -: Юли 14, 2009, 20:45:49 pm »
Според мен нещата, за които Спорт-Здраве4 говори, са си напълно реални. Пречките, за които говорите, са изцяло в нашето съзнание. Не можеш да знаеш, дали нещо е възможно или не, докато не пробваш.
Миротворец, не са един и двама тези, които карат на инедия и това е най- обнадеждаващият факт.За хиляди или десетки хиляди става дума, доколкото съм срещала в нета.
Ако някой е пробвал слънцегледане редовно поне едни 6 месеца и въпреки всичко не е постигнал положителни резултати, ще се радвам да чуя мнението му.
Другото е амбалаж.
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 20:46:57 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #36 -: Юли 14, 2009, 21:46:21 pm »
Миротворец, не мъти водата :P Лично аз не говоря за слънцегледане.Да, аз ще пробвам слънцегледане скоро време, тъй като съм близо до излизане от града...и ще опитам да интегрирам слънцегледане, ако след личното ми проучване установя, че е съвместимо.
Но за слънцегледане говори предимно Манек.Инедията е едно от следствията на слънцегледането, а аз говоря за онези неща, за които тя също се явява следствие.Това съм го казвал и в темата за слънцегледането - то не е единственият начин и дори не се знае доколко е от успешните.
Също така, смятам да ти противореча - инедията няма нищо общо с вибрацията на тялото.Всъщност тялото има твърде малко общо, тъй като става дума за неговото препрограмиране чрез съзнанието, съзнателно или не.Развиването на тялото е намесено дотолкова, доколкото трябва да се изчисти от токсините, за да се избистри мисълта.С това на лице, човек има достатъчния контрол да си избира енергоизточниците с малко повече воля.



merulious
, поради увеличаването на жизнената енергия в тялото и поради изчистването на съзнанието от глупави предразсъдъци(след изчистването на тялото) телесната температура става напълно управлявана от жизнената енергия - достатъчно енергия=топло, малко жизнена енергия=студено.С достатъчно жизнена енергия човек може да чувства комфортна температура в каквито и да е външни условия.Това е информация от човек, който го е преживял - Вердин в своята книга, която съм качил в блога си на руски за жалост...за сега...
С това отпада почти целия подслон и почти цялото облекло, което толкова дуеш като важно.

Но тук въпросът има и още една особеност.Тъй като тялото ще черпи енергия от фините полета, въздуха и светлината, както и от досега си със земята, голяма част от дрехите всъщност ще започнат да пречат(като обувките например), в това съм сигурен.Можем да попитаме онези, които практикуват босоходство, защо го правят и биха ли го правили постоянно, ако имаше смисъл да си бос върху асвалт.

Само не започвай да ми говориш за защита от нараняване, моля ти се - тъкмо в жизнената енергия е въпроса при източните монаси, когато се въртят на копие, опряно в пъпа им или когато им стоварват чукове в корема...Въпросът също така е в убежденията, като при нестинарките например.
При постигане на инедия и духовен мир, както и премахването на глупави предубеждения като нараняването, човек може да е в състояние на перманентно нестинарство и перманентна "шаолинска" ненаранимост.Стига да се доведе до състояние на контрол върху себе си и да пожелае да си насочи вниманието върху това.

При условие, че за всеки аспект от идеята за независимост има примери и логични обяснения, някои все още имат мисълта, че не може да стане.

Нека отбележа, че това е Xnetbg - форум за конспирации, мистика и езотерика...
Какво? Струва ли си под това определение да цитирам два-три поуста от тази тема?
Нека онзи, който се готви да си изтъкне поредната глупост - плод на изтъркан предразсъдък - като непреодолима пречка за информацията, която вече всички имаме, да се замисли какво за бога прави в този форум.

Апелирам онези, за които липсата на електричество, обувка с чорап и чадър е твърде сразяваща за мисълта, да дадат малко повече от себе си и ленивото си въображение, за да направят поне опит да предложат възможно решение на онова, което ги терзае.В противен случай мисля, че е по-добре да си занесат терзанията по палене на огън другаде.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #37 -: Юли 14, 2009, 22:26:44 pm »
Сега като се спомена криенето (не в онзи смисъл, за който аз говорех, но няма значение) се сетих за бълагрския роман "Армагедон", в който за първи път прочетох за това, което нарекох "аурично криене".

Чел съм поуст на WhiteRider някъде из форума, в който споменава, че е правил това на практика с някакви свои приятели, доколкото си спомням.Ако чете тази тема, може да разкаже за това по-подробно :)

Идеята е, че ако човек пожелае да не бъде видян физически, обектите на неговото внимание няма да забележат присъствието му, дори и ако стои пред тях.Ако трябва да следвам логиката, въпреки че не съм чел литература за това, предполагам тук става дума за форма на подсъзнателно общуване - според мен се въздейства на възприятието на другата страна.ИЛИ се въздейства над самия себе си, като се преустанови излъчването на информация...а може и да говоря глупости.Много ще се радвам, ако някой има конкретно инфо по въпроса.

Също така доказателството, че желанието за физическо скриване(което не беше идеята, която вложих в думите от предишния си поуст) води до почерняване на аурата.Това може да се забележи при много силните "магове", които по една или друга причина не желаят аурата им да бъде виждана от онези, които я виждат и аурата им иглежда или черна, или обгърната от черен облак.И именно оттам е наименованието им "черни" магове като много вещи в способностите си.
Когато човек е изпаднал в долбоки размишления, черният цвят също се открива в аурата му.

Тоест - дори и да имах предвид физическо криене, ето ти решение,Peacekeeper.Радарът може да те хване, термо-датчиците също, но човешкото око не.Начин има.


П.П.
А аз имах предвид скриване насред обществото в смисъл на непривличане на нездравословно внимание върху себе си.ДОКАТО се намира човек в обществото.
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 22:29:30 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #38 -: Юли 14, 2009, 22:31:29 pm »
Всъщност, да, така е. Слънцегледането е само един метод. Ако ставаше автоматично от Слънцето,нямаше нужда да "приемаме Слънцето, да си вярваме безпрекословно, без капчица съмнение" / цитат > Манек/, че то ще ни очисти и т.н. малко като култ към Слънцето, а?  laugh Основата е в съзнанието.
Какъв метод ще се използва, няма значение.

 П.С. Сетих се, че като ученичка съм се "крила" по подобен начин, за да не ме изпитат. Винаги действаше. ;D Дори не знам, откъде ми е щукнало, но нямах пропуск, дори и да съм била единствената неизпитана, а другите да имат по няколко оценки. :D
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 22:35:59 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен GoG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #39 -: Юли 14, 2009, 23:16:20 pm »

За мен това е играта на покер.Само че съм добър в това и имам доказателството за себе си, че мога да превърна това в първостепенния и единствен доход, като всички игри се извършват по интернет.

Това решение пасва чудесно лично за мен.Всяко решение би трябвало да е лично, затова споделям моето решение само като пример, не съветвам някой, на който по дух не подхожда това решение, да се захваща с него :)


 Ама ти си се вписваш в матрицата за която говориш ...
 Аз го разбирам така - едни се грижат за културата , други за посевите , трети за готвенето и т.н. .Разменната монета е знание и опит ,не пара и време.
И много ,ама много уважение  :-\.
 Ама нали съм си черна овца - да видим какво ще кажете :> .Невероятно трудно е да намерите хора с които да развиете идеите си заедно.На мен сам ще ми е много трудно .


Та .... моето предложение е - намираш си хората , отивате на нечия земя и почвате да оцелявате заедно на собствен гръб.Я да видим сега .... по един гуру ,по един готвач ,някои да коли и шие ,сее и оре ,полива и прекопава ,някой да пее ,някой да вдига духа когато е трудно ... и още много много.

Почвам да си мисля че на хората винаги им се иска да им е удобно ,лесно , практично.
И затуй сме на туй дередже .  :---
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 23:25:25 pm от GoG »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #40 -: Юли 15, 2009, 00:04:46 am »
Докато тези обвързаности ти доставят удоволствие, никой не може да ти създаде представата за това, което искам да кажа.

През моята уста мога да казвам само думи.Тези думи не струват абсолютно нищо, ако отсрещната страна няма въображението, за да ги оцвети и озвучи.

А тези обвързаности доставят удоволствие, докато не се захванеш с тях.

Затова ти предлагам: стани готвач, земеделец и касап, да сееш, ореш, прекопаваш и поливаш.Научи се да шиеш и да бъдеш гуру.След това отиди някъде, където можеш да ги правиш тези неща и започин да живееш по този начин.
Ако ти доставя удоволствие - честито, сега си щастлив.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #41 -: Юли 15, 2009, 08:44:39 am »
Според мен нещата, за които Спорт-Здраве4 говори, са си напълно реални. ....... Не можеш да знаеш, дали нещо е възможно или не, докато не пробваш.
Виждам противоречие между първото и второто изречение.  :P И аз това казвам, че за този момент всичко това, което приказваме е в нашите глави като вероятност, а доколко са реалност...  :-\

За десетките  хиляди, практикуващи инедия няма да коментирам, то какво ли не се пише вече в и-нета.  Ама може и да има, пък да се крият, нали?  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #42 -: Юли 15, 2009, 09:05:45 am »
Миротворец, не мъти водата :P .........

Също така, смятам да ти противореча - инедията няма нищо общо с вибрацията на тялото.Всъщност тялото има твърде малко общо, тъй като става дума за неговото препрограмиране чрез съзнанието, съзнателно или не.Развиването на тялото е намесено дотолкова, доколкото трябва да се изчисти от токсините, за да се избистри мисълта.С това на лице, човек има достатъчния контрол да си избира енергоизточниците с малко повече воля.
Водата я мътя, за да те накарам да бъдеш още по-конкретен в мненията си.  :P Като цяло идеята ти е много навременна, но липсата на точно и ясно изразени мисли ще я разводни в очите на тези, които едва-едва я "захапват".  ;)

Инедия и тяло .... Как да нямат почти нищо общо, след като първото се прилага именно върху второто и то само при положение, че второто има подходящите характеристики. Елиминирането на токсините е само една от първите крачки, което съвсем съзнателно можем да го постигнем, а основната цел е препрограмиране на тялото на молекулно ниво. Само една такава трансформация ще осигури на инедията да си намери подходящото тяло, а тялото ще си осигури необходимата енергия.
Както и да е, за едно и също горе-долу говорим, въпрос на лично осмисляне е.  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #43 -: Юли 15, 2009, 11:34:16 am »
Да, но етикета "програмиране на молекулно ниво" се преекспонира :) Усещам, че и ти се отнасяш към това като към нещо невъзможно и със сигурност нещо, което няма да се случи на теб.А не е така :)
Програмирането на молекулно ниво е нещо, което се случва твърде често, а малките изменения в него са нещо постоянно.Единственото, което трябва да стане, е така да се изманипулира тялото, че поредното препрограмиране на молекулно ниво да е в посоката, в която искаме.

С изчистването от токсините се постига премахване на най-вероятните посоки за поредното препрограмиране на клетките(което най-често е с цел приспособяване към новия токсин).
След това с изчистването от излишните "полезни" вещества(да, телата ни обикновено имат количество вещества, което въобще не им трябва) се премахват други възможни посоки на програмиране.

И така, когато се започнат практики за енергетизиране и когато физическата храна започне да се изключва от дневната традиция, клетките ще се занимаят с това, което е на дневен ред - тъй като няма сериозни токсини, нито излишъци, препрограмирането ще засяга актуалният проблем - енергийният прием.И тъй като е предложен вариант(слънцегледане, упражнения или каквото и да е от всичко възможно) препрограмирането на клетките ще се занимае с неговото интегреране.

Всъщност въпросът е просто да се опрости и облекчи дневният ред на телесните пренастройвания, за да може в дневния ред да влезе този въпрос, който желаем.

А идеята е на блога ми.Това съм го казал в първия си поуст от темата и който иска систематизирани мисли по идеята, може да ги намери там.


П.П.
Относно десетките хиляди души, живеещи инедийно - не го споменава само един човек или само на едно място.За това говори Манек, Вернер, Вердин, както и Толбот в "Холографската вселена", където обаче се занимава с историческите записи - само църквата пази в записките си стотици обявени за светии монаси и монахини, които живеят заради "милостта божия".Инквизицята също разполага с такива записи, но за демони, тъй като неядящите не признавали господа:P
« Последна редакция: Юли 15, 2009, 11:35:11 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Алтернативни предложения за оцеляване
« Отговор #44 -: Юли 15, 2009, 14:12:57 pm »
Според мен нещата, за които Спорт-Здраве4 говори, са си напълно реални. ....... Не можеш да знаеш, дали нещо е възможно или не, докато не пробваш.
Виждам противоречие между първото и второто изречение.  :P И аз това казвам, че за този момент всичко това, което приказваме е в нашите глави като вероятност, а доколко са реалност...  :-\

За десетките  хиляди, практикуващи инедия няма да коментирам, то какво ли не се пише вече в и-нета.  Ама може и да има, пък да се крият, нали?  :P
Имах предвид да не се отричат нещата още в зародиш. Като ни станат реални в главата, наполовина сме ги реализирали вече. :) Но ако са само "вероятни" в главите ни, съмнението е там. ;) Така де, разбра ме, сигурна съм :-*
Определено не всеки неядящ афишира това по една или друга причина. За доста по- дребни неща хората биват обявявани за луди. Официално никой не може да каже колко са.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27