Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 279168 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Вегетарианството
« Отговор #60 -: Януари 15, 2006, 10:34:49 am »
              евала!!!
musica universalis

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re:Вегетарианството
« Отговор #61 -: Януари 16, 2006, 22:45:47 pm »
Ок убедихте ме и вече към месец и половина не ям месо (с изключение малко около нова година).Голямо постижение при условие че и аз като баща ми съм страшен месояд. Вече си вдигнахме няколко скандала на масата с баща ми:
 -Връщай месото в чинията! Ти си мъж! Мъжете ядат месо!  :)
 
Имам няколко въпроса. Пилешките и телешките бульони броят ли се , защото в тях мяй има месо на прах. (Питам както  за здравословния аспект така и за морално-етическите коментирани в темата).

 Освен това някой да е чувал (и още по добре да практикува  :) )
CR- Calorie Restriction и/или Acid-Alkaline диети. Ако е така може ли да ми даде линкове за рецепти и месечни разписания с менюта (а още по-добре ако са вегитариански такива), че не пожънах особен успех в търсенето. Намерих няколко платени програми ама за рецепти и разписания си плащаш отделно.

  Ако някой не знае за теи два вида диети да поясня. Първата вече се практикува от милиони хора по  света. Проповядва приемането на по-бедна на калории , но по пълноценна храна. Научно е доказано че удължава живота на различни бозайници в някои случаи дори с 40%. Втората се основава на менюта които запазват киселинно алкалният баланс на тялото чието нарушаване води до натрупване на мастна тъкан, нездраво състояние на кръвните клетки, нарушения в имунната система и спад в енергийното ниво. Повечето хора по света са с нарушен баланс.
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Вегетарианството
« Отговор #62 -: Януари 16, 2006, 23:01:17 pm »
Браво Glarusman!!!

Бульони не пий. Да не ти казвам от какво се правят...

По другите теми не мога да ти помогна, нищо не знам :(

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Вегетарианството
« Отговор #63 -: Януари 16, 2006, 23:06:55 pm »
Oberon, освен генно-модифицирана соя слагат и кости от теле на прах. От което основно се прави и желето бай дъ уей... Аз толкова обичах желе и като разбрах от какво се прави ми прилоша... :-X

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Вегетарианството
« Отговор #64 -: Януари 16, 2006, 23:48:37 pm »
Телетата да не са от ония дето ги хранели с трупове индийците?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

georgi_nz

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #65 -: Януари 17, 2006, 12:15:58 pm »
Телета хранени с трупно брашно от тела на дърти индийци.
Ми и без това са горили дърва по случая - що да хвърлят в реката праха? Вместо да се хаби - те си правят перфектни кобинирани фуражни смески  за телета, прасета, кокошки и пр.

Да ви е сладко.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #66 -: Януари 20, 2006, 09:16:28 am »
Ей софианци пак са най добре гледайте какъв як ресторант си имат :

Стандарт

Деликатеси с билки във “Вегетарианската къща”
Заведението ухае на горски аромати, предлага зеленчуци на пара

Трудно ще намерите места в ресторант "Вегетарианска къща", ако нямате предварителна резервация. Открито преди осем месеца на столичния бул. "Патриарх Евтимий", заведението е атрактивно с необичайната си кухня. Разположено е на два етажа. Къщата е със стени, изографисани с експресивни рисунки и въздух, изпълнен с благоухания на билки и източни подправки. Забранено е на майсторите да готвят, ако не са в настроение. Ругатните и високият тон сред персонала са табу. Повечето ястия се приготвят с гхи - води се сестра на зехтина, но е пречистено краве масло. Зеленчуците се обработват само на пара. Тук предлагат 60 вида чай. Любопитен е сандвичът от сушени домати, черен хляб, рокфор, босилек, рукола и кълнове от люцерна (3,70 лв.). На обяд сервират оригиналната супа цвеколник - червено цвекло, моркови, сметана, пресен лук и краставици (2,90 лв.). Лазаня, огретен, гювеч и още десетина вида ястия се сменят всеки ден в обедните готвени предложения.
Нахутът е основна съставка на предястията с чесън, зехтин и сусамов тахан (2,50 лв.), с препечени кедрови ядки (3,60 лв.), с кьопоолу от патладжани и домати (3,30 лв.) Салатите са 17 вида и включват тиквени семки, розмарин, кедрови ядки и соевото сирене тофу, приготвяно тук. От основните ястия най-предпочитани са задушените зеленчуци (4,50 лв.) и брокодели (6 лв.) - броколи, чесън, джинджифил, лук, моркови и кокосово мляко. Може да пиете грузинска минерална вода и всички видове домашно приготвени питиета от мляко и какао. Ако обичате експериментите, опитайте "какао огън" (1,80 лв.) - топла напитка с лютив привкус.
Искра Крапачева

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Вегетарианството
« Отговор #67 -: Януари 20, 2006, 18:31:01 pm »
Казаха ми за този ресторант и все се каня да отида, но все не остава време.
Има и един друг вегански ресторант, той е на издателство "Кибеа".
Може да е същият???

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Вегетарианството
« Отговор #68 -: Януари 24, 2006, 11:29:06 am »
Доматеният сок защитава дробовете на пушачите

Японски учени смятат, че защитното му действие се дължи на съдържащия се в него антиоксидант ликопен

Редовната консумация на доматен сок може да предпази активните или пасивни пушачи от развитието на емфизема.
Консумирането на доматен сок предпазва от развитието на емфизема на белите дробове, възникваща при редовното дишане на цигарен дим, установиха японски учени. Изследователите от факултета по медицина към Университета Юнтендо в Токио правят изводите си въз основа на експерименти с мишки, които в скоро време ще бъдат проверени и върху хора, посочва Forbes. Резултатите от изследванията на японските учени са публикувани във февруарския брой на специализираното издание American Journal of Physiology-Lung Cellular and Molecular Physiology.

Емфиземата на белите дробове предизвиква увеличаване на размера им едновременно с намаляването на площта на бронхите, участваща в газообмена. Най-честите оплаквания на болните от емфизема са задухът при физическо натоварване, който постепенно става постоянен и пристъпите на влажна кашлица. На развитието на заболяването могат да повлияят много фактори, в т. ч. повторните инфекции, замърсеността на въздуха и условията на труд, свързани с постоянното вдишване на прахови частици от различни вещества. Основна причина за развитието на емфиземата обаче си остава активното или пасивно тютюнопушене.

Японските изследователи под ръководството на Куниаки Сеяма (Kuniaki Seyama) предполагат, че защитното действие на доматения сок се дължи основно на съдържащият се в него антиоксидант ликопен. Антиоксидантите защитават организма благодарение на способността си да подтискат образуването на вредни кислородни радикали, които предизвикват увреждане и смърт на клетките. “Предполагаме, че ликопенът възстановява баланса между оксидантите и антиоксидантите, нарушен по време на експеримента от цигарения дим”, посочва Сеяма.

Според американският проф. Ричард Бейбът (Richard C. Baybutt) от Университета на Канзас обаче, основния защитен фактор в доматения сок е съдържащият се в него бета-каротин. От бета-каротина се синтезира витамин А, чийто дефицит сам по себе си може да доведе до развитието на емфизема. Като доказателство за теорията си, Бейбът посочва, че съдържащият се в цигарения дим бензопирен, е вещество, което намалява концентрацията на витамин А в организма.
« Последна редакция: Януари 24, 2006, 19:30:49 pm от Horus »
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #69 -: Януари 24, 2006, 11:33:47 am »
10x  за инфото - това е любимата ми напитка  :P :P :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #70 -: Януари 24, 2006, 11:50:13 am »
Ама чист сок от домати или с водка? Уточни се моля:)


Колко пъти да споменавам че алкохол не съм близвал вече от 8 години а и преди това повече от 50 грама концентрат не съм пил !

Ами с черен пипер и сол по възможност - не съвсем чист  ;D

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re:Вегетарианството
« Отговор #71 -: Януари 24, 2006, 12:17:40 pm »
Ами с черен пипер и сол по възможност - не съвсем чист  ;D

солта е вредна:))... ъм, пука ли ти?

освен това енергетиката на доматите не е много добра, почти като на месото - 'залепят' те за 'земното' - от някаква книжка на Лазарев беше
« Последна редакция: Януари 24, 2006, 12:20:17 pm от Cenestelle »
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re:Вегетарианството
« Отговор #72 -: Януари 24, 2006, 12:50:44 pm »
Oberon какво искаш да кажеш, че не правя връзката нещо...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

ssi

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #73 -: Януари 24, 2006, 12:57:24 pm »
Според мен всяко нещо е полезно в определени количества, като за всеки човек тази граница е различна са всяко едно нещо.
Доматеният сок е много добър. Едно време като помагах на баба да консервира доматен сок за през зимата изпивах по литър - два докато "помагах"  :)
За жалост няма по магазините толкова хубав доматен сок както тогава.
...май се слагаше и стръкче магданоз в бутилката ... :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #74 -: Януари 24, 2006, 13:41:20 pm »

солта е вредна:))... ъм, пука ли ти?





Не думай ! Я се просвети малко  Interesting Facts About Water & Salt    :P :P :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27