Автор Тема: Предизборна  (Прочетена 49567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предизборна
« Отговор #75 -: Юни 23, 2009, 20:47:17 pm »
Може това и да е целта на някой RIO ;),за сметка на това пък може гражданите от съседката ни да се възползуват от ситуацията и да дадат двойни гласове за сметка на нашето агнешко мълчание ;) и протест.
И аз имам огромно желание да гласувам ,но за съжалени в държавата в която живея ще бъдат разкрити само 6 секции, за разлика от съседката ни 123.. :(

 http://www.dnevnik.bg/izbori2009/2009/06/17/737627_123_sa_mestata_za_glasuvane_v_turciia/?ref=rss

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предизборна
« Отговор #76 -: Юни 23, 2009, 21:45:22 pm »
Министерсството на външните работи е предложило на ЦИК разкриването на секции в 62 държави:
ЕТО И РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ДО СЕГА РАЗКРИТИ В НЯКОЙ ДЪРЖАВИ

ИСПАНИЯ-15
Великобритания-6
Германия-6
Франция-6
САЩ-5
Русия-5
Италия-4
Белгия-4
Австралия-1
Япония-1
ЮАР-1
Китай-2
Канада-2
Македония-2....0бщо взето=60 секции, във всички тези страни.
А колко ли българи има там :),които имат желание да дадат своя глас ,но няма да могат по една или друга причина? :(

ТУРЦИЯ-123 СЕКЦИИ-Какви ли ще са резултатите...ако се възползуват от пасивността  на съседите си? ::)
 

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #77 -: Юни 23, 2009, 22:09:28 pm »
Може това и да е целта на някой RIO ;),за сметка на това пък може гражданите от съседката ни да се възползуват от ситуацията и да дадат двойни гласове за сметка на нашето агнешко мълчание ;) и протест.
И аз имам огромно желание да гласувам ,но за съжалени в държавата в която живея ще бъдат разкрити само 6 секции, за разлика от съседката ни 123.. :(

 http://www.dnevnik.bg/izbori2009/2009/06/17/737627_123_sa_mestata_za_glasuvane_v_turciia/?ref=rss

Това последното трябва да те замисли. ;) Ако на някого му пукаше за твоя вот, нямаше да е така. Както и щеше да имаш право да гласуваш, независимо, къде се намираш.
Не забравяй, че по същия начин някой може да интерпретира гласуването като "агнешко". И нищо чудно да е прав.
« Последна редакция: Юни 23, 2009, 22:18:58 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предизборна
« Отговор #78 -: Юни 23, 2009, 23:28:54 pm »
Така ще бъде Магнолия докато всички мислят като теб,то как тогава овчарът ДОГАН успя да организира своето стадо, докато нашите политици станаха овце на ДОГАН?
http://razkritia.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BE-100-000-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%89%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB/
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 08:05:05 am от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #79 -: Юни 24, 2009, 08:16:06 am »
Ако пуснете недействителни бюлетини, вотът не ви се брои. По-този "протестен" начин давате на тепсия властта в ръцете на ДПС.
Защо да не се брои? Отметнали са ме в изборната секция, че съм гласувал, след това отмятат като бройка бюлетината, която съм пуснал. До тук получаваме процента на гласувалите спрямо общия брой на гласоподавателите и след това вече следва определяне на процентите за всеки един кандидат. Моят глас е повдигнал процентът на гласувалите, което автоматично води до намаляване на процента за партиите.
В момента така разсъждавам, но ще се допитам до човек, който ще бъде в комисия, за да ми обясни моя глас къде отива и как се отчита.
Не мисли като човек!-Крион

cdms

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #80 -: Юни 24, 2009, 12:43:54 pm »
Гласува се само за един кандидат, като бюлетини с отбелязани повече от едно име ще се считат за недействителни.
[/quote]
http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article?id=202513

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #81 -: Юни 24, 2009, 14:46:10 pm »
Така ще бъде Магнолия докато всички мислят като теб,то как тогава овчарът ДОГАН успя да организира своето стадо, докато нашите политици станаха овце на ДОГАН?
http://razkritia.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BE-100-000-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%89%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB/
Оф, голям аргумент. Чела съм и други публикации на автора. Не ми ги разправяй. Върл фен на "Атака" :D ПОвече няма да ти обръщам внимание на обидите. Това показва само твоето ниво. Със здраве! ;)

Ако пуснете недействителни бюлетини, вотът не ви се брои. По-този "протестен" начин давате на тепсия властта в ръцете на ДПС.
Защо да не се брои? Отметнали са ме в изборната секция, че съм гласувал, след това отмятат като бройка бюлетината, която съм пуснал. До тук получаваме процента на гласувалите спрямо общия брой на гласоподавателите и след това вече следва определяне на процентите за всеки един кандидат. Моят глас е повдигнал процентът на гласувалите, което автоматично води до намаляване на процента за партиите.
В момента така разсъждавам, но ще се допитам до човек, който ще бъде в комисия, за да ми обясни моя глас къде отива и как се отчита.
Миротворец,и аз живо се интересувам от въпроса. Кажи после тук, какво си разбрал.  ;) Проблемът е- поне според "Идея за България", че ако гласуваш с недействителна бюлетина,после могат да ти подменят бюлетината. Докато, ако не гласуваш, ще им бъде по- трудно. Аз си го обяснявам с това, че няма подпис и ще се налага и да те подписват.
Обаче пък човек, тръгнал да прави фалшификации, въобще няма да се спре пред някакво фалшифициране на подпис. Интересно, ако пожелая да видя после избирателния списък, дали някой ще ми го даде. Ако беше всичко легитимно, щяха да ги публикуват онлайн и всеки да може да си провери, дали е гласувал. Нещо като в сайта на НЗОК. ;) И при фалшификации да се анулират изборите. Но естествено това НИКОГА няма да стане.
« Последна редакция: Юни 24, 2009, 14:48:34 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #82 -: Юни 25, 2009, 14:05:17 pm »
Ето какво прочетох в един друг форум:

Цитат
А как стоят нещата с невалидните бюлетини? По какъв начин се вписват те в общата сметка при разпределяне на процентите? Невалидните бюлетини намаляват ли процента на влезналите в парламента партии?

"След всеки парламентарен избор, ЦИК определя количеството гласове равняващи се на 4% бариера, на база брой гласували избиратели.
В миналите (2005) избори, 91% от гласувалите, определиха тези 7 партии/коалиции, да си разпределят 240 места. 9% са гласове за други и невалидни, които също отиват в разпределение към тези, които са над 4%.
Как биха повлияли невалидните:
- колкото са повече, толкова по-голяма изб. активност, по-малък шанс за клонящите около 4% за влизане в парламента.
- преимущество за "силните", поради по-малък брой влезли партии, т.е. те, големите, имат интерес от множество невалидни бюлетини.
Извод, според мен: Всеки трябва да гласува, но с реална бюлетина, дори и с компромис към съвестта си, за най-малкото зло, според разбиранията си."

Изобщо не ми харесва извода!  :-X 
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #83 -: Юни 25, 2009, 16:00:28 pm »
Няма как да ти харесва изводът. Реално демокрация няма. Всичко е фарс.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re:Предизборна
« Отговор #84 -: Юни 25, 2009, 16:12:49 pm »
Няма как да ти харесва изводът. Реално демокрация няма. Всичко е фарс.
Демокрацията е измислена, за да ти дава илюзията, че имаш избор. Като казва Джордж Карлин: "Нямаш избор... Имаш Собственици. ТЕ те притежават!"
Определение за демокрация веднага мога да дам:
"Демокрацията е висша форма на диктатура."

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #85 -: Юни 26, 2009, 21:24:59 pm »
Здравейте,

от самото начало се двоумя - АТАКА или да не гласувам. Но като че ли ще направя, както и на предните - АТАКА.
И двата избора са наивни признайте си. Въпроса е ще става ли нещо след изборите и какво ще то. Предпочитам да дам шанс на тези които поне загатват, че ще има ревизия на последните 20 години.
Въпроса е обаче след изборите, очертават се много много тежки есен и зима за Българския народ, как ще реагираме на това.

П.П. Токущо научих гадната новина. Пуснете си нещо на Майкъл Джексън. Дано повече хора го чуха.
ПОЧИВАЙ В МИР.



« Последна редакция: Юни 26, 2009, 21:31:23 pm от buden »

Неактивен babitak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Предизборна
« Отговор #86 -: Юни 26, 2009, 22:18:38 pm »
Magnolia Да ще си гласувам ,но ми направи впечатление твоето изказване " Добре е, хората най- после да осъзнаят, че няма да излезем от надупената поза, ако не спрат да гласуват за "по- малкото зло"!! " Аз и за това те попитах за по-голямото зло ли да гласуваме...пък и надупени сме били (обиди и малкото хора които ходят да гласуват)
Най-голямото зло е че младите хора не гласуват и им е все едно кой ще ги управлява ,даже не правят разлика между АТАКА и ДПС (да речем)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #87 -: Юни 27, 2009, 00:54:27 am »
от самото начало се двоумя - АТАКА или да не гласувам. Но като че ли ще направя, както и на предните - АТАКА.
Добре, посочи ми две причини, поради които е по-добре да се гласува за Атака, а не например за ГЕРБ.

Цитат
Най-голямото зло е че младите хора не гласуват и им е все едно кой ще ги управлява ,даже не правят разлика между АТАКА и ДПС (да речем)
Започвам вече да се замислям дали същите тези млади хора не са по-умни от нас, по-възрастните.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Aquarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Предизборна
« Отговор #88 -: Юни 27, 2009, 04:10:51 am »
Una,точно САЩ с тяхнaта представителна демокрация и две партии не е умно да приравняваш на "демокрация".

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #89 -: Юни 27, 2009, 10:44:03 am »
Какво е за мен ГЕРБ - партията на Борисов. Разбира се, той се определя като неформален лидер, което би било много удобно след време. Или сега изпълняващ ролята единствено на PR на партията, след време да продължи с тази роля. Бил се подписал някъде, че няма да прави коалиция с Доган. Е да, но той е само неформален лидер, нещо не се вързват нещата.
А се носят слухове, че партията била пълна с бивши ченгета. Абе лошо няма, но като че ли ченгетата в нашата държава са доказали, че не могат да си вършат работата.
Когато беше секретар на МВР, не беше ли част от властта? Или тези 4-5 години му бяха малко, за да си подаде оставката и да обяви война на тези които уж му пречеха да си върши работата? Защото той не си я подаде, но пък и не свърши кой знае колко.
В североизточна България едни от "големите", които въртяха търговията с наркотиците бяха Антонио, Гела, Бацата и Вальо-бандита. Не беше тайна, че някои от тях се отчитаха на генерала. 
Единствения вариант Борисов да помогне на България е ако в момента се прави на глупак. А истинското си лице да покаже, когато вземе властта и тогава да започне една наказателна акция срещу тези които са я заслужили.

Кои са АТАКА - много хора и един от тях е Сидеров. Който си е и формален лидер освен PR. Сравнявайки двата образа, втория се е доказал с повече решителност и твърдост. Вярно е, че само политиците които се представят и тези които са националисти говорят за глобалната политика, но това е жизненоважен въпрос. Доказана практика е как големите и богатите използват бедните и малките, а нашата държава е от втория вид. Единствено те събираха подписки срещу строенето на НАТО базите у нас. И все пак национализацията не е задължително да е като тази в Северна Корея и не мисля, че в нашия случай национализацията ще ни ущети. Та ние почти няма на къде да затъваме още. По-скоро би било лошо за тези които се оядоха, вдигнаха си хотелища, приватизираха, заградиха общински собствености за лично ползване и т.н.
А това, че постоянно говори за турцизирането на България според мен не е чак толкова встрани от истината. Това което трябва да се направи е преразглеждане на повечето бизнеси. И при най-малките нарушения инвеститорите да се изселват с някакви обещетения, а бизнесът им да се отнема. Но по кой начин да ни го представи според вас? Ако е нужно по-добре да ни пренавие, за да вземе нещата в ръце, отколкото да ни оставя на типично българската ни апатия, безразличие, търпение, непокизъм и т.н. 
Другото което е не съм чул друга политическа сила да говори, че първото с което ще се заеме е ревизия на тези 20 години преход. Вярно е, не казват, не посочват: "Този, онзи и ей оня там, да си вземат сбогом с близките". Но ако го направят така няма ли да е глупаво? 
Има други всъщност, като РЗС например. Но с тези МОСАД зад гърба им нещо не ми вдъхват доверие.

Може и да греша, в политиката са най-големите лайна. И даже ми е писнало от подобни политически дискусии, дето само говорим и говорим, и говорим. И защо го правим и аз незнам.

Но хайде сега вие ми кажете, какви ще са последствията според вас от т.нар. наказателен вот?

И в двата случая, е много вероятно да се стигне до нещо подобно както през 97-ма. Кой ще води хората тогава? Ако Сидеров поведе хората, това не означава че той ще е Човекът, но пък и не означава и че ще е вторият Костов.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27