Автор Тема: Вегетарианството  (Прочетена 278898 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Вегетарианството
« Отговор #15 -: Декември 06, 2005, 16:16:39 pm »
Ям, още не съм веган.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re:Вегетарианството
« Отговор #16 -: Декември 06, 2005, 16:21:36 pm »
нека админа напише що прояде месо ... изведнъж изненада всички
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #17 -: Декември 06, 2005, 16:22:35 pm »
А те щом на кашкавала слагат мас много здраве имате че на баничките няма  :P Едно време битуваха някакви легенди че свинската мас лекувала рак. Явно са се загрижили за нашето здраве ....  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #18 -: Декември 06, 2005, 16:26:45 pm »
нека админа напише що прояде месо ... изведнъж изненада всички

Относно пастърмата луканката и прочие деликатеси аз бих хапнал ама при условие че растат по дърветата като плодове и се късат :). Сигурен съм че има светове където е така. Но като знам начина по който е направена при нашети условия не е редно и аз не бих убил бозайник или птица още повече животно което си гледал и познаваш и накрая хоп ножа - тва е гадно.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Вегетарианството
« Отговор #19 -: Декември 06, 2005, 17:26:06 pm »
Желаещите да се откажат, могат да пробват с тази книга. Не съм я чел, но предполагам, че ще става ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Вегетарианството
« Отговор #20 -: Декември 06, 2005, 18:35:42 pm »
Не ми е ясно, защо трябва да спираме да ядем и животинските продукти като яйца, сирене и мляко?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re:Вегетарианството
« Отговор #21 -: Декември 06, 2005, 21:35:12 pm »
мене би ме интересувало вашите лични мотиви за вегетарианств. писахте за религиите, здравето и тн.
Също така от колко време сте "треовпасни"

аз от моя страна мога да кажа че съм месояден, защото винги съм ял месо ...хммм
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #22 -: Декември 07, 2005, 06:46:04 am »
Аз от 7 години. Основния ми мотив е че не е редно да се избиват бозайници и птици защото се пречи на тяхната еволюция. Още повече че се отглеждат изкуствено точно за тази цел и в крайна сметка се получава една голяма касапница.Само се замислете за цифрите в глобален мащаб! Аналогията е много проста ако дойдат например извънземни много по-напреднали от нас и да кажем ядат месо какво ще стане ако почнат да ни отглеждат за пдобни цели  ? На 10години например и хоп под ножа. Има едно правило - не прави това което не искаш да направят на теб. А тука става въпрос за животни които са много близки до нас. Особено избиването на бозайници е недопустимо и от това идва и огромната карма на човечеството.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re:Вегетарианството
« Отговор #23 -: Декември 07, 2005, 07:47:21 am »
asdfghjkl, яйцата и млечните продукти и всичко 'animal derived' се усвоява по-трудно, а и води до шлаки в кръвоносните съдове, следователно заболявания на сърцето, мозъка и други вътрешни органи - има даже програми за оздравяване, при които се спират всички продукти с животински произход и хората отслабват, подмладяват се и се излекуват от болести, които официалната медицина не лекува или почти не е в състояние да лекува
аз съм вегетарианка от 3.5 години, веган от няколко месеца, но тъй като отдавна си мечтаех за това и тъй като ми харесва, мисля че няма да се откажа

лични мотиви: просто ми е противно да си представя, че ям чуждо сърце, дроб или каквато и да било част от тялото - разликата между месоядството и канибализъма е минимална, освен това, както вече писах, се чувствам по-добре откакто отказах месото и смятам чисто растителната храна за най-естествена и полезна, плюс това ми харесва - не че не съм била голям фен на киселото мляко и кашкавала, но откакто спрях да ги ям, въпреки очакванията, изобщо не ми липсват:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #24 -: Декември 07, 2005, 11:18:40 am »
Алиен - Относно пастърмата луканката и прочие деликатеси аз бих хапнал ама при условие че растат по дърветата като плодове и се късат
---------------------------------------------------------------------
Гледайте
G.O.R.A. и ще разберете докъде е стигнало генното инженерство....

 ;D ;D ;D ;D

нали Бе Оберонски-Масонски ;)

georgi_nz

  • Гост
Re:Вегетарианството
« Отговор #25 -: Декември 07, 2005, 14:26:39 pm »
1. asdfghjkl, яйцата и млечните продукти и всичко 'animal derived' се усвоява по-трудно, а и води до шлаки в кръвоносните съдове, следователно заболявания на сърцето, мозъка и други вътрешни органи - има даже програми за оздравяване, при които се спират всички продукти с животински произход и хората отслабват, подмладяват се и се излекуват от болести, които официалната медицина не лекува или почти не е в състояние да лекува


2. лични мотиви: просто ми е противно да си представя, че ям чуждо сърце, дроб или каквато и да било част от тялото - разликата между месоядството и канибализъма е минимална,


1. Ми четете Лидия Ковачева или посетете  д-р Емилова и ще разберете защо тези методи лекуват това което Традиционната медицина гледа умно и предписва разни съмнителни "лекарства"-химикали извадени от пъкала.

2.Защо да има разлика ? Ми ако жертвата е човек с крйна фаза на Алтсхаймер и е с по-деградирал мозък от животно - разлика няма.


От разкази на канибали става ясно ,е човешкото месо приличало на свинско по вкус , а от друга страна свинята е много близък наш родственик и органите и са склонни към трансплантация на човек.


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #26 -: Декември 07, 2005, 14:39:20 pm »
Еонски - гледал съм го GORA - идейката с тези "плодове" е мноо яка :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Вегетарианството
« Отговор #27 -: Декември 07, 2005, 14:51:43 pm »
Cenestelle, ти сигурна ли, че не ядеш яйца :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вегетарианството
« Отговор #28 -: Декември 07, 2005, 15:00:25 pm »
Cenestelle, ти сигурна ли, че не ядеш яйца :P
То наистина тва е доста трудно щото фигурират почти във всички продукти и маджи  :P

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re:Вегетарианството
« Отговор #29 -: Декември 07, 2005, 15:01:14 pm »
Horus, намекваш ли нещо, защото не схващам....
georgi_nz някъде бях чела, че канибалите повече харесвали именно месото на вегетарианците, било по-вкусно и не толкова солено, колкото на европейците /става дума за ХIX век ако не се лъжа, но все пак.../, които се хранят с гадни полуфабрикати и 'тежки' храни - значи все пак поемаме по-малко химикали и токсини, макар че мисълта да си сред нечии предпочитания за вечеря не е най-светлата, така да се каже...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27