Автор Тема: Предизборна  (Прочетена 49570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #15 -: Май 22, 2009, 17:09:17 pm »

За "изборите" ще кажа, че е наивник този дето си мисли, че с гласуване би променил нещо към по-добро в Родината.
ДС-октопода, който души България от доста години не би допуснал читави хора на сцената на ТЕАТЪРА "ИЗБОРИ"!
Оф, то има ли смисъл да говорим тогава.
...
Я да си отговорим на въпроса най- после: Предопределено ли е всичко или ние градим бъдещето с мислите си? Защото ако е първото, направо да лягаме да мрем, а?! Hari? Ти за толкова незначителен ли се смяташ?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #16 -: Май 22, 2009, 17:42:40 pm »
Борис Касиков е лидер в еко-движението "Зелените Тигри" и доколкото го познавам е чиста личност. Ако тези "зелени", които споменавате са същите.

Но аз все още не знам ще гласувам ли. И ако гласувам с бюлетина ли ще е или с бяло листче хартия и с написан на него отчетлив по-здрав отправен към властта.

« Последна редакция: Май 22, 2009, 17:44:26 pm от buden »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #17 -: Май 22, 2009, 19:36:20 pm »
Magnolia , чух и аз вече за Зелените и ако са читави, то нищо не пречи да гласуваме за тях. Друг е въпросът как да разберем дали са читави....
Иначе за мен вариантът е да гласувам с невалидна бюлетина, сиреч против всички кандидатури, но не с мое листче, както предлага buden, а с някое такова на кандидатите. Не трябва да им се дава никакъв шанс да ни анулират вота, затова гласувайте само с бюлетините.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Предизборна
« Отговор #18 -: Май 23, 2009, 21:47:01 pm »

http://-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/49925

http://-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/49797

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Предизборна
« Отговор #19 -: Май 23, 2009, 22:12:59 pm »
Нали има една поговорка Кучето си лае кервана си върви така е преди изборите и след тях, сега се плюят един друг пък после сядат на една маса и се чудят какви далавери да завъртят.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Предизборна
« Отговор #20 -: Май 23, 2009, 22:16:49 pm »
ЗАЩО НА БЪЛГАРСКИЯ ИЗБИРАТЕЛ НЕ МУ ПУКА НА ОНАЯ, ЕВРОПЕЙСКАТА, РАБОТА

http://asenov2007.wordpress.com/

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #22 -: Май 24, 2009, 02:15:59 am »
Военните се обединявали тайно и щели свалят БСП. ??? Леле, то ще стане мазало, ако успеят. Военен да те управлява.. :o
Цитат:
 Социологическите данни показвали, че хората са склонни да ограничат гражданските си права, но да получат сигурност, правила и ред

оттук


-------

Относно Зелените- Мисля, че объркването с имената на другите зелени ще им изиграе лоша шега. Как не можаха да си измислят друго име?
« Последна редакция: Май 24, 2009, 02:22:13 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
Re:Предизборна
« Отговор #23 -: Май 24, 2009, 02:23:48 am »
За бога, хора, предизборните кампанни дори не е нужно да ни манипулират. Дезинформацията в случая е само за заблуда, че има някаква борба. Непрекъснатите медийни изяви на кандидат политиците просто се опитват да убедят хората, че от тях зависи кой ще управлява.
Дори и да приемем, че от нас зависи кой ще поеме властта, самата линия на историята едва ли се променя.
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #24 -: Май 24, 2009, 12:03:07 pm »
Вероятно става въпрос за различни зелени. До колкото знам Касиков и зелените просто организират протести от време на време, но няма да участват в избори. А другите зелени не ги знам даже кои са.

Тук Хнета да се бяхте/ме организирали поне някакъв вид протести извън това виртуално пространство, след като сме критични да бъдем до край.
Гледах Н. какъв клип е сложил в темата за смешките, какви протести правят хората в Лондон. Как чрез хумор осмиват системата, но на висок глас пред много хора. Бил съм свидетел на подобни сцени в Ню Йорк, изобщо как хората правят нещо.
 
А тук? Има какво още да се иска.


« Последна редакция: Май 30, 2009, 11:03:29 am от buden »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Предизборна
« Отговор #25 -: Май 25, 2009, 13:31:34 pm »
И баща и син Данови - кандидати за депутати
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2178311

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Предизборна
« Отговор #26 -: Май 25, 2009, 13:51:25 pm »

 Hari? Ти за толкова незначителен ли се смяташ?


Магнолиа, ти ще се почувстваш ли значителна след участието ти в тази ИЗМАМА?
Аз не!
Илюзия е да си мислите, че нещо зависи от вас гласуващите.
 :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #27 -: Май 25, 2009, 14:01:22 pm »
Аз не гласувам от 15 години, точно защото нямаше за кого, но сега може би видях един лъч.. Дори и да остана измамена, пак ще бъде само още една опитност. Знам за какво говориш, но това наблюдателство отстрани понякога ми доскучава. :D Пък и лесно може да премине в апатия..
Иначе темата е излишна.
« Последна редакция: Май 25, 2009, 18:51:10 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Hari

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:Предизборна
« Отговор #28 -: Май 26, 2009, 13:00:16 pm »
Специално за тези тема преписах малка част от книгата на Лъчезар Стефанов "ТЕОРИЯ НА ИЗМАМАТА":

"ПРАВОТО НА ТАЙНО ГЛАСУВАНЕ

Според повечето конституции, да не кажа, според всички, вотът на избирателите се упражнява, чрез ТАЙНО ГЛАСУВАНЕ. Кому е необходима тази тайна? Ако отхвърлим тезата, че изборите са някакъв масов обществен заговор излиза, че тайният вот е грижа, за сигурността на избирателя. Но това ни вкарва, в нов логически абсурд.
 Та нали избирателите гласуват, за разрешени от законите политически партии, а не за някакви забранени терористични организации. Защо тогава им се налага да се крият? Ако явният вот застрашава индивида, за каква свобода на мненията въобще може да става дума? Защо тогава избирателите не ходят на предизборните митинги маскирани? Нали и там някой може да ги види, и да разбере за техните политически пристрастия. Каква е целта на този таен вот, в крайна сметка?
 -ЕЛЕМЕНТАРНО УОТСЪН- би се усмихнал отново Шерлок Холмс. -ПОЛИТИЧЕСКАТА КЛАСА СЪВСЕМ НЕ Е ЗАГРИЖЕНА ЗА ИЗБИРАТЕЛЯ, А ЗА СЕБЕ СИ.
 Политиците правят своите предизборни обещания, но не се подписват под тях. Но дори и да се подпишат,по какъв начин ще докажа, че  съм гласувал за дадена партия, след като вотът ми е бил таен. Аз по никакъв начин, не мога да обвиня в измама, някоя политическа партия пред съда, защото по никакъв начин няма да съм в състояние да докажа своя вот. Той е бил таен и в правно отношение, напълно недоказуем. Избраните от мен са получили възможност да правят каквото си искат, отнемайки ми правото на каквато и да е директна санкция в случай, че не съм съгласен с тях. Избирателите са изиграни по един, колкото елементарен, толкова и класически начин.  Това не би било трагедия, ако изборите се провеждаха всяка седмица, а не един път, на няколко години.
 Бихте ли допуснали това, е ежедневния си живот? Бихте ли заверили пълномощно пред нотариус, което да не сте в състояние да анулирате с години напред. Бихте ли поверили нещо важно, в ръцете на хора, които не сте в състояние да контролирате? И ако сте направили това на последните избори, тогава не се учудвайте после, ако сте се срещнали , вместо с ПРЕЗИДЕНТА, с ПСИХИАТЪРА.
 Положението се усложнява още повече от факта, че дори да докажа вота си, то не виждам как ще убедя съда, че въпросната партия, е поела персонален ангажимент към мен. Аз не разполагам с договор, в който да са посочени, освен конкретните клаузи и съответните срокове, така и последващи санкции при неизпълнение. Ако тръгна да съдя някоя политическа партия, всеки съдия, искрено ще се забавлява с моята наивност, поне до момента, в който се сети, че и той е постъпил по същия начин, на изборите.
 Разбира се, такова дело никога не може да бъде заведено, поради изброените причини. Това от своя страна дава възможност за такова бясно предизборно залъгване, в което и опитен лъжец би се изчервил, ако му липсва нужния политически стаж. Надушили собствената си изгода, медиите също не закъсняват да се включат в играта. Много от тях, по принцип са си перманентни лъжци, но в предизборната ситуация понякога надминават и себе си.
 От своя страна, ошашавеният избирател започва да вярва на всеки и всичко. С наближаване датата на изборите, тиражите лавинообразно растът. Самият изборен ден е зареден с напрежението на решаващ мач. След като всичко приключи, гласоподавателят пак си тръгва с ръце в джобовете.Самите джобове, доста са се поизпразнили от разноските по купона, но им предстои да бъдат ритмично доизпразвани, до следващите избори.
 Финансовото цунами на ПОЛИТИЧЕСКАТА КЛАСА, започва да помита всичко наред, без да прави разлика, между гласували и негласували.
  В делничния живот, нещата не биха могли да се случат по този начин. Ако един предприемач наема работник или специалист, той първо ще се информира за неговата квалификация.  Дори ще изиска препоръки от бившия му работодател, ако счете за необходимо. Предприемачът е този който плаща, т.е. СУВЕРЕНА и е в правото си да прецени годността на кандидата за съответната работа. Никой не би се качил в самолет, който ще бъде управляван от учител по латиноамерикански танци, освен ако учителят не е и професионален пилот. От танцьорът след време може да излезе и добър летец, но работодателят не се интересува от това. БИЗНЕСЪТ НЕ Е УЧИЛИЩЕ. Излиза, че всяка друга работа, освен управлението на държавата, изисква конкретна предварителна професионална подготовка.
 И друго- освен проверката на подготовката, при назначението, ще бъде уточнен и точния размер на възнаграждението. Единствената фирма на света, в която служителите, сами определят размера на заплатите си, е ПАРЛАМЕНТА. Ако работодателят от мекосърдечие или наивност, все пак допусне това, то поне ще се заинтересува каква работа се върши. Ако установи, че градинарят не само не идва редовно на работа, но е изкоренил и някои от най-ценните растения, то незабавното уволнение и иска за обещетение, ще са му в кърпа вързани.
 Всяка друга работа е свързана с непрекъснат контрол, от страна на работодателя и изисква персонална отговорност от изпълнителя. Не виждам кой работодател, би търпял некадърен рабтник, дори само една седмица, да не говорим години. Кой е този луд, който би допуснал това в управлението на държавата? Но тази книга все пак, не е с медицинска тематика да говорим за лекари и пациенти с психични отклонения."

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27